Халит Ергенч и новата продукция "Великолепният Век" ( Muhteşem Yüzyıl) тема 3

  • 80 232
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Ибрахим е много интересна личност, много се впечатли от факта, че Александра е православна.
Мисля, че и той не е бил мюсюлманин по рождение.
Той се намеси в превода и извзе функциите на преводача, защото той не предаде думите на Султана и се видя принуден да се намеси. И всички везири го намразиха още повече. Той си каза, че знае италиански от майка си.

момичета, като даваха Ибрахим като дете как го взимат видях, че долу вляво изписаха Parga- това не е ли в Гърция  Parga (Greek: Πάργα) is a town and municipality located in the northwestern part of Preveza Prefecture in Epirus, northwestern Greece

Ани като качи серията ще видим от къде точно е Ибрахим, но носията му беше балканска.

# 691
  • Мнения: 28
Благодаря ви много! Но при мен не тръгва, за съжаление.

# 692
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 6
"Великолепният век" е великолепен!
Какви декори, какви костюми.......................красота!
Точно подбрани актьори.  Халит си го знаем, и Небахат също, но Мерием е страхотно попадение - не е красавица, а толкова очарователна. Непокорна, дръзка, остава да овладее интригите на харема .
Сигурна съм, че ще гледаме нещо завладяващо от типа на "Династията на Тюдорите".

Благодаря на всички, които внасят яснота с разясненията си!  В тази серия диалозите не бяха толкова много, но за напред ще разчитаме много на вас! newsm51    

# 693
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Александра през първата вечер в сарая сънува семейството си, поиска да си отиде с тях, но те не и позволиха, тя трябвало да живее.

Лека нощ на всички.

# 694
  • Мнения: 0
Благодаря ви много! Но при мен не тръгва, за съжаление.

http://www.canlitvizle.tc/seyret/9/Show-Tv.html

# 695
  • Мнения: 28
За Ибрахим stereo написа, че е взет от Албания. Парга наистина е в Гърция, но в северозападната част при Игуменица. Доколкото зная там има доста албанци, и то албанци-християни.  Всъщност самите албанци до времето на Сюлейман в голямата си част са християни, към 16 в. голямата част приемат исляма. А взетите по девширмето деца за еничарския корпус винаги са били от немюсюлмански общностти и след това приемат исляма.

# 696
  • Мнения: 28

sara_bri, и тук не става. Благодаря за усилието!  Kader!  Hug

Аз успях да го видя целия с прекрасно качество на yiliz

# 697
  • Мнения: 3 117
Приказката "1001 нощ" се завръща!!!!Различен турски сериал от всички останали, които съм гледала.
Мащабност, величественост, красота!

Последна редакция: ср, 05 яну 2011, 22:56 от Лукреция

# 698
# 699
  • Мнения: 0
Ибрахим е много интересна личност, много се впечатли от факта, че Александра е православна.
Мисля, че и той не е бил мюсюлманин по рождение.
Той се намеси в превода и извзе функциите на преводача, защото той не предаде думите на Султана и се видя принуден да се намеси. И всички везири го намразиха още повече. Той си каза, че знае италиански от майка си.

момичета, като даваха Ибрахим като дете как го взимат видях, че долу вляво изписаха Parga- това не е ли в Гърция  Parga (Greek: Πάργα) is a town and municipality located in the northwestern part of Preveza Prefecture in Epirus, northwestern Greece

Ани като качи серията ще видим от къде точно е Ибрахим, но носията му беше балканска.

Щом са изписали Парга, значи ясно. Това е в днешна северозападна Гърция, областта Епир, но в миналото или по-точно преди да паднат тези земи по османска власт са били към Венецианската република, затова и Ибрахим знае италиански. Но етнически не е ясно дали е грък или албанец, защото тези земи се населяват и от двата етноса по онова време.

# 700
  • Мнения: 0
Свалям филма и почвам с превода  Party

# 701
  • планетата Земя и по точно до морето
  • Мнения: 6
marman мерси за линковете ! Hug Hug  bouquet  bouquet С удоволствие пак ще прегледам

# 702
  • Мнения: 683
Благодаря на всички които се включиха с преводи, пояснения и коментари newsm51  love001

Качих танца на Роксолана от записа който направих на серията за тези които не успяха да го гледат  Hug

http://www.youtube.com/watch?v=_ibg51RJM8k

# 703
  • Мнения: 0

sara_bri, и тук не става. Благодаря за усилието!  Kader!  Hug

Аз успях да го видя целия с прекрасно качество на yiliz

http://www.ddizi.com/diziler/779/Muhtesem-Yuzyil

е тука не може да не става.
enjoy!

# 704
  • Мнения: 28
Свалям филма и почвам с превода  Party

 smile3501     smile3501     smile3501

Общи условия

Активация на акаунт