За фолиевата киселина в Германия

  • 5 807
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 768
Искам да питам германките,не6о zа фолиевата киселина.Къде се продава в Германия,колко струва?
А може ли беz рецепта да се вzеме?
А проблем ли е ако zапо4не да се вzема по късно?

# 1
  • Мнения: 7 605
Продава се по аптеките, и беz рецепта. За цена не zнам, тук във Франция струват 3? zа 30 таблетки.

Какво имаШ в предвид да се по4не по късно...по късно от какво?

# 2
  • Мнения: 1 768
Каzаха ми,4е трябва да се пие 3 месеца преди бебеправенето..

# 3
  • Мнения: 1 793
Каzаха ми,4е трябва да се пие 3 месеца преди бебеправенето..
хубаво е да. аз обаче започнах да пия фолиева киселина като бях бременна в 6-7 г.с. всичко с бебето си беше наред

# 4
  • Мнения: 7 605
Преди zабременняването, по то4но. Но от къде zнаеШ да ли Ще zабременееШ от раz? И да ги по4неШ когато zабременееШ, пак не е фатално. Факти4ески то zависи от хранителния ти режим, ако приемът на фолиева киселина 4реz храната е достатъ4но голям хи4 няма смисъл да я пиеШ, оба4е при пове4ето хора не е така.
Лекарят ти какво каzа по въпроса?

# 5
  • Мнения: 4 212
има поне 10 теми за фолиевата киселина в библиотеката на искам бебе. Най добре е да по4неш фолиевата киселина възможно най рано. Става въпрос за витамин.
Навсякъде по аптеките продават свободно фолиева киселина.
Портокаловият сок съдържа най много фолиева киселина. Чаша, две на ден са достатъ4ни.
Успех.

# 6
  • Мнения: 3 880
Има ги съЩо и в дрогериите (и в суперите при витамините)
Ето тук например
Цените са раzлични_има и евтини и по_скъпички, zависи от марката.
Аz zапочнах да ги вzемам в 6. седмица, след като лекарката ми установи бременността...

# 7
  • Мнения: 2 452
Не зная откъде можеш да си я купиш и колко струва, но правилно си се насочила. Добре е да се пие фолиева кислина преди и по време на органогенезата. Аз започнах да пия в момента, в който решихме да започнем да правим бебе; дали ще е три месеца или 2 години (дано не е толкова, все пак!), фолиевата киселина няма да ти навреди.

# 8
  • Мнения: 4 399
В Германия съм я купувала от дрогериите и от суперите. Струва около 4-5? за 30 таблетки.
И кой ти е казал че е късно. Късно е  ако си бременна в 20 седмица. След като още не си забременяла, не може да е късно.
И между другото аз не я пих точно в месеца в който забременях и започнах след като имах положителен тест. Има много храни обогатени на фолиева киселина и в Западна Европа и САЩ е много трудно да не си набавиш необходимото количество дори и ако не пиеш таблетки. Така че не се шашкай! Wink

# 9
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Къде се продава в Германия,колко струва?
А може ли беz рецепта да се вzеме?
А проблем ли е ако zапо4не да се вzема по късно?
Продава се в аптеките, в дрогерийте, като дм, шлекер и др.  Раzличните марки имат и раzлични цени. Обикновено съдържат и други витамини. Напр. таzи на Abtei струва около 4 евро zа 30 таблетки.
Не ти е необходима рецепта.
Добре е да zапочнеш, когато zапочнете да правите бебе, както са писали другите.

А и на немски се каzва Folsaeure, ако неzнаеш.

# 10
  • Мнения: 980
Добре си се ориентирала smile3560
Мамите са ти казали откъде и как. Хайде, стискам палци да полу4и6 разко6ен коледен подарък newsm53

# 11
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
защо  не си вземеш направо мултивитамини, където фолиевата ти е 100% от необходимото коли4ество за деня. после живот и здраве минаваш  направо на витамини за бременна.
успех във бебеправенето!

# 12
  • Мнения: 2 452
защо  не си вземеш направо мултивитамини, където фолиевата ти е 100% от необходимото коли4ество за деня. после живот и здраве минаваш  направо на витамини за бременна.
успех във бебеправенето!

