Глоба за декларация 7

  • 118 612
  • 1 010
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 280
... дали е трябвало да ги уведомя за промяната в обстоятелствата ?


 Не, не е нужно. Питах ги конкретно аз като я подавах  Peace
 И аз научих за въпросната декларация съвсем случайно. Отидох да проверя и я подадох буквално в последния ден. Междудругото, срокът не е точно двумесечен, а е до края на месеца следващ месеца, в който си освободен. Т.е. без значение дали си освободен на 1-ви или на 21-ви ноември примерно, срокът е до края на декември и в двата случая. Няма какво повече да коментирам аз, безумие и поредна простотия е слабо казано по темата.  Tired

# 31
  • на пистата
  • Мнения: 5 837
просто не взимай писмото...друго няма какво да те посъветвам.аз юни спрях да си внасям здравните осигуровки,няма да им пълня хазната вече,категорично отказвам.не стига,че като ида на един елементарен преглед си плащам като поп ами отделно и осигуровки да плащам.българия е най-скапаната държава,срам ме е,че живея тук.
да ви разкажа нещо...синът ми е състезател,миналата година на края като завърши сезона му изплатиха 508лв от точки,които е спечелил за цялата година.скоро разбрах,че е трябвало да внеса данък за тези пари Shockedвие представяте ли си,да внасям данък за пари на 10г дете.не стига,че ни сме изхарчили 20 000лв за една година,той накрая взе 508лв и аз трябва да дам 50лв данък.е това не е ли абсурдно...

# 32
  • Мнения: 382
не само данък,ами и здравни осигуровки трябва да се внесат върху тази сума

# 33
  • на пистата
  • Мнения: 5 837
не само данък,ами и здравни осигуровки трябва да се внесат върху тази сума
на кой...на 10годишният  ми син ли

# 34
  • София
  • Мнения: 12 103
е това не е ли абсурдно...
Щом не са ви взели мотора, за да го кара ББ, когато реши да се прави на мъж, значи всичко е ок.

Явно доста са го закъсали с приходите и са юрнали всичко живо да глобява и събира пари.
При една позната се получи нещо много интересно. Преди малко повече от две години и наложиха глоба за административен пропуск в размер на 300 лв. Миналата седмица получава писмо, с което я глобяват пак за същото нещо, от същата година, за която вече са я глобили, но новата глоба е 2000 лв. Joy hahaha Joy Размисли ли ли са, още ли се сърдят, не знам...

# 35
  • Мнения: 382
годините не са от значение,защото тези пари ги броят за доход на лицето. Същата ситуация е и при пенсионерите, ако имат приходи от наем напр., а нали и те като децата се осигуряват здравно от държавата.
  Малко встрани- представи си ако беше с хонорара на детето от "Сам вкъщи"....

# 36
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
ДОД се дължи, но здравни осигуровки и ДОО - само ако сумата превишава 319 лв. месечно - това за пенсионери и такива, на които въпросната сума им е единствен доход за периода.
Предполагам, че парите, които са изплатени на детето са оформени като хонорар по граждански договор.

# 37
  • Мнения: 654
Тая тъпа декларация е измислена само за да има приходи от НЕ подаването и.
И тогава доста запазиха раб.места и нейното приемане.
Самата декларация няма кой знае каква информация.

# 38
  • Мнения: 3 405
А може и да не платят, давността за глобите е мисля 2 год.

Да. Трябва да не подписваш нищо и да не си получаваш писмата, които ти пращат за глобата.

Но докато тече двегодишния период почнеш ли работа могат да ти запорират сумата от заплатата.

nameika-31, лошото е, че дължиш тези здравниосигуровки.
За мен най-добрия вариант е, ако някой не желае да се осигурява здравно да не плаща ЗО, а да си плаща прегледите и лечението, но да не дължи ЗО. Но ...

# 39
  • Мнения: 654
Когато има да вземате от държавата е 5 години,когато държавата има да взема от нас е 7 години.

# 40
  • Мнения: 3 405
Не знаех за 7 годишна давност.
Знам за 2 и 5, когато се дължи на държавата. Ще проверя.

# 41
  • Мнения: 728
Това е от Закона за административните нарушения и наказания:

Чл. 82. (1) Административното наказание не се изпълнява, ако са изтекли:

а) две години, когато наложеното наказание е глоба;

б) шест месеца, когато наложеното наказание е временно лишаване от право да се упражнява определена професия или дейност;

в) три месеца, когато наложеното наказание е обществено порицание.

(2) Давността започва да тече от влизане в сила на акта, с който е наложено наказанието, и се прекъсва с всяко действие на надлежните органи, предприето спрямо наказания за изпълнение на наказанието. След завършване на действието, с което е прекъсната давността, започва да тече нова давност.

(3) Независимо от спирането или прекъсването на давността административното наказание не се изпълнява, ако е изтекъл срок, който надвишава с една втора срока по ал. 1.

(4) (Нова - ДВ, бр. 28 от 1982 г.) Разпоредбата на предходната алинея не се прилага по отношение на глобата, когато за събирането й в срока по ал. 1 е образувано изпълнително производство. Това се отнася и за висящите дела, давността по които не е изтекла до влизането на тази алинея в сила.

# 42
  • Мнения: 242
Миналият месец когато си внасях осигуровките(вкл. тези за ноември и декември) ми прибраха парите без дори да ми споменат,че трябва да попълня тази декларация. Когато отида януари ще питам,но не смятам да попълвам декларации

Ако си изпуснала срока, по-добре не питай, те само това чакат, най-много да си вкараш автогол.

Не, не е нужно. Питах ги конкретно аз като я подавах  Peace
Аз съвсем изключих да попитам тогава, те бяха крайно възмутени как така подавам декларация без да си платя вноските.

# 43
  • Мнения: 47 981
Много съжалявам за ситуацията, но това е прието още януари месец и имаше гратисен период първо до март, после до юни, имаше няколко теми в този форум, и на много много места в други форуми, доста се писа в медиите, имаше го на страницата на НАП и т.н.
Защо не се консултираш с твоите познати дали за спорния период, който си надвишила н еможеш да измислиш някакъв повод за осигуряване, например някой граждански, който си "забравила", и който е бил основание за осигуряване, което означава че декларацията ти е трябвало да е с друга дата  newsm78 Иначе почти не виждам начин да избегнеш глобата

# 44
  • София
  • Мнения: 300
Много съжалявам за ситуацията, но това е прието още януари месец и имаше гратисен период първо до март, после до юни, имаше няколко теми в този форум, и на много много места в други форуми, доста се писа в медиите, имаше го на страницата на НАП и т.н.
Точно така. Доста дълго време се говори за тази декларация по всички медии,така че не може да се каже,че няма информираност. Но съм съгласна с вас че сумата от 500лв е твърде висока за глоба особено наложена на безработен. Питай твоите познати в НАП, те най добре могат да те посъветват какво да направиш или да НЕ правиш.

Общи условия

Активация на акаунт