Отговори
# 510
  • Мнения: 100
Вчера слушах едно интервю с Брус Липтън, което е точно по въпросите, които Клонка засегна няколко страници назад за двете жени, а и последвалите после съмнения, че явно подсъзнанието не може всичко. Пак е старата песен, в нов аранжимент, но представено по този начин напълно ми отговаря на въпросите защо понякога "Искам, пък не се получава" или "Каква я исках, тя каква стана"  Wink

Ето резюме на най-основното:
 
"Съзнателният ум е творческият ум, свързан с идентичността, това кои сме ние. Подсъзнателният ум е касетофон. Записва преживяванията и ги върти. Той е като компютър и е милион пъти по-мощен от съзнателния ум. Той не е добър или лош, добри или лоши са програмите, които върти. Не той, а програмите в него ограничават способностите ни и отнемат силите ни.

Проблемите при позитивното мислене са, че първо, това са творчески мисли, идват от съзнателния ум и се изправят срещу програмите на подсъзнателния ум. Можем да си визуализираме всякакви чудесни неща за добро здраво и любяща връзка, но ако в същото време сме качили програми, че здравето ни никак не е добро и не заслужаваме добра връзка, противопоставяме позитивни мисли срещу негативни програми. Първите идват от мъничък процесор, а вторите – от милион пъти по-могъщ процесор – естествено печели подсъзнанието.

Второто, поддържаме позитивните мисли със съзнателния ум, който действа по-малко от 5% през деня, срещу 95% на другата система от вярвания. Ако в подсъзнанието няма програми, които да съвпадат с тези на съзнателния ум, позитивното мислене не работи, защото се борим с много по-силен процесор.

Третата част на проблема, с която се сблъскват всички е, че съзнанието и подсъзнанието работят заедно в тандем. Съзнателният ум, може да ръководи цялата ни биология. Но понеже процесорът е малък, се освобождава за творческо мислене, като прехвърля функции на тялото на подсъзнателния ум. Когато научим да правим нещо – да се обличаме, караме кола, качваме програмата и поведението става автоматично.

И тук се появява уловката. Когато съзнанието не се фокусира върху някаква работа или задача, а е на режим мечти, блянове, фантазии, например мислим за ваканцията, на която ще ходим и правим планове за нея със съзнателния ум - кой ръководи ежедневието ни – подсъзнанието. И понеже съзнанието е зает, не вижда програмите, които се въртят.

А те са даунлодвани от други хора по време на развитието ни. Програмиращото време обикновено е до шестата година, когато доминиращата мозъчна вълна при децата е тета, тази на въображението, еквивалент на хипнотранс, програмите заобикалят съзнанието и отиват директно в подсъзнанието. Тогава почти не ангажираме съзнанието си, само даунлодваме програми от хората около нас.

Подсъзнанието е касетофон и на него върви касета. Когато тя не ни харесва и животът ни не върви, да очакваме той да се промени само с позитивни утвърждения е като да отидем и да говорим на касетофона. Казваме му да смени програмата, но тя си върви, ядосваме се на себе си, че не контролираме записа, обвиняваме другите, обвиняваме бог – опитали сме да променим живота, но не е станало, значи той трябва да дойде да се намеси. Можем да говорим до посиняване, но касетата няма да се смени.

Не че не можем да я сменим, но трябва да се научим как да натиснем копчето за ЗАПИС. Тогава можем да запишем нови програми в подсъзнанието.

Отива човек на психотерапевт, съзнателният ум разнищва и осъзнава всички причини как заради отношението на майка си, баща си, четвърти, пети сега е на това положение. Но това, че е наясно сменя ли касетата – не. И затова хората се разстройват – всичко им е ясно, а животът им е  същият.

Ако искаме промяна, трябва да се научим как да слагаме плейъра на ЗАПИС, а не само да му говорим.

И тук идва ролята на ТЕС като депрограматор и впоследствие програматор (интервюто е по повод на течащата в момента онлайн конференция за EFT) Но мисля, че може да се прояви творчесто и за други начини, който не харесва ТЕС.   Peace


Последна редакция: вт, 22 фев 2011, 22:57 от Alexa JT

# 511
  • Мнения: 606
Alexa Hug,много интересно резюме и по някакъв начин свързано със статийте от линка,който даде koral .Имам върху какво да помисля.Уж познати неща,но има и нещо различно.Ето и цитати от въпросните статий,мисля,че  дават още варианти(освен ТЕС) да променим програмите в подсъзнанието.
 
Цитат
При всяка нова мисъл, в подсъзнанието се “сканират” всички мисли и новата мисъл се “залепва” за най-близката й по вибрация. Това се случва едновременно. Мислите в подсъзнанието на средностатистическия човек се движат поне 1 милион пъти (по научни данни) по-бързо от мислите в съзнанието. Т.е. за времето, в което в съзнанието преминава 1 мисъл, в подсъзнанието се “активират” поне 1 милион мисли.
Колкото по-често една и съща мисъл се повтаря в съзнанието, толкова „по-дълбок” става нейният вибрационен отпечатък в подсъзнанието. Така се формират рефлексите. Това са най-често активираните вярвания, като „за да вървя поставям единият крак пред другия”, например. Те са съставени от огромен брой, (т.е. често повтаряни) еднакви мисли.
Цитат
За всяко „вредно“ вярване, можеш да намериш такова, което е в унисон с твоето Вибрационно Бъдеще, т.е. вярване, от което се чувстваш добре. Това е начинът да разбереш коя е най-подходящата „твоя истина“.
След като я установиш, насочваш мисълта си върху нея. Вниманието ти към семето е грижата за него, водата, с която го поливаш.
В началото просто си повтаряш новото вярване. Повтаряш го в различни моменти, с различни думи. Лесно е, защото това вярване те кара да се чувстваш добре.
Ако наистина си посял семето, то ще поникне в момента, в който ЗЗП остави първите доказателства, че новото ти вярване е вярно. След това неговото „отглеждане“ ще стане много по-лесно и скоро ще береш плодовете му във физическата ти реалност.
Забравих да напиша-ако научиш нащо интересно от конференцията-сподели,аз съм голям привърженик на ТЕС.

Последна редакция: ср, 23 фев 2011, 00:54 от Sweta

# 512
  • Мнения: 0
Zara_29 това което описваш и аз го имам от дете ,но мога да го контролирам и да получавам само желаната информация . А това което се случи при тази масова медитация не знам може би проблема е ,че повечето бяха дошли с цел да се отърват от стреса и болежките си .
Подкрепям  мнението на Alexa JT и  Sweta относно „старите програми“.
На скоро гледах един филм за депресията –какво представлява и защо е толкова трудно да излезем от нея .Там бяха подробно обяснили ,че когато ние сме тъжни структурата на клетката се променя и започва да произвежда вещества които ни карат да се чустваме така .До този момент тези клетки са били примерно 50% „на вълна усмивки“  -50%  „на вълна сълзи“   Новите клетки ,които се раждат са обаче 90% „на вълна сълзи“ 10% „на вълна усмивки „. Когато тези клетки станат само 100% сълзи те започват да „отхвърлят“ всичко хубаво което ни се случва и се получава един вид зависимост от това да сме „тъжни“.
Това препрограмиране на клетките сам го виждала и в много българи тук .За по бързо купуват само полуфабрикати или картофено пюре на прах .След 1 година се радват ,че си отиват в България и планират с какви вкуснотики сте се наядат .Да ама не .Каквото лапнат го връщат .Аз за първи път тук  видях варненка която толкова много да обича цаца и да не може да е яде –просто изпада в алергичен шок .
Има няколко хубави филма на тази тема ,единият за когото се сещам е -  What the Bleep do we Know  - има го в колибка

# 513
  • Мнения: 1 652
Влизам само да ви кажа Добро утро! Grinning  и да ви прегърна! Hug 

Време - йок, работа -бол.Благодаря на Небесата за което! Praynig  Praynig Praynig

Алекса, интересно е това, което споделяш.  bouquet

Искам да ви пожелая хубав ден и мисля, че това е едно добро начало на деня!



Обичам ви!Светът е хубав!  bouquet

# 514
  • Мнения: 1 280
Момичета, имам нужда от помощ...Днес имам една много важна среща , ама наистина е много сериозен ангажимента, пожелайте ми късмет и пратете ми  добри мисли всичко да се нареди...Притеснено ми ,е че и времето го дават снежно и с буря, а аз трябва да съм там каквото и да става..,че и с детето ще съм,  как ще карам по тия баири...Пмолете се за мен.....Благодаря ви предварително...това се пада по вечерно време при вас, към 20,00 вечерта ще е .../тук ще е сутринта/.....    Praynig Praynig Praynig

# 515
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Pinkito, желая ти късмет и ти изпращам  енергия, за да се справиш с предизвикателствата!

Последна редакция: ср, 23 фев 2011, 08:42 от Вела

# 516
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
И понеже стана въпрос за късмет, макар да не вярвам в "бабешки деветини", искам да споделя с вас:

ДЕСЕТ ПОВЕРИЯ ЗА "КЪСМЕТ" - обяснени по фън шуй

1. Не сядай на ъгъл.
Баба казваше: "Седем години няма да се омъжиш". Но не е само това. Според фън шуй острият ъгъл, било то на масата, или на гардероба, и изобщо всеки друг стърчащ ръб, насочен към човека, изпраща в бедния човек "отровни стрели", които го оставят не само без взаимност, но и без пари, здраве и късмет.