Обикновено при планиране на бременност се препоръчва по-висока от нормалната дневна доза; затова се пие отделно фолиева киселина, в по-висока от средната дневна доза, която се съдържа в мултивитамините. Heart Eyes

# 13
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
защо  не си вземеш направо мултивитамини, където фолиевата ти е 100% от необходимото коли4ество за деня. после живот и здраве минаваш  направо на витамини за бременна.
успех във бебеправенето!

Обикновено при планиране на бременност се препоръчва по-висока от нормалната дневна доза; затова се пие отделно фолиева киселина, в по-висока от средната дневна доза, която се съдържа в мултивитамините. Heart Eyes

много се извинявам за намесата, но и аз да попитам , 4е съм на същата вълна , а съм и в рискова възраст. сега пия тези

http://www.puritan.com/pages/file.asp?xs=6239C04B425C49D9B3C49FB … mp;np=1&lbl=1

като бях бременна и кърмех -тези
http://www.puritan.com/pages/file.asp?xs=6239C04B425C49D9B3C49FB … mp;np=1&lbl=1

много съм доволна от тях. моя приятелка дори спря да повръща в на4ална бременност

та въпроса ми е. трябва ли да добавя към всекидневните допълнително фолиева?

# 14
  • Мнения: 4 399
Mariabutti,  дневната доза по време на бременост или при опитващи да забременеят е 400 µg (0.4 мg). Провери дали това е количеството което се съдържа в твоите мултивитамини. Освен това както и преди писах има много храни които са обогатени на ФК. Аз например ям много корнфлейк, а той е много обогатен на ФК. Идеята е да се осигури достатъчно ФК на жени които забременяват непланово.

# 15
  • Мнения: 3 423
Виж тоzи линк,

http://www.femibion.de/service/muetterkartei/?google&keyword=Folsaure

В Герания лекарите масово препоръчват Femibion,
това е не само фолиева киселина, ами комплект
витамини и йод, абе всичко необходимо, zа да не си
недохранена преди и по време на бременността.
Пие се по едно хапче на ден по време на цялата бременност.

# 16
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
толкова е дозата в  мойте МВ. те излезнаха доста добри-и за кьоравите ми о4и и сърцето се грижат Mr. Green
благодаря!

# 17
  • Мнения: 7 803
mariabutti за бременни не се препоръчва вземането на Витамин А

# 18
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
mariabutti за бременни не се препоръчва вземането на Витамин А

не съм още Grinning, но в тези,които пиех е само 50% от дневната доза.

# 19
  • Мнения: 1 768
Искам да ви питам дали сте пили от таzи фол. киселина.Каzва се Фолверлан,100 таблетки са и струват 20 евро.Мажа ми ми ги донесе днеска,ама никаде не пи6е,zа бременност или преди бременност..

# 20
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Искам да ви питам дали сте пили от таzи фол. киселина.Каzва се Фолверлан,100 таблетки са и струват 20 евро.Мажа ми ми ги донесе днеска,ама никаде не пи6е,zа бременност или преди бременност..
Не. А каква е доzата, какво пише? Трябва да е 400 µg.

# 21
  • Мнения: 3 423
Да, пила съм. Фолиевата киселина е фолиева киселина.
Виж какво пише на упътването и се посъветвай с гинеколога ти.
400 мг са ок на ден. Мисля, че пиех по четвъртинка таблетка преz ден
или нещо такова. Не прекалявай с доzировката.

# 22
  • Мнения: 3 880
ама никаде не пи6е,zа бременност или преди бременност..
Laughing
Aми то няма две различни фолиеви киселини за преди и за по време на бременността Wink
Гледай само да съдържа препоръчителната дневна доза (400 мг май беше, но не съм сигурна)

# 23
  • Мнения: 1 768
ами 5 мг е

пи6е по 1 до 3 таблетки дневно...

# 24
  • Мнения: 7 605
ами 5 мг е

пи6е по 1 до 3 таблетки дневно...

А лекарят ти какво ти каzа, колко да вzемеШ?

# 25
  • Мнения: 1 768
ами 5 мг е

пи6е по 1 до 3 таблетки дневно...

А лекарят ти какво ти каzа, колко да вzемеШ?

Ами не съм ходила на лекар от няколко месеца.Но приятелки ми каzаха,4е е хубаво да се вzема дори преди бременността няколко месеца.надявам се,да е беzвредно

# 26
  • Мнения: 1 768
Та аz по4нах да вzемам по едно хап4е на ден..

# 27
  • Мнения: 7 605
Ами ние, както и приятелките ти предполагам, не сме лекари тук. Знаем 4е по принцип се пие 0,4мг фолиева на ден, но винаги има иzклиу4ения, та според мен иди на лекар, кажи му какви са ти плановете и той да каже.

# 28
  • Мнения: 4 399
ама никаде не пи6е,zа бременност или преди бременност..
Laughing
Aми то няма две различни фолиеви киселини за преди и за по време на бременността Wink
Гледай само да съдържа препоръчителната дневна доза (400 мг май беше, но не съм сигурна)

Точно това и аз щях да ти пиша. Фолиевата киселина си е фолиева киселина. Разлика няма. Даже няма разлика и в дозировката. Да поправя само Биба че дозировката е 400µg.

А 500 мg ми се струва безумно количество и не мога да си представя че някой ще направи такава разфасовка. Сигурна ли си че са 500мg, а не 500 µg. Внимавай, разликата е 'само' 1000 пъти. Ако е 500 µg можеш да пиеш по 1 таблетка на ден без проблеми.

# 29
  • Мнения: 3 880
Да поправя само Биба че дозировката е 400µg.

А 500 мg ми се струва безумно количество и не мога да си представя че някой ще направи такава разфасовка. Сигурна ли си че са 500мg, а не 500 µg. Внимавай, разликата е 'само' 1000 пъти. Ако е 500 µg можеш да пиеш по 1 таблетка на ден без проблеми.
Да, Вяра, на мен не ми се търсеШе къде на клавиатурата е µ, хванах се zа цифрата, мисля, че няма как да се обърка някой, zаЩото такива конски доzи май не могат да се zакупят никъде по гореиzброение магаzини Laughing
Мерси zа поправката Simple Smile

# 30
  • Мнения: 3 423
400µg е доzата zа бременни. Моята лекарка ми го даде тожа лекарство,
още преди да zабременея, ама трябваше да пия по четвъртинка таблетка
преz ден, т.е. се субираха по 400µg на ден. ГОВОРИ С ГИНЕКОЛОГ,
не се тъпчи с лекарства, това не е шега работа!!!

# 31
  • Мнения: 1 768
http://www.verla.de/produkte/produkt12a.html


Моля погледнете на тоzи адрес.Аz пия това с 5 мг.

# 32
  • Мнения: 1 768
Просто 5мг ми дадоха от аптеката.4ак сега виждам,4е е трябвало да вЗема по малкото...ама като не zнаех..

# 33
  • Мнения: 1 768
Така се ядосвам,а струва6е 20 евро... newsm45 smile3515 smile3511Тя от аптеката ме zабиха.. Embarassed

# 34
  • Мнения: 3 880
Така се ядосвам,а струва6е 20 евро... newsm45 smile3515 smile3511Тя от аптеката ме zабиха.. Embarassed
Не се ядосвай де, отиди при лекря си, покажи какво си си купила и той най_точно Ще ти каже по колко да вzимаШ от тях, няма да ги хвърлиШ я Wink

# 35
  • Мнения: 1 768
Уф и лекар трябва да търся сега..Нали от скоро съм ве4е в нов квартал..По добре тогава да спра да ги вzемам,докато не ида на доктор.

# 36
  • Мнения: 7 605
Просто 5мг ми дадоха от аптеката.4ак сега виждам,4е е трябвало да вЗема по малкото...ама като не zнаех..

Не мога да раzбера zаЩо пък се ядосваШ толкова сега. Тук ти каzаха 4е нормалната доzа е 0,4, и освен това zа такива работи се пита ЛЕКАР, на ли zа това са те.
А zаЩо не отидеШ при стария си лекар в стария квартал, какво пре4е?

# 37
  • Мнения: 4 399
А пък аз не разбирам какви са тия пернишки трагедии. Ами като трябва пък изхвърли ги, минала си се с 20?, голяма работа. Като че ли никoй от нас никога не се е минал поне с толкова. Да не се е свършил света с 20??

Съжалявам, може би реагирам малко остро, но в момента си имам толкова главобололия и проблеми от доста по-съществен характер, че не мога да проумея как някой може да се тръшка заради няколко хапчета ФК. Не разбирам и какъв е толкова проблема с лекаря, новия, стария квартал и т.н. Извинявай, ама ние тука държави сменяме, а не квартали, но още не съм видяла някой да разиграва такива драми.

# 38
  • Мнения: 3 423
А пък аз не разбирам какви са тия пернишки трагедии. Ами като трябва пък изхвърли ги, минала си се с 20?, голяма работа. Като че ли никoй от нас никога не се е минал поне с толкова. Да не се е свършил света с 20??

Съжалявам, може би реагирам малко остро, но в момента си имам толкова главобололия и проблеми от доста по-съществен характер, че не мога да проумея как някой може да се тръшка заради няколко хапчета ФК. Не разбирам и какъв е толкова проблема с лекаря, новия, стария квартал и т.н. Извинявай, ама ние тука държави сменяме, а не квартали, но още не съм видяла някой да разиграва такива драми.


janz jenau!
и освен това има телефони, логика, абе има ли желание, има и начин.
или понеже мъжът ти ти ги е донесъл, не искаш да му трошиш хатъра?
това последното трябваше да е шега.

# 39
  • Мнения: 3 880
А пък аз не разбирам какви са тия пернишки трагедии.
Joy Joy

Уф и лекар трябва да търся сега..Нали от скоро съм ве4е в нов квартал..

Ами ходи си пък в старият квартал, ако си доволна от тамоШният лекар. Аz zаЩото най_мраzя да сменям гинеколог или zъболекар  Confused даже много бих искала да мога да посеЩавам старата си гинеколожка, но 350 км наистина са множко, не е като в другият квартал Wink
Завърти му един телефон на човека да ти каже, че да се успокоиШ Wink, а и с телефона Ще стане zа 2 мин., а иначе Ще трябва да ходиШ до там, да се редиШ на опаШка, да чакаШ_ дълга и Широка, не си струва цялото zагубено време zа една фолиева киселина Laughing

# 40
  • Мнения: 1 768
А пък аз не разбирам какви са тия пернишки трагедии. Ами като трябва пък изхвърли ги, минала си се с 20?, голяма работа. Като че ли никoй от нас никога не се е минал поне с толкова. Да не се е свършил света с 20??

Съжалявам, може би реагирам малко остро, но в момента си имам толкова главобололия и проблеми от доста по-съществен характер, че не мога да проумея как някой може да се тръшка заради няколко хапчета ФК. Не разбирам и какъв е толкова проблема с лекаря, новия, стария квартал и т.н. Извинявай, ама ние тука държави сменяме, а не квартали, но още не съм видяла някой да разиграва такива драми.

Трагедията не е zа 20 евро,трагедията ми е понеже се притесних zаради грамажа в хап4етата.А и zа първи път се zанимавам с фолиева киселина,zатова така питам и се тревожа..А относно гинеколкога ми,полу4их си 4ас 4ак другата седмица.Затова се 4удя дали да продължа да ги пия или да иЗ4акам до другата седмица.

# 41
  • Мнения: 1 768
Иzвинявам се,ако съм иЗнервила някого.. Blush  bouquet

# 42
  • Мнения: 3 423
Иzвинявам се,ако съм иЗнервила някого.. Blush  bouquet


на колко години си, бре, дете?

ако чакаш една седмиzа, беz да пиеш фолиева киселина,
няма да ти стане нищо. Ама ако zа една седмица попрекалиш
с доzировката, може да ти иzлеzе преz носа.
Баба ти едва ли е пила ФК, па пак се е справила с деzа и прочее.
Айде, не преигравай и не седи да се чудиш и маеш, ами хвани нещо
смислено да правиш. Аz повече няма да чета тия лигави постинги. Драzня се.

# 43
  • Мнения: 3 880
А и zа първи път се zанимавам с фолиева киселина,zатова така питам и се тревожа

Ни съ тривожи Весе Wink то само името им е "киселина" на хапчетата, иначе не действат като такава Laughing, а са си витамини, и zа една седмица време и да ги вzемаШ и да не ги вzемаШ няма да е фатално, оЩе повече пък и Щом не си бременна оЩе хич няма да е фатално и иzобЩо ниЩо да не вzемаШ, а да си живееШ живота както до сега_беz хапчета и беz тревоги Wink
 Laughing

# 44
  • Мнения: 1 768
Иzвинявам се,ако съм иЗнервила някого.. Blush  bouquet


на колко години си, бре, дете?

ако чакаш една седмиzа, беz да пиеш фолиева киселина,
няма да ти стане нищо. Ама ако zа една седмица попрекалиш
с доzировката, може да ти иzлеzе преz носа.
Баба ти едва ли е пила ФК, па пак се е справила с деzа и прочее.


Ей маце,викам малко да успокои6 топката,а?
А аz не съм длъжа та ти търпя настороението?ок?
И като се драЗни6 да 4ете6  "лигави" постинги,не съм те молила ли4но тебе zа това.
Не те zадължавам и да вписва6 в темата ми..
Който пожела ми помогна и благодаря zа това..
Айде, не преигравай и не седи да се чудиш и маеш, ами хвани нещо
смислено да правиш. Аz повече няма да чета тия лигави постинги. Драzня се.

# 45
  • Мнения: 1 768
Иzвинявам се,ако съм иЗнервила някого.. Blush  bouquet


на колко години си, бре, дете?

ако чакаш една седмиzа, беz да пиеш фолиева киселина,
няма да ти стане нищо. Ама ако zа една седмица попрекалиш
с доzировката, може да ти иzлеzе преz носа.
Баба ти едва ли е пила ФК, па пак се е справила с деzа и прочее.
Айде, не преигравай и не седи да се чудиш и маеш, ами хвани нещо
смислено да правиш. Аz повече няма да чета тия лигави постинги. Драzня се.

Ей маце,викам малко да успокои6 топката,а?
А аz не съм длъжа та ти търпя настороението?ок?
И като се драЗни6 да 4ете6  "лигави" постинги,не съм те молила ли4но тебе zа това.
Не те zадължавам и да вписва6 в темата ми..
Който пожела ми помогна и благодаря zа това..

# 46
  • Мнения: 1 768
А и zа първи път се zанимавам с фолиева киселина,zатова така питам и се тревожа

Ни съ тривожи Весе Wink то само името им е "киселина" на хапчетата, иначе не действат като такава Laughing, а са си витамини, и zа една седмица време и да ги вzемаШ и да не ги вzемаШ няма да е фатално, оЩе повече пък и Щом не си бременна оЩе хич няма да е фатално и иzобЩо ниЩо да не вzемаШ, а да си живееШ живота както до сега_беz хапчета и беz тревоги Wink
 Laughing

Баагодарвя ти Биба и на теб.Посъветваха ме да ги вЗемам преЗ ден по половинка,понеже доЗата ина4е 6е стане много голяма.Благодаря и на теб.

# 47
  • Мнения: 1 178
doritt ти пие6 ли си ФК Wink?

# 48
  • Мнения: 1 173
Фолиевата киселина (или витамин Б9) е един от малкото витамини, които се изхвърлят заедно с урината при предозиране (надхвърляне на дневната доза).
Така, че мустаци няма да ти покарат от нея, ако това ти е проблема. Mr. Green

П.П. И вземи да гледаш по-трезво на нещата. Laughing

# 49
  • Мнения: 1 173

Всичко пия Mr. Green

# 50
  • Мнения: 4 244
Иzвинявам се,ако съм иЗнервила някого.. Blush  bouquet


на колко години си, бре, дете?

ако чакаш една седмиzа, беz да пиеш фолиева киселина,
няма да ти стане нищо. Ама ако zа една седмица попрекалиш
с доzировката, може да ти иzлеzе преz носа.
Баба ти едва ли е пила ФК, па пак се е справила с деzа и прочее.
Айде, не преигравай и не седи да се чудиш и маеш, ами хвани нещо
смислено да правиш. Аz повече няма да чета тия лигави постинги. Драzня се.

Ей маце,викам малко да успокои6 топката,а?
А аz не съм длъжа та ти търпя настороението?ок?
И като се драЗни6 да 4ете6  "лигави" постинги,не съм те молила ли4но тебе zа това.
Не те zадължавам и да вписва6 в темата ми..
Който пожела ми помогна и благодаря zа това..

Не мислиш ли че малко преиграваш наистина !
Не ти отива да държиш ти такъв тон тук и да разваляш атмосферата.
Момичетата ти дадоха достатъчна информация.
Ако не знаеш езика е друга работа, просто си признай, всеки е почнал отнякъде и му е било трудно

За да ни е приятно да ти отговаряме и в бъдеще е нужно взаимно уважение, нали!

Общи условия

Активация на акаунт