Неапол,Соренто,о-в Капри..

  • 39 597
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 323
Здравейте пътешественички! Simple SmileИзчетох в библиотеката на подфорума всичката информация дадена от вас за тази дестинация,но ми се иска да получа малко повече данни за всички особености.Ще пътувам организароно,чрез агенция,с автобус и ферибот.И после...Незнам защо таксата ,която искат за корабчето от Неапол до Капри е толкова висока-39 евро на човек ThinkingИма ли възможност да се вземе друго корабче,оттам намясто,цените съпоставими ли са?Каюта на ферибота има ли нужда да ползваме-все пак цяла нощ ще се пътува,но да деля каюта с двама непознати Crossing ArmsКакво да видя,какво мога да пропусна?Каква е цената на храната там,и на винцето? EmbarassedЕй такива неща..От сега се вълнувам страшно много!

# 1
  • Мнения: 1 473
Задължително за всеки турист е да си купи и прочете пътеводител за мястото, което ще посети.

Неапол, подобно на много други градове в Италия предлага исторически и културни забележителности, но не може да се видят всички за няколко дни.
За това един пътеводител би могъл да улесни личният избор на туриста, какво и къде да види.
Вие ще пътувате организирано, така че предполагам ще ви покажат забележителностите, които са задължителни за гледане.

Бяхме в Неапол 2009г. и впечатленията ми са смесени. Града е много хаотичен и доста мръсен. Пътят от летището до хотела ни - Hotel Mira Mare, който се намираше на Via N.Sauro, 24, 80132 Napoli - беше много натоварен. Минава се през доста грозни квартали и жилищни сгради плачещи за ремонт, докато се стигне в центъра. Хотелът ни беше на хубаво място на брега на морето - в непосредствена близост до старата част на града.

Неапол има красива морска променада. От брега се виждат яхтите в морето - красиво и романтично.
В центъра на стария град са доста забележителности - практически всяка сграда е забележителност.
Там има и много магазини. Да се пазаруват обувки в Италия е доста изгодно.
В кафенетата на бара се пие кафе на крак, то е с една цена, ако искаш да седнеш на маса да пиеш кафе,  цената е друга. Еспресото име е супер силно и хубаво.
Ние посетихме Помпей - интересно е, но беше доста топло и не издържахме дълго на слънцето сред руините. Там има доста сергии за туристите и заведения за хранене, но трябва да се внимава много.
Изобщо за Неапол важи правилото - много да се внимава за джебчии, както навсякъде по света де.
С кола посетихме и крайбрежието на Амалфи. Пътят е доста тесен и страшен. От едната страна скали, а от другата морето. Но преживяването си заслужава. Ние отседнахме в хотел в Равело - Marmorata Hotel, Ravello. Хотелът беше построен в скалите на брега и под прозорците на стаята ни чувахме шума на морето  - незабравима гледка. За съжаление тази част на Италия няма хубаво крайбрежие, повечето е скали и нпма плажове с жълт пясък.
Биахме и в Позитано. Навсякъде е пълно с туристи. Магазините продават това което туристите търсят - типични за региона напитки и храни. Например много прочут е плодова ракия от пъпеш - нещо като ликьор.
Например, Пакери, се казва пастата, която е типична за Неапол и района.
А в Неапол ядохме едно сладко тестено изделие, което се води там традиционно  и се казва Баба.
Пица Маргарита е също традиционна за Неапол.

На корабче не сме се возили и не мога да кажа нищо.
Но цена от 39 евро ми звучи напълно нормална.
Това е туристическа дестинация и цените са високи.

Каква цена има виното не мога да кажа. При всички положения зависи от качествата на виното и от това къде ще го купите.

# 2
  • Мнения: 323
Много благодаря за изчерпателния отговор bouquet

# 3
  • Мнения: 119
Нормалната цена на корабчето си беше 30 евро преди две години и нищо чудно сега да е малко по висока.

Всъщност ето ги цените :

http://www.capri.net/en/ferry-schedule

Гледай Hydrofoil , другите са бавните големи фериботи за автомобили.

# 4
  • Мнения: 2 241
Колко часа е пътуването от Неапол до Капри? На мен не ми се вижда много като разстояние  Crazy
Била съм в Неапол, в една страшна юлска жега. Беше изморяващо горещо  ooooh!
Много  интересен град. Бих казала на моменти страшен. Доста е контрастен. На места мръсен, с простори по улиците и безброй боклуци. На други места- чисто и красиво. Около гарата особено е доста страховито. Пълно е с негри и всякакви съмнителни типове, които ще ти предлагат какво ли не. Просто не им обръщай внимание и продължавай. И наистина- пази си вещите!!!
В общи линии с пълни сили важи приказката "Виж Неаполи умри".
Заслужава си да се види този град. Пристанището е много красиво.
Цените на храните са различни, както навсякъде в Италия. Около забележителностите е безумно скъпо. В жилищните квартали е по-евтино от тук.
Както ти е казала ana07, Маргеритата е неаполитанска запазена марка.

# 5
  • Мнения: 369
Около Неапол е страхотно красиво и интересно, дори и беz островите! Била съм два пъти там, zа 4 и zа 7 дни. Беz да ходим на Искиа и Капри, се скъсахме да обикаляме невероятни zабележителности и пак не стигна времето.

За корабче не мога да ти помогна, но и на място е скъпо. От Неапол до Баколи струваше над 10 Евро, а е към 1,5 часа пътуването.

Но мога да ти раzкажа какво има zа гледане на сушата:
В самия Неапол е мръсно и хаотично. На крайбрежната алея има един кастел с хубава гледка. И още един кастел във водата, в който има много ресторанти и супер атмосфера вечер.

Засипаните от вулкана градове Помпей и Херкуланеум са единствени по рода си в целия свят. Помпей е станал доста туристически, та харесвам повече Херкуланеум. Но и двата си струва да се посетят. Последния път имахме късмет да случим нощна раzходка иz Помпей. Струваше 20 Евро и трябваше да правим мили очички, zа да ни пуснат, тъй като ставало само с предварително zаписване. Но беше невероятно и си струваше умилкването 100%  Mr. Green Раzкопките са осветени с древни лампи и има zвукови и светлинни ефекти повреме на раzходката. Но няма да иzдавам много, zащото и иzненадата е важна. Ще кажа само една дума - МАГИЧЕСКО!!!
 

На иzток от Неапол са също Веzувий и брега на Амалфи (Поzитано например). Страхотна панорама се открива и от двете. Ето малко снимки:
 

Качването с нещо като джип до кратера на Веzувий струва 17 Евро, но определено си струва.

Има и друг кратер до Pozzuoli, но на угаснал вулкан. Можеш да се раzходиш вътре в него и да видиш все още иzлиzащата пара и кипяща кал. Солфатара се каzва. В самия Поцуоли има много добре zапаzен амфитеатър. Като Колиzеума, но не толкова популярен и можеш да влиzаш и в подzемията спокойно.

 

Друго мое любимо място е Baia. В Древността е бил луксоzен спа курорт на императорите. В сегашния град навсякъде можеш да видиш останки от палати, вгдрадени в новите къщи. Билет zа самите раzкопки се купува от кастела на хълма, това е доста глупаво направено. Но и кастелът е хубав, има интересен муzей вътре и страхотна гледка. В центъра на Бая има информационен павилион, но там не можеш да купиш билет. Обаче можеш да си реzервираш раzходка до Parco Sommerso di Baia. Това са потънали палати. Дори можеш да се гмуркаш или да те zаведат да ги раzгледаш със шнорхел. Екскурzия със шнорхел струва 20 Евро. Има и корабче със стъклено дъно, което ходи до палатите, но май само в 9 или 10 часа сутринта.

Наблиzо е и едно еzеро на име Мареморто (мъртво море). В него има един сал, направен на коктейл бар, много приятно, макар и коктейлите да струват 8 Евро. На сушата пък има един джаzресторант, специалиzиран в морските деликатеси. Преядох с една порция морски антипасти zа 10 Евро. Много вкусно и раzнообраzно.

А специална препоръка от мен е един ресторант с тераса, от която се открива гледка към zалива, Веzувий, Миzенум и Maremorto: Esperia, Via Panoramica 130, до Bacoli. Собственикът е много мил, а гледката е неописуема. Преz октомври подготвяха и стаи zа даване под наем. Цените са ниски. Паста и пица по 6-7 Евро. Вино навсякъде вzемаме "house wine", струва към 5 Евро zа половин литър и често имаме много добри попадения.


Повече снимки от околностите на Неапол има в тоzи албум.

Най-важното при такива екскурzии е да си отваряш очите и да говориш с местните, така се откриват неподоzирани красоти!

# 6
  • Мнения: 119
Най-общо в Неапол  почти всичко е около 30% по-евтино от Рим или Милано.
От Неапол до Капри се стига за 35-40 минути.

# 7
  • Мнения: 934
Мис Лутър, както винаги много полезна информация,
заинтиригува ме с това място Baia  Hug

Били сме 3 пъти в Неапол и досега сме разгледали забележителните църкви, замъци, театри в града, посетихме Помпей и ходихме на остров Капри с корабче от Соренто. Навръщане взехме фери до Неапол - спират точно под Новия замък, където е и круизния порт:


Следващия път няма да пропусна базиликата и манастирския комплекс Santa Chiara.

Остров Капри непременно трябва да се посети:




Последна редакция: нд, 13 мар 2011, 10:05 от scorpios

# 8
  • Мнения: 369
scorpios  Sunglasses

Около Байа наистина ще е интересно zа вас. Има мноооого zа гмуркане  Crazy
Виж теzи страници:

http://www.centrosubcampiflegrei.it/index.php?lang=en
http://www.areamarinaprotettabaia.it/index.php?lang=en
http://www.baiasommersa.it/escursioni.htm

На Капри какво има? Досега не съм стигала дотам, все на сушата искаме да видим нещо...

# 9
  • Мнения: 119
"На Капри какво има? Досега не съм стигала дотам, все на сушата искаме да видим нещо..."

Ами природа , гледки , два града , синята пещера . останките от двореца на Тиберий...

Ето малко повече :
http://www.italikabg.com/index.php?page=12-8-2

# 10
  • Мнения: 369
Мерси, малката. Прилича на Амалфи zначи.

# 11
  • Мнения: 119
Да , много прилича.
Изобщо целият неаполитански залив  и наоколо за мен е приказка.

# 12
  • София
  • Мнения: 101
Ако авторката все още не е заминала, мога да ѝ препоръчам какво да разгледа в Капри.
 Заслужава си да се видят "Градините на Август" в Капри, до тях е "St. Giacomo"  - музей, работи само до обяд, няма вход. До"Градините на Август" може да стигнеш много бързо от центъра по малките улички,  ако имаш време и ти се разхожда от там може да слезнеш по Via Crupp до Марина пикола.
 Има два двореца на Тибериий -този в Анакапри е една кула и доста бурени. Двореца в Капри е по запазен и преди две години входа беше 2 евро. Доста е далеч от центъра, но пък гледката от там си заслужава.
 Може да се повозите на влакчето от центъра до Марина Гранде и обратно, ако не ви се криволичи по уличките.
  Вилата"Сан Мишел" в Анакапри - работи до обяд. Синята пещера също е интересна - влиза се с лодка през много малък вход в скалата.
 В Анакапри има "Casa rosa",рекламираха я в брошурата на хотела, в който бяхме, но освен да видите че е червена отвън, вътре няма нищо интересно - някоя и друга картина.
Не зная с колко време разполагате в Капри, но определено има какво да се види. За една седмица мога да кажа че обиколихме доста и останаха някои неща и за другия път. Mr. Green
По смътни спомени цената на ферибота беше 14 или 16 евро на човек в посока, пътуването е 40-50 мин.
Цена на храната - веднага ти правя сравнение - Ризото а ла пескаторе( по запознатите да ме простят ако съм в грешка с наименованието) става въпрос за ризото с морси дарове в изобилие - беше 8 евро, миди с пясък в Несебър - 16 лева. Направи си изводите, за две години едва ли има фрапираща разлика.
Ако си набелязала нещо - питай.
Приятно пътуване!

# 13
  • Мнения: 323
Petya,, на теб,и на всички останали,включили се в темата Много благодаря за мненията и взетото отношение.Все още не съм отпътувала,в края на май-дай Боже... PraynigБлагодаря вза снимките,и за коментарите.От сега имам чувството ,че ще е много хубаво...

# 14
  • София
  • Мнения: 326
Здравейте момичета,
Ще сме в Неапол за един ден, като част от круиз.  Прочетох мненията ви дотук и звучат много интересно, но предвид малкия ни престой кои места ще ни препоръчате да посетим,?
Благодаря

# 15
  • Мнения: 5
Вече има за Майски празници директен чартърен полет до Неапол и о-в Капри, току що разбрах и много се зарадвах, защото досега никога не е имало нищо организирано до там, ето линк за онези които се интересуват - http://www.planet.bg/travel/samoletni-ekskurzii/maiski-praznitsi … -v-kapri,129.html

# 16
  • Мнения: 119
Добре е , но като гледам цените започват от 800 евро на човек с летищните и туристически такси.
За три дни не е кой знае каква оферта ... е разбира се ако цената изобщо има някакво значение.

# 17
  • Мнения: 5
Да, не е ниска цената, но там по принцип е скъпо, а и като гледам включва екскурзия в Неапол, трансфери, фериботите на отиване и връщане и почти всичко...много ми харесва, дано да успеем да се организираме да отидем, казват, че е уникално място..

# 18
  • Мнения: 119
Невероятно е красиво наистина !
Това все още е извъм сезона и цените са що-годе приемливи.

То само ферито в двете посоки от Неапол до Капри струва 35 евро .

П.С. Това от снимката на агенцията не е о-в Капри.

# 19
  • София
  • Мнения: 101
Вече има за Майски празници директен чартърен полет до Неапол и о-в Капри, току що разбрах и много се зарадвах, защото досега никога не е имало нищо организирано до там, ето линк за онези които се интересуват - http://www.planet.bg/travel/samoletni-ekskurzii/maiski-praznitsi … -v-kapri,129.html

Офертата ми се струва безумно скъпа. Тъй като хотела, в който ние бяхме е в списъка, проверих в сайта им - цената им за тези дати за двама възрастни е наполовина на цената, която дава тази фирма за един възрастен.
В случая единственото удобство е чартъра.
Мястото наистина е уникално и всъщност не толкова скъпо.

# 20
  • Мнения: 1 669
Здравейте, повдигам темата монеже имам нужда от малко помощ.
Планираме пътуване за 8 дни до Неапол през юли. Ще летим до Рим и оттам до Неапол с влак. Освен града планираме да посетим и Капри, Искиа, Соренто, Помпей и Везувий. Та чудя се дали да резервираме хотел в града и да пътуваме до островите или да останем за 3 нощи в града и по две в Искиа и Капри. Кое ще е по-удоно според вас (а и по - изгодно)? Колко време е нужно да се разгледат островите? Един ден ми се струва недостатъчно, но дали е така? Ще сме с дете на 1 година, мисля че това също има значение.
Благодаря предварително за мненията и помощта  Hug

# 21
  • Мнения: 119
По принцип може и по за ден на островите ,  но плана с 3 нощи в Неапол и по две в Искиа и Капри е много по-добър.
Като видиш Неапол ще разбереш за какво говоря .

# 22
  • Мнения: 166
Ние бяхме избрали Соренто за базов лагер. От Соренто има директен автобус до Рим - Тибуртина: http://www.marozzivt.it/script/biglietteria.aspx?tipobigl=marozzi

# 23
  • Мнения: 794
Бисквитка,
ако имате възможност, не пропускайте:

Costiera amalfitana
http://whc.unesco.org/en/list/830

Лимони, лимончело и ломантика  до безкрай Simple Smile

# 24
  • Мнения: 2 957
http://www.bohemia.bg/prog.php?p=1230&c=1
Как бихте коментирали тази оферта? Дали е добре като програма и цена или е по-добре самостоятелна организация?

# 25
  • Мнения: 24
Честит Великден на всички!
 


Хубава и интересна тема.

Аз скоро се завърнах от Неапол, но не видях половината от нещата, които могат да се видят.
Ако някои се интересува, ето тук съм споделила малка част от това, което ми направи впечатление от краткия ми престой.

Весели празници!   bouquet



# 26
  • Мнения: 0
здравейте Бисквитка, това е моя любима тема, обожавам тези места. Аз също бих ви посъветвала да отседнете в Неапол. Влака до Соренто е на всеки 20 мин.мисля.
Миналото лято направих тур Позитано, Соренто, Помпей в един ден, но е доста припряно. о-в Капри разгледах за един ден, напълно достатъчно, беше супер изживяване, пак бих повторила.

# 27
  • Мнения: 1 669
Здравейте отново...Повдигам темата понеже тръгваме съвсем скоро, а информацията за тази дестинация е сравнително оскъдна...
Имам въпрос относно о-в Капри - с малко бебе и количка сме, дали има начин да се качим в Анакапри с лифта? Може би трябва да оставим количката някъде на съхранение, но къде?
И още един въпрос - дали допускат деца в Синята пещера? Защото ако не - ще трябва да се разделим с половинката и да влизаме на смени Confused
Ако се сетите още нещо - каквото и да е - всеки съвет и всяка информация е ценена и желана! Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 101
Здравей, Бисквитка!
За Синята пещера не бих рискувала да се кача с детето в лодката. Трябва да слезете по едни стълбички за  да се качите, в повечето случаи, в много малка лодка, на входа на пещерата трябва да залегнете, за да мине лодката. Мен лично ме беше много страх. Ако не забравя довечера мога да ти пусна снимки.
За лифта не мога да ти помогна, не стигнахме до него.
Изкарайте си страхотно!!!

Ето снимките - http://petya8210.snimka.bg/sea/.582467.27717728

Последна редакция: пн, 02 юли 2012, 21:23 от Petya.

# 29
  • Мнения: 0
Здравейте Бисквитка, за лифта в Анакапри, предполагам, че персоналът, който ви асистира за качването ще пази количката за съхранение. На хълма има малко ресторантче с панорамна гледка. Седалките са много тесни, само за 1 човек. Гледката е невероятна докато пътувате до върха и обратно.

# 30
  • Мнения: 1 243
Момичета, има възможност да пътувам до о.Капри и Помпей в последната седмица на септември. Как мислите, какви са температурите по принцип там в началото на октомври?

  bouquet

# 31
  • Мнения: 0
Началото на Октомври е сравнително топло, към 20-25 градуса.

# 32
  • Мнения: 9 193
Мерси на всички за информацията полезна е !
Леко се наплаших с тези квалификации за опасен и мръсен град, Неапол и сега почвам да се чудя дали да ходим там?
Да спим ли там или някъде в близките градове ?
Замислила съм 3-4 нощувки там - много ли са малко ли  newsm78

Последна редакция: чт, 23 авг 2012, 19:20 от pinko

# 33
  • Мнения: 1 669
Мерси на всички за информацията полезна е !
Леко се наплаших с тези квалификии за опасен и мръсен град Неапол и сега почвам да се чудя дали да ходим там?
Да спим ли там или някъде в близките градове ?
Замислила съм 3-4 нощувки там - много ли са малко ли  newsm78


Не навсякъде в Неапол е мръсно Simple Smile Но в района на гарата е наитина ужасно - мръсотия, мизерия и ужасия, странни субекти - все черни и заплашителни. Препоръчвам да отседнете в друга част на града, ако имате възможност разбира се. Ние нямахме и се примирихме.Следващият път ще се постараем да отседнем в Соренто Simple Smile Това определено би бил по-добрият вариант:) Иначе самият Неапол го разгледахме за 2 дни, хем бяхме с дете на 1г. 2 м и с количка, т.е. ако сте само възрастни или с по-голямо дете ще е по-лесно. Отидохме и до Иския, Капри, Соренто,  Везувий, Херкуланеум и Помпей, пак с дребната, голямо приключение беше. Весело изкарване, мястото си заслужава!

# 34
  • Мнения: 743
Мерси на всички за информацията полезна е !
Леко се наплаших с тези квалификии за опасен и мръсен град Неапол и сега почвам да се чудя дали да ходим там?
Да спим ли там или някъде в близките градове ?
Замислила съм 3-4 нощувки там - много ли са малко ли  newsm78


ми то нали се казва виж Неапол и умри....от ужас Shocked,аз поне така го интерпретирам,няколко пъти съм била там но все по работа;
Капри е известен о-в затова всички ходят, на практика освен малката пиаца няма друго;Иския е о-в за немските пенсионери заради термалните води и съответно атмосферата е пенсионерска ;
евентуално по костиерата е по-интересно,зависи кой от какво се впечетлява,аз отдавна съм зачеркнала юга от желаните дестинации;
за Сицилия да не говорим -особено в западната част,Африка сигурно е по-напред с материала.

# 35
  • Мнения: 1 669
Мерси на всички за информацията полезна е !
Леко се наплаших с тези квалификии за опасен и мръсен град Неапол и сега почвам да се чудя дали да ходим там?
Да спим ли там или някъде в близките градове ?
Замислила съм 3-4 нощувки там - много ли са малко ли  newsm78


Капри е известен о-в затова всички ходят, на практика освен малката пиаца няма друго;Иския е о-в за немските пенсионери заради термалните води и съответно атмосферата е пенсионерска ;
евентуално по костиерата е по-интересно,зависи кой от какво се впечетлява,аз отдавна съм зачеркнала юга от желаните дестинации;


За Иския съм съгласна, обаче в Капри има какво да се види  - фаральоните, Лазурната пещера...По мое мнение островът е вълшебно място и го препоръчвам с две ръце.

# 36
  • София
  • Мнения: 178
обаче в Капри има какво да се види  - фаральоните, Лазурната пещера...По мое мнение островът е вълшебно място и го препоръчвам с две ръце.
Laughing Това е място, което трябва да се посети.

# 37
  • Мнения: 30
Леко се наплаших с тези квалификации за опасен и мръсен град, Неапол и сега почвам да се чудя дали да ходим там?
Да спим ли там или някъде в близките градове ?
Замислила съм 3-4 нощувки там - много ли са малко ли  newsm78

Здравейте всички.
Извинявам се, че от никъде се намесвам в темата, но се върнах от Неапол, Капри, Соренто, Амалфи, Позитано преди 3-4 дни и ми е мн хубаво още... Пътувахме сами със съпруга ми (с влакове, автобуси, ферибори ... всичко възможно), правехме по 1-2 нощувки (предварително планувани), И:

- давам един огромен ПРОТИВ глас за Неапол!!!  newsm25 newsm34 newsm25. Може би защото се оказахме там в неделя и града беше празен, и всичко затворено, но не очаквах в "историчекста част" (половината град) да работи една пицария и един сувенирен шоп. Субектите, които вървяха по улиците, все едно бяха пуснати градска отпуска от затвора. Мръсотията е най-малкото... Ако има как тези хора ще нарисуват графити и на небето, защото празна сграда в града не е останала, но пак няма да скрият грозотията на града. Сигурно съм много крайна, но от Соренто пристигнахме с влак и от гарата пеша разходка в посока центъра .... След 20 мин страх по улиците (а сме хора на 30-35 год), "се метнахме" на сити тур бас-а, с който обиколихме града. А имахме цял ден да използваме.
Истина е обаче, че от доста време когато съм в Италия ям само един и същи вид пица (пица Капрезе), и толкова вкусна като в Неапол никъде не съм намерила до сега Simple Smile .......

- Соренто от Неапол е на 4 евро с влак (Circumvesuviano) - 60 min път и е страхотно. Ама много страхотно. Препоръчвам и с ръце и с крака Simple Smile Соренто, не влака .......
- Капри е уникален, пълен с богати руснаци и италианци, красиви гледки, скъпи бутици ....
- Амалфи от интернет си го представях много по-красив, но нещо не ми се стори толкова през 3те дни в него. Позитано обаче - напротив. Прекрасно място.

Ще се опитам да намеря малко време, за да си смаля снимките и ще сложа малко тук, особено от Неапол  #Shocked #Shocked

Последна редакция: сб, 25 авг 2012, 02:36 от poporopo

# 38
  • Мнения: 1
И аз от нищото се включвам, след близо половин година от последния коментар, но тази година искам да направя същото пътуване като вас. Много полезни идеи давате, много насоки и посоки за разходки. Имам две питания и ще съм супер благодарна да ми помогнете: 1. как е най-добре да се пътува? 2. идея за хотели в Соренто и Капри. Мислех да спим в Неапол, но разбирам, че Соренто е по-правилното място и от там може и всеки ден да се ходи до Неапол за разглеждане. 2 нощувки в Капри достатъчни ли са? Не искам просто да видим какво има на острова, а и да останем поне за вечер, все пак да усетим атмосферата, не знам, кажете.
Относно пътуването - да тръгнем ли с кола с ферибот през Гърция - Бари - Неапол или да видим нещо нискотарифно до Италия и там с влак и ферибот? Честно казано пътуването с кола ми е по-удобно и вълнуващо, но откровено се притеснявам в Южна Италия, особено от всичко казано за Неапол. изобщо адски много въпроси имам как точно се организира това нещо, но едно по едно ще стане Simple Smile Много благодаря предварително на който има желание пак да преживее дори само в разказ емоцията си от пътуването   bouquet

# 39
  • Мнения: 4 335
Няма проблем с кола в Южна Италия през Гърция, все пак ако човек е свикнал да шофира в България, в малко европейски страни е по-лошо Simple Smile
Неапол може да се пропусне (лично мнение), особено ако сте с кола и се притеснявате да шофирате в голям непознат град. Ако не искате да го пропуснете, паркирате някъде в периферията и оттам с градски транспорт, или карате много спокойно и внимателно без да се впечатлявате, ако някой ви напсува на италиански Simple Smile
Как се организира, ми гледаш разписанието на фериботите и цените, един пътеводител (или интернет), за да знаеш къде какво има, за да минеш оттам, разстоянията от Гугъл мапс, за да знаеш колко време ти трябва, оставяш един ден в повече за всеки случай и така.

# 40
  • Мнения: 4 335
Аз съм правил следното (преди 6-7 години, та съм забравил подробности, а и нямаше магистрала в Гърция):
Един ден от София до Метеора, Гърция, спане там, разглеждане и преход до Игуменица, качване на ферибота до Бриндизи (спане на ферибота, в кабина). После с колата до Лече, Алберобело (много приятен район, с интерени стари къщи), пещера някаква имаше (Gruta de Castelana май се казваше), която спокойно можеше да пропусна, спане там в района на къмпинг. После Матера и по costiera Amalfitana със спане там. Един ден до Капри и обратно, спане в къмпинг, после обратно и с ферибота през нощта от Бари до Игуменица (без кабина), след това преход до България с разглеждане на Йоанина по пътя. Везувий и Помпей ги бяхме видяли друг път, но може да са ви интересни.
Ферибота до Капри е по-евтин и по-късо разстояние от Соренто, отколкото от Неапол, така че ако не ви интересува специално нещо в Неапол, няма нужда да влизате там с колата.
Вижте в интернет цени и разписания на фериботите, дали са дневни или нощни и цените на кабината, аз предпочетох да пътувам нощем. Може да се случи цената на кабина да е прекалено много или сравнително нормална, зависи кой е кораба.

Последна редакция: чт, 13 юни 2013, 22:42 от neuromancer

# 41
  • Мнения: 1
Много благодаря! Мен ме притеснява не толкова шофирането в Италия, колкото това, че Неапол си е опасен от към кражби  Thinking Да не смеем да си оставим колата без надзор си е доста затормозяващо, та затова. Но щом при всички случаи и нощувката и фериботът са по-изгодни и подходящи от Соренто, наистина може изобщо да не ходим с кола в Неапол. Пак благодаря!   bouquet

# 42
  • Мнения: 166
princesss, ако кацате в Неапол, има директен автобус от летището до Соренто на всеки час, 10 евро-  http://www.curreriviaggi.it/

# 43
  • София
  • Мнения: 101
Нашето пътуване беше до Рим със самолет - един ден там, после с влак до Неапол и от там директно ферибот до Капри. Както съм писала и в предния си пост, Неапол ми се стори доста мръсен. Не сме разглеждали - от гарата, автобус до пристанището, тогава по целия маршрут на автобуса улиците се ремонтираха, копаеха. Две нощувки в Капри на практика си е един ден само там, на мен лично не биха ми стигнали - аз трябва да видя всичко. Пак бих се върнала там, само за да се разхождам този път, без да издирвам забележителности   Wink.
Фериботи Неапол - Капри - тук или или тук ,  все едно и също е.
На връщане минахме за по напряко през Испания  Laughing, така че по обратния маршрут не мога да съм ти от полза много.

# 44
  • Veliko Tarnovo, Bulgaria
  • Мнения: 869
Невероятна тема и снимки от които още повече ми се ще час по -скоро и аз да посетя тези места.
Харесах си една оферта http://www.bohemia.bg/pochivka_ex.php?PP=9050&SPP=9051&c=1
Ще се радвам някой да сподели своето мнение.
Не  е много скъпо ,но пък ми се струва доста романтичен този регион.

# 45
  • Мнения: 2 838
Невероятна тема и снимки от които още повече ми се ще час по -скоро и аз да посетя тези места.
Харесах си една оферта http://www.bohemia.bg/pochivka_ex.php?PP=9050&SPP=9051&c=1
Ще се радвам някой да сподели своето мнение.
Не  е много скъпо ,но пък ми се струва доста романтичен този регион.

Точно на тази почивка ходих в края на септември 2012 година. Въобще не се лъжете! Хотелът, който се представя че е в Соренто е в село близо до града, който се казва Св.Анжело. От Бохемия имат право да променят хотела в последния момент. Този който беше показан в офертата нямаше нищо общо с това в което бяхме настанени! Стаите бяха малки и мизерни, а вечерите и закуските бяха повече от оскъдни, под всякаква критика! Допълнителните екскурзии буквално ни спираха тока, цял ден пътуваш на някъде, прибираш се и спиш и на другия ден пак на ново. На всичкото отгоре имаше стачка на автобусите и нямаше градски транспорт, наложи се да вървим от селото до Соренто пеша!
Като цяло Италия е много красива, но условията бяха отвратителни! Ако желаете ще приложа снимки на хотела, за да се убедите.

# 46
  • Мнения: 2 031
Здравейте,включвам се в темата. Hug
Аз си харесах ето тази оферта http://www.atlas-s.com/Italy/view.html?oid=2621543.Имате ли някакви отзиви за тур.агенция.Виждам,че хотела го водят около Соренто.Опасявам,че няма да е в града.Мен ме интересуват най-вече допълнителните екскурзии.
Аз съм ходила един път на ескурзия с Бохемия и наистина резервират само мизерни хотели и извън градовете.
За фериботите да мисля ли,че е почти задължително да се ползва каюта?

# 47
  • Мнения: 2 838
Ние спахме в село до Соренто, казва се Св.Анжело. На 1-2 км е от града и се стига с градски транспорт, за нещастие докато бяхме там имаше стачка и ходихме пеша при 35 градусови жеги. Коментирах в друга тема, че не съм доволна от Бохемия и там ме нападнаха едва ли не че за сумата от 1000 лева (колкото струваше почивката) не трябва да искам повече. Истината е че 3 звезден хотел в Италия не е както 3 звезден в България.

# 48
  • Veliko Tarnovo, Bulgaria
  • Мнения: 869
Вивиан,все пак благодаря ти за споделеното мнение.В интерес на истината звездите на хотелите според мен от опит вече доста голям ,не отговарят на нашите със сигурност.Като изключим един хотел в Милано,закуските навсякъде са скромни .
За хотела разбрах ,че не сте доволни ,а доволни ли сте от екскурзовода,допълнителните екскурзии ?
Красиво ли е като снимките от картичките?

# 49
  • Мнения: 2 838
Да, много е красиво! Няма такива гледки просто, този район е уникален с природата си и плодовете и зеленчуците там са много вкусни, заради вулканистата почва. Струва си човек да го види това местенце. Аз харесах най-много о-в Капри. Екскурзоводите са добри, бяхме с едни уокитокита чрез които чувахме какво ни се говори.

# 50
  • Veliko Tarnovo, Bulgaria
  • Мнения: 869
Всички допълнителни екскурзии ли посетихте?
В програмата има един свободен ден-вие как го оползотворихте?

# 51
  • Мнения: 2 838
Да, ние посетихме всички екскурзии, но честно казано ми дойдоха малко в повечко. Беше много горещо и това допълнително измаряше. В свободния ден отидохме до Соренто и пазарихме сувенири.

# 52
  • Мнения: 56
http://www.profi-tours.bg/pochivka_v_italiya_-_rim_neapol_sorent … _prolet_2014.html

Ние ходихме на тази екскурзия. Организацията беше много добра. Екскурзоводката беше страхотна, разказваше много интересни факти. Заслужава се да се посетят всички предложени екскурзии. Ние така направихме. Ходихме септември края и не беше горещо времето. Хотела беше приличен и беше в Соренто. Не на първа линия , но на 15-20 мин. пеша от центъра. Ние вечер след вечеря се разхождахме.
Много ме впечатли Южна Италия, прекрасно и романтично място.

# 53
  • Мнения: 189
Повдигам темата, дано някой пише. Планираме една обиколка в края на юли из Италия. Засега из южната част. Прочетох на първата страница, че пише за НОЩНИ ПОСЕЩЕНИЯ на Помпей. Някой има ли информация има ли все още такива и как става записването, видях, че е с предварителни записвания. 
И друго, някой може ли да препоръча хотел или квартира около / или в Бая/, които да не са скъпи. Ние ще сме с кола, така че дори да е съседно градче, няма да е проблем.

# 54
  • София
  • Мнения: 3 771
Повдигам темата, дано някой пише. Планираме една обиколка в края на юли из Италия. Засега из южната част. Прочетох на първата страница, че пише за НОЩНИ ПОСЕЩЕНИЯ на Помпей. Някой има ли информация има ли все още такива и как става записването, видях, че е с предварителни записвания. 
И друго, някой може ли да препоръча хотел или квартира около / или в Бая/, които да не са скъпи. Ние ще сме с кола, така че дори да е съседно градче, няма да е проблем.


Предишни години имаше, писала съм по въпроса в други теми.
Сигурно ще има и тази...
http://www.coopculture.it/en/events.cfm?id=350

# 55
  • Мнения: 3 094
ЦметиВ, чакаме като се върнеш да споделиш пресни впеатления за тази дестинация. bouquet

# 56
  • Шумен
  • Мнения: 156
Да побутна темата. Някой с пресни впечатления от организирана екскурзия в тази част на Италия, и да препоръчате ТА

# 57
  • Мнения: 943
Красива темичка

# 58
  • Мнения: 58
Гледаме организирания чартър до Соренто. Някой със скорошни впечатления за хотел Ла Пергола?

# 59
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Миналата година бяхме в този хотел. На мен ми хареса. Има басеин ,тераса на покрива,прилично ядене. За яки мъже ...нечерята е малко😂😂. Можеш да идеш пеша до центъра ,а има и шатъл. Беше организирана екскурзия. Ходихме всеки ден някъде..Капри, Неапол, Везувий, Амалфи....

# 60
  • Мнения: 14 490
А някой ходил от Соренто до Амалфи (или Позитано) с ферибот?

Или друг начин с обществен транспорт за придвижване?

# 61
  • Мнения: 4 335
има и автобуси

# 62
  • Хасково
  • Мнения: 438
Да, но не ви препоръчвам междуградските Sita Buss,май се казваха. Червените автобуси, тип "лондонски" са само 4 евро по-скъпи, но имаш място засядане, а и шофьорите карат една идея по-нормално

# 63
  • Мнения: 14 490
А колко време се пътува с тях и много ли е кофти заради завоите?

Ферибота е 1 час доколкото разбрах.

# 64
  • Хасково
  • Мнения: 438
С ферибота е приятно, но доста по-скъпо. Ние го използвахме навръщане от Позитано и май струваше около 25евро на човек. Автобусите около 10евро. Ето тук можеш да видиш подробности https://www.city-sightseeing.it/it/sorrento/

# 65
  • Мнения: 2
С какъв обществен транспорт да се придвижва от централна гара Неапол до Соренто?

# 66
  • София
  • Мнения: 178
С какъв обществен транспорт да се придвижва от централна гара Неапол до Соренто?
Един от вариантите:https://www.rometoolkit.com/naples_visit/naples_circumvesuviana_trains.html

# 67
  • Мнения: 2
Благодаря

# 68
  • Хасково
  • Мнения: 438
Ние пътувахме директно от летището с автобус, но мисля, че е на частна фирма. Струваше десет евро и мисля, че за около 1 и 30мин бяхме в Соренто

# 69
  • Мнения: 210
Здравейте! Предстои ми пътуване за 3 дни в Неапол с мъжа ми и се чудя къде е най-добре да отседнем. Единият вариант е близо до Централната гара, а другият е в стария град близо до San Guiseppe dei Vecchi. Мислим поне един, може и двата дни да се разходим до Соренто и Капри и не мога да намеря актуална информация дали с Метро дел маре да пътуваме или с влак до Соренто и какви са цените. И ми е трудно да се ориентирам с транспорта в града, дали е най-добре пеша или с метро да се пътува... Ще съм ви много благодарна ако споделите полезна информация. Прочетох доста негативни мнения за Неапол и колко бил страшен, но предполагам че всичко това е малко преувеличено. Усмихнат ден:)

Общи условия

Активация на акаунт