Отговори
# 30
  • Мнения: 4 916
Аз редовно правя това с портокала, става супер. Не съм го сушила досега, правя го като на първия линк, който беше даден на предната страница.

Някой писа за каналите и сифоните - руснаците и техните сутрешни блокове са бездънен извор на съвети по тези въпроси. На литър топла вода се слагат пет пълни супени лъжици готварска сол, излива се в сифона и след няколко минути се отмива с гореща вода. Но трябва да се прави редовно.
За миризмата по мебели и килими - вечерта преди лягане се посипва сода за хляб, тя обира миризмите, на следващата сутрин се обира с прахосмукачката.
За прахосмукачките със сух филтър - като се сменя филтъра, на новия се капват няколко капки етерично масло, слага се и при ползване мирише хубаво.
Изобщо, ако имате време през седмицата, пускайте сутрешния блок на Первьй канал, много е интересен и е ориентиран към чисто практични теми.

# 31
  • Мнения: 53
Аз слагам в малки купички ароматно масло, на радиаторите.
Ефекта е страхотен!
http://prikachi.com/images.php?images/40/2884040S.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/41/2884041z.jpg

# 32
  • Мнения: 1
Запис, че темата много ми харесва. Определено и аз ще пробвам това с портокала, но относно канелата- не ми харесва как ухае. Може би съм от малкото луди, които не я харесват, но... какво да се прави- "НА ВКУС И ЦВЕТ ТАВАРИШ НЕТ" Wink

# 33
  • Мнения: 722
Това с портокала и карамфила по принцип се прави с цел прогонване на комари...

# 34
  • Мнения: 0
Като стана въпрос за Касиопея и глицериновите сапуни от там се сетих, че преди време пак така се чудех с какво да ароматизирам естествено и ми дойде идея за следното. Купих си една стъклена сфера (или купа, не знам точно как се казва) от Джъмбо и сапун, който настъргах в нея. Отаначало меришеше, но много бързо изветря  Confused Но се сетих, че с цвят от липа например, може и сушен, или въобще някакви сушени цветя или билки би трябвало също да се получи.  Rolling Eyes  newsm78

# 35
  • Мнения: 156
хм, ако на настъргания сапун в купа му се пръсва по малко вода, дали няма да е по-траен? с пулверизатор имам предвид, веднъж на ден-два newsm78

# 36
  • Мнения: 0
хм, ако на настъргания сапун в купа му се пръсва по малко вода, дали няма да е по-траен? с пулверизатор имам предвид, веднъж на ден-два newsm78


ммм, нямам идея. Сега като се замисля може да стане ако се разбърква от време на време  Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 156
ето на това пък попаднах днес: http://www.ecomedia.bg/be-eco/home-and-office/article/3079

# 38
  • Мнения: 45
Аз не обичам аромати в къщи- предпочитам да мирише на чисто. Т.е. никак. Миризмите изключително уморяват- дори и приятните.
Но така или иначе помещенията ми малко или много се ароматизират- в банята от всевъзможните сапуни и душ-гелове, за тоалетната ползвам сини таблетки -с тях тоал. чиния е винаги чиста. Спалнята се ароматизира естествено от парфюмите ми, а холо-кухнята от вкусните печива. Ако ти трябва срочно да ароматизираш преди идване на гости, бутни във фурната няколко ябълки да запечеш- тъкмо и десерта е гарантиран.  Grinning

Но ако обичаш постоянно ароматизиран дом, има прекрасни красиви потпури, които са не само ароматизатор, но и чудесен декор сложени в красива прозрачна ваза. Нкои са с абсолютно естествени аромати, други допълнително ароматизирани.

Последна редакция: нд, 30 окт 2011, 12:30 от Lizet33

# 39
  • Мнения: 141
Аз у дома си ползвам аератора на Рейнбоу.Има 4 аромата към него,мирише много естествено и приятно,освен това дърпа всякакви миризми.(най-вече цигарения дим).Освен това в Джъмбо има едни малки шишенца,по 0,99 стотинки от него се сипва в пепелника и изобщо не се усеща мирис на цигари,аз си слагам от него нявсякъде,много приятно мирише,и е много трайно...

# 40
  • Мнения: 0
аз също ползвам аератор на реинбоу,ароматите са 17 модела,има всякакви малко е скъпо но е уникално ,а и може да работи без самата система.мисла че се продават по 100евро,аз на скоро си закупих цялата система последният модел.

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 644
запис Peace

сапуните са ми наследство от моята баба, много приятно ухаеше в нейните гардероби, а и в моите  Blush

# 42
  • Мнения: 141
Да аератора на Рейнбоу струва 100 евро но е уникален,ароматизира,дърпа мазнини и всякакви неприятни миризми,Системата също е много добра,но и доста скъпа - 2190 евро е последния модел.

# 43
  • Мнения: 0
2290евро заради новият аксесоар миещото устроиство последният модел е от юни тази година на пазара ,незнам ти коя имаш.

# 44
  • По света и у нас! Най - често у нас!
  • Мнения: 69
Аз също използвам сапуни за ароматизатори ,но съм си купила от тези, които са с различен аромати - продават се на грамаж. От тях съм си купила различни аромати и съм ги нарязала на парченца, който съм нанизала на по дебела връв/ в моя случай на панделка/. Закачила съм такива ароматизатори във всички стаи и банята.  В гардеробите също съм залепила по един висящ ароматизатор на вратата с тиксо. Аромата е лек и приятен.

Общи условия

Активация на акаунт