Заедно сме вече всички - мами и АПРИЛските душички! - Тема 1

  • 29 820
  • 745
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 089
Ленито - приемала ли си и преди лецитин и върши ли работа? И на мен едната гърда постоянно ми създава проблеми, давам я често, но винаги си има някъде запушване, дали да не приемам и аз.  Thinking За проблем с гърдите към кой по-добре да се обърна (вместо мамолог) - педиатъра или гинеколога и може ли да ми я изпишат тази добавка?
Ами на мен не са ми я изписвали, просто си я купувах от аптеката - все пак това не е лекарство, а хранителна добавка. Но трябва да приемаш поне 1200мг/дн, за да има ефект. При мен донякъде имаше ефект, но пак имах запушвания отвреме на време. Важно е да знаеш, че някои предразположени към алергия бебета могат да реагират на Лецитина, който пиеш. Ние не сме имали проблеми.

# 691
  • Мнения: 77
Вчера ни биха ваксините. Плака, но и дадох да яде и беба се успокои. Снощи обаче беше много нервна и плака доста. Мисля, че като направих компреса със здравец и мед я раздразних и започна да пищи. Махнах го веднага и повече нищо не съм правила. Мястото, където е поставена инжекцията е ок. Тази сутрин вдигна малко температура, но сега е добре. Както се оплаках и във Фейса, има нещо като разстройство- за 3 часа 3 пъти,  и повърна много обилно. Не знам дали има връзка с ваксините.
За бибероните- тя самата не иска, както и вода пие, когато и е кеф.

# 692
  • Мнения: 99
Здравейте мами и сладки бебчета днес имам рожден ден и затова ето една виртуална почерпка от мен



# 693
  • Plovdiv - Thessaloniki
  • Мнения: 32
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН milish! Да си жива, здрава и щастлива, много да се радваш на малката си щерка!  nbirthday

# 694
  • Мнения: 0
Боже ние сме вече с нова тема в родени,да ни е честита,а аз и не съм влизала много време ние сме добре Hugрасте Веско,като мога пак ще пиша Wink

# 695
  • Sofia
  • Мнения: 12
ШАМАНКАТА,

Благодаря ти за желанието да помогнеш на моите кърмачески проблеми!  bouquet

Значи...до преди 1 седмица кърменето ни си минаваше нормално (поне според мен)- Маги хапваше през 1-1 30, аз никога не успявах да я нахраня от едната гърда и затова ядеше от двете- по половин час от гърда и  наистина се кърмихме по-продължително време, но пък бебка се наяждаше. Наддаде 600 гр. първия месец, а скоро не съм я мерила, на консултация сме в петък. Гърдите никога не са ми се втвърдявали и никога не съм усещала да слиза млякото (гърдите ми са доста големи и провиснаха за съжаление и съм си обяснявала с това липсата на каквито и да е усещания). Та, преминахме и през една криза на растежа с мноого рев и нон стоп ядене, един два дни се дърпаше и не искаше да суче,  но от миналата седмица гърдите ми съвсем омекнаха, като стисна с ръка нищо не излиза, бебка стои по 1 час на гърда, сърди се, пуска я, все едно й предлагам отрова SadSad Детето се уморява , но е гладно и след 2 часа кърмене изажда по 90 мл АМ, значи е гладна или поне аз така си мисля, не би пила ако е наядена. Купих помпа ръчна и съвсем се отчайвам- по около 60 мл общо изцеждам. Знам, че бебето изсмуква повече от помпа, но все пак...гърдите ми са съвсем празни- само нощем имам кърма и Маги се наяжда само от гърди, иначе реве за още и съм принудена да додавам и ие различно-някога по 60мл, но друг път и 90 и е много доволна и като не се уморява толкова от самия процес на хранене като че ли е по-игрива...Възможно ли е ?
Иначе използвам залъгалка - мн е лакомка моята и иска непрекъснато да има нещо в устата Simple Smile,  вода не пие...аз не съм променяла нищо в ритъма си на живот- наистина спя малко и не ям много, чудя се какво става?

Стана много дълго, съжалявам, но може би и други майки преживяват същите терзания/ Възможно ли е просто да ми спира кърмата толкова рано? Как да използвам помпата, за да стимулирам кърмата?

Благодаря! Признателна съм за отделеното време и отношението!

