Кървене по време на бременност - тема 3

  • 360 201
  • 1 786
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 516
здравейте момичета  Hug . Чудех се къде да задам въпроса си и вие ми се сторихте най-компетентни. На кратко от няколко месеца правим опити за бебе . Този месец трябваше да ми дойде на 01.04 по мои изчисления или на 2-3- ти според дължината на лутеалната фаза . На 27.03 ( 10-ти или 11-ти ден след О)  получих леко бледо кафеникаво течение , примесено със слуз и реших ,че ми идва по-рано ...  Но вместо да се усили , като при нормален цикъл продължи само да ми зацапва лекинко и на следващия ден . На третия ден намаля много, но аз направих тест , който показа бледа втора черта и се обадих на доки . Той ми изписа Дуфастон и каза, че е рано да чакам закъснението и да наравя пак тест . Направих разбира се много тестове и втората черта се засилва. междувремнно на 4-ти ден зацапването спря напълно и до сега нямам нищо.  Сега чакам да мине време , за да ида на преглед .
Въпросите ми са относно дуфастона.
Ако това зацапване е било началото на нещо по-страшно - например изхвърляне на кухо яйце ( не  ми се мисли за тоя варинат)  Дуфастонът може ли да спре процеса и сега да храня само напразни надежди ...
И дугият : как ви подейства той на леките ПМС болки . Преди да го започна си имах ПМС , а след него нямам никакви оплаквания .. Само от време на време ме боли леко кръст ... Спомням си ,че с първата бременост си ме болеше корема до 6-7 седмица въпреки ,че пиех но-шпа. Дуфастон пия са първи път и наистина не знам какво да очаквам от него .

Благодаря ви предварително   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 106
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
Мило майче, и аз пих доста време Дуфастон с първата си бременност. Не твърдя, че съм от най-компетентните, на съм била свидетел на всякакви  случаи за задържане и различни диагнози. Дуфастончето се изписва именно за задържане на плода, най-често при отлепяни на плацента и кървене. Според мен е въпрос на време нещата да се изяснят при теб, но засега не се тревожи и мисли позитивно. Чела съм, че в началото на  бременността  се случва да има кървене и усилено течение  от неизяснен произход Wink Аз ти стискам палци за положителни резултати и си пий Дуфастона и но-шпа и си почивай  Hug

# 107
  • Мнения: 27
Здравейте момичета ,кураж на всички и дано нещата са наред .Сега да кажа и за моята мъка вчера на обяд получих и аз зацапване но не е кафеникаво на мен по ми прилича на розово ,обадих се веднага на докторката каза да пия дуфастон 2 табл. след това вечерта още 2 и на другия ден при нея.Така и направих преди малко се връщам от преглед каза че трябва да съм в 6 г.с. а плодовото сакче отговаря на 4г.с. и почна да ми говори за мисет и къде да ходя да се чистя ако стане нещо ,би ми една инжекция децинон  и утре пак на преглед.Само че преди малко като ходих до тоалетна освен зацапването по хартията имах и нещо като малко съсирече ,което ме доста притесни.

# 108
  • Мнения: 142
ssissetoo не губи надежда и не бързай с решението. Аз бих те посъветвала да изчакаш малко, както и да потърсиш 2 мнение. Това, че трябва да си в 6-та седмица, не означава, че си, освен ако не знаеш 100% кога си забременяла. Ако имаш и малки съмнения изчакай, както и ако апаратурата на която те гледат не е много добра.
До тогава обаче - лежане, лежане и пак лежане. Успех Hug

# 109
  • Canada - Montreal
  • Мнения: 118
Здравейте момичета :hug
Да разкажа накратко и за моите неволи.На 05.03 ми беше последният цикъл.На 30 март видях кафяво зацапване по бельото и предположих, че е в резултат на имплантация.След два дни си направих тест, при който се появи втора много бледа черта.Изчаках си закъснението и направих втори тест, при който вече тестовата черта беше наситено колкото контролната.
За съжаление обаче на 18 април, преди два дни, получих кафяво зацапване сутринта, еднократно.След това на 19 април, отново - кафява кръв премесена със слуз.Живея в Канада и тук първият преглед е едва в 12 седмица.Ужасно притеснена отидох в спешното.Гледаха ме двама лекари.Първият с обикновен ехограф.Според него има бременност и тя е нормална.ВТорият обаче ме гледа с вагинален ехограф и категорично отсече, че бременност няма, нито в матката, нито в тръбите.Тогава ми направиха кръвен тест.Нивото не ЧХГ е 473.4, което означавало, че е имало бременност, но за съжаление е прекъснала и то преди около десетина дни.
Останах много учудена, защото като изключим зацапването тези два дни, нямах никакви други оплаквания.Чувствах си се бременна, с подут корем и стегнати гърди.Още повече се изумих от обяснението, че понякога се случвало да има спонтанен аборт, без дори жената да разбере Shocked
Според калкулаторът на бг-мама съм в 6 седмица и четири дни от бременността.Гледах разни таблици за нивото на ЧХГ и седмиците, но се обърках ужасно.
Знам че тук, за разлика от България, при подобни случаи нещата се оставят в ръцете на природата, на естествения подбор.Знам, че в България се изписват лекарства за задържане и затова се презастраховах като поръчах на майка ми да прати с колет Нош-па и Утрогестан.Е, днес лекарствата са вече при мен, а аз не знам какво да правя.Дали да започвам самолечение или просто всичко вече е приключило и няма смисъл.Нов кръвен тест мога да направя едва във вторник.Дотогава...просто не знам Sad
Блогадаря Ви, че ме изчетохте.Просто исках да споделя мъката си с хора, които ще разберат Hug

