пердета-8

  • 206 741
  • 887
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 134
Покажете снимка на римски щори ,ако разполагате с такава ,не мога да  си ги представя,
имам от алуминиевите ,но са отвара за чистене,а и малкия ги "дообработи".
И аз търся перде,но от цялият богат асортимент - нещо не мога да избера.

# 31
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Някъде прочетох в предните теми за един магазин с пердета на килограм и понеже и от други места съм чувала за него - реших да го посетя и да видя какво се предлага там. Но се чудя - 1 кг колко перде е от тънките? Някак си не мога да преценя за прозорец с балконаска врата 2.50 м широчина колко кг перде трябва  Thinking
Друго, което искам да попитам - ако, както писах, ширината е 2.5 м, колко трябва да е широко пердето, за да стои нормално? Казаха ми 3 пъти ширината на прозореца, но 7.5 м метра плат ми се вижда доста  Thinking

Аз взех органза която е средно дебела (не е от най-прозрачните а от средно прозрачните) 5.50м. за набор 1:2 за прозорец 2.20м. и ми излезе 975гр. х 50лв. = 48.75лв. И една от прозрачните органза, но с мотиви (не чисто) и излезе 80лв. за 8м. плат. Много зависи от самия плат. Ако си харесаш може да ти измерят твоята дължина и да ти го премерят на кантара. Няма да е с точност (нали е все още на топа), но можеш да добиеш представа долу-горе. Аз за всекидневната си харесах, н оза спалнята взех пак от там че не м исе обикаляше, а и ми трябваха бързо.  

И един въпрос. Купих едни пердета за детската стая в тъмно розов цвят . Но се оказаха че са къси (грешни размери са написали в сайта). Пердетата ми харесват и не ми се иска да ги връщам, а да ги преправя. Знаете ли къде мога да намеря подобен цвят (тъмно розово към циклама) органза или ленти от органза около 10см. Нямам възможност да обикалям много затова се обръщам към вас.

Последна редакция: сб, 29 яну 2011, 20:32 от ronicat

# 32
  • София
  • Мнения: 4 397
ronicat от къде си ги взела тези тъмно розовите , много са хубави  Hug
Аз засега за хола само съм избрала, имам две детски и една спалня и не знам  ooooh!

# 33
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Пердетата са на Next и ги взех от интернет. Понеже детската смятам да е на тема пеперуди и няколко неща купих все с пеперуди, та ще видим как ще стане накрая. Дали няма да съм се престарала. Като финализирам, ще покажа.

# 34
  • София
  • Мнения: 4 397
Пердетата са на Next и ги взех от интернет. Понеже детската смятам да е на тема пеперуди и няколко неща купих все с пеперуди, та ще видим как ще стане накрая. Дали няма да съм се престарала. Като финализирам, ще покажа.
От сайта с доставката до тук или от другият, можеш ли да пуснеш линк  Praynig

# 35
  • София
  • Мнения: 1 845
Някъде прочетох в предните теми за един магазин с пердета на килограм и понеже и от други места съм чувала за него - реших да го посетя и да видя какво се предлага там. Но се чудя - 1 кг колко перде е от тънките? Някак си не мога да преценя за прозорец с балконаска врата 2.50 м широчина колко кг перде трябва  Thinking
Друго, което искам да попитам - ако, както писах, ширината е 2.5 м, колко трябва да е широко пердето, за да стои нормално? Казаха ми 3 пъти ширината на прозореца, но 7.5 м метра плат ми се вижда доста  Thinking

Аз взех органза която е средно дебела (не е от най-прозрачните а от средно прозрачните) 5.50м. за набор 1:2 за прозорец 2.20м. и ми излезе 975гр. х 50лв. = 48.75лв. И една от прозрачните органза, но с мотиви (не чисто) и излезе 80лв. за 8м. плат. Много зависи от самия плат. Ако си харесаш може да ти измерят твоята дължина и да ти го премерят на кантара. Няма да е с точност (нали е все още на топа), но можеш да добиеш представа долу-горе. Аз за всекидневната си харесах, н оза спалнята взех пак от там че не м исе обикаляше, а и ми трябваха бързо.  

Нели,
Много зависи от дебелината за плата и колко е плътно. Те ще те ориентират. Там има 2 вида цени- по 50 лв на кг и по 24 лв. Аз взех от 50 лв. По принцип те казват ориентировъчно , че едното е по 6 лв, а другото по 4. Споре мен оба4е не е точно така, защото някои платоже са на двойна ширина-300 см, други на единична -около 150 см, а някои пердета са с оловна нишка(няма да ти трябва допилнително плат за подгъв). Аз взех от 50 лв/кг 9 метра и малко и дадох около 125 лв. Пердето е за тънко, но е доста плътна мрежа, на двойна ширина, излезе около 2.5кг. Според мен около 6 лв излизат на единичната им щирина и то по-тънките.
Да те посъветвам. Изясни си точно колко метраж ти трябва, но преджиди и малко плат за страничните шевове. Например, ако ти 250, прозорецът, релсата над него точно 250 ли е, или смяташ например да пуснеш корниза встрани отляво и дясно по 20 см.Тогава става 20+250+20, значи ти трябва 290 см. Преди това е добре да си избереш перделък, които набира правия плат в съотношение 1:1.5 или 1:2 или 1:3 и подобно. 1:1.5 според мен е твърде малко, пердето стои почти право. Реши колко нагъчкано горе искаш да бъде. Ако платът е дюз, маи е по-добре да е повече набрано, ако е с някакви картинки, например цветя, за да се виждат добре те, по-добре е да не е толкова набрано. В шивашките магазини ти вадят едни мостри на набраните перделъци и може да си харесаш как да ти изглежда наборът горе. Ако вземеш по-малко плат от препоръчания набор на перделъка, рискуваш да не ти се получи точната картинка. Например аз си хареса перделък с набор, които прилича на ХХХ, или нещо като панделка, но плата ми дойде малко и като го разтегнах по корниза, вече не прилича рисунъкът на панделка. Пак не е лошо, но е различно от замисъла. След като си избереш визуално перделъка и рисунъка му горе, че знаеш какъв спрямо набора колко плат ти трябва. Само да вметна, че има и перделъци, кото са като прозрачни, за тънкото перде. Ако ти е 1 към 2, тогава твоите 290 по 2, става 580смза саното перде. Обаче ти ще имаш странични вертикални подгъви, които може да са по 1 см, може и по 2, може и по 3см, което се обръща двойно. Ако пердето ти ще се състои от 2 части, тогава ще имаш 4 такива подгъва. Ако премерно решиш да ти е 3 см подгънатото ти трябва:6 см отляво и 6 отдясно, т.е. 12 см за едното перде и толкова за другото. Затова общия плат става 580 и 24 см- 604. Същата схема грубо правиш, за да сметнеш, ако се налага да правиш подгъв долу, които е 15 - 20 см по 2, за да го обърнеш и горе за да го обърнеш при перделъка, поне още 12 см. Малко объркано стана, но дано ме разбра. На мен например плата ми беше одрязан от едната страна малко накриво и се наложи да поизрежем 30-тина см и така реално плата ми се намали доста. Затова предвиди малко допълнително, по-добре да ти остане малко, но да ти стигне. Като купуваш плат за дебелото перде, си помисли дали не искаш да си вземеш повече плат, например за да си ушиеш шалте за спалнята, подложки за масата, покривка, панделка за пердето или нещо подобно. Така после няма да съжаляваш, че платът е свършил...
По отношение на ширината на самите платове. Понеже не ми станя ясно дали ще правиш перде до пода, или до радиатора, да споделя... Ако е до пода, т.е пердето обикновено ти трябва да е около 240- 250 см, най-добре се оглеждай за платове на двойна ширина- те са по 280 или 300 см. Ако са с оловна нишка, още по-добре, няма да мислиш за подгъв. Ако обаче са без нишка, си сметни добре дали ще ти стигне за подгъва отдолу и за перделъка отгоре, да не ти се разминат нещата, ако у вас са по високи таваните.
Ако харесаш нещо на единична ширина, която е около 140-150 см, тогава много зависи на колко платна ще ти се подели пердето. Вариантите са 2- или да имаш шев посредата на пердето, или да не го зашиваш, но все пак е много трудно да ги поставиш пердетата толкова близо едно до друго, че да не ти влиза светлина. Имаи предвид, че тожа пано 140-150, като го набереш двойно, ще стане около 60-70 см и така трябва да купиш още поне 5-6 дължини по около 3 метра, което е около 15-ина метра плат.
Е това беше от мен. Дано съм ти била полезна. Последно да уточня за Миладиновите, че ти казваш колко метра да ти одрежат както в обикножен магазин.

