И Любка Качакова кърми бебето си!

  • 2 723
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 463
Статията е "Министър кърмилница" и е от новия брой на вестник 24 часа.Най-голямо впечатление ми направи изказването:По-добре да кърмя бебето си и да ходя на работа,отколкото да я гледам аз и да я храня с адаптирано мляко."
По-нататък се обяснява,че цеди кърма  с помпа Авент и замразява в службата си.
За съжаление не мога да пусна линк,не открих нищо в нета.

# 1
  • UK
  • Мнения: 1 334
имаше преди интервю в Стандарт, но не помня от коя дата. също казваше,че цеди, а свекърва и дава кърмата от шише.

# 2
  • Мнения: 5 228
По-добре да кърмя бебето си и да ходя на работа,отколкото да я гледам аз и да я храня с адаптирано мляко

Дрън дрън,та пляс.

# 3
  • Мнения: 2 047
  Коя беше тази жена  newsm78 ?

# 4
  • Мнения: 8 463
Настояща заместник-министърка на околната среда.
И бивша заместник-министърка,ако не се лъжа на икономиката.

# 5
  • Мнения: 8 463
По-добре да кърмя бебето си и да ходя на работа,отколкото да я гледам аз и да я храня с адаптирано мляко

Дрън дрън,та пляс.
Статията наистина е много хубава и подкрепя кърменето!Това е просто една малка извадка от нея.Жената обяснява,защо е взела това решение и как е трябвало да се върне на работа.Въпрос на личен избор.Информиран избор.Не са много тези майки,които работят и цедят кърма.Аз лично не знам,дали бих могла да го направя..

# 6
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Повярвайте, момичета, работещите майки дето кърмят заслужават уважение. От две седмици се върнах на работа, продължавам да кърмя, цедя се и нося кърмата в къщи, но ми е много трудно! Поне 100 пъти си помислих дали да не се откажа, но заради детето си струва да продължа!

# 7
  • Мнения: 8 463
Повярвайте, момичета, работещите майки дето кърмят заслужават уважение. От две седмици се върнах на работа, продължавам да кърмя, цедя се и нося кърмата в къщи, но ми е много трудно! Поне 100 пъти си помислих дали да не се откажа, но заради детето си струва да продължа!
Моето искрено уважение за това,което правиш! Laughing
Струва си усилията!

# 8
  • Мнения: 5 228
Аз не омаловажавам усилията на работещите кърмещи майки, а смятам цитираното изказване за нелепо.

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз не омаловажавам усилията на работещите кърмещи майки, а смятам цитираното изказване за нелепо.
А защо?

# 10
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
А според мен Любка се спотайва в нашия форум...  Twisted Evil

# 11
  • Мнения: 8 463
А според мен Любка се спотайва в нашия форум... Twisted Evil
И аз това си помислих в началото. Laughing

# 12
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
не е трудно да се разбере, но има ли смисъл
нали това ни свързва тука - децата, а  работата, социалното положение, вероизповеданието не са важни.

# 13
  • Мнения: 8 463
не е трудно да се разбере, но има ли смисъл
нали това ни свързва тука - децата, а работата, социалното положение, вероизповеданието не са важни.
bowuu bowuu bowuu

# 14
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Повярвайте, момичета, работещите майки дето кърмят заслужават уважение. От две седмици се върнах на работа, продължавам да кърмя, цедя се и нося кърмата в къщи, но ми е много трудно! Поне 100 пъти си помислих дали да не се откажа, но заради детето си струва да продължа!

Със сигурност е така! Аз не съм сигурна дали ако бях тръгнала на работа, щях да издържа да се цедя, замразявам, мъкна... Embarassed
Шапка ви свалям, момичета! Само вие знаете какво е! Аз съм лесна - вадя цицата и готова!

# 15
# 16
  • Мнения: 8 463
Интересно.Тази статия не я бях чела. Confused
В 24 часа обаче пише повече за кърменето,а тук май повече за жилището и. Laughing Laughing Laughing
Мерси за инфото!  bouquet

# 17
  • Мнения: 3 550
А според мен Любка се спотайва в нашия форум...  Twisted Evil
Като отворя Кърмене и като прочета горе колко Скрити и колко Гости прглеждат този форум, със сигурност и Любка е сред тях........ hahaha

# 18
  • Мнения: 5 228
Аз не омаловажавам усилията на работещите кърмещи майки, а смятам цитираното изказване за нелепо.
А защо?

