АВГУСТинчета № 3

  • 32 759
  • 748
  •   1
Отговори
# 705
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Моля за съвет, вече 3 месеца се кърмим успешно, имахме си своите трудности, но ги преодоляхме. Въпросът ми е - Не трябва ли количеството кърма да се е нормализирало вече, има дни в които ставам с течащи гърди, препълнени и твърди и такива, в които са празни и цял ден се храним от 2-те и пак остава гладен. Емил е изключително кърмено бебе, на 3 месеца, яде през 2, 2,5,3 часа, през нощта също сме с тези интервали. Сякаш сме на някакви приливи и отливи, ту има, ту няма?!
Възможно е при някои майки да отнеме повече време за да се нормализира лактацията, това си е хормонален процес и при всеки е индивидуално. Чудесно е, че вече си успяла да се ориентираш и разпознаваш сигналите на Емил, кога е нахранен и кога не. Продължавай и занапред така.

# 706
  • Мнения: 397
Прибрахме се от консултация - резултатът е
+1 кг и +3 см, а равносметката - 5.800 и 59 см. За меката главичка ни предписаха 4 капки Деавит и след 15 дена пак контролно. Биха ни втория прием на хепатитната ваксина. Май е доста болезнена, защото много жално плака горкото.
Zolka, вие май ходихте при Хазбун, нали? Той дали приема с направления и имаш ли тел. му номер. Благодаря предварително. Хайде като закътате количката другата седмица може да се срещнем в парка, ако ти е удобно.
Лунен сън, изобщо не си го слагай на сърце кой колко наддава. Толкова са индивидуални малките човечета вече. Има и слабички, и пухкавки като Божидара например. Важното е да е здравичка сладурката.

Доколкото знам Хазбун работи само частно.Телефона му го забутах нейде, но го има в нета-бях го изнамерила за една мама, ама тя не се похвали ходи ли ли са, не са ли.
Относно количката-досега ших копченца и ластичета и пак не съм доволна ooooh! Утре на светло ще гледам каква съм я свършила.Нямаш проблеми за среща, сега ще ти драсна един тел. на лични, пък в общото албумче може да хвърлиш едно око как изглеждам Blush

# 707
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Момичета ,на някое бебенце били ли са му хепатитната ваксина заедно с пентаксима,че на нас досега са ни били само ваксините в родилния дом и други не са,че ни продължи по-дълго жълтеницата и педито този месец иска да ни бие и двете,а пневмококовата по-нататък.Уж сестрата каза че са съвместими (хепатитната били съвместима с всички)ама на мен ми е малко притеснено
p.s.може ли паролата за албума

# 708
  • Мнения: 29
Момичета ,на някое бебенце били ли са му хепатитната ваксина заедно с пентаксима,че на нас досега са ни били само ваксините в родилния дом и други не са,че ни продължи по-дълго жълтеницата и педито този месец иска да ни бие и двете,а пневмококовата по-нататък.Уж сестрата каза че са съвместими (хепатитната били съвместима с всички)ама на мен ми е малко притеснено
p.s.може ли паролата за албума

Здравейте Simple Smile Отдавна не съм писала, но не съм спряла да ви чета.
На нас предния месец ни биха хепатитната заедно с пентаксима и нямахме никакви проблеми - даже не беше и кисел след тях newsm44
Иначе все още сме само на кърма и не мисля да захранвам още, но утре сме на консултация и ще поговоря и с педито.
Хайде лека вечер на всички и да цункате малките бебоци   love001

# 709
  • Мнения: 473
Привет и от нас..
Ние още не сме слагали ваксини - все се случва да има болен в семейството, а и аз бях решила да отложим ваксините с няколко месеца, като ще слагам само Пентаксим.
Захранването ще е след 6тия месец при нас, както и при големия. По принцип схемата, по която съм се водила с него беше - до годинка първо кърма и след това колкото хапне от пюретата, а след годинката - вече имахме заместено цяло ядене и то малко по принуда, тъй като се върнах на работа. Спазвала съм традиционната схема - картоф,морков,тиква и т.н. Сокове и вода така и не пропи преди 1вата си година. Каши, предвид на бързото му наддаване на тегло, съм правила домашни и прибавях плодове. Да си призная започвам да се ужасявам като гледам как наближава захранването. За 1 лъжичка манджа оцапваш сума ти съдове, а и трябва да си в къщи...бррр...сега си е лесно - храната винаги с теб, на подходяща темп...
Проходилките за мен лично са супер, естествено стига да не се прекалява,както с всяко нещо в живота. Смятам, че 1/2 до 1 час на бебоците им е полезно и интересно. Доколкото си спомням проходилките бяха забранени в Канада и мисля в щатите, защото имаше случаи на обръщане и падане на децата.
Не мисля,че точно от проходилките децата стъпват на пръсти. По скоро имам наблюденя,че деца,които да водени с изправени ръце, стъпват на пръсти и трудно прохождат..
Либи, само така мацка  bouquet
Къде изчезна Кори?

# 710
  • Мнения: 473
Да споделя още нещо за захранването. Тъй като имам адски злояд племенник, бях решила да действам внимателно с храната. Та по този повод баткото го слагах с нас на масата в столчето му за хранене и му давах парче морков или кора хляб/когато беше захранен с глутен/, за да свиква със самия ритуал - отваряне на уста, дъвчене, вид храна и т.н. Тои така свикна,ч е не съм имала никакви проблеми с храненето при него. Надявам се сега пак да проработи системата.

# 711
  • Мнения: 4 202

Да, наистина, къде е  Thinking

# 712
  • Мнения: 202
аз взех да чета за захранването- то ми е пълен филм.. трябва сериозно да почета , че много инфо.. ред за въвеждането на глутена при който пшеницата на последно място... и незнам си още колко неща...
Направо.. това Стокознание дето го уча тая година ми идва като детски приказки в сравнение с инфото за захранването което прочетох до сега.. Simple Smile
 А и ние се присъединяваме към отбора на спящите до 11 ч..  Mr. Green направих му на детето режим като моя Simple Smile Мързелив .. Дано да пооткарат така Вили Simple Smile Майка ми каза че към годинката съм се будила в 4 сутринта готова за игра и не съм ги оставяла да спят.. Simple Smile
 Айде бягам да чета пак за картофите, тиквата и  морковите...  ooooh!

# 713
  • София
  • Мнения: 118
Здравейте майчета,ние с бебко сме добре и искам да споделя с вас опита си-Моята кърма спря околко 40 ден и оттогава сме на АМ.Захраних малчо с каша,после плодово пюре ,а днес яде домашно картофено пюре разредено с малко АМ.Сварих картофа на пара с кората,казаха ми че така се запазвали повече полезните вещества.И напук на всички писания ,че след сладкото няма да иска зеленчуци той си хапна колкото му дадох даже искаше още.Та според МЕН всички бебета които са на кърма не трябва да се захранват преди 5-6 мес,защото има вероятност да се отбият,а и кърмата е достатъчно балансирана ,а не като АМ бъкана с хиляди неща.Но тези като моя син които хапват АМ и са по-лакуми и растат по-едри ,според МЕН трябва да се захранват по -рано.Със сигурност мога да кажа че откакто го захраних е по-сит ,не плаче и е по-спокоен.Естествено започнах с малки дози и сега едно цяло хранене заместихме с половин доза каша и половин бурканче/ХИП/ плодово пюре.А от другата седмица ще заместя още едно хранене с зеленчуково домашно пюре от картоф,като ще прибавям и други зеленчуци постепенно.Другото което забелязах е че започна да ака повече от веднъж на ден и в акото няма зрънца,което значи че храносмилането е по-добро и че след по-гъстите храни не повръща което при нас беше проблем.Давах му и сок ,той го хареса разбира се ,но повръща след него е реших да го спра и да го включа след 6 мес.когато изчезне този проблем.Според мен всяко дете е различно и правилната тактика е да следваме него,а не хилядите различни мнения на педиатри ,баби и лели.ААА да разбия и още един мит-че от кашите децата напълнявали повече отколкото от АМ.Това е пълна глупост,моят мъж когато ядеше само АМ се изду и качи 1,100 ,а сега е качил само 800 гр,а и се издължи и в никакъв случай не е дебел,напротив жилка страшна е ,весел и усмихнат.За МЕН всичко друго е по-добро от АМ!!!! Като най-добре е кърма ,но.............................. кво да праим като няма  Cry Това е моето мнение и моят опит!

# 714
  • Мнения: 634

Направо.. това Стокознание дето го уча тая година ми идва като детски приказки в сравнение с инфото за захранването което прочетох до сега.. Simple Smile

 Joy Joy Joy

Ние днес ще слагаме Пентаксима...според мен не е добре да се слагат две ваксини едновременно и затова ще отложиме другата. Вчера ходихме на хомеопат и ни изписа Туя вечерта преди ваксинацията за намаляване на вредните ефекти (не знам дали е така, но поне се успокоявам, че правя нещо. Wink)

# 715
  • Мнения: 19
Здравейте, отдавна не съм писала! Вече Виктроия е на 3 месеца и 7 дена. На последната консултация преди 3дена бяхме 6,660 кг и 62 см. Храни се само на кърма и за последния месец е качила 1 кг. Сложиха ни двете ваксини, поплака малко обаче не направи никаква реакция.Сега вече се чудя кога да почвам да давам сокчета от ябълка и морков. Всяка майки по -различен начин мисли относно даването на сокчета заради по-нататъшни алергии. Който е почнал да захранва бебчетата да си каже мнението?

# 716
  • Мнения: 776
  Аз вече споменях, че макар че Петър е на кърма от като направи 3 месеца започнах да му давам и сок от ябълка. Давам му сока от половин ябълка и на него определено много му харесва. Както вече е казано всяка майка сама си решава кога да започне със захранването.

# 717
  • Мнения: 19
Тъй като малката все още има колики и от една седмица нещо се засилиха, се чудя как да постъпя със сокчетата. Отначало не сме имали силни колики обаче и давах капки, не сега нещо стомахчето се претоварва и това мисля че става заради храненето през 3 часа. От тази седмица започнах да я кърмя през 4 часа и по -добре се чувства. Явно яде по-голямо количество мляко и стомахчето се затруднява. Вече почна да ака по 1 -2 пъти на ден. Сигурно и това оказва влияние на стомаха.

# 718
  • София
  • Мнения: 1 795
На нас ни слагат заедно Пентаксим и Синфлорикс. На 1.12 ще ни е втори прием. Първият път нямаше реакция, само малко поплака и спа повечко.
За захранването и аз мисля като Хрисинда - за АМ може и по-рано, но за бебета на кърма - по-добре  по-късно. А и не се бях замисляла, че захранването може да доведе до отбиване. Мен ме притеснява като ми дойде цикъла как ще реагира малката. Аз навремето точно тогава съм се отбила в 9 месец.
А иначе кой кога и с какво да захранва всеки се решава, а си мисля, че и бебетата ще си покажат.
Айла, мерси за статията за захранването  bouquet  bouquet  bouquet

# 719
  • Мнения: 19
Другото което се чудя дали е по-добре да се започне със сок от ябълка или сок от морков. Защото сока от морков запича, обаче щади стомаха.

Общи условия

Активация на акаунт