КОНСУЛТАЦИЯ С ДЕТСКИ ОФТАЛМОЛОГ : Д-р Константинов - тема 3

  • 265 462
  • 1 382
  •   1
Отговори
# 930
  • София
  • Мнения: 183
Здравейте, д-р Константинов,
наскоро заведохме синът ни на преглед, тъй като се оплака на няколко пъти от главоболие. След разширяване на зениците се установи далекогледство 1,75 диоптъра. Докторката му предписа очила за постоянно носене 0,75 диоптъра и ни обясни, че това се израства и ще се наложи да се носят само няколко години. Според вас дали наистина има нужда да слагаме очила?

# 931
  • Мнения: 1 158
Само за Ваше спокойствие!
Здравейте!
Проблемите с зениците , широки, тесни, различни по големина, обикновено се търсят от невролози, защото центърът на регулацията им е в мозъка. Вярно, че най-често ние първи ги откриваме и затова трябва да ги разпознаваме. Вероятно състоянието на детето Ви е физиологично, но преглед трябва.

Благодаря сърдечно, докторе!

До колкото разбирам след направен преглед при офталмолог ако не се открие проблем трябва да направим и консултация с невролог.

# 932
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Не разбрах колко годишно е детето. Да предпишеш очила е лесно, но да обосновеш тяхната нужда е професионализъм. Главоболие от нужда от корекция иска повече от това което е резултат на изследването. Поне това е моето мнение.
Здравейте, д-р Константинов,
наскоро заведохме синът ни на преглед, тъй като се оплака на няколко пъти от главоболие. След разширяване на зениците се установи далекогледство 1,75 диоптъра. Докторката му предписа очила за постоянно носене 0,75 диоптъра и ни обясни, че това се израства и ще се наложи да се носят само няколко години. Според вас дали наистина има нужда да слагаме очила?

# 933
  • София
  • Мнения: 183
Здравейте отново и благодаря за отговара. Синът ни скоро ще стане на 7 години. Тази година е предучилищна в училище и натоварването му е доста голямо. Напоследък след като го взема от училище се оплаква, че го наболява главата. А преди една седмица главоболието беше много силно, даже с повръщане, при това без да е бил на училище.    
Цитат
Здравейте!
Не разбрах колко годишно е детето. Да предпишеш очила е лесно, но да обосновеш тяхната нужда е професионализъм. Главоболие от нужда от корекция иска повече от това което е резултат на изследването. Поне това е моето мнение.
Здравейте, д-р Константинов,
наскоро заведохме синът ни на преглед, тъй като се оплака на няколко пъти от главоболие. След разширяване на зениците се установи далекогледство 1,75 диоптъра. Докторката му предписа очила за постоянно носене 0,75 диоптъра и ни обясни, че това се израства и ще се наложи да се носят само няколко години. Според вас дали наистина има нужда да слагаме очила?

# 934
  • Мнения: 1 158
Здравейте пак!
Този факт, че е имал силно главоболие, даже с повръщане, говори против вината да е в малкото далекогледство, което е намерено при сина Ви. Мисля, че  консултация с детски невролог е правилната посока.
Здравейте отново и благодаря за отговара. Синът ни скоро ще стане на 7 години. Тази година е предучилищна в училище и натоварването му е доста голямо. Напоследък след като го взема от училище се оплаква, че го наболява главата. А преди една седмица главоболието беше много силно, даже с повръщане, при това без да е бил на училище.    
Цитат
Здравейте!
Не разбрах колко годишно е детето. Да предпишеш очила е лесно, но да обосновеш тяхната нужда е професионализъм. Главоболие от нужда от корекция иска повече от това което е резултат на изследването. Поне това е моето мнение.
Здравейте, д-р Константинов,
наскоро заведохме синът ни на преглед, тъй като се оплака на няколко пъти от главоболие. След разширяване на зениците се установи далекогледство 1,75 диоптъра. Докторката му предписа очила за постоянно носене 0,75 диоптъра и ни обясни, че това се израства и ще се наложи да се носят само няколко години. Според вас дали наистина има нужда да слагаме очила?

# 935
  • София
  • Мнения: 183
Благодаря ви! Ще направим и консултация с невролог.

# 936
  • Мнения: 3
Здравейте д-р Константинов,

Дъщеря ми е на 2г. и 8 месеца.Ходихме на очен лекар и резултатите от изследването след разширяването на заниците са следните:

(RIGHT)        VD:12.0      
SPH            CYL           AX
+1 .00        - 1.50       161
+1.00         -1.00         157
+ 1.00        -1.25         161
(+1.00       -1.25          159)

(KER)  INDEX:1.3375
Cen     mm       D         AX
          8.01    42.00    179
          7.79    43.25     89
       < 7.90     -1.25    179
(REST)           -0,75      32

<LEFT>
SPH                CYL      AX
0.00             +1.25    108
+0.75           -1.75      25
+1.00          -1.75       18
(+1.25         - 1.75      18)

(KER)
Cen     mm      D             AX
         8.03       42.00      5
         7.73       43.75      95
<     7.88>        -1.75     5
(REST)             -0.75      143

PD: 45 mm

Изписаха ни очила за постоянно носене за дълекогледство и астигматизъм. За дясното око +1 диоптър цилиндри на 70 градуса и за лявото око +1 диоптър  цилиндър на 110 градуса.Искам да попитам дали са правилно определени цилиндрите за астигматизма и не е ли много малко детето,за да носи очила? Не трябва ли да е поне на 3г,за да могат да се определят правилно диоптрите на очилата?Благодаря предварително!

# 937
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
При тези резултати предписаните очила са правилни и тъй като астигматизмът, особено в лявото око е значим, редно е да се носят очилата, за да се развива и усъвършенства зрението на детето.
Здравейте д-р Константинов,

Дъщеря ми е на 2г. и 8 месеца.Ходихме на очен лекар и резултатите от изследването след разширяването на заниците са следните:

(RIGHT)        VD:12.0      
SPH            CYL           AX
+1 .00        - 1.50       161
+1.00         -1.00         157
+ 1.00        -1.25         161
(+1.00       -1.25          159)

(KER)  INDEX:1.3375
Cen     mm       D         AX
          8.01    42.00    179
          7.79    43.25     89
       < 7.90     -1.25    179
(REST)           -0,75      32

<LEFT>
SPH                CYL      AX
0.00             +1.25    108
+0.75           -1.75      25
+1.00          -1.75       18
(+1.25         - 1.75      18)

(KER)
Cen     mm      D             AX
         8.03       42.00      5
         7.73       43.75      95
<     7.88>        -1.75     5
(REST)             -0.75      143

PD: 45 mm

Изписаха ни очила за постоянно носене за дълекогледство и астигматизъм. За дясното око +1 диоптър цилиндри на 70 градуса и за лявото око +1 диоптър  цилиндър на 110 градуса.Искам да попитам дали са правилно определени цилиндрите за астигматизма и не е ли много малко детето,за да носи очила? Не трябва ли да е поне на 3г,за да могат да се определят правилно диоптрите на очилата?Благодаря предварително!

# 938
  • Мнения: 1 779
Здравейте д-р Константинов, искам да ви попитам следното:
Детето ми е на 1 година и 6 месеца, в последно време, забелязвам в дясното й око една малка област в бялото поле с разширени кръвоносни съдове. Денем е леко забележимо, но вечер явно се разширяват кръвоносните съдове повече, й си личи доста. Няма сълзене или нещо друго съпровождащо като симптом. Напоследък е доста ветровито навън, но ако причината е това, защо само едното око?  newsm78Не знам на какво се дължи, чудя се дали да я заведа на лекар. Благодаря предварително за отговора.

# 939
  • София
  • Мнения: 8 131
Здравейте докторе. Аз се интересувам какво мислите за ползването на слънчеви очила на бебе под годинка. Вредни ли са или е по-вредно ако понякога слънцето им пече в очите?


# 940
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Заведете детето да го види специалист, поне за Ваше спокойствие!
Здравейте д-р Константинов, искам да ви попитам следното:
Детето ми е на 1 година и 6 месеца, в последно време, забелязвам в дясното й око една малка област в бялото поле с разширени кръвоносни съдове. Денем е леко забележимо, но вечер явно се разширяват кръвоносните съдове повече, й си личи доста. Няма сълзене или нещо друго съпровождащо като симптом. Напоследък е доста ветровито навън, но ако причината е това, защо само едното око?  newsm78Не знам на какво се дължи, чудя се дали да я заведа на лекар. Благодаря предварително за отговора.

# 941
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Да пече слънце в очите е най-малко некомфортно, а средства против това много. Слънчеви очила за бебе под 1 г.? мисля че модата прекалява!
Здравейте докторе. Аз се интересувам какво мислите за ползването на слънчеви очила на бебе под годинка. Вредни ли са или е по-вредно ако понякога слънцето им пече в очите?



# 942
  • Мнения: 1 779
Здравейте д-р Константинов, интересува ме как протича очен преглед при дете на 1 година и 6 месеца. Тъй като моята дъщеря изпада в ужас и реве страшно и се тръшка като ходим при педиатъра, а представям си ако я заведа на очен лекар. Може ли да се прегледа, питам, тъй като нашата педиатърка ми каза, че на тази възраст трудно се преглеждали в очите.

# 943
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Прегледът на тази възраст е насочен към установяване дали всички очни структури са в норма. Търсят се евентуални отклонения от нормалната позиция на двете очи и се преценява тяхната подвижност. Повече се търси ако се намерят отклонения.
Здравейте д-р Константинов, интересува ме как протича очен преглед при дете на 1 година и 6 месеца. Тъй като моята дъщеря изпада в ужас и реве страшно и се тръшка като ходим при педиатъра, а представям си ако я заведа на очен лекар. Може ли да се прегледа, питам, тъй като нашата педиатърка ми каза, че на тази възраст трудно се преглеждали в очите.

# 944
  • София
  • Мнения: 3 524
Здравейте д-р Константинов,
И аз с поредния въпрос към вас. Интересува ме как протича очен преглед при дете на 6 г. 8 м., което не е посещавало до момента очен лекар?

Общи условия

Активация на акаунт