# 696
  • Мнения: 10
Честит Рожден Ден на milish! Бъди много щастлива и прекрасна майка и съпруга!   bouquet Почерпвам се с две парчета от тортата въпреки огромната цифра килограми, които имам още да свалям  Mr. Green

Днес за първи път правих упражнения вкъщи и се почувствах много добре, но после ме застигна вълчият апетит и ... май усилията бяха напразни  Laughing

Кажете какво правите за болезнени зърна, нямам рагади, ама се притеснявам да не цъфна скоро  #Crazy

# 697
  • Sofia
  • Мнения: 12
Забравих,

Милиш,  newsm59

Бъди жива и здрава, обичана и ценена майка и  жена! И аз си хапвам поне едно парче Simple Smile нищо, че имам още 15 кила да свалям Simple Smile

Лейди Диди, аз се мажа поне два пъти на ден с Лансинох и засега съм нямала проблеми.

# 698
  • Мнения: 6

Да се похваля и аз с моето ангелче Даниел  Simple Smile

# 699
  • Мнения: 6

Опа още една...

# 700
  • Пловдив
  • Мнения: 134
Към ЛЛЛ имам един въпрос: Тъкмо си мислех, че този път кърменето ще е без проблеми, ама имам пак въпрос.
Малкия иска да суче за приспиване, но щом види че гърдите още пускат мляко се ядосва и пуска, плаче пак зацоква, , пак се дърпа с плач. Бях се зарекла залъгалки да не давам, но вече 5-6пъти се налага, иначе се засинява чак на моменти. Мислех, че е от коликите, но май често причината е просто, че не може да заспи. Сега пак е такъв момента и реших да се изцедя и пак да сложа на гърда. Никакъв ефект - не иска да суче. Давам бибата - спокойствие, почти се унася даже. Е, когато проблема е болка не го успокоява, но при нервност и когато се събуди стреснат от нещо му помага повече от гърдата (това не съм си мислила, че е възможно, ама на...  Rolling Eyes)
Знам, че за кърменето не е добре да се ползват залъгалки, но иначе рева е доста продължителен и дори гушкане и носене не помагат. Понякога е от коликите наистина, но когато е просто нервен само така го успокоявам. Моля за съвет - как мога да я давам тая проклета биба, че да не пречи на кърменето?! За какво трябва да внимавам всъщност при употребата на залъгалка и евентуално как бих могла да я избегна - ще съм благодарна за идеи, защото се изчерпах.  Tired
Благодаря предварително за отделеното време и за съвета!!!  Hug


Здравей delilah_qk,
Разбирам притеснението ти залъгалката да не навреди на кърменето. Често се случва, когато на новородено бебе се предложи залъгалка, това да обърка засукването и да създаде предпоставка за проблем. Но твоето бебе вече не е толкова малко, вие вече се познавате добре и като те чета, усещам, че разчиташ доста ясно сигналите му. Не е задължително предлагането на залъгалка да създаде проблем, особено ако се предлага ограничено и внимателно. Много бебета искат просто да сучат за успокоение и когато гърдата пуска по-лесно мляко, те се сърдят. Факт е, че не малко кърмени бебета ползват залъгалка, а повечето сами я отказват след първите месеци. Ако предлагаш залъгалка само в моментите, които си сигурна, че той е сит, вероятността да създаде проблем е по-малка. Добра идея е да ограничаваш времето, през което бебето е със залъгалка в устата. Може да не е удачно да смуче залъгалката постоянно, даже докато е на разходка. Би могла да опиташ да я предлагаш само в моментите, в които усещаш, че иска да суче за успокоение и когато отказва гърда (но се е нахранил добр. Ако има достатъчно кърмения в денонощие, ако пишка и ака добре, наддава плавно и има вид на активно и жизнено бебе, вероятно няма база за притеснение Simple Smile


Благодаря за бързия отговор - биба май ще се дава, просто иначе не може да заспи и се мъчим и по час в рев, който не е за разсейване с нещо, не е от глад или мокър памперс, а от дискомфорт от колики или заради пускащи мляко гърди.  ooooh! Дано само съумея да отлича моментите, в които е наистина нужна, защото той доста често в денонощието е неутешимо нервен.  Confused
Имам съмнение, че ме хапе обаче както настървено си суче бибата при колики - притеснявам се да не стане навик, защото в момента зърната доста болят точно където са му венците при сукане. Дали в следствие на това или притискане по време на сън (склонна съм да го елиминирам, защото от доста време спя както сега), или просто не добро изсукване или пък заради направеното няколко дни сутрешно цедене да ми олекне от по 100мл от двете общо- преди беше 50мл). И аз сложих днес компрес от зелев лист и съм с температура 38градуса- предишния път с баткото също ми се случваше често и сега реших да опитам с лецетина (тази бременос вече втори път се запушва каналче, но предния път овладях положението още в началото). Дали е възможно от захапване по-силно с венците да се получава това, или причината е по-скоро в цеденето и нерегулярното сучене (суче на поискване, не по-рядко от 3ч, която пауза е веднъж в началото на вечерта. Колкото приближава сутринта толкова повече са му газовете и връщането на мляко и тогава като че ме хапе. Не знам какъв е точно проблема, ама този път трудно овладявам положението, дано лецитина помогне...  Tired



Аз си имах такива чести проблеми с лявата гърда. Сега явно пак се появяват, защото често се появява една болка в гърдата, но понеже каналите ми са много широки (предполагам от честите запушвания преди) бързо отминава, като болката се премества към зърното, което се "разранява" при преминаването на тапичката. Като се оглежда зърното после, се вижда едно или няколко "зеещи" каналчета (иначе, при здрави, незапушвани каналчета изходящите отворчета не се виждат, като "оздравеят също не се виждат дупчиците). Първоначално наболява, а после почва да сърби и после отминава.Ноооо като гледам май няма да ми се размине лецитина....
Имам съмнение, че и при мен положението е подобно, по описанието поне така изглежда. newsm78 
miminko  - ама ти е сладур момъка  Heart Eyes
milish - честит ти празник!!!   bouquet

# 701
  • Мнения: 77
На патерици- ЧРД на Милиш!Бъди жива и здрава!
Миминко- голям сладур е Даниел!
Ще си копирам нещо от Фейсбук- дано помогне на мамите, които имат проблем с кърмата:
Понеже бях обещала да споделя за ефекта от капсулите със сминдух- определено кърмата ми се увеличи през последните 2 седмици. Но освен капсулите: най- вероятно ще сменя бременното коремче с бирено Simple Smile От 5 дни всяка вечер пия по чаша бира и освен това всяка сутрин изяждам по една купа с варена пшеница, объркана с орехи и стафиди. До мен винаги имам плик с микс от сурови ядки, пия български чай за кърмачки и поне 2 литра чиста планинска вода. Всичко това явно даде ефект. Както в предишните дни коментирах от 400 грама за 1 месец, сега Йоана наддаде 450 гр.за 2 седмици. Явно преди кърмата е стигала само да не е гладна, но без да качва.

# 702
  • София
  • Мнения: 742
Ivy, да ти е жив и здрав Пресиян!!! Благодаря за линка – много ценна статийка!!!

Ani_d, страхотен е Матео!!! Иска ми се и аз да можех да правя такива торти!!!

Milish, ЧРД!!!

miminko, Даниел е голям сладур!!!

Нашата питка мина чудесно и получихме страхотни подаръци. Сега, обаче, имаме пъпна херния. Молете се да се разминем с операцията!!!


# 703
  • Мнения: 2
Въпрос за кърмата имам

След колко време храната се превръща в кърма? Казва, че може да се яде всичко, но алергенните и газообразуващи като ягоди и череши, както и биричката, трябва  да се консумират веднага след кърмене.

Аз обаче се замислих - така веществата имат достатъчно време да се абсорбират и да се превърнат в мляко до следващото кърмене. И за това - не е ли по -логично да се яде/пие точо преди кърменето? Все пак ягодката не ми отива директно в гърдите, нали?

Впрочем, четох, че човек не трябвало да се лишава от храни, но ми кажете как да не се лишавам, като на Андрей коремчето е на пъпчици точно като ягодките, дето ги ядох вчера, а онази вечер след купа череши и сладолед ревахме и двамата цяла нощ - той от газове, аз от мъка, че го боли заради мен.

Ще се радвам някой да сподели мисли по въпроса.

# 704
  • Мнения: 1 352
За пръв път чувам, че от череши и ягоди се образуват газове.
Единствено бобови храни не ям, всичко друго си хапвам с мярка. Пия чаша бира всяка вечер и 2 пъти през деня кафе.
Единственият лек за колики е да си минат.
Още малко и ще почнем да се оплакваме пък за зъбите  Laughing, но да са ни живи и здрави дечицата, това са напълно нормални неща  Hug.

Общи условия

Активация на акаунт