Защото смятам, че за едно дете е по-важна връзката с майката, отколкото това, с какво се храни.

# 19
  • Мнения: 3 161
Подкрепям напълно Фукла. И аз мисля, че е по-добре майката да си стои при детето, отколкото да кърми от разстояние. Иначе моите уважения към кърмещите и работещи майки - за някои жени няма друго решение и се налага да работят.

# 20
  • София
  • Мнения: 18 679
Защото смятам, че за едно дете е по-важна връзката с майката, отколкото това, с какво се храни.

Абсолютно! Peace
Друг е въпросът, че има майки, които не могат да си го позволят по една или друга причина/не само финансова/.На Любка какъв ли й е случаят Laughing

# 21
  • Мнения: 5 228
Защото смятам, че за едно дете е по-важна връзката с майката, отколкото това, с какво се храни.

Абсолютно! Peace
Друг е въпросът, че има майки, които не могат да си го позволят по една или друга причина/не само финансова/.На Любка какъв ли й е случаят Laughing

Абе едва ли й се е наложило да стане зам. министър по финансови причини.  Grinning
Всеки прави избори,които са най-добри за него - и на мен да ми предложат място в Министерски съвет, и аз ще приема. Обаче няма да твърдя, че това е по-добре за бебето ми.  Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 18 679
и на мен да ми предложат място в Министерски съвет, и аз ще приема.

Пък на мене ми предлагаха, ама отказах, щото заплатата беше твърде малка hahaha Joy

# 23
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Чудя се що за дума е кърмилница?


Ама за какво да й се възхищавам на Любка? Че си е зарязала малкото бебе, за да си начеше крастата, щото й било скучно? Ми за кво го роди това дете, като не ти се гледа?

Сега май си изкупва гузната съвест, с голямото чудо,дето правела за детето си! изцеждала си кърмата! Ми голямо важно! Ако си мисли, че това е, което я прави голяма майка, лъже се горката!

Подкрепям напълно!  Peace


# 24
  • София
  • Мнения: 18 679
Чудя се що за дума е кърмилница?

Ами старата дума за кърмачка.Чувала съм бабите да я употребяват.Има я даже в поезията на възрожденците, по повед възхвала на родината, майка - кърмилница на юнаци и т.н., нали се сещате...

# 25
  • Мнения: 643
Истината е че се справя по този начин защото има условия, като четох статията тя самата каза, че повечето работодатели подкрепяли майките които кърмят, ама като се замислиш на колко места има специални места за кърмачките където да се изцеждат и т.н.Мен ако питате то това си е доста трудно за обикновенната работеща жена примерно върнала се на работа поради финансови причини. В най добрия случай трябва да се крие в тоалетната да се цеди. Мисля че щом всички имаме право на избор, както ни се внушава трябва да имаме и условия.

# 26
  • Мнения: 8 463



Ама за какво да й се възхищавам на Любка? Че си е зарязала малкото бебе, за да си начеше крастата, щото й било скучно? Ми за кво го роди това дете, като не ти се гледа?

Сега май си изкупва гузната съвест, с голямото чудо,дето правела за детето си! изцеждала си кърмата! Ми голямо важно! Ако си мисли, че това е, което я прави голяма майка, лъже се горката!



Е,чак пък зарязала,не ме разсмивай,моля те!Просто това е нейната ситуация и нейния живот,тя е взела това решение и то просто не подлежи на коментар.Друг е въпросът,дали АЗ бих постъпила така.А да се мерим,коя е по-голяма майка е също не по-малко смешно!
Важното в случая е,че полага някакви усилия да направи най-доброто В РАМКИТЕ на реалната ситуация.
Съревнования от сорта-Коя е по-майка? не са ми по вкуса и не заради това съм пуснала темата.

# 27
  • Мнения: 1 999
Браво на жената, че намира време да се изцежда и полага усилия бебчето и да е на кърма.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 2 133

Е,чак пък зарязала,не ме разсмивай,моля те!Просто това е нейната ситуация и нейния живот,тя е взела това решение и то просто не подлежи на коментар.Друг е въпросът,дали АЗ бих постъпила така.А да се мерим,коя е по-голяма майка е също не по-малко смешно!
Важното в случая е,че полага някакви усилия да направи най-доброто В РАМКИТЕ на реалната ситуация.
Съревнования от сорта-Коя е по-майка? не са ми по вкуса и не заради това съм пуснала темата.
Цитат

Абсолютно подкрепям! Нито познавам лично Л. Качакова, нито подкрепям политическия аспект на живота й, та няма да й ставам адвокат.
Хубаво е, че се популяризира чрез нея кърменето. За мен фактът в статията не е от "национално" значение, но има хора, които такива неща им влияят.

Ако чете форума, желая й все повече щастие с малкото съкровище!  Grinning

# 29
  • Мнения: 6 243
Браво на жената!
Дай Боже повече жени да кърмят. Ако ще и това да е "дистанционно". По добре да кърми и да работи, отколкото да не кърми и да не работи Laughing

За пореден път се изумявам как най-нормални неща могат да дадат повод за нелепи и безумни обобщения в интернет пространството, но то си опира до елементарно възпитание... Всяка жена, майка, дете, майчинство, връзка са индивидуални и заслужават уважение такива, каквито са. Една майка не става по-добра или по-малко добра защото кърми/не кърми или стои/не стои по цял ден с детето си. Да не правим обоббщения, моля - моля!

За мен статии като тази за чудесно явление защото дават повод на хората да се замислят, че съвместяването на кърмене и работа са възможни. Първото си дете го кърмих 8м. и едва след като се отби, започнах да си търся работа. Нито за момент не съм си мислила, че двете неща са съвместими. Там, където работя, няма друга кърмеща жена, но след като вече 13 м. аз успявам да го правя, съм сигурна, че все някой колежка ще се навие и тя, просто защото вече е видяла как става.

# 30
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Сладка хапка, свалям ти шапка. Simple Smile
И съм съгласна с написаното от теб на 100%.

# 31
  • Мнения: 8 463
Сладка хапка, свалям ти шапка. Simple Smile
И съм съгласна с написаното от теб на 100%.
И аз !

# 32
  • Мнения: 313
Всичко зависи от гледната точка. В контекст с нашия форум и темите,който ни вълнуват, някой биха одобрили,а други не. Аз лично шапка свалям на такива работещи мами,които успяват да съвместяват и двете неща.От друга страна е съвсем нормално да иска да се развива професионално г-жа Качакова. Не всеки ден  се предлагат министерски кресла.Явно бебето се е родило с късмета си-мама-зам.министър Laughing

# 33
  • София
  • Мнения: 3 996
Браво на жената!
Дай Боже повече жени да кърмят. Ако ще и това да е "дистанционно". По добре да кърми и да работи, отколкото да не кърми и да не работи Laughing

За пореден път се изумявам как най-нормални неща могат да дадат повод за нелепи и безумни обобщения в интернет пространството, но то си опира до елементарно възпитание... Всяка жена, майка, дете, майчинство, връзка са индивидуални и заслужават уважение такива, каквито са. Една майка не става по-добра или по-малко добра защото кърми/не кърми или стои/не стои по цял ден с детето си. Да не правим обоббщения, моля - моля!

За мен статии като тази за чудесно явление защото дават повод на хората да се замислят, че съвместяването на кърмене и работа са възможни. Първото си дете го кърмих 8м. и едва след като се отби, започнах да си търся работа. Нито за момент не съм си мислила, че двете неща са съвместими. Там, където работя, няма друга кърмеща жена, но след като вече 13 м. аз успявам да го правя, съм сигурна, че все някой колежка ще се навие и тя, просто защото вече е видяла как става.


Благодаря ти за хубавия постинг, много точно казано.... Hug

# 34
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Мен пък ей това изказване страшно много ме издразни: Twisted Evil Naughty

изказването:По-добре да кърмя бебето си и да ходя на работа,отколкото да я гледам аз и да я храня с адаптирано мляко."

Доста глупаво ми се струва...  Rolling Eyes Едно бебе няма нужда само от качествена храна и "качествено" време, което прекарваш с него. Доказано е вече, че особено в първата годинка то има нужда най-вече от близък контакт с майката и "количество" прекарано време с нея. Така че тия глупости сред работещите кърмачки могат и да минават, но не и при мен...  Twisted Evil Нищо лично към никоя работеща майка, но и аз съм имала друг избор и възможност да започна работа още първия месец след раждането (обадиха ми се дни преди да родя буквално - за спешно връщане на работа), но въпреки тежкото финансово положение, в което изпаднахме заради моето майчинство, не бих започнала работа, докато бебето ми не навърши поне годинка. Всеки решава за себе си, никой избор не е грешен, нито пък има лоши майки в този смисъл, но поне нека не пропагандираме, че можем с изцедена кърма да си изкупим гузната съвест и да заменим контакта на бебчето с майка му.  Crossing Arms

# 35
  • Мнения: 516
В4ера 4етох въпросната статия.
Много се радвам,когато попадна на публикации свързани с кърменето Simple Smile
Не прегледах вси4ките ви постинги,но само ще кажа,
4е невъзможни неща няма - кърмене и работа са напълно съвместими,стига да имаш желание,подходящи условия и толерантно отношение от колегите си- евала на г-жа Ка4акова и на  вси4ки работещи- кърмещи мами!

# 36
  • Мнения: 6 206
Аз си скъсвам дупето от работа, не за да си чеша крастата, а за да си организирам нещата. 
Кърмя си детето вече година и половина. Последната половин не по мое желание. Обаче детето ми да е зарязано не е вярно, защото е сто пъти по-добре гледано и забавлявано и доволно от много други, на които майките им са им все около дупето /да не ползвам друга дума/. Не че ме интересува кой как си гледа детето.
Така че тези обобщения и аз не ги приемам.

# 37
  • Мнения: 1 215
Аз лично не съм от най- големите фенове на Любка Качакова, но това наистина заслужава уважение. Само дето с епитам, тиа майки дето ходят на работа, а нямат хладилник под ръка (или съответноте условия) как биха си хранили детето с кърма? newsm78 newsm78

# 38
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Цитат на: Sallys link=topic=58303.msg1071118#msg1071118 тиа майки дето ходят на работа, а нямат хладилник под ръка (или съответноте условия) как биха си хранили детето с кърма? [quote
Хладилна чанта  Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 2 952
Водиш ми класацията за позитивен и винаги полезен за останалите юзъри  Grinning
Аз правя евала на всички жени, които работят и имат малки деца. ПовЕрвайте ми, не е лесно, а нека всеки прави каквото намира за добре.
На Любка май това й е второ дете?

# 40
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Аз свалям шапка за избора, който е направила Любка. Браво!
Изборът за това дали да преследва кариерата си или да остане вкъщи с бебока е личен избор, който определено не прави една майка по-лоша от друга, в това май всички сме съгласни Grinning На мен ми харесва и вторият избор, който е направила, да кърми.

Поклон пред всички кърмещи и работещи мами!

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Аз си скъсвам дупето от работа, не за да си чеша крастата, а за да си организирам нещата. 
Обаче детето ми да е зарязано не е вярно, защото е сто пъти по-добре гледано и забавлявано и доволно от много други, на които майките им са им все около дупето /да не ползвам друга дума/.
Е, страхотно си го казала! Благодаря!
 И аз се върнах на работа, но май даже връзката с беба е още по-силна! Сега не съм изнервена, че нещата се случват без мен, цялото ми свободно време е посветено на беба и не мисля, че я лишавам от нещо. Гледа я бавачка и съм доволна.
 Иначе и аз кърмя и цедя-вече 2.5 месеца. Малко май ми понамаля кърмата, но се старая Embarassed. Поне знам, че желанието е най-важно. А и как иначе-тук във форума има толкова светли примери, че не можеш да си позволиш да не се справиш Laughing
 А за Любка Качакова-ОК, че полага усилия. А за работата я разбирам. Просто трудно можеш да зарежеш нещо, за което си драпал с години. А не мисля, че е чак толкова добре за детето майка му постоянно да е с него Laughing

# 42
  • Мнения: 3 161
Изборът за това дали да преследва кариерата си или да остане вкъщи с бебока е личен избор, който определено не прави една майка по-лоша от друга, в това май всички сме съгласни

Еми сори сега, ама аз не съм. Мисля, че трябва да имаш някакви приоритети във всеки един момент от живота си - или да се посветиш на новороденото си бебе (защото в началото става дума за бебе буквално на дни; сега е на два месеца), или да преследваш кариера и да не се занимаваш с деца, докато не натрупаш рутина зад гърба си и да можеш да си позволиш да се оттеглиш за малко. И тук не говоря за майките, които са принудени да работят, или по финансови причини, или защото нямат право на отпуск, или по друга някаква обективна причина, а за конкретния случай: както сама казва в статията по-горе, не се чувствала добре в къщи. Чудя се тогава защо е раждала изобщо? Впрочем тя сама обяснява защо:
Цитат
Според нея майките, които обичат предимно себе си, раждат по едно дете, а тези, които обичат децата си, не ги оставят сами.

Значи аз съм егоист, защото максимално съм си ограничила в момента професионалното развитие, както и доходите, за да бъда близо до детето си, а тя не е, защото ражда две деца и автоматично прехвърля грижите по тях на някой друг и си тръгва на работа, по коктейли и приеми. И както точно го е казала Зъхи, едното кърмене не може да изкупи липсата на мама, когато бебето има най-много нужда от нея. Иначе, вярно, с него все пак е по-добре, отколкото без.

# 43
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Мисля, че трябва да имаш някакви приоритети във всеки един момент от живота си - или да се посветиш на новороденото си бебе (защото в началото става дума за бебе буквално на дни; сега е на два месеца), или да преследваш кариера и да не се занимаваш с деца, докато не натрупаш рутина зад гърба си и да можеш да си позволиш да се оттеглиш за малко.

Да, ама много често се получава, че докато направиш кариерата и имаш възможността да се оттеглиш за година-две "безнаказано" (за да можеш да го направиш трябват между другото наистина години стаж, замисли се), и годините си минали, без да има деца и без да може да има вече деца.

Бях гледала преди време един филм, казваше се нещо от рода "Искам всичко" и се разправяше за една майка, която съчетаваше детето си с адвокатската си кариера. Случаят на Любка ми напомни тоя филм.

# 44
  • Мнения: 3 161

Е няма такъв филм  Laughing. Не можеш да си едновременно на две места. Или едното страда малко или повече, или другото - най-често и двете. Иначе и аз искам много неща - и детето щастливо, и кариерата да върви, а аз през това време а ваканция на Карибите... Пак казвам, не упреквам по никакъв начин майките, които работят и гледат малки деца, напротив, знам колко е трудно, но в конкретния случай не виждам нищо възхитително. Напротив, поставила е собствените си интереси пред тези на детето/децата си. И не искам да съдя никого, всеки сам си избира как да си подрежда приоритетите, ама чак пък да сваляме шапки...

# 45
  • Мнения: 6 206
Ама не може така да ги слагате под един знаменател нещата.
Разбирам да съм си зарязала детето на седмична ясла, да седи жадно, гладно, сополиво, без никой да му обръща внимание.
Около моя лигльо се въртят толкова хора, сутрин дойде бавачката културна, интелигентна жена, пее му песни, играят си, учат се според колкото може да приеме. Верно че той не я долюбва, защото не му минават номерата, но това е защото тя е по-студена жена, но определено мога да кажа, че вече се е привързал към нея.
Следобяд го вземе свекърва ми, също много фин човек, също го занимава постоянно, нали гледам всеки ден знае нещо ново и нов номер, разбира се.
После си го поема аз и с мен игри. Детето само печели, защото никоя от нас не е натоварена психически от денонощно залепеното дете.
Мама си е мама, не скача на никой друг от радост, така както ми скача на мен /точно като кученце/.
Пък и тук говорим за магаренце на година и половина, а не за бебе на няколко седмици. Това и аз не го разбирам да го оставиш.


# 46
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
На мен лично не ми се е случвало и незнам как ще постъпя, но в един момент от живота на една жена понякога се случва, така че трябва да избере едновременно и детето и кариерата, защото ако се откаже от едното, никога няма да има този шанс повече, такъв беше описания случай във филма, който споменах (между другото по действителен случай). И когато държиш да имаш и двете, избