Коледни пости

  • 48 442
  • 525
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 7 878

Земна ябълка.
Ще я правя в два варианта. На салата рендосана с моркови и подправена със сомак и ще направя опит за чипс в МВ.

# 241
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Май никога не съм яла. А както изглежда и не съм и виждала!  Laughing
Ще чакам отзивите ти.

# 242
  • София
  • Мнения: 478
Честит празник Grinning Днес за пръв път се причастих бременна. Чувството е неописуемо. Много съм щастлива Crazy


В плънката няма брашно исках да кажа. В корите ясно, че има. А яйцата попиват страшно много мазнина - изпържи бъркани яйца в олио да видиш как то изчезва за секунди.
brazilka, между корите слагаш ли мазнина?

Не, не слагам. След като навия баницата я заливам с разтопен маргарин. Слагала съм и повечко и пак не става мазна, защото попива много хубаво. Не е като олиото.

Хубав ден от мен  bouquet

# 243
  • Universe
  • Мнения: 1 556
lenny_pld какво представлява този житен режим newsm78

*Бубка*Hug - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=528794.0

# 244
  • Мнения: 9 093
Знам страхотна рецепта със земна ябълка, салата по-точно, но никъде не мога да намеря да продават Confused

Мекички правих снощи - нямам думи да опиша...вкусотия...Мъжът ми си изяде пръстите, направо беше изпаднал в екстаз. Каза, че това са най-вкусните мекици ever Laughing Така че, благодаря още веднъж за рецептата  bouquet

# 245
  • Стара Загора
  • Мнения: 484
За днес салата от моркови и ряпа, домати с ориз и маслини и печена тиква.

# 246
  • София
  • Мнения: 7 878
Знам страхотна рецепта със земна ябълка, салата по-точно, но никъде не мога да намеря да продават Confused
...

В София я купих на женския пазар - предполагам, че там където живеете вие също има пазари ама от тези дето земеделските производители изнасят своята продукция а не купища сергии само с търговци.

# 247
  • Мнения: 184
Да почерпя за именния ден на мен и на дъщеря ми! newsm03 bishopНека Света Екатерина пази всички ни!Аз вярвам,че тя е пакровителка  и пазителка на моето семейство,защото в рода ни имаме много носещи нейното име!За мен е много важен празник! newsm03

# 248
  • Мнения: 355
Честит имен ден Катичка!   bouquet
Много здраве за теб и близките ти!

# 249
  • Мнения: 87
kati4ka Честит празник на теб и дъщеричката ти,да ви е жива и здрава и цялото семейство покрай нея и много да ви радва Hug
lenny_pld благодаря,но аз няма да го спазвам,защото не обичам жито Sad

Последна редакция: ср, 24 ное 2010, 22:41 от *Бубка*

# 250
  • Universe
  • Мнения: 1 556
kati4ka, ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!

# 251
  • Мнения: 428
Дядо Жаджия,като говориш за земна ябълка,това не е ли ГУЛИЯ???  newsm78 newsm78 newsm78

# 252
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ех, че съм отвеяна...

Честито на всички именници! Само с хубаво да им се споменава именцето!   bouquet Hug

Днес сме на леща. Преди малко направих и маслинов пастет.  smile3508 Нямам търпение мъжО да си дойде и да го нападаме.

# 253
  • София
  • Мнения: 7 878
Дядо Жаджия,като говориш за земна ябълка,това не е ли ГУЛИЯ???  newsm78 newsm78 newsm78

Абе да ти кажа честно под гулия (алабаш) в нашето семейство сме възприели друг кореноплод. Ама нали знаеш различни краища, различни наименования.

Например ей на туй му викаме ние гулия:

# 254
  • Мнения: 428
ААА,това си е алабаш.Пък гулията е корен,дето прилича на картоф,но малко изкривундрен корен.Расте много високо.По-високо от слънчоглед,цъфти жълт цвят.

Общи условия

Активация на акаунт