2. Не се сбогувай през прага — ще се скарате. Всичко е точно така. Прагът е енергийна преграда, разделяща двата свята. От едната страна е свой, а от другата - чужд. Невидима граница пречи да се установи контакт и енергията, предадена от един свят в друг, е загубена за двамата участника, контактът се оказва разрушен.

3. Не готви, когато си в лошо настроение - така майките и бабите учат начинаещите домакини. Старото поколение е както винаги абсолютно право: храната попива околната енергия, а ние поглъщайки обеда, заедно с калориите и витамините получаваме съответния енергиен заряд. Супи и кюфтета, заразени с кавга или емоции, породени от поредния телевизионен екшън, е в състояние да отрови цялото семейство.

4. Не ми стой зад гърба — казваме нервно, и неволно се свиваме, дори ако зад гърба ни се оказва някой от близките ни. И работата не е в древния инстинкт за самосъхранение, който ни заставя да предвидим промъкващия се враг, а в това, че незащитеният тил крие в себе си опасност. Отсъствието на опора и подкрепа отзад фън шуй смята за най-слабата енергийна позиция. При това то важи с еднаква сила и за човека, и за дома му. Зад гърба ни винаги трябва да има стена или поне преграда, а домът от задната си страна е защитен, ако там има висок хълм, или поне съседски дом.

5. Не се забивай в ъгъла. Това е още една крайно неблагоприятна според фън шуй позиция. Ъгълът се смята за място, способно да изтегли от човека енергията му. Не напразно разлудувалото се дете наказват в ъгъла, та да се освободи от излишната хулиганска страст (най-важното е детето да не стои там повече, отколкото трябва.

6. Не се оглеждай в счупено огледало. Според фън шуй вредни са и огледалата с рисунка, огледалните плочки и всички повърхности, които раздробяват отражението на части. Всичко това разрушава енергетиката, което най-напред ще повлияе на здравето.

7. Огледалце в джоба от врага ни пази. Смята се, че при среща с недоброжелател, огледалце, поставено в джоба ни, разбира се с огледалната страна навън, ни помага. То ще отрази всички негови лоши помисли и намерения. А така също цялата негативна енергия, насочена против вас - коментира фън шуй. И съветва още да закачим огледало над вратата или прозореца. Отвън, разбира се.

8. Не показвай върху себе си — предупреждаваме човека, който ни разказва за нечии болежки и недъзи. Според фън шуй, тук действа следният механизъм: посочвайки с пръст, ние изпращаме енергиен заряд. Едновременно с това, назовавайки болестта, даваме на този заряд съответстваща окраска — запълваме го с точна информация за диагнозата.

9. Не се връщай от пътя — няма да ти върви. Както и в случая с прага, всички прескачания от един свят в друг, са достатъчно енергоемки - това със сигурност е известно на ревностните пътешественици, често пресичащи държавни граници. Ако пък вече се е наложило човек да се върне, възстановете силите си, седнете (вземете сили от дома си), погледнете в огледало отразявайки се, енергията се удвоява).

10.. Ако минеш под дъгата, ще бъдеш щастлив. Разбира се, който помни физиката, разбира, че това по принцип е невъзможно, но дори само да видиш дъгата — символ на Небесните врати, всички народи смятат за добър знак. А фън шуй препоръчва "да се опитоми" дъгата и да я заселим в дома ни. Ето защо са толкова благоприятни в домовете ни арки и преминавайки под тях от едно пространство в друго, ние всеки път "минаваме под дъгата" и получаваме небесната закрила.


От тук

Както много пъти съм споделяла, на мен ми върви, когато се върна. Така, че дори поверията да имат логично обяснение от енергетична гледна точка, важно е в какво вярваме.

# 517
  • Мнения: 385
Момичета, кой беше светецът закрилник на животните? Кучето ми се е наранило и ми се иска да му се помоля  Praynig

# 518
  • Мнения: 9
 Starlight' , незнам кой е светецът - но за твоето куче пращам много положителна енергия Praynig Praynig Praynig Hug

Пинкито -за теб-  Praynig Hug

# 519
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Цитат
Свети Франциск от Асизи, или Свети Франциск Асизки (на латински: Sanctus Franciscus Assisiensis) е римокатолически монах светец, основател на Ордена на миноритите („по-малки братя“ на Христос), по-известен като Францисканския орден. Свети Франциск от Асизи е светец-покровител на Италия, а също и светец-покровител на животните - на патронния му празник - 4 октомври, от 1931 г. по решение на Международния конгрес на привържениците на движението за защита на природата се отбелязва Световният ден за защита на животните.

