Какво ще кажете за име ДУЧАНА

  • 7 822
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
звучи странно!!!какво ще кажете за Дойчина-Дойчин. и те са ми странни имена, но като че ли са най-близко.....

# 16
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 739
Цитат на: alma
graciella ..... има възгледи, че ако се именова бебето с цялото име на родителя, то ще приеме и неговата карма. Обременява се новият човек със отрицателна енергия.


Ако бабата се казва Иванка например, а детенцето Ивана, това брои ли се за едно и също име?

# 17
  • Мнения: 530
Ще ти отговоря на въпроса директно - не, не ми харесва името. Но това е мое мнение,  а в случая избора е твой и на таткото. Той какво мисли по въпроса?
Не съм на мнение, че познавам всички български имена (а и никой не е казал че трябва да кръстиш детето си непременно с българско име), но в инерес на истината не съм срещала никога името Дучана. Някак си ми звучи измислено....което пак не е предпоставка да не го кръстиш така детето. Ако си убедена че дъщеря ти ще се чуства добре с името си в бъдеще, а няма да се опитва да го измени, за да избегне неудобни ситуации и коментари, тогава го избери. Но аз лично имам в семейството си два примера за неподходящи имена, в единия случай е майка ми, която има много хубаво име дадено по рождение, но просто никой никога не се е обръщал така към нея, а с изменен вариант на името й. Така че тя просто не го чуства като истинското си име - родителите й са я кръстили с него за да бъде на баба си и после са решили че е прекалено 'архаично' и не са се обръщали към нея с него.
Другия пример е брат ми който има супер дълго и завързано име (малко измислено пак), наречен така по настояване на майката на баща ми, след като вече му е било дадено друго име. Така че са сменили другото име, нарекли са го с това дългото и завързаното (което има първата буква на дядовото ми име) и той никога не се почуства щастлив с това име. Сега ползва само последната част от името. Аз на негово място бих си го сменила напълно, но явно не му се разправя с документацията по въпроса.
Късмет при избора.

# 18
  • Мнения: 106
На мен също не ми харесва Дучана. От толкова много мнения нямаше нито едно положително. Разбирам потбудите ти в избора на име и в тях няма нищо лошо, но замисли се за детето. Как ще се чувства, ако другите деца се шегуват с името му. А това е доста вероятно. Никой тук не иска да оспорва избора ти, просто се опитваме да ти помогнем да погледнеш на ситуацията и от друг ъгъл.

# 19
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Valka
Цитат на: alma
graciella ..... има възгледи, че ако се именова бебето с цялото име на родителя, то ще приеме и неговата карма. Обременява се новият човек със отрицателна енергия.


Ако бабата се казва Иванка например, а детенцето Ивана, това брои ли се за едно и също име?


И двете имена имат общ корен. Не знам ...
За мен бебетата се кръщават на тях си, а не да се започва мислене чие име да продължи. Все пак всеки в живота си прави лоши и добри неща и не е ясно, ако детето се кръсти на някого, каква енергия от вибрацията на името ще дръпне то.

# 20
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Danin
На мен също не ми харесва Дучана. От толкова много мнения нямаше нито едно положително. Разбирам потбудите ти в избора на име и в тях няма нищо лошо, но замисли се за детето. Как ще се чувства, ако другите деца се шегуват с името му. А това е доста вероятно. Никой тук не иска да оспорва избора ти, просто се опитваме да ти помогнем да погледнеш на ситуацията и от друг ъгъл.


Не смятам, че  името Дучана е смешно. По-скоро е различно и оригинално. А всяко различно и оригинално нещо прави впечатление.

Graciella, решението е твое и имаш право да кръстиш детето си както решиш.
Аз продължавам да стоя твърдо против децата да носят имена на близки хора /дори и вариации на имена/

# 21
  • София
  • Мнения: 15 219
Звучи ми странно.
А как ще й казвате "на галено"?-Дуче, Чани Rolling Eyes  Shocked

Дано да не прозвучи обидно, ама името Дучка на мен не ми харесва. Така че не бих кръстила детето си с това име или негова производна. Не че бабата е виновна, дето така се казва, ама с това име би следвало да е достатъчно поласкана ако името внучето й започва с първата буква на нейното име и да приеме, че е кръстено на нея.

Моето име започва с "В" и се знае, че съм кръстена на баба си която се казва-НЕ СЕ СМЕЙТЕ!!!!-ВЪЦА (но не се казвам като нея, само първата буква ни е обща!!!!!!). Ега ти името Shocked Ужас! Баба ми си знае, че съм кръстена на нея, и е доволна и щастлива. Представяте ли си, ако ме бяха кръстили Въциана или някаква такава измишльотина, производна на Въца! Кошмар! Сигурно едва щях да дочакам да навърша пълнолетие и щях на мига да изтичам в районния съд да си сменя името!

Когато избирах името на моето дете изборът ми се ръководеше повече от това как ще звучи името и как ще се чувства то цял живот като го носи, а не толкова дали ще са доволни и уважени бабите и дядовците.

# 22
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 739
Цитат на: Casey
Аз продължавам да стоя твърдо против децата да носят имена на близки хора /дори и вариации на имена/


Ако името на близкия човек е хубаво не виждам защо детето да  не се казва така!
Само заради някакво суеверие не бих се чудила какво име да измисля хем да започва с буквата на майка ми например, хем да не е същото, при положение че нейното име много ми харесва.

Виж ако не ми харесва, бих помислила за друго име със сщата буква.

# 23
  • Мнения: 1 417
И аз съм в отбора на мамите, които не биха си кръстили така детето!Избора е твой, разбира се, но тъй като търсиш мнение представи си как ли би звучало това име на едно красиво, нежно момиченце след 15 год. Едва ли някой ще се интересува, че е кръстена на баба си и затова така се казва.В крайна сметка името се носи цял живот и според мен определя и човека! Например Йовка...

# 24
  • Мнения: 910
Spored men e dostatachno da vzemesh bukvichkata. Az viarvam, che vseki chovek se rajda na tozi sviat individualen, sus svoite sudba i tseli. Ne bi sledvalo da se asotsiira po tozi nachin s drug chovek - tova za karmata sushto go viarvam.

# 25
  • Мнения: 433
Можеш да кръстиш детето си както пожелаеш. Все пак името не прави човека. Но на мен специално Дойчина повече ми харесва.

# 26
  • Мнения: 910
Suglasna sum i s vsichko napisano ot Vivi otnosno tova kak shte se chuvstva deteto. Nie krustihme nashata dushichka na dvamata i diadovtsi, no im vzehme purvite bukvi i to samo za da ne se obidiat. Imeto koeto se poluchi si e za men suvsem individualno i mnogo krasivo.
Veselin + Mancho = Velimira (ima imen den na Velikden Simple Smile)

# 27
  • Мнения: 5 250
И на мен нещо не ми допада това име звучи доста грубо.Защо просто не вземеш първата буквичка от името на майка ти и не измислиш някое име.

# 28
МАЙКА МИ ДОРИ НЕ ЗНАЕ ЗАТОВА И ДОРИ МОЖЕ БИ ЩЕ Е ПРОТИВ, но аз съм и много благодарна за много неща и освен това е супер човек и приятел. затова може би като я познавам, харесвам и името.

Душана ми хареса, не знам кой ми го предложи , но благодаря

Нито аз съм кръстена на роднини, нито пък някой ме е карал аз да кръщавам детето си на някого, подбудите ми са съвсем емоционални, да доставя радост
но и името ми звучи сериозно, различно, несрещано, най-се страхувам да не е стандартно и в класа си да има още три деца със същото име и да го питат - коя галя, или кой Иван, от това искам да избягам
Не мисля, че е обидно име, напротив - представям си някаква висока мадама с черна коса
не знам, хем ме разубедихте, хем пък все повече съм сигурна, че никой друг няма да има такова име
НО ВИ БЛАГОДАРЯ ЗА МНЕНИЯТА

# 29
пак съм аз
моето име /Грациела/ ми е отворило толкова врати и много хора са ме запомнили и забелязали заради него
казват, че ми отива, но определено ми е дадено от сърце и ими носи късмет
а ето - няма го в българския именник

Общи условия

Активация на акаунт