Отговори
# 555
  • Пловдив
  • Мнения: 6 639
Привет Simple Smile

Столче за хранене ние ще ползваме от племенника (още някой спестен лев Mr. Green) Като гледам и на Palmirka е същото Simple Smile Нашето, обаче е синичко

Фата, аз все още си ги ползвам нощничките, даже ме е яд, че си взех само 2 Rolling Eyes Едната мие  от тези с дупките и няка копчета, които да ме дразнят, а другата ми е с копчета, но по средата.

alximika, съчуствам ти и стискам палци да не видиш 2 чертички точно сега... Мен все още ме е страх да си направя тест Embarassed Една вечер се бяхме разгорещили и... МЦ не съм имала от декември 2009 и все се надявам, че няма как да е станала "белята" Embarassed

Palmirka, на мен точно това дали болните и здравите деца се преглеждат в различни помещения ми беше един от критериите за избор на педи. И  в тази връзка не мога да не похваля нашата  bouquet Днес ми зададе въпроса какво правим със захранването и след отговора ми, че смятам да захраня след 6 навършени месеца ме подкрепи в решението ми!   bouquet

Рали, Дидо и той не искаше изобщо гърда, след като седмица и нещо беше на шише. Айла ме свърза с консултантка тук от пловдив и за две седмици го върнах изцяло на гърда   bouquet Първоначално се кърмихме само вечер, докато е сънен, постепенно започнах да го слагам на гърдата и сутрин и така лека полека го надвих Joy Много ми помогнаха и силиконовите накрайници на Нук - и сега като започне да се дърпа много ги слагам и дребния си папка без проблеми.
Съвет относно изцеждането мога да ти дам, да не спираш да цедиш, веднага след като спре да пуска. Аз всяка вечер се цедя, вече 3 месеца, че и отгоре и сама виждам как след около 4-5 минути помпане "на сухо" слиза следващата порция кърма (при мен - около 30-40 мл).

NKl, мъжо трЕсна малкия в гардероба една сутрин Crazy Щях да го убия... Нищо му нямаше на диването, но си изкарах акъла... Дано всичко при Вас е нормално Hug

И сега да се похваля, че днес бяхме на мерки и теглилки. Качили сме 900 грама и сме порастнали с 3 см  Sunglasses И това, като се има предвид, че в болницата беше спаднал дребния... Както вече споменах педито ме подкрепя в решението ми да захранвам след 6 навършени месеца и много се радвам за това Party
Сега да се оплача, че от 2-3 дни Дидо прескача по едно ядене през деня (обикновено това към 15:00). Насилвам го да хапва, но ако все пак засуче, то се отказва след 2-3 гълтока #Crazy Не мога и не мога да го накарам да си яде нормално.
И нещо, което много ме притеснява - снощи забелязах, че май лявото му краче нещо е извито навътре и нагоре newsm78 Ама и как го обясних... Днес казах на педи, тя го погледна и каза, че няма нищо претеснително, но мен си ме гложди Sad Запазих час при ортопед и на 26 ще го водя, за да го погледне, че мие  дерт, предвид това, че аз съм била с луксация като малка newsm78

Оставям Ви сега, че някой дава зор за хапване...

# 556
  • у нас
  • Мнения: 1 870
момичета какви са тези сметки какво е това чудо. В сайта на м-тел може да видите подробна справка за всеки един номер на който сте звъняли, колко мин. сте говорили и колко ви струва това Peace

# 557
  • София
  • Мнения: 1 193
АХ  момичета какви са тези сметки на мъжа ми една колежка за служебния телефон ... некви хилядарки  #2gunfire , тези са луди.
Ние утре сме на доктор  newsm78 слагам свещички ефералган и давам панадол не се вдига температурата, но и не спада Rolling Eyes, ако е вирус хвана ли сме го от болницата и съм ужасно бясна. сега таткото ще донесе осцилококцинум и аз ще пия и на малката ще дам на МЕН МИ ДЕЙСТВА СУПЕР(като се събудя преливам от мляко ако съм пила  yes)
Оф да свършва тази зима и тези болести вече !!! Оставям ви днес си наваксах с писането за седмица  smile3505
Palmirka ,не  мисля ,че е удачно да сваляш тази Т ,тя реално не е висока.Остави организма на детенце сам да се пребори с нея  Peace .Ако дигне над 38 му давай лекарства.

Гала ,това е супер зле  newsm78   #Crazy  #Crazy

# 558
  • Мнения: 22
Здравейте и от нас Simple Smile
Ние сме добре.Трябваше да ходим на консултация вчера ,но нали обявиха грипна епидемия и не сме.
Ние още ползваме кошницата за кола,която е до 9кг,слагам я на предната седалка обратно на движението когато карам аз,а иначе ,ако кара таткото съм отзад с бебка .
Столче за хранене нямаме още и не съм и гледала.Трябва скоро и за това да помисля.
Дрешки аз си купувам още от началото ,че нямаше кой да ми даде.Все момченца около нас  GrinningЗа това и сумати неща ,дето съм купувала така си останаха не носени и ги подарих.А иначе ,ако имаше кой да ми даде бих взела.
На мен и количката  ми е втора ръка ,но супер запазена и съм много доволна.
Ние вече ядем пюрета.Не по цели,още сме в началото.Днес давах пак от морков и акото беше морковен цвят.Това нормално ли е ?Иначе си е нормално,само цвета newsm78
Алхимика,дано е фалшива тревога ,иначе сигурно ще ти дойде нанагорно #Crazy
За сега не се сещам какво друго исках да  пиша.От както родих паметта ми изчезна  hahahaЕ тука цяла вечер се разхождам с един памперс (простирах с него ,мих чинии,подреждах ) и сега е на шкафа в коридора и не знам кога ще бъде хвърлен.... Embarassed

# 559
  • София
  • Мнения: 16
Е тука цяла вечер се разхождам с един памперс (простирах с него ,мих чинии,подреждах ) и сега е на шкафа в коридора и не знам кога ще бъде хвърлен.... Embarassed

 Joy

# 560
  • Мнения: 214
hah Assi Simple Smile

изглежда, че всички имаме разни такива случки
аз онзи ден 3 пъти се качвах до горе да взема на Мити шапката и пак слизам без нея
мъжа ми ме гледа и вика " и къде е шапката" и аз... айде до горе пак и така 3 пъти...

луда работа...
 Crazy

# 561
  • у нас
  • Мнения: 1 870
Мъниче, при нас нещата стоят че малката има 6 хранения за 24 часа от които 2 са на шише, защото съм на стаж и като се прибера няма начин да поиска Tired единствения вариант да я прилъжа е сутрин като са много пълни и тя едва ли не само си държи устата отворена ooooh!

и проблема с акането ни още си стои. Пия сокове от круши, ям плод круша , аз не мога да излеза от тоалетната малката -нищооо. Имало нянакви хомеопатични, ама трбва да видя кои са

# 562
  • Мнения: 95
hah Assi Simple Smile

изглежда, че всички имаме разни такива случки
аз онзи ден 3 пъти се качвах до горе да взема на Мити шапката и пак слизам без нея
мъжа ми ме гледа и вика " и къде е шапката" и аз... айде до горе пак и така 3 пъти...

луда работа...
 Crazy
Joy Joy Joy

# 563
  • Мнения: 15
brilliant, вчера бях писала, че капките витамин Д, които и давам са за 2 месеца, но всъщност ще ми стигнат за около още три месеца, значи 4 общо.

В този ред на мисли колко струва Вигантол-а и колко дълго се използва едно флаконче?

# 564
  • Мнения: 2 262
Аз писах по-назад, но темата ми си остава същата - акането на 5-6 дни. Също както при бебчетата на Tommelise и Ivelina_sh. Поразучих, че това е нормално при бебета на кърма, но в нашия случай има пръцкане със силна миризма. Вече втори лекар, и то втория е суперпопулярен в квартала ни, ме съветва да давам вече пюре от тиква, круша или друг разслабващ плод. Аз почвам да възприемам идеята, макар че толкова исках да кърмя изключително до 6 мес. Мисля си, обаче, че явно самото детенце си показва дали му е дошло времето. Алтернативата на пюренцата е аз да се тъпча нонстоп с круши, ама вече изнемогвам, или лекарства. А май яденето е по-добре от дуфалака. Може би кърмата вече не е достатъчна на организма? Обръщам се за мнение към всички, а ако консултантите имат какво да кажат по въпроса, добре са дошли!

# 565
  • Мнения: 15
Giada, аз също мисля, че детенцето само си показва. В крайна сметка всеки организъм е различен. А и точно преди няколко дни ми разказваха за едно предаване, в което точно това са казали, че човек трябва да се води по детето си, тъй като в някои случаи късното захранване може да се отрази зле на организма на бебето. Колко е вярно не знам, но ти сама си усетила, че може би вече кърмата ти не е достатъчна за бебчето ти.

# 566
  • Мнения: 2 922
момичета какви са тези сметки какво е това чудо. В сайта на м-тел може да видите подробна справка за всеки един номер на който сте звъняли, колко мин. сте говорили и колко ви струва това Peace

Къде може да се види това? Досега рових и не намерих  Rolling Eyes
 

# 567
  • Мнения: 104
Някой питаше за Вигантолетена, аз давам такъв, дава се по 1таб. ако е от 500 и по половин ако е от 1000 (моя е от този), това е по-добър вариант от Вигантола и както бях писала и по-рано в Германия (те са производители на тези продукти) не ползват Вигантол, а Вигантолетен.....те си знаят защо Wink
За захранването наистина е хубаво ако можем да усетим точно момента за нашето си дете, разбира се, че те са си различни....на мен колкото и да ми е любопитно не мисля, че на моята и е време...тя е малко злояда, едвам я карам кърма да си хапва, а почна ли със захранване ще откаже някое от яденетата (които и без това са към 5), а не ми се иска. Но за бебчовците със запек може би наистина е добра идея да се дават такива разхлабващи плодове...може да не се захранва изцяло, а да се дава по малко кръша, слива и такива.
Мъниче, защо се притесняваш, че ти отказва едно ядене, той вероятно си наваксва с другите яденета, то  енормално да намалява броя на кърменията, започват да ядат по-големи количества и да правят по-големи паузи. Мая отдавна не яде на 3 часа, обикновено през 4 или 5 часа.

# 568
  • София
  • Мнения: 8
ехо, аз само по това време май сколасвам да прочета и да пиша.

Tomelisse, много ти съчувства и напълно те разбирам. Както вече писах, аз съм в този филм от месец почти - цедя и давам с шише, като не стигне кърмата (а тя по принцип не стига при мен) дохранвам с АМ и така до полудяване. Снощи си писахме с Aila и тя ми изпрати линк към блога на Хедра, кдето има съвети как да върнеш бебето отново на гърда. Позволявам си да ти го дам, дано успееш да справиш с този проблем. http://xedra.wordpress.com/2009/10/29/bottlefeeding-2/
 Аз не ходя на стаж, но понеже кърмата ми е малко по-малко отколкото и е нужна на бебка, ми се налага да дохранвам и тя се научи, че е много гот като си отвориш устата млякото директно да потича. Освен това, така има възможност да се върти навсякъде и да гледа, най-вече огромния 50 инчов телевизор и шишето я следва накъдето и да се обърне за разлика от гърдата, която няма тези способности.
sweet maniche, след твоя пост спрях да давам оризова каша. За сега. Впечатли ме това, което казваш за помпането 4-5 мин на празен ход. Аз помпам не повече от минута и се отказвам. Сега ще пробвам по-дълго и ще видя какво ще стане.
Jani4ka, нямам представа колко струва Вигантола. На мен ми донесоха таблетки Вигантолеттен, но и те не знам колко струват.
Адреналинка, най-добре се консултирай с кожен лекар или алерголог относно обривите. Дори и да имате някои от симптомите на АБКМ, не всички обриви са свързани с тази алергия. Стискам палци всичко да е наред и бързо да ви минат.

По повод неволните удряници на бебковците, аз да споделя, че Александра падна от шезлонга преди две седмици. Тя просто е много подвижна, върти се като пумпал във всички посоки, отблъсква се с краката доста сериозно и без да видя мъжът ми я слага на шезлонга, само за да си обуе дънките и буквално пред очите му тя се хвърли на земята. Аз изпищях и тя се стресна и се разплака.

Столчето за хранене ми се струва още много далечно като покупка. У нас и без това е ужасно тясно, живеем в 50 квадрата. Теепърва ще се местим при свекърва ми и ще правим ремонт при нея. Просто не ми се мисли какво ме чака - на 5 етаж без асансньор в центъра на Сф, на огромно, шумно кръстовище. Изобщо не ми се ходи там, но мъжът ми е категоричен, че при 2 апартамента трети няма да купува.  Sad

# 569
  • София
  • Мнения: 8
vesy, как точно даваш Вигантолетена? Предполагам, че се разтваря в кърма, може би. И пак ли така сутрин на гладно?

Общи условия

Активация на акаунт