Коледно настроение! - 4

  • 51 095
  • 335
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 56
Здравейте момичета, направо сте страхотни нямам думи да изкажа възхищението си! За първи път правя коледни сладки - направих меденки, но още не съм ги украсила и затова искам да попитам, ако направя Роял айсинг ще може ли да давам на дъщеря ми от мединките която е  на 1.8г. /заради суровия белтък/. Извинявам се за въпроса предварително!

# 136
  • Варна
  • Мнения: 3 239
Вместо запис, да споделя вчерашния ми лош опит при меденките на Джули. Предишните дни направих две дози и се получиха чудесно, остава ми да ги украся. Вчера реших да замеся още една, но с друга марка маргарин, и изобщо не успя да се получи тесто, непрекъснато се ронеше и след няколко часа престой. Та все пак успях да оформя топки, утре като поомекнат мисля да ги натопя в разтопен шоколад, дано се получат добре.

# 137
  • Мнения: 305
Момичета, съвсем сте се рзвихрили! Големи красоти сътворихте и тази година. Аз също приключих. Искам и още и още да правя, но у нас никой не яде и остават до на пролет. Само на гостите разчитам. Ще пусна снимки по-късно като наизвадя всичко от кутиите.
Александра, аз имах същия проблем с меденките на Джули и предположих, че е от маргарина.Голяма борба беше  Confused

# 138
  • Мнения: 931
Снощи успях да украся около 30 меденки с фондан.Да ви кажа за първи път работя с такова нещо и за мен беше супер удоволствие , оцветих го но не станаха мн коледни цветове ама ще снимам довечера , че снощи мн укъснях и не ми се щракаше.
Прекрасни неща правите , чак се зачудвам дали изобщо да си показвам "творенията" Embarassed

# 139
  • Плевен
  • Мнения: 602

Привет и от мен , момичета! Hug
Въпреки че съм далеч от страхотните майсторки в тази тема  да си покажа и аз първите  коледни меденки, които успях да направя благодарение на вашия споделен опит.  bouquet  bouquet

   

# 140
  • Мнения: 5 959
Леле, момичета, страхотни сте   bouquet Ей това тук се нарича коледна работилница, Дядо Коледа и джуджетата пасти да ядат  hahaha
Ето как изглеждат и моите пакетчета за подаряване:


И отвътре:



Щоленът, наистина след като престои, си е друга работа. Ама аз, любопитната, още топъл-топъл го опитах  Embarassed и не останах очарована. Но сега, след около две седмици престой, е уникална вкусотия - плътен и ароматен....

# 141
  • Мнения: 308
И една подсказка за суперлесни соленки ,моля, без мас (единият ми гостенин не яде свинско). Praynig

   Аз преди 2 дни правих тези Соленки от парено тесто:

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,874.45.html

   Тестото се прави лесно, но после е повечето работа със шприца (аз повечето ги направих на къдрави пръчици    Mr. Green   , че ми беше по-лесно). Може да се направят и с лъжица ако не държиш на формата толкова много. Ето тук в последния пост са правени с лъжица:

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,874.60.html

   На вкус са чудесни (дори по съвет в темата направих двойна доза) и си остават мекички и пухкави поне 2 дни (оставих няколко увити в кисе, за да проверя). В темата има и други рецепти. Може да поразгледаш и да си харесаш нещо друго.

   Голямо браво на всички показали вкусните си сладки.   

# 142
  • Мнения: 6
Дами, благодаря ви че ме вдъхновихте за страхотните меденки на Джема Hug  bouquet
Желая ви страхотна Коледа и весело изкарване на празниците!!!! Grinning Grinning Grinning


# 143
  • Varna
  • Мнения: 191


И аз да се изтипосам до всички майсторки тук  Embarassed, миналата година ме вдъхновихте за приготвяне на сладки, тази година продължих, като от миналогодишната серия повторение има само за ванилените кравайчета на Наталина, тази година са в компанията на меденките на Джули (за първи път правя меденки, а половинката ми ги украсява  Wink ); бадемовите бисквитки на дядо Коледа (от Vanilla) - пълен провал, в смисъл че тестото стана ронливо, сладките са много ароматни и вкусни, но твърди и въпреки всичко намериха място в пликчетата, които ще подарявам, за да направя всички солидарни с кулинарния си провал (пробвах ги с млекце, екстра си стават  Laughing); хита на сезона явно - арменски сладки; джинджифиловите бисквитки на Narina; almond cookies matches - при мен изглеждат като лакирани пръсти на дамска ръка, но много пипкаво с поша да ги докараш като кибритени клечки, иначе са много вкусни, наистина; тук са и бисквитите на Петя Щифлер, предложени в "Кухнята на Звездев". Има и едни неснимани забравени сладки ....
Хубави празници на всички ви пожелавам и огромно благодаря за опита и информацията, която споделяте с нас!!!   bouquet

# 144
  • Мнения: 6 390
страхотни сте, браво!

# 145
  • Мнения: 58
Petia_tag, благодаря за отговора   bouquet!

Аз като много начинаеща имам обаче още въпроси  Embarassed Rolling Eyes. Направих тестото за ванилените кравайчета и снощи престоя в хладилника. Обаче е едно ронливо, много лесно се троши, не ми изглежда гладко като на снимките на Наталина. Къде съм сбъркала и мога ли да го поправя или да рискувам да ги пека така? Още веднъж се извинявам за въпросите, ще съм благодарна за помощта ви, че да мога и аз да се похваля с частичка от вашите красоти Hug Hug.

# 146
  • Кукуландия
  • Мнения: 106
Свърших със сладките за тази година  newsm44
Ще пусна снимки като ми донесат фотото, въпреки че на фона на вашите красоти моите сладки на нищо не приличат  Mr. Green Айсинга за украсата на меденките не стана като хората, свърши ми пудрата захар, а той остана прекалено рядък + пасатора, който вече е на изживяване и не успя да го разбие като хората. А миналата година като ми беше за първи път се получи толкова добре  Close
Сега започвам с манджите за Бъдни вечер  chef

# 147
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз съм готова и със собственоръчно точената баклава (по рецептата на Айля, но навита на рулца). с което окончателно приключих с десертите (освен тиквеника и печената тиква, които ще правя в петък). Със сироп ще я залея утре. Peace

# 148
  • България
  • Мнения: 4
Тук явно кипят трескави приготовления! За няколко дни му изтървах края (на темата), и вече един час наваксвам  Grinning
Напълнихте ми очите, момичета! Страхотни неща приготвяте, а и ентусиазма тук е силно заразен ...

Аз тази година не съм приготвила много неща - един щолен (още отлежава), меденки, които още не съм украсила и ето тези джинджифилови сладки . Оказаха се страшно откритие - мекички, леко дъвчащи, страшно ароматни и цялото това нещо без грам мазнина!

# 149
  • Мнения: 1 440
Това са украсените ми меденки от снощи...и къщичката Joy





Още снимки тук

За масленото тесто мога да споделя как процедирам аз - първо размесвам само маслото с брашното и захарта докато стане на трохи, равномерни, а не на бучки...след това вече добавям яйцата едно по едно (целите, а не само жълтъци) и меся доста, за да може да се спои...в началото изглежда все дно никога няма да стегне, но след малко мачкане от топлината на ръцете маслото започва да слепва. Аз лично маслото не го оставам да се размекне, а направо от хладилника го режа Peace После при работа с пръстите то се отпуска, но се размазва.

Общи условия

Активация на акаунт