Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 761 085
  • 6 490
  •   1
Отговори
# 6 465
  • Мнения: 10 593
Частично хидрогенирани те са тези, които трябва да се избягват. Те имат свободни мастни к-ни, които са "лошите". Напълно хидрогенираните нищо им няма като цяло... (Тук е малко криворазбрано от потребителя точно какво трябва да се избягва..)
Частично хидроганиратните са най-обикновени, най-масови и най-евтини. Ползвате се за тункване на вафли и бисквити.
Кой е продукта, имаш ли снимка на целия състав?

# 6 466
  • Мнения: 1 811
Интересното е, че Линдт шоколадите имат палмово масло в състава, а част от Лидлските шоколади нямат, даже съм попадала и на такива, к. не са със соев лецитин, ми със слънчогледов. Не мога да покажа снимка, че скоро не съм яла, но мисля, че и към днешна дата е така-  със сигурност ще се намери шоколад без палмово масло - хем по-евтин, хем и вкусен

# 6 467
  • София
  • Мнения: 5 258
И към днешна дата, да.
Лидлските шоколади са си емблематични.

# 6 468
  • Мнения: 61
Интересното е, че Линдт шоколадите имат палмово масло в състава, а част от Лидлските шоколади нямат, даже съм попадала и на такива, к. не са със соев лецитин, ми със слънчогледов. Не мога да покажа снимка, че скоро не съм яла, но мисля, че и към днешна дата е така-  със сигурност ще се намери шоколад без палмово масло - хем по-евтин, хем и вкусен

В Била шоколадите 'Ja'

# 6 469
  • Мнения: 10 593
Кои Линд шоколади имат палмова мазнина (допускат се до 5% заместване на какао маслото).
Ако са с пълнеж - пълнежът в с палма, няма как да е с какао масло, различни консистенции са. Също и в бонбоните Линд - течният център не е с какаово масло.

# 6 470
  • Мнения: 715
Частично хидрогенирани те са тези, които трябва да се избягват. (...)
Кой е продукта, имаш ли снимка на целия състав?
Да, вафли Царевец: https://images.openfoodfacts.org/images/products/380/006/160/090 … nts_bg.7.full.jpg
Не знаех, че частичното х-не е най-вредното. А нехидрогенираната палма безвредна ли е?

# 6 471
  • Мнения: 6 884
аз се връщам малко назад към маслините мамут на регина. как се изписва за тези маслини мамут на латиница за да улуча в интернет правилен продукт?

# 6 472
  • София
  • Мнения: 5 201
Някой анализирал ли е евтините вафли Sondey на Лидъл? С кососова мазнина са, нямат тункване, гадни аромати и овкусители.

# 6 473
  • Мнения: 10 593
Не знам, не съм купувала вафли и бисквити повече от 10 години. Чисто маркетингово си зяпам чат-пат, също и от производители с пряк досег до някои суровини...
Веригите имат обикновено завишени изисквания, не че е невъзможно и там нещо да се промъкне.
Кокосовата и ший мазнина се ползват като заместители, но стават за пълнежи главно. Ако е тунквана, няма особен вариант за без палма. И двете цитирани имат рязка крива на топене и се разтичат при най-малките температурни колебания.
Аз ям сладолед вместо вафли ☺️

# 6 474
  • Мнения: 61
Не знам, не съм купувала вафли и бисквити повече от 10 години. Чисто маркетингово си зяпам чат-пат, също и от производители с пряк досег до някои суровини...
Веригите имат обикновено завишени изисквания, не че е невъзможно и там нещо да се промъкне.
Кокосовата и ший мазнина се ползват като заместители, но стават за пълнежи главно. Ако е тунквана, няма особен вариант за без палма. И двете цитирани имат рязка крива на топене и се разтичат при най-малките температурни колебания.
Аз ям сладолед вместо вафли ☺️

Кои сладоледи бихте препоръчали? Yum

# 6 475
  • Мнения: 10 593
О, чак да препоръчвам.. ям квото има като ми се прияде... Лидълските, нулитата..  всякакви.
Там се ползват кокосови. Палма може да има в глазурата, ама рядко, щото е несъвместима с кокосовата и става малко не добре.

# 6 476
  • Мнения: 9 573
В Лидл има нелоши сладоледи на приемливи цени.

# 6 477
  • Мнения: 1 877
Да, особено тези на клечки са супер с бял шоколад вариантите.
Иначе последно взех един в кутия лимоново сорбе и беше гаден.
Имаше и с вкус на манго от него.

# 6 478
  • Мнения: 5 396
След две седмици си идвам в България. Има ли шоколади и сладолед, подсладени само със стевия и/или еритритол и къде да ги търся? Имам фруктозна непоносимост, а захарта и медът не са опция за мен.

# 6 479
  • Мнения: 1 212
След две седмици си идвам в България. Има ли шоколади и сладолед, подсладени само със стевия и/или еритритол и къде да ги търся? Имам фруктозна непоносимост, а захарта и медът не са опция за мен.

Този шоколад е страхотен, само със стевия е. https://www.forlife.bg/produkt/shokolad-steviya

Сладолед без захар съм хапвала на Gelato & Latte, беше страхотен, сладоледажийницата им е срещу БНТ на ул. Сан Стефано.

Общи условия

Активация на акаунт