# 36
  • Мнения: 822
Каки ви се струва кухня само на хоризонтални щори? Много ли е недовършено и голо....

# 37
  • Мнения: 52
Здравейте момичета!
Не знам какви пердета да си сложа във всекидневната.На едно са кухня и хол единия прозорец е пистолет 2,60 ,прозорец 2,20, врата 90 височината е 2,55. Дайте МОЛЯ някакви идеи искам да са дълги и задължително трябва да е на пластмасов корниз,т.к има радиатори под прозорците ще добиете представа от снимките.
Благодаря ви много!   bouquet   bouquet   bouquet
http://vesitoaj.snimka.bg/stars/jilishte.567452

# 38
  • Мнения: 0
Дайте идеи за пердета за хола и трапезарията, понеже са свързани помещенията и се чудя дали трябва да са различни или едни и същи.Ето и снимки:            http://rojba555.snimka.bg/properties/home.567451.22253696                                                      http://rojba555.snimka.bg/properties/home.567451.22253708

# 39
  • София
  • Мнения: 1 845
Има ли перделък, рибена кост, т.е. преплетен като ХХХ, който да набира 1:1.5?
Изобщо продават ли перделъци, които да набират по-малко от 2? Интересуват ме тези по-широчките, около 6 см.

# 40
  • Мнения: 723
Шанта, marissha, Хапя, радвам се, че са ви харесали пердетата  Hug

buggy, страхотни са.Успя ли да намериш някой магазин още с такъв тип текстил. А тези откъде си ги купила? Каква ширина ти трябваше? На Пиротска попаднах на един магазин за платове, където има плат, предполагам нещо като хасе, но не знам Embarassed, памучно е, което по принцип го дават да си правиш " пачуърк".Има страхотни картинки и шаренийки и даже модели как да си ги съчетаеш. Честно казано покрай Коледа имаха още по- голямо разнообразие от десени в сравнение със сега. Цената е 16 лв, лошото е, че са на малка ширина- около 150 и все пак са памучни, не знам доколко са добра идея за пердета. Иначе платът е плътен, хубав, не прозира и не седи като обикноветото просто хасе на "нишки"

marissha, тези, детските пердета ги купувах от тук: http://textilebbr.com/blog/?lang= За спалнята обаче не можах да си харесам нищо подходящо. Имаше разни варианти, които ставаха, но определено не бяха моите пердета  Thinking
Конкретно по въпроса - корнизът ми е 210 см. Искам две пердета с широчина 1:1.5, т.е. ще ми трябват някъде към 325 см. плат. Като дължина някъде около 220 - 230 см.
Може ли да ме ориентираш къде на точно на Пиротска се намира този магазин. Може пък да открия нещо подходящо там  newsm78
Благодаря ти предварително   bouquet 

# 41
  • София
  • Мнения: 1 845
buggy
Разбира се. Дано ти го обясня добре и дано не съм те разкаржала напразно. Значи ако тръгнеш по Пиротска от Христо Ботев. Вървиш по десния тротоар по трамвайната релса. В един момент трамваят завива наляво, ти пресичаш улицата и тръгваш по пешеходната Пиротска. Магазинът за платове е първият на десния ъгъл, веднага ще го видиш, мисля че пишеше нещо като италиански  newsm78 или вносни платове.
Шарените платове са вдясно като влезеш, памучни са, не са много дебели, 16 лв метъра.Напомням ти, че са на единична ширина- около 150. Това означава при твоята височина, че трябва да имаш междинен шев на по-голямото парче перде или пук да ти се състои от две парчета- и двата варианта не са много добри. Не знам дали ме разбираш. И много метри плат трябва да вземеш. newsm78. Разбирам, че търсиш набор 1:1.5. Тъй като ширината на плата не е достатъчна, трябва да си пресметнеш за твоя корниз колко "пана от една височина ще те устроят" . Една височина на теб ти е да кажем 230+20(подъв)+10(за перделък).За подгъв- не знам дали подгъва не се обръща  двойно долу. Щом пердето не ти е до пода, а по-високо, може и по-тънък подгъв- по добре седи. З перделъка, пак не съм сигурна дали не се обръща двойно newsm78. Значи при теб за една височина ще ти трябват около 260 метра плат, може да си вземеш малко повече, ако ти се събере плата.Значи според мен ще ти трябват около 3 парчета по 260, за да покрият прозореца. На 1-я метър да сложиш едното, а на останалия прозорец  другите две парчета, после или да ги съшиеш, или да оставиш да ти зяпат малко, ако ги ушиеш отделно.От общата  ширина на второто перде от 300 см, трябва да предвидиш и няккави сантиметри за страничните подгъви и евентуалния междинен шев, което ще ти намали щирината на пердето.
 За цялото това нещо ще ти трябват около 780см плат грубо.Това си е 128 лв за плат newsm78 И то при набор по малък от 2. Не знам дали ме разбра,не мога да го обясня много ясно Embarassed Каквото и да решиш все пак, попитай някоа шивачка, да ти каже по-точно колко плат ще ти е нужен, да не те подведа и да не се получат добре нещата.
Успех Grinning

Последна редакция: пн, 31 яну 2011, 01:05 от marissha

# 42
  • София
  • Мнения: 1 845
Шанта, marissha, Хапя, радвам се, че са ви харесали пердетата  Hug

buggy, страхотни са.Успя ли да намериш някой магазин още с такъв тип текстил. А тези откъде си ги купила? Каква ширина ти трябваше? На Пиротска попаднах на един магазин за платове, където има плат, предполагам нещо като хасе, но не знам Embarassed, памучно е, което по принцип го дават да си правиш " пачуърк".Има страхотни картинки и шаренийки и даже модели как да си ги съчетаеш. Честно казано покрай Коледа имаха още по- голямо разнообразие от десени в сравнение със сега. Цената е 16 лв, лошото е, че са на малка ширина- около 150 и все пак са памучни, не знам доколко са добра идея за пердета. Иначе платът е плътен, хубав, не прозира и не седи като обикноветото просто хасе на "нишки"

marissha, тези, детските пердета ги купувах от тук: http://textilebbr.com/blog/?lang= За спалнята обаче не можах да си харесам нищо подходящо. Имаше разни варианти, които ставаха, но определено не бяха моите пердета  Thinking
Конкретно по въпроса - корнизът ми е 210 см. Искам две пердета с широчина 1:1.5, т.е. ще ми трябват някъде към 325 см. плат. Като дължина някъде около 220 - 230 см.
Може ли да ме ориентираш къде на точно на Пиротска се намира този магазин. Може пък да открия нещо подходящо там  newsm78
Благодаря ти предварително   bouquet  

Днес минах през въпросното магазинче и видях, че съм в грешка Embarassed-ширината на плата е 110, което според мен е твърде малко като за пердета. Не знам дали има смисъл да се разкарваш. Имаче платът е памучен, американски бил.

# 43
  • Мнения: 97
Здравейте! Доде ред и на пердетата в спалнята, но съм в постоянна чуденка какъв цвят да са. Мебелите са чамови, а подът е естествен паркет. Стените са шампанско - неутрални. Искам да сложа перде и шалте, които да придадат цвят защото сега ми е много скучна еднообразна. Тъй като чамът жълтее като материал се чудя нещо в жълто-оранжевата гама ли да бъде или би могло да се допусне и друг цвят? Много ще съм благодарна ако ми дадете някакви напътствия.

# 44
  • Мнения: 1 531
според мен спокойно можеш да вкараш синьо-зелено или лилаво като акцент Flutter

Общи условия

Активация на акаунт