Издуване на ламинат

  • 19 168
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 735
Днес след като изчистих (дали имаше повече вода на парцала, или повече препарат,няма да разбера), ламината се изду на места.Малки или по-големи бабунки на местата на свръзка между отделните ламели. Въпроса ми е -има ли шанс да спаднат и да станат "почти" невидими? Нещо дали мога да направя, за да поправя нещата или ще се налага смяна на ламината?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 773
Няма да се оправят. Сигурна ли си , че е от чистенето? Имате ли влага в апартамента? На нас ни се скапа целия ламинат, има обелени ъгълчета, а под хладилника да не ти казвам. Мислим даго сменяме, но дали някога ще изсъхне апртамента... Crazy

# 2
  • София
  • Мнения: 5 735
Няма да се оправят. Сигурна ли си , че е от чистенето? Имате ли влага в апартамента? На нас ни се скапа целия ламинат, има обелени ъгълчета, а под хладилника да не ти казвам. Мислим даго сменяме, но дали някога ще изсъхне апртамента... Crazy

Да, от чистенето е. Ламината е 3 месеца,днес хем имах по-мокър парцал,хем се забавих с обирането,хем май обърках дозировката.
Така се надявах да поспаднат поне малко след като поизсъхнат  Sad .

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 571
misleto, много съжалявам за ламината. Най-вероятно няма да се оправи напълно, но за да намалиш раздуването за в бъдеще си купи моп с микрофибърна кърпа и я ползвай само леко влажна.
Нещо такова, гледай да не е много влакнеста, за да се изцежда лесно.
http://www.hygiene-bg.com/products/cat8/mopping_systems/mopping_ … op_DM600abajo.jpg
http://www.hygiene-bg.com/products/cat8/mopping_systems/mopping_ … op_frame_5200.jpg

# 4
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
misleto, много съжалявам за ламината. Най-вероятно няма да се оправи напълно, но за да намалиш раздуването за в бъдеще си купи моп с микрофибърна кърпа и я ползвай само леко влажна.
Нещо такова, гледай да не е много влакнеста, за да се изцежда лесно.
http://www.hygiene-bg.com/products/cat8/mopping_systems/mopping_ … op_DM600abajo.jpg
http://www.hygiene-bg.com/products/cat8/mopping_systems/mopping_ … op_frame_5200.jpg

Наистина няма как да се оправи, но този вариант също не ми се струва удачен, има си мокри кърпи за ламинат, с които се почиства. Когато слагаха нашия от фирмата ни посъветваха да почистваме с кърпи за ламинат, въпреки, че ламината ни е водоустойчив.

# 5
  • София
  • Мнения: 9 861
Какво стана с ламината,започна ли да се свива?И какъв е,ако може да напишеш,в смисъл каква марка?
Точно три дни след приключване на ремонта миялната ми протече върху чисто новия ламинат.Все едно излях една кофа вода отгоре му.Попих възможно най-бързо,но се изду много.За около два месеца си върна на 99 процента нормалния вид.
Правили сме си експеримени с мъжа ми-с три  вида ламинат,един Егер/този,за който писах горе/,един Кроно и един ,чиято марка ми е неизвестна.Топнахме ги за едно денонощие във вода.Имам предвид по една малка дъсчица от тях.Извадихме ги после и ги оставихме да съхнат на терасата.Само на Егер си възвърна нормалния размер.

За почистването-ползвам моп с микрофибърна кърпа -в едната стая ламината е на 6 години,в другите-на три години,никакви забележки нямам.

# 6
  • Мнения: 190
Не мога да разбера защо  слагате ламинат във кухня и коридор?Не  е подходящ за такива помещения дори и да е водоустойчив . TiredВъв  кухня винаги може да стане авария  я пералня или съдомиялня и т.н. във коридора във дъждовно или снежно време  винаги ще се намокря .

# 7
  • София
  • Мнения: 9 861
Е,сега,защо слагаме....въпрос на личен избор,не е нужно да даваме обяснения Wink.Ако правя ремонт пак ламинат бих сложила.Най-малкото защото достатъчно време съм живяла върху плочки,за да ги "намразя".

# 8
  • Варна
  • Мнения: 25 242
В бившия ми офис беше ламинат навсякъде, и с мокри обувки сме влизали, и с най-обикновен моп с вода сме чистили, не мръдна за 2 години. Явно качеството има значение. Но веднъж деформиран е много вероятно да не се оправи напълно.

# 9
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
В бившия ми офис беше ламинат навсякъде, и с мокри обувки сме влизали, и с най-обикновен моп с вода сме чистили, не мръдна за 2 години. Явно качеството има значение. Но веднъж деформиран е много вероятно да не се оправи напълно.

 Peace
Абсолютно, вкъщи също е поливан и е стоял така цяла нощ, че котака си беше обърнал водата, но не се беше издул, но аз почиствам с мокри кърпи, освен, че не се занимавам с препарати, кофи и парцали и става супер бързо...само бърша и хвърлям.
Навярно има значение и дали е сложен качествено.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Аз пък си сложих на терасата ламинат /която вече е кухненски бокс/. Миялната и хладилника, плюс мивка и печка...абе всичко е там. Мия всеки ден с моп-а /от обикновените, които са с гъба/ засега да чукна на дърво нищо му няма, макар че не е най-сухият въздух там. Може би си зависи от кач-вото.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 735
Струва ми се,че една от бабуните се е прибрала и една е намаляла,но не мога да кажа на 100%.Надявам се поне малко да се приберат,веднага ще кажа ако имам късмет .

# 12
  • Варна
  • Мнения: 773
Нашият паркет преди 6 г.същи беше от най -качествените. Само, че при нас не става въпрос само  за  миенето ,  а това че имаме ужасно много влага. Тогава от бързина и незнание си сложих и в кухненския бокс ламинат, но съжалявам. Това лято ще го сменим с гранитогрес. Под самата кухня и хладилника работата е много зле.

# 13
  • Мнения: 1
Ако се издуе веднъж ламинат - няма спасение.
При монтажа ( обикновено се спазва от квалифицирани монтажници ) се оставят фуги към стените.
Ако се лепи, а не само сглобява донякъде предпазва от проникваща влага.
Зависи също от качеството на ламината. По скъпи варианти с HDF минават 18 нива на контрол при изработка.
Има ламинати за мокри помещения дори. Но там проникне ли влага, после мухлясва и мирише.

# 14
  • София
  • Мнения: 5 735
Леко поспаднаха бабуните,но си личат. Местата си останаха деформирани.То и нашия ламинат не е от най-скъпита,така че ще го прежаля.

Общи условия

Активация на акаунт