# 110
  • Мнения: 4 700
Ако бременността е неуспеШна медикаментите няма да ти помогнат. АЗ лично съм против самолечение с теzи медикаменти. АЗ съЩо не съм в България и съЩо имах проблеми в началото на бременността си, но откаzаха да ми иzпиШат каквото и да било, бременността си остана. Няколко месеца преди това въпреки медикаменти направих аборт. ОЩе по голям проблем би бил доzата на теzи лекарства. На кой Ще се довериШ, на форума, на листовката..???? И какво Ще правиШ като ти свърШат медикаментите? Или майка ти е иzкупила цялата наличност?
Все пак реШението си е твое, но много добре си помисли преди да zапочнеШ да ги гълтаШ хапчетата.  Peace

# 111
  • Canada - Montreal
  • Мнения: 118
Ще подмина изречението за майка ми, Миле, и напълно ще се съглася  с теб, че ако бременността е неуспешна медикаментите няма да помогнат PeaceОчевидно медикаментите помагат при рискова бременност.И ще те помоля по-полека с този поучително- назидателен тон- не съм на пет години!Аз съм просто жена, загубила наскоро така желаната си бременност.
Пожелавам на всички момичета много сила, вяра и добър край. Hug
За мен нещата приключиха.

# 112
  • Мнения: 4 700
mimolin, съвсем погреШно си ме раzбрала.  Naughty Нито съм искала да обидя майка ти, нито теб. Имах предвид, че е трудно който и да било да ти прати доzата медикаменти, необходими zа няколко месеца напред. И кой Ще ти наzначи доzата?
Спор няма, теzи медикаменти помагат при рискови бременности, аz съЩо съм ги вzемала след процедура ин витро и точно zатова zнам, че се вzемат дълго и под лекарко наблюдение. А и се спират по схема, не от раz.

Не искала никой да обиждам, нито да наzидавам. Съжалявам, ако съм проzвучала така. Знам какво е да zагубиШ така желана бременност, случи ми се не веднъж. Знам и какво е да не можеШ да zабременееШ. 4 години се борих със стерилитета и имам високо рискова бременност бременност.

Желая ти успех и дано скоро всичко просто е неприятен спомен.  Hug

# 113
  • Мнения: 63
ssissetoo,  при мен се получи по - сериозно положение със съсиреците след леките зацапвания. папаверин и утрогестан ,  постелъчен режим и само ставане за тоалетна, за сексуални контакти да не говорим. на мен пероралното приемане не ми помогна, настаниха ме в болница за няколко дни и дупчене с инжекции. сега имам 4 месечен син Hug

# 114
  • Мнения: 24
Здравейте,
Искам да попитам някоя от вас имала ли е по - обилно кървене.
Преди два дни се чувствах много добре. В 5та г.с. съм. и изненадващо ми потече кръв по краката. Не беше в деня, в който трябваше да ми дойде, а около седмица след това. Кървенето не бе съпроводено с болки. Докторите първо решиха, че е аборт, но на видеозона всичко беше ОК - не се виждало нищо прритеснително .... и сега съм на легло с утрогестан 3х2 и бусколизин 3х1.
Но така и не разбрах каква е причината. Кървенето намаля до вечерта - сега само леко ми зацапва. Кръвта е кафява с някакви частици в нея, а единият път видях нещо като дълъг конец, а като го разтърках, то се разгърна и приличаше на кожа.

# 115
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Iva., да, на мен така ми шурна кръв изневиделица (бях в края на 2я месец). Така и не се разбра точно от къде идва проблема - докторите развиваха няколко различни теории, в крайна сметка "заложиха" на ниската плацента (в продължение на 1 месец кръвоизлива ту стихваше, ту се възобновяваше). Хубаво е, че кръвта ти не е алена, т.е. прясна, а за тези частици, които виждаш, бих се консултирала допълнително с лекар.

# 116
  • Мнения: 4 700
И аz бях така, но не в толкова ранна седмица. При мен беШе ниска плацента и хематом на плацентата. Желая ти да не е неЩо сериоzно и всичко да е наред.

# 117
  • Мнения: 24

Казах на доктора за частиците. Тои каза, че е добре ... изчиствала съм се ...
Остана само въпроса ОТ КАКВО се изчиствам.
Хубавото е че днес кървенето почти изчезна.
Моля се да преодолеем този проблем благополучно.

# 118
  • Мнения: 63
При мен не бе ниска плацентата, имало някакво отлепване чатично.

# 119
  • Мнения: 142
Много често причина за кървенето не се намира, но каквато и да е тя лечението е по принцип  е еднакво. Единственото което мога да ти препоръчам е да се консултираш с лекарката и да пиеш по 1 таблетка аспирин протект. Дано всичко е наред. Мисли положително.  Hug Иначе съсиреци  и частици се получават и от стоенето на кръвта.

Общи условия

Активация на акаунт