АВГУСТинчета № 3

  • 32 786
  • 748
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 151
А и мамите от Варна- трябва да ходя на ортопед- давайте координати на някой от който сте доволни + телефон+ колко взема?? На частно трябва да стане защото моята отказва да даде направление.. нямало смисъл, детето си било ок...

Най-препоръчван е Димитър Райков - тел. 643333 / телефона е на медицинския център, в който работи/. Лошото е, че всички часове за два месеца поне са заети. Аз през септември успях да запиша близнаците за преглед в края на ноември.

Близнаците ми са на вече на 5 хранения за денонощие, като сами си направиха този режим. Днес сме на консултация и ще видим дали това се е отразило на наддаването им. Имам подозрение, че единия много малко е качил, но не защото малко яде, а защото в последно време много повръща  Tired - още докато го уригвам, изсипва половината мляко на гърба ми и след тово продължава да връща на малки порции до следващото хранене. Започвам да се замислям да го захранвам вече, че да не стои гладно горкото  Tired.

# 646
  • Мнения: 240
И моето момче е на 5 хранения, това може би е от около месец, но той яде 180мл. АМ. Аз също се чудя дали да не започвам захранване вече, до 6-ти месец няма да чакам защото не го кърмя. Днес взех две пюренца на гербер, едно от ябълка и едно-круша. Може би ще почакам да стане на 4.

# 647
  • Мнения: 776
  Аз днес за първи път дадох на Петър сок от ябълка( 2 лъжички0 и определено много му хареса.

# 648
  • Мнения: 1 243
да, ако моето бебе беше на изкуствено хранене и аз щях да го захраня вече!
(аз да се намеся малко по тази тема с мнение, защото съм мислила по въпроса..) Simple Smile

с какво мислите да захранвате бебетата всъщност? аз напоследък събирам информация по този въпрос и се чудя.. четох една супер интересна статия за един холандски метод на захранване, при който бебето не яде полу-течни храни, а направо започва да експериментира с плодове и зеленчуци в естествен вид.. как ви се струва това? (ще потърся линк за да го копирам тук, но и аз самата го намерих някъде из форума!)

 Hug

# 649
  • Мнения: 3 817
Привет  bouquet,
гледам за захранване говорите...Аз твърдо бях решила да не захранвам преди 6мес.,но като гледам какви сме злоядииии,май не ни се нрави млякото нещо и ще пробваме как ще ядем пюрета...Е,мисля да изчакам поне още месец,но определено до 6мес.няма да изтрая.Вие с какво мислите да захранвате?Какво мислят мамите,които кърмят по въпроса с захранването?

# 650
  • София
  • Мнения: 1 484
Illit, верно ли, 4-ти месец в бънджи? Това звучи доста обнадеждаващо, че като го гледам моя дивак, се чудя какво да му измислям за забавление вече...


Да, дори не съм сигурна че имаше 4 месеца, мисля че беше по-рано. Според него няма никакъв проблем децата дълго да стоят в столчета за кола , шезлонг и т.н. и всяко дете само си определя кога иска да седи, да пълзи, да ходи и много се нервира на поставяне на граници - в бънджи след 6 месец, в стол за кола макс. 1 час на ден и т.н, защото всяко дете си било различно, а столчетата за кола били направени достатъчно добре, за да изкарва дълго бебето вътре. Аз обаче още се боря да го задържа в коша за новородено в количката, въпреки че баща му все иска да го разхождаме в стола за кола, и без това вече му е къс тоя кош и няма да изкара дълго в него.

Има ли още някой на капки п/в колики? Опитах да му спра Колийфа (че оставихме вече цяло състояние за тия капки), но пак започна да се превива и купих отново Tired

# 651
  • Мнения: 4 202
За захранването, лекцията в бейби мол беше много интересна и полезна за мен. Мисля да се водя по нещата казани там.
Аз лично мисля да захранвам след 5 месец, но може да дочакам и 6, зависи от детето. Ще започна със зеленчуци- картоф, морков.

# 652
  • Мнения: 24
Illit, аз продължавам с капките. Ще му дам цялото шишенце - останало е още малко, и ще пробвам да ги спра. Когато - тогава, не искам да го боли. Засега само съм ги разредила, но при последната смяна на памперс, акото пак зеленееше и затова му дадох отново. Веднъж вече ги спрях твърде рано и после отне 2-3 дни да се успокои, така че този път ще съм по-внимателна.

Иначе аз също си мислех за тези ограничения, тъй като вече "подносих" летния кош на количката (със зимно чувалче, де) - той не е напълно легнал, но наклонът е миниатюрен, сигурно около 10 градуса. По описание е за след 6 месеца. В никакъв случай тежестта не пада върху опашката, детето си е легнало, когато облегалката е на най-ниското положение. Мисля, че така много му харесва, защото има поглед към света. А въобще не мога да си представя да го държа легнал до шести месец, затворен в кош за новородено, след като сега така се мъчи да се изправя... Според мен, ако на детето му е неудобно или му има нещо, то ще си покаже - ще мрънка, ще се опитва да си смени позата или нещо подобно. Като за всяко нещо, естествено, и по този въпрос има много мнения. Някои специалисти са абсолютно против да се повдига детето толкова рано, но на мен ми звучи по-логично да се водим по детето.

Днес загледах разни бънджита в нет-а и, в интерес на истината, според описанието, стават за деца, които могат да си държат главата стабилно. Като гледам Бобо, си мисля, че до 2-3 седмици съвсем ще си стабилизира кратунката (сега я клати малко, като се поумори да седи без опора).

# 653
  • Мнения: 39
Здравейте! И аз си мислех, че няма да захранвам до 6м., но реших да започна сега. Преди около три седмици бяхме с разстройство и ядохме лечебна хумана. Та реших да нормализирам нещата със зеленчуци и започнах днес с няколко лъжички пюре от морков. Взех на Гербер защото са по-малки. Купих днес и на Хип от банан и ябълка за по нататък. Мисля, че малката вече си го иска. Прави езичето, а си е и лакома. Понякога яде и през два часа. Някои се оплакват, че не акат, а ние по 3-4 пъти на ден и то обилно. Нощем в 3ч. се буди и иска да си сукне и да я погушкам. В 6ч. не яде, а в 8ч. след задължителното миене на дупето. На разходките най-много спи и дори прави пауза от 3,5-4ч.
Моля за съвет може ли кърмено бебе да преяжда поради много гъсто мляко на майката? И трябва ли да спра нощното хранене? Последно се храним в 8ч. вечер.

Последна редакция: ср, 17 ное 2010, 18:49 от jilieva1001

# 654
  • София
  • Мнения: 1 484
Cambozzola, ти през хранене ли ги даваш? Аз съм намалила капките, давам по 3, вместо 4. Дано скоро минат, че започвам вече да се притеснявам да не привикне нещо към тия капки. 

Темата със захранването и мен вече ме вълнува, още изобщо не съм в час, но от това което съм изчела досега мисля да започна с картоф, морков или тиква. Преди твърдо бях убедена до 6м да не му давам друго освен кърма, дано имам дотогава, но сега се размислих дали като навърши 5 месеца да не започна да му давам да опитва вкусовете по малко и постепенно да заместваме хранене.

# 655
  • София
  • Мнения: 1 823
И аз мисля да захранвам на 5 навършени месеца - бавно и полека. Ще имаме тук пререкания с педиатъра. Ако слушах него вече да ми е спряла кърмата - добре, че ги има консултантките   bouquet  bouquet  bouquet. Лекцията в бейби мола наистина беше добра, лошото е, че с бебка в ръцете къде слушах, къде не, а за записване и дума не можеше да става. Ще започна със зеленчукови пюренца, а кашите мисля да поогранича - нали е момиченце, да не я направя пухкавелка.

# 656
  • София
  • Мнения: 5 761
Ани е много кисела от вчера,днес не иска да се храни от гърда,суква от изцедената кърма,но не много,яде малко с нежалание и рева ужасно неутешимо.Носът продължава да е хриптящ.Педиатърката изписа спрей за впръскване с физиологичен р-р,но положението си е все същото.Днес отново повърна до изпразване на стомахчето,мисля ако утре е все така,да я водя до Токуда,педиатърката само ми мрънка по телефона,нищо конкретно не казва,да съм я заведяла при колежката й ако искам,ако пък след 7ч реша,да съм я подела до поликлиниката в Младост..... Cry. Днес поревах по едно време,да виждаш,че нещо го мъчи и нищо да не можеш да направиш,а и отказа да суче, още повече ме депресира.

# 657
  • Мнения: 3 817
misleto,не плачи,мила Hug.Знам,че ти е болно,но бебчетата усещат настроенията на майката,особено като кърми.Всичко ще е оправи.И ние имахме такъв момент,малката не ядеше,повръщаше и беше унесена и аз се бях ошашкала,но всичко се оправи...и при вас ще се оправят нещата.А депресията,че не иска да суче също съм я изживяла и ...вече я преживях.Вече не мъча нито нея нито себе си и сме си на изцедена кърма...Дай Боже при вас нещата да се оправят бързо и Ани да оздравее и да започне да си папка от гърдата... Praynig Hug

# 658
  • Мнения: 284
Здравейте, виждам че обсъждате зайранването, аз не пиша често но ви чета редовно. Аз давам сокчета от около месец, първо започнах с ябълкяа, после морков, а от седмица го смесвам. Даването на сокчета съвпадна със смяната на млякото(от Фризолак на Аптамил) и с минаването на коликите, не мисля че иам нещо общо де. На 15 бяхме на консултация и педиатърката ми каза да започваме пюренцата. Доста почетох преди да дам, и бях много раздвоена, в крайна сметка дадох. За сега няма оплаквания и алергични реакции, странно и беше в началото, но не се съпротивляваше. Може би още от сокчетат свикна с лъжичката. За дилемата за ранно и късн  захранване аз съм на мнение , че наистина детето само си показва, щом отваря устичката и чака лъжичката, а не се сърди, бута и плаче значи е време за захранване. Мое мнение  Flutter

# 659
  • Мнения: 109
Здравейте!
Не съм писала отдавна, но просто нямам никакво време.  Rolling Eyes , но пък ви чета редовно.
От вчера съм с температура и болки в дясната гърда. Имам подуване и зачервяване. Вдигнах до 39Т, но като пия парацетамол спада до 37,3. Ходих при личната лекарка и тя каза да правя компреси, да изцеждам и да не кърмя  Shocked
Криволяло мина нощта с 38 т компреси в банята лудо потене, излизаше ми вода от всички дупки без да преувеличавам. Днес личната ми изписа дурацеф. Ако не ми мине ще ми ражат гърдата и ще ми слагат дренажи.  #Crazy Да давам на бебека АМ. Е започнах да й давам, но ... по голям кошмар няма тя не иска да го помирише и само плаче, посинява от рев чене го иска. От обяд до сега е изяла около 80 гр АМ.
Гинеколожката ми пък ми сенакара, защо не съм отишла първо при нея, тя щяла да ми даде друг АБ, с който може да се кърми, но дори и с този ми каза да си кърмя. А сега на коя да вярвам??????
Просто ми идва да вия от безпомощност  Cry

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт