ДЕКОРАТИВНА КОЗМЕТИКА - мнения, препоръки - обобщение

  • 4 193
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 1 638
Предлагам в тази тема, да кажем кой каква декоративна козметика използва, каква предпочита и харесва.

Или кои (червила/спирали/ пудри/сенки...)  от коя марка му харесват най-много.

Кой какво има в момента вкъщи, какво ново си е купил,от кое е (не)доволен?



Марките, които съм дала в анкетата, са тези които знам, че се предлагат на българския пазар. Ако има и други, допълвайте.
Ето и сайтовете на част от тези марки:

www.manhattan-cosmetics.com
www.maxfactor.co.uk/index.jsp
www.maybelline.com
www.revlon.com
www.avon.bg
www.oriflame.bg
www.collistar.it/linea09/cell0900.htm
www.bourjois.co.uk
www.lorealparis.co.uk/Catalog/index.asp

# 1
  • Мнения: 292
Ползвам си Манхатън от доста време и съм много доволна от повечето неща

# 2
  • Мнения: 3 342
Чудесна идея, но имам едно предложение - много е трудно да се избере една-единствена марка - предполагам, че три например е оптимален вариант, защото едва ли има някой, който да използва само една марка декоративна козметика.
По същество предложението ми е - да има няколко възможности за избор в анкетата Laughing.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 638
Чудесна идея, но имам едно предложение - много е трудно да се избере една-единствена марка - предполагам, че три например е оптимален вариант, защото едва ли има някой, който да използва само една марка декоративна козметика.
По същество предложението ми е - да има няколко възможности за избор в анкетата Laughing.

Точно 3 отговора бях дала за възможни!
После обаче ми заби експлорера Crazy
Като съм я пускала отначало съм забравила да дам опция за няколко гласа. Сега разцъках, ама няма как да го поправя, така че ако може някой модератор да помага.


Искам да допълня още.

Интересно ще бъде ако напишете наистина какво имате вкъщи, че така ще дадете идея и на другите какво си нямат и как да похарчат още някой лев Laughing

Може и цени на това, което помните!

# 4
  • Мнения: 6 243
Пиша какво имам в декоративната чантичка, т. е. това използвам наистина, а не се търкаля в чекмеджето, докато се наканя да го изхвърля:
 спирала: Volume Glamour maskara - Burjois
очна линия: Loreal Super Liner
молив за очи: Khol Presicion Eye Pencil (gris polare)
червила: Rimmel - Diamond Lights №170 и "9 to 5" №048
околоочен крем: Clinique  Advanced Stop Signs Eye preventive Cream SPF 15
молив за устни: Levres Contuor Bourjois
прахообразни сенки Suives Mon regard Boujois N10
гланц за устни: Vitaskin Hydro Care for Dry Lips
острилката, пилата за нокти и огледалото идея нямам какви са, но то това не е декоративна козметика. У нас имам още много, но малка част от тях са за препоръчване, щом не ги влача в дисагите Grinning

# 5
  • Мнения: 46 511
Avon, Oriflame и  Maybelline  Grinning



И като харесам нещо не го сменям  Naughty

Фон дьо тен-  Oriflame.

Стик коректор- Oriflame.

Пудра- тази на прах на Oriflame.

Спирала- Avon или Oriflame.

Очна линия- Oriflame по принцип, сега Golden Rose.

Перлите на Oriflame.

Сенки- Oriflame.

Червило/гланц/балсам за устни Avon, Oriflame и Нивеа.

Лакове- имам много марки, но на Maybelline са ми любимите.

Моливи на Golden Rose в момента, но по принцип купувам каквото ми хареса като цвят, не гледам марката.

# 6
  • Мнения: 291
Буржоа, Макс фактор, Римел, Мейбълин
очна линия- Римел
лакове- Римел, Буржоа, Ейвън
спирала- Мейбълин
червила- ох имам страшно много на различни марки, но любимите ми са течно на Буржоа, Манхатън и Макс фактор
молив за устни- Ейвън
молив за очи- Импала
пудра-фон дьо тен на Макс фактор, страхотна е
сенки- Констанс Карол, течни сенки на Ив роше
руж- Буржоа

# 7
  • София
  • Мнения: 5 828
Най-много ползвам Avon  - не че съм най-доволна, а ми е най-удобно снабдяването.
По-малко имам продукти от:
Oriflame
Manhattan 
Max Factor
Maybelline

# 8
  • Мнения: 274
 GOLDEN ROSE, MAX FACTOR

# 9
  • София
  • Мнения: 3 271
Ами аз нито една от изброените- залагам на френската козметика - Шанел, ИВ Сен Лоран, Кларенс и т.н  Embarassed. Не сте включили нито една  френска световна марка в анкетата - те имат не само парфюми.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 638
Ами аз нито една от изброените- залагам на френската козметика - Шанел, ИВ Сен Лоран, Кларенс и т.н  Embarassed. Не сте включили нито една  френска световна марка в анкетата - те имат не само парфюми.

Аз затова написах, че може да се допълва.

дай точните им наименования и ще ги добавя. Продават ли се в България?

# 11
  • Мнения: 1 708
Всичко ми е на Орифлейм:
фон-дьо-тен за комбинирана кожа и за съвършенна кожа
коректори
перли"Бронзови"
сенки-всички цветове дуо сенки
моливи за очи и моливи за устни
молив за вежди-тъмен
очна линия - черна кафява и сива
червила- палитра и още 8 вида от Орифлейм цвят и хидро цвят
лак за устни ретро шик
четки за руж и устни
апликатори

# 12
  • Мнения: 35 962
откакто съм дистирбутор на Орифлейм - ползвам предимно техни неща със следната забележка: спиралите им са боклук /Боржуа или Ейвън си взимам/ и не ползвам лак за нокти повече от 1.5 година; иначе - ФДТ, пудра, червила, сенки и моливи за очи - все Орифлеймски

# 13
  • Мнения: 2 241
При мен (като направих рекапитулация) се оказа, че преобладава Л'Ореал:
- спирала (архитект)
- две червила (от брокатените)
- ФДТ (транслюсид)
- сенки (от перлените, по-рядко използвани)

Най-често използваните ми сенки са на Манхатън - цвят въглен Simple Smile.

Добавям и червилото на Макс Фактор от юбилейния брой на "Жената днес" (но рядко ще го ползвам, защото ми е тъмничко)

Друго не ползвам Simple Smile

# 14
  • Мнения: 377
Голям фен съм на Буржоа, иначи имам една спирала за чувствителни очи на Манхатън, от която също съм много доволна. Харесват ми също дуо сенките и перлите на Орифлейм.
Напоследък не ми се е случвало да си купувам декоративна козметика, от която да не съм доволна, с две изключения  Wink
Компактна пудра на Манхатън - не е лоша като цяло, но не мога да си я разнеса равномерно, много бързо засъхва и става на петна и червилото на Аvonр което Салма Хайек рекламира.

# 15
  • София
  • Мнения: 9 470
Ами много са: не е само една. Всяка марка има своите добри и не толкова добри продукти. Така, че ми е трудно да се задържа само на една марка.  Wink
Ползвам почти всички от горе изброени в анкетата марки декоративна козметика. Но, ако трябва да избирам само една, това е Буржуа. Peace
Харесвам и лаковете им и сенките им и ружовете им, а бе май само фдт им не съм пробвала, всъщност. Thinking

# 16
  • София
  • Мнения: 3 271
Ами аз нито една от изброените- залагам на френската козметика - Шанел, ИВ Сен Лоран, Кларенс и т.н  Embarassed. Не сте включили нито една  френска световна марка в анкетата - те имат не само парфюми.

Аз затова написах, че може да се допълва.

дай точните им наименования и ще ги добавя. Продават ли се в България?
Кои имена? Как се пишат на латински ли?
CHANEL
GIVENCHY
CLARINS
Колкото до това къде ги има - ами по Витошка в доста магазини, ЦУМ и т.н.

# 17
  • Мнения: 2 161
Аз използвам PUPA.Страхотна козметика.Много рядко си купувам и нещо друго от изброените по-горе марки.Като харесам нещо ,оставам му вярна за цял живот Simple Smile

# 18
  • Мнения: 239
Ами много са: не е само една. Всяка марка има своите добри и не толкова добри продукти. Така, че ми е трудно да се задържа само на една марка. Wink
Ползвам почти всички от горе изброени в анкетата марки декоративна козметика. Но, ако трябва да избирам само една, това е Буржуа. Peace
Харесвам и лаковете им и сенките им и ружовете им, а бе май само фдт им не съм пробвала, всъщност. Thinking
Ами тогава Копче пробвай им фдт,защото сега момента е много подходящ-има промоция с 50% намаление при редовна цена 17.50 лв.На мен ми допадна.

# 19
  • Мнения: 4 390
Ползвам само Chanel, Dior, Estee Lauder.
Червило - Dior Rouge # 132
Молив за очи на Диор (094 Trinidad Black)
FDT - Diorskin 300 (ex 437),
Пудра #300
Коректор - Skinflash (Dior)
Глос - #40 и #44 на Chanel, Lip Gloss Pure pops (Estee Lauder)
Ултра глос на Dior (Addict #313)
Руж на Диор - 002 Light Ten или Diorblush 840
Кремообразни сенки на Диор 347 (сивосин), 5 цвята сенки на Диор #030

# 20
  • Мнения: 6 902
Основно ползвам Кристиан Диор и Ланком (гланцовете са разкошни, не ги заменям за нищо Heart Eyes). От гореизброените ще гласувам за Шанел, имам 2-3 техни неща (май са  само сенки де).

# 21
  • Мнения: 218
Аз избрах Орифлейм.  newsm10 newsm68, но и на Макс фактор и на Мейбълин имам някой продукти

# 22
  • Мнения: 10 758
Аз ползам най-различни марки.Крем на Дермакол, ФДТ на Макс фактор, пудрата на Манхатън(но прахообразна, а такава до сега в България не съм видяла, затова си я купувам от чужбина), спирала на Лореал.
Червилата и моливите са ми на Ейвън.

# 23
  • Мнения: 182
Аз от декоративната козметика най - много на Лореал и Буржоа използвам. Спирала  и фон дьо тен на Лореал, червило и сенки на Буржоа и разни други имам но тези са ми предпочитаните и от които съм доволна. Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 9 470
Ами тогава Копче пробвай им фдт,защото сега момента е много подходящ-има промоция с 50% намаление при редовна цена 17.50 лв.На мен ми допадна.
Да, и аз видях, че 'Парфето' са го намалили наполовина и излизаше някъде към 8лв. и нещо цената Laughing, ама си имам да доизмазвам 2 други ФДт Wink.
Иначе и аз доста му се замислих, ама няма смисъл да се задръствам с Фдт-ни. Simple Smile

# 25
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Макс фактор, Ейвън, Орифлейм и Буржоа.

Лакове - Голдън Роуз, Буржоа, Ейвън;
Спирала - Орифлейм;
Червила - имам много на различни марки, но любимите ми са на Макс фактор;
Моливи за устни - Орифлейм;
Перли за лице - Ейвън;
Молив за очи - Манхатън и разни, дето не са известна марка;
Фон дьо тен - Макс фактор, "Колор адапт";
Пудра - Макс фактор;
Сенки - Ейвън най-вече, Констанс Карол, но имам и доста от неизвестни марки;
Руж- Буржоа

# 26
  • София
  • Мнения: 1 638
Пишете и от какво сте крайно недоволни, та да не се прецакваме да го купуваме.

Аз лично  - компактната пудра с огледалцето на Ейвън. Пълен болклук. Няма покривност, след нанасяне малко по-късно я обхваща липсата:) Пудрата, от която аз лично съм най-доволна е тази на Manhattan  - антибактериалната

Нещо, което ми хареса беше ФДТ пак на Ейвън с успокояващ ефект. Кожата ми е смесена, повече към мазна. С този ФДТ няма никакво омазняване, добра покривност стои изкуствено.

За гланца на Ейвън Glazewear мога да кажа, че изглежда добре, но не изкарва и 30мин след като го нанеса. Изяждам го newsm78

# 27
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Отварям си и аз несесера, който си влача в чантата:
 ФДТ - Max factor - colour adapt ;
 Пудра - Max Factor;
 Спирала - Lash architect - L'oreal;
 руж - 3 броя си нося - и аз си се чудя защо, ама факт:
 L'oreal - 05 - Candy cane pink;
 L'oreal - Cashmire blush& eyes - 05
 Max Factor - 237 - Naturelle;
 молив за очи - Bourjois - Khol& Contour - brun expenssif;
 сенки - тука пак влача количества -
  L'oreal - duo colorAppeal - neutral eyes;
  Max Factor - 102 - almond; 114 - rose whisper и 058 - earth stone
  червило: Max Factor - colour perfection - 910 - chenille; L'oreal Glam shine cream - 100 - sweet nude и гланц - L'oreal Glam shine juice - 204 - baby juice
 Всичко това гарнирано с туба крем за ръце Garnier.
 Брей, че аз много неща влача май Wink
 

# 28
  • Мнения: 2 596
Ейвън и Орифлейм

# 29
  • Мнения: 5 317
лакове-импала,буржоа,голдън роуз,класик
спирала-ейвън,мейбълин и буржоа
молив за очи и устни-импала,манхатън
червило-мейбълин,лореал,голдън роуз и други
 фон дьо тен-ревлон,буржоа
пудра-ейвън
сенки-севънтин,руби рос,буржоа
балсам за устни-нивея,леокрема,лабросан   

# 30
  • Мнения: 260
В момента май всичко ми е на Ейвън, спирали, ФДТ Beyond Color съм мнооого доволна, моливче за очи, сенки от тези водоустойчивите дето са като стикче, спирали, лакове, коректори. Пудра не ползвам, само ружа ми е на Ив Роше. Иначе на Клиник обожавам нещата, нооооо...отде кинти??!!

# 31
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Докато не направиш повече опции за гласуване, няма как да дам вот Simple Smile

Та правя като вас и пиша просто кои са ми наистина най-използваните козметики.

Пре-декоративна козметика:
Дневен лосион за лице Avon Spa South Pasific
Нощен серум Avon Spa с бял чай, който слагам понякога върху крем Avon с липозоми, който ползвам според случая за дневен или нощен. Предстои купуване на Nivea Visage нощен.

Декоративна козметика:
Тониращ крем Avon Visual Perfection
Спирала за очи - Avon за обем и такава за дължина
Вазелин за устни Нивея
Гланц за устни - Avon Glazewear прозрачен, Mейбълин розов, Манхатън златист, Буржоа сребрист и бежов. От всичките, ако трябва да избирам, категорично Буржоа държи купата.
Перли за лице - розови и бронзиращи (реално - в тъмно розова-кафеникава гама) на Аvon
Лак за нокти - Буржоа, Perfecta и Манхатън (бързосъхнещи последните)
Сенки за очи - рядко ползвам, т.к. перлите за лице ги ползвам и за това, та са ми сбирщайн - Чикого, Голдън Роуз, Манхатън, L'Oreal - стик и още 2-3
Червило - рядко ползвам и обикновено ги връчвам на майка ми; сега от прИмоцията имам розово 84 от Max Factor Lipfinity и друго розово-стик.
Крем за ръце (това декоративна ли е?) - Avon.
Свалям декоративната козметика с измиващ гел 2 в 1 на Avon Anew, също и крем за сваляне на грим Avon. Сега ще си взема и Nivea Visage за целта.


Има и още, но тези са ми най-ползваните. Това всичкото, разбира се, не го влача в несесера в чантата, иначе ще трябва с войнишка мешка да ходя...От гореизброените в себе си нося: вазелин за устни, гланцовете за устни и спирала. С тях винаги мога да се гримирам до прилично ниво.
Обикновено преди излизане слагам перли за лице на скулите и клепачите.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 164
Крем за около очи - Визибъл Ризълтс на Лореал
ФДТ - Мейбълин
Пудра - Макс Фактор
Руж - Орифлейм
Сенки за очи - няколко вида на Буржуа и Орифлейм
Спирала за очи - за обем на Мейбълин и Римел
Молив за очи - Голдън Роуз
Червило - Макс Фактор, Орифлейм, Лореал
Молив за устни - Буржуа
Лак - Перфект, Ейвън, Диор

# 33
  • София
  • Мнения: 1 638
Докато не направиш повече опции за гласуване, няма как да дам вот Simple Smile


Ще направя ама ... нъцки!
Само вие с палките може да поправяте това!

Писах по-нагоре в темата, да се отзове мод ама остана като глас в пустиня.

# 34
  • Мнения: 1 045
Фон-дьо-тен  - Oriflame и YSL
Пудра  -  освежаваща на YSL
Руж -  YSL
Спирала -  Loreal-Intensifiqe и YSL
Сенки - палитра и единични  YSL
Молив за устни  - Impala
Червила и гланцове на почти всички марки
Кремове за лице сменям постоянно и досега не съм намерила още точния за мен  Sad
Първите 6 обаче не съм сменяла от години защото съм страшно доволна от всички  Peace

# 35
  • Мнения: 4 546
гласувах само с орифлейм, защото другите или не съм ги ползвала, или не ми харесват. сенки ползвам и на руби роуз. май това от декоративната. от бялата козметика ми е по-разширен списъкът  Rolling Eyes

# 36
  • София
  • Мнения: 9 470
Цитат на: gato
Ще направя ама ... нъцки!
Само вие с палките може да поправяте това!

Писах по-нагоре в темата, да се отзове мод ама остана като глас в пустиня.

Гледам, че се хвърлят камъни в мойта градина. Grinning
Чудесна идея, но имам едно предложение - много е трудно да се избере една-единствена марка - предполагам, че три например е оптимален вариант, защото едва ли има някой, който да използва само една марка декоративна козметика.
По същество предложението ми е - да има няколко възможности за избор в анкетата Laughing.
Точно 3 отговора бях дала за възможни!
После обаче ми заби експлорера Crazy
Като съм я пускала отначало съм забравила да дам опция за няколко гласа. Сега разцъках, ама няма как да го поправя, така че ако може някой модератор да помага.

Искам да допълня още.
Е, добре, ама не казваш какво искаш да допълниш. Направи някаква формулировка, подай ми я и аз ще направя редакцията. Wink

# 37
  • София
  • Мнения: 1 638
Копче, просто разреши да може да се гласува за 3 или 4 опции(колкото прецениш за най-добре), а не само за една. Питах в "Правила.." и Еди каза, че само вие можете да оправите това. Има логика, защото ще стане каша, ако първо пусне някой правото да се гласува с 5 опции да речем и после ги намали на 2. Писах по-горе, но после реших да не те занимавам с глупости повече.

# 38
  • София
  • Мнения: 9 470
Това, което аз виждам като възможност за редакция е:
Макс. бр. гласове на всеки потребител- а там ти си посочила -4.
Предполагам и ти виждаш това в Редактирай Анкета? Thinking
Аз друга промяна не мога да направя. Така е пусната анкетата.
Активирах и това: Позволи на потребителите да променят своя глас.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 638
Макс. бр. гласове на всеки потребител- а там ти си посочила -4.
Предполагам и ти виждаш това в Редактирай Анкета? Thinking



Не не го виждам.
И ако наистина са активирани макс. брой 4 гласа, защо не може да се гласува с повече от един път. При мен редактирай анкетата не дава възможност да променям броя на гласовете, след като вече е пусната.

# 40
  • Мнения: 2 323
Гласувах с Орифлейм. Ползвам ги не само за себе си, но и в работата си-гримьор съм

Общи условия

Активация на акаунт