От тук

# 520
  • Мнения: 0

          Добро утро, феи! Нямам търпение да ви чета и днес!


# 521
  • Мнения: 3 118
Архангел Рафаил (на ивритозначава "Господ изцелява" или „Бог лекува”) е един от седемте свети архангели. В християнството и юдаизма е могъщ целител на физическите болести и страдания както на хората, така и на животните.

Starlight
, да се оправи слънчицето!  Praynig

# 522
  • Мнения: 73
Мили феи Heart Eyes, вчера имах следното вътрешно (силно и зареждащо) преживяване - има дни, в които дълбоките ми страхове излизат на повърхността и ме държат като с въжета. Неща като - "никога няма да имам достатъчно пари", "няма да си намеря работа", "няма да успея" и т.н. Но ако продължавам да вярвам и да работа за промяната, която ми е цел, тази вяра и действията ми се натрупват, събират инерция и в един вътрешен момент въжетата се късат и аз съм свободна. Убеждението "няма да успея" вече няма сила за мен! "Записът" ми е променен и тази трудност вече не е трудност за мене Simple Smile И така, лека полека, ще се справя с всичките си спирачки. Всички ще се справим с нашите спирачки Hug
Беше много хубаво преживяване. Случвало ли ви се е? Правиш, правиш нещо и в един момент нещо ти се случва отвътре и хоп - даденото нещо вече го можеш. Grinning Страшно обяснение, дано сте ме разбрали...

И понеже често се срещаме с болката, искам да споделя с вас това -

Ти казваш: Болката ме мъчи.
Аз казвам: Болката те очиства.
Ти казваш: Болката ме топи. Аз казвам: Болката те просвещава.
Ти казваш: Болката ме умъртвява. Аз казвам: Болката търси пътя към твоето събуждане, към твоето истинско добро.
Болката иска да ти помогне и ако не я разбереш, тя ще се превърне в твое мъчение. Знаеш ли, че болката е съградена от незримите лъчи на Любовта?
Сафа Таора /Книга на Съзерцанията на Древните Атланти

# 523
  • Мнения: 100

Цитат
За всяко „вредно“ вярване, можеш да намериш такова, което е в унисон с твоето Вибрационно Бъдеще, т.е. вярване, от което се чувстваш добре. Това е начинът да разбереш коя е най-подходящата „твоя истина“.
След като я установиш, насочваш мисълта си върху нея. Вниманието ти към семето е грижата за него, водата, с която го поливаш.


И това може да е относително. Норбеков пише, (цитирам по памет) че когато не си центриран и трябва да избереш между няколко варианта, в девет от десет случая  си склонен да избереш най-малко добрия за теб, като при това имаш усещането, че следваш интуицията си и го демонстрира на лекциите си.

Вчера в една от лекциите на конференцията, която беше за паричното благосъстояние Каръл Тътъл спомена, че отношението към парите се предава енергийно и от предците ни. Да приемем, че няколко поколения назад всички са били бедни и са се борили за оцеляването и тази енергийна нагласа се е отпечатала на следващите поколения. Човек се е родил с нея, тя е в системата му,  позната и близка. А всичко, което ни е познато и близко ни създава и усещане за конфорт. Съвсем нормално е във вибрационното си бъдеще той да се чувства добре без пари, не защото така е най-добре за него, а просто защото тази вибрация му създава най-голямо усещане за хармония с подсъзнателното му аз, където се върти програмата от предците му.

Та трябва да внимаваме с ккаво се синхронизираме. Нещата не винаги са каквито изглеждат, а в случая, каквито се усещат. Wink

# 524
  • Мнения: 146
Мили феи Heart Eyes, вчера имах следното вътрешно (силно и зареждащо) преживяване - има дни, в които дълбоките ми страхове излизат на повърхността и ме държат като с въжета. Неща като - "никога няма да имам достатъчно пари", "няма да си намеря работа", "няма да успея" и т.н. Но ако продължавам да вярвам и да работа за промяната, която ми е цел, тази вяра и действията ми се натрупват, събират инерция и в един вътрешен момент въжетата се късат и аз съм свободна. Убеждението "няма да успея" вече няма сила за мен! "Записът" ми е променен и тази трудност вече не е трудност за мене Simple Smile И така, лека полека, ще се справя с всичките си спирачки. Всички ще се справим с нашите спирачки Hug

Точно вчера имах почти същото преживяване. Събудих се с друга програма в главата. Дано е трайно инсталирана а не временна версия.  Laughing

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт