От кога кремчета с прясно мляко?

  • 1 417
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Кремчета с прясно мляко яде само от детската кухня.Ако имаш възможност ги прави с адапте.

# 16
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ако ще правиш кремчета взимай натурално нишесте (другото е с оцветители, ароматизатори и т.н.) или грис и до годинката слагай адапт.мляко. Първо направи кремчето само с вода и после прибави 3л. адпт.мляко (според водата, която си сложила). Прясно мляко дадох след годинка.

# 17
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Хм Thinking ами аз ги правя от 10-тия месец, но Ния не ги искаше с адапте, така че нямах избор. Не съм имала проблеми.

И при нас така. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 827
Правя ги с адаптирано, не искам да насилвам нещата

# 19
  • София
  • Мнения: 6 559
Детската кухня е от 10 месеца и там правят десертите с  прясно мляко. Лично ги питах - Горна малина 1.5% или 2 % беше не помня баш. това е за нашата кухня, но сме коментирали с разни мами, че менюто е едно и също в цяла София, та сигурно и една технология и съставки  ползват

# 20
  • Варна
  • Мнения: 4 969
От 6 месец,като тръгнахме на кухня Peace

# 21
  • Мнения: 827
А в детските кухни нали уж готвят по рецептурници? Там дали пише, че може да правят кремчетата  с прясно мляко?!  newsm78

# 22
  • София
  • Мнения: 2 181
До годинката с адапте,след това почнахме кухня и съответно започнах с прясно мляко.
С адаптето правех кремчето като сварявах за едно ядене с вода и прибавях 1 мер.л преди хранене.

# 23
  • Мнения: 2 672
аз дадох прясно мляко за пръв път в картофеното пюре - 3 мес.
така че СПОКОЙНО можеш да даваш!!!
естествено като направиш крема започваш с 1-2 ч.л. после постепенно увеличаваш - като всяка нова храна Wink
Не е толкова страшно това мляко

# 24
  • Мнения: 3 663
така че СПОКОЙНО можеш да даваш!!!
спокойно е последното определение за даване на прясно мляко на 3 месеца..

# 25
  • Мнения: 106
Мисля да дам след годинка. Обаче в детската кухня кремчетата май ги правят с прясно мляко, а той си ги хапва сладко и няма проблеми.

# 26
  • Мнения: 2 672
така че СПОКОЙНО можеш да даваш!!!
спокойно е последното определение за даване на прясно мляко на 3 месеца..

Уффф!!!!!
не съм се обръщала към теб!
Виж заглавието на темата! Отговорят всички на запиталата , а всеки си има РАЗЛИЧЕН отговор! Тя да си прави изводите!!!

# 27
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Само споделям каквото са ме инструктирали за захранването тук. Не коментирам правилно ли е или не. В случай, че детето няма проявена алергия към кравето мляко (ако пие нормалното АМ със сигурност няма, то е на кравешка основа Simple Smile) ) прясно мляко може да се добавя към храните му след 6 месеца. Като основна напитка обаче, чак след годинка. Желателно е прясното мляко да е пълномаслено.
Отначало ме беше страх да давам на малката, започнах първо в картофеното пюре по малко, нямаше реакция и сега съм по-смела.

# 28
  • Мнения: 2 768
Някои майки около мен дават на бебчетата си кисело мляко от петия месец, а прясно им слагат в зеленчуковите пюрета от шестия месец и казват, че децата им го приемали добре.
Аз обаче не смея да правя такива експерименти. Ако се захранвате по бг системата, педиатрите препоръчват кисело мляко да се дава не по-рано от осем навършени месеца, а прясно не по-рано от 10-11 месеца.

# 29
  • Мнения: 3 663
мойри, недей така да си вкарваш нерви
давай спокойно прясно мляко и това е
темите са за това да си казваме мненията, които не задължително съвпадат
а хранителните алергии вследствие ранно даване на прясно мляко не съм ги измислила аз

Общи условия

Активация на акаунт