АВГУСТинчета № 3

  • 32 785
  • 748
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 4 202
Moмичета, има ли вече някоя от вас, коят е вадила паспорт на бебето?
Какви документи са нужни?

# 676
  • Мнения: 60
Moмичета, има ли вече някоя от вас, коят е вадила паспорт на бебето?
Какви документи са нужни?

Виж в тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=506261.45

На последната страница пише, че се иска само акт за раждане оригинал и копие и присъствието на двамата родители.

# 677
  • Мнения: 99
Здравейте и от нас,
Аз продължавам да му давам Биогайа за колики, макар и той да не е имал силни колики - мисля като свършим това шишенце да не давам, та да видим какво ще се получи.
Като чета колко се разминаваме с ваксините и направо се изумявам как може да няма единна система, ами всеки доктор да ги прави както си иска. Ние си караме както е по календара - бият ни ги наведнъж и другата сряда живот и здраве пак PENTAXIM и SYNFLORIX. Спрях и да чета за ползите и вредите от тях - винаги има солидни доказателства в полза на едното или другото. Решение не мога да взема - да съм учила за докторка. А най- ме притеснява, че на днешно време всяко ново "разкритие" свързано със здравето на човека е с чисто търговска цел  #2gunfire Винаги ще се съмняваме дали сме постъпили правилно и ще се кахърим, ама как иначе ще побелеем.
За захранването съм решила да е от догодина - ама кога точно и с какво не съм решила. То пак велики спорове по въпроса...
И нашите ръце са постоянно в устата - направо в чудо съм се видяла, че и одеалцето си дърпа да го смучка  ooooh!
Нямам идея дали му стига храната-  на консултацията ще видим. Само се шашкам като чета колко са големи вашите деца. Ние до предната консултация /2 мес/ бяхме 4.750 и 55 см. и като гледам другите деца по колко наддават се притеснявам малко ама...само да сме здрави  Praynig

# 678
  • Мнения: 156
И  аз спрях капките против колики може би преди 20 дена. Инстинктивно реших да ги спирам постепенно и засега вече са нормални нещата.
По въпроса с ваксините май най-добре е да се почне първо с пентаксим и чак след шести месец синфлорикс, но малко педиатри се навиват да го направят. То на дневен ред стои и въпросът дали ще има ваксини, че кога се отпускат, кога - не. Моята не ми предложи този вариант и сега ги бием заедно, притеснено ми е, даже следобед сме на консултация. Иначе интервалът между ваксините трябва да е 30 дни.
За захранването аз смятам да започвам живот и здраве на 5ти навършен месец с зеленчуци - картоф, морков или тиква. Сокчета не мисля да давам.
За бънджи и аз се ориентирах май към Фишер Прайс, но в Бг както винаги е много скъпо, трябва от чужбински онлайн магазин да поръчвам май.

# 679
  • Мнения: 60
Аз изобщо не съм й давала на Сиана капки за коликите. И не защото не е имала колики, просто реших, че е по-добре да ги изтърпим и те ще си преминат сами и така и стана. Вярно е и, че не се е гърчила денонощно от колики, но определено имаше много тежки моменти. Но предпочетох да не рискувам да й докарам някой запек и пак да не съм сигурна дали ще помогнат... като чета някои родители по колко вида капки изпробват и какво чудо е да намерят някои капки, които да помогнат на тяхното дете.... аз съм по-скоро на мнение, че капките са повече за успокоение на самите родители, че опитват да направят нещо за детето, отколкото за самото дете... Пак казвам - мое мнение. А да не говорим в колко случаи коликите се бъркат с рефлукс...

За захранване още не съм се замисляла.. В края на месеца ще говоря с нашата докторка да видя тя на какво мнение е.

Ваксините ни ги би заедно последния път и сега ще е така. В общи линии си вървим по имунизационния календар. Определено не ми стиска да оставя детето без ваксини честно казано, а дали е вредно да са заедно или не... ами не знам. Всеки път ми е притеснено като й слагат ваксини, но какво да се прави. Както за всичко останало - куп различни мнения по въпроса и предпочитам да вярвам, че всичко ще бъде наред.

# 680
  • Ямбол
  • Мнения: 1 686
Здравейте, момичета! Ние с Маги бяхме на консултация във вторник, момата ни е вече 6650 гр. и и 64 см.,, много ми е пораснала  Crazy . Биха й  и двете ваксини наведнъж, поплака си, сега и двете местенца са зачервени и малко подути, вчера беше малко кисела и имаше съвсем малко температура - 37,6 в дупето (пуу, едва й я измерих там, чакам да й "порастнат" ушичките  Laughing, че да ползвам другия термометър). Имам си едно наум за ваксините и аз, но от друга страна не смея да не я ваксинирам. Била съм бебе на 6,5 месеца когато съм се разболяла от менингит, а сестричката ми е била на 47 дни, когато е изкарала толкова тежка ушна инфекция, че са я объркали с менингит. Майка ми и до днес трепери като ми разказва за тези неща.
 Иначе лекарката много похвали бебка- била като по учебник гледана, но ни препоръча да започваме със сокчетата. На мен идеята нещо не ми се нрави, по принцип смятам да я захраня към 5-тия месец и то със зеленчуково пюре, мъжът ми вдига рамене и се съгласява с мен (ама то е защото няма кой друг да му дава акъл, хихихи), та смятам да попрочета това-онова , да се образовам малко и да й съобщя на следващата консултация на докторката какво съм решила...
По отношение на коликите - още преди месец спрях да й давам капките. Бяхме на Инфакол, няколко поредни дни й давах съвсем мъничко и накрая - нищо. За щастие нямаше ревове, но и без това коликите й не бяха толкова силни.

# 681
  • Мнения: 1 243

а има ли друга логика зад решението да се започне със зеленчук освен това, че ако детето свикне със сладките плодове после трудно ще приеме зеленчуците? какво ви каза на лекцията в бейби мола, момичета?

# 682
  • София
  • Мнения: 111
Нямам идея дали му стига храната-  на консултацията ще видим. Само се шашкам като чета колко са големи вашите деца. Ние до предната консултация /2 мес/ бяхме 4.750 и 55 см. и като гледам другите деца по колко наддават се притеснявам малко ама...само да сме здрави  Praynig
floral dream, и аз бях така в началото. Само първия месец качихме 1.200, после качването намаля драстично. Четях, че другите бебета, по-малки с месец от Мишо, изяждат по 150мл АМ, а моя се назлъндисваше на 90. Обаче детето си беше екстра, но после започна да повръща много и му сменихме млякото. Сега е надул бузите, от цялото лице само бузи гледам. Ще видим колко ще е наддал в края на другата седмица. на 3 месеца и половина бяхме 5.200. Някои бебчета се родиха толкова Simple Smile Важно е да са живи и здрави!

Либи, много се радвам, че вече със София се кърмите   newsm44. Страхотен успех newsm10
Аз ще споделя наблюденията, които имам относно захранването. Познавам едно детенце на годинка, което отказва да яде почти всичко освен кърма /хапва само някои плодови пюрета, защото са сладки/ Майката е решила, че ще започне захранване на 8 месеца и така направила. Сега е голяма драма Sad Добре, че жената има кърма. Така, че е добре да има някаква среда - нито много рано, нито пък много късно.
Мойята приятелка беше започнала захранване след 6 месец, но не беше заместила нито едно основно хранене дълго време след това. Според мен това е добро решение, от една страна кърмата е най-полезната храна, а от друга детето опознава вкуса и другата храна когато му е времето.
Аз ще започна захранването, когато навършим 5 месеца или седмица по-рано, защото основно сме на АМ, с изключение на едно хранене. Аз за моето дете съм на мнение, че е по-добре да яде пюре от домашни картофи или моркови отколкото АМ. Колкото и да са хубави днешните млека са изкуствени. А кърма, макар и малко, докато има ще давам.

Марго, да не си майката с оранжевата триколка, която постоянно обикаля парка?

# 683
  • Мнения: 10
Нямам идея дали му стига храната-  на консултацията ще видим. Само се шашкам като чета колко са големи вашите деца. Ние до предната консултация /2 мес/ бяхме 4.750 и 55 см. и като гледам другите деца по колко наддават се притеснявам малко ама...само да сме здрави  Praynig
И аз така се шашкам.Предната консултация беше 4220гр.и 56см. на 22 миналия месец.тя се роди2850.Докторката каза,че си е добре.Ще видим този месец как ще е.Може просто нуждите да са такива.Пишка си доста,акането е или всеки ден или понякога прескача,но е доста обилно.Като цяло си е сравнително спокойна.Само я кърмя,не давам друго.

# 684
  • Мнения: 4 202

а има ли друга логика зад решението да се започне със зеленчук освен това, че ако детето свикне със сладките плодове после трудно ще приеме зеленчуците? какво ви каза на лекцията в бейби мола, момичета?

Май това беше изтъкнато като довод за започване със зеленчуци, друго не се сещам.
За банана каза да не е първи плод, точно по същата причина, много е сладък и после може детето да откаже по-киселите плодове.

# 685
  • Мнения: 676
Безкрайно ви благодаря за подкрепата, момичета!  Hug
Смело мога да кажа, че ако не беше форумът, аз нямаше да кърмя и един път! И най-вече без незаменимата помощ на Айла и Елсе!  bowuu  bouquet

Марго, много съжалявам, че така се е получило при вас, но не се обвинявай. Аз преминах през жестока депресия, защото не мога да кърмя, но после се освестих малко и реших, че каквото - такова. Каквото съм могла, съм направила. И като се успокоих - резултатът беше на лице. В момента не знам колко ефективно суче Софи, но си изяжда само половината добавка. По принцип я храня със 120 мл, а сега след кърмене изяжда 60, което ме успокоява доста. Софи от раждането си беше изцяло на АМ, като я изписаха минахме на смесено хранене, не искаше да суче.

Колкото до д-р Карп - погледни тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=341826.0
Аз не знам как щяхме да изкараме, без тези методи, нищо не помагаше и Софи се гърчеше и пищеше. Овладяхме положението с повиване, гушкане, люшкане и бял шум. Като заспеше, оставях до нея телефона ми пуснат на радио без станция да пращи и тя спеше като къпана. В момента, в който го спра или пък се разхлаби повиването и се почваха ревовете. Тоя човек е магьосник.

Май и аз ще започна захранването със зеленчуково пюре.
Някъде бях чела, че детето е готово за захранване тогава, когато може да стои седнало и когато не избутва с езиче лъжичката. Ние все още сме далеч от този момент.

# 686
  • Мнения: 3 817
Нямам идея дали му стига храната-  на консултацията ще видим. Само се шашкам като чета колко са големи вашите деца. Ние до предната консултация /2 мес/ бяхме 4.750 и 55 см. и като гледам другите деца по колко наддават се притеснявам малко ама...само да сме здрави  Praynig
И аз така се шашкам.Предната консултация беше 4220гр.и 56см. на 22 миналия месец.тя се роди2850.Докторката каза,че си е добре.Ще видим този месец как ще е.Може просто нуждите да са такива.Пишка си доста,акането е или всеки ден или понякога прескача,но е доста обилно.Като цяло си е сравнително спокойна.Само я кърмя,не давам друго.
И аз съм с вас HugБях се побъркала като гледам как наддават другите деца,да не говорим,че има и шампиони по 8500гр,а ние ня 3 месеца бяхме 4680,като за последните 3 седмици бяхме качили само 300гр,но докторката каза,че не е толкова страшно и,че няма нужда от добавка,а и детето е жизнено-ака,пиша и аз се успокоих.Пък и другите изпиват по 150гр АМ,а нашата злоядка пие 100гр изцедена кърма с 300 зора.Абе,да са живи и здрави,а килограмите ще ги качим и като пораснат ще се чудят как да ги свалят Joy.Хубав ден  bouquet

# 687
  • София
  • Мнения: 5 761
Да се оплача на каква попаднах от Токуда,от супер старата школа.Патиха ме в Спешния,защото иначе трябваше да чакам 5 деца преди мен.Защо съм била кърмела на поискване,защо не съм давала вода(иначе детето изглеждало много добре за хранено,само с кърма),как така през нощта ще я храня,тогава трябвало да почива коремчето(сега с този запушен нос,само нощем суче).След като и сложи комбинация от адреналин и физ.р-р,искаше да изчакаме дали ще поиска да чуе,Ани съответно беше кисела и отблъскваше гърдата,докторката,като ми хвана гърдата и като почна да и я блъска в устата.Казах и да я оставим и да си пробвам в къщи.как да накараш дете на сила да яде от гърда  ooooh!. После реши,че имаме млечица,само защото има малко бяло на езичето,ами Ани яде съвсем малко преди да тръгне,мляко яде все пак.След ядене задължително да съм и давала вода да си промие устата ooooh!.Сега следобяд ще отида при нашето педи отново.В краен случай другата седмица ще записвам предварително час в Токуда,за да не чакаме и минаваме през спешния и пак тази да ми се падне.

Допълвам,че въпросната докторка е Василка Зарчева към спешния кабинет. Очаквах,че като толкова иска да имаме гъди ,ще назначи едно изследване,а не само на око,за това,че има малко бяло в устата и хоп-гъби (малко гъби както тя се изрази).

Последна редакция: чт, 18 ное 2010, 12:16 от misleto

# 688
  • Мнения: 55
misleto, Кажи коя беше докторката, за да знаем.
Моя близка тези дни беше много разочарована от педиатрията:(
Жалко ако допуснат нещата там да се скофтят, все пак болницата е само на 3 години. newsm78

# 689
  • Мнения: 49
Я най-после и аз да се похваля...вече отказахме едното нощно  хранене, т.е. вече сме на 7 хранения!!! Сега остана само това в 5 и 30, но и на него ще му дойде времето! На всичкото отгоре днес вече се потвърждава, че и съм показала на малчо, че трябва да спи до късно, защото мама така обича!!! Сутрин го взимам към 8 и нещо при мен, кърмим се легнали и така си заспиваме...голям кеф! И така до 11 и нещо. Много съм щастлива и наспана, и отпочинала...просто супер  newsm44
Маринка, таз твойта педи си е малко ретро...и ти си го знаеш, де! Ама няма никакъв проблем да си го изправяш Ивчо, подпрян с възглавница...важното е да не е седнал на дупето. Че аз Борко като го сложа на шезлона и той си е една идейка вдигнат. Отделно от около месец не се возим в коша за новородено, защото нещем...ходим си с хм...седалката (май летен кош й викат някои). Тя си има напълно легнало и като спи е така, но като е буден иска да гледка наляво надясно и си го повдигам малко. Питах ортопеда и той каза, че няма проблем, наистина стига да не го слагам седнал! Браво за килцата, голям ще стане твоя мъж...пу пу! Да му ухапеш дупето от мен!
За бънджито аз знам, че бебчото се слага вътре след като седне. Същото важи и за проходилката, за която съм чувала, че изкривява крачетата...ама аз като се погледна в огледалото, не намирам мойте криви  newsm78 А едно време съм проходила така.
С мъжо решихме да захранването от януари, т.е. от 5-я месец. Бях решила да изкараме до 6-я, но тогава ще сме във Франция на ски, а ми се ще вече да е захранен вече. Между другото наистина лекцията във бейби мола беше много полезна. Ще пиша да попитам кога ще има пак и ще публикувам във ФБ и тук  Peace
Либи, браво на теб! Възхищавам ти се искрено! Пребори се с такива трудности, а и за капак си се преборила и с кърменето! Не съм сигурна, че ако съм на твое място бих се справила. Огън момиче си! Само така!
Хубав ден на всичкин  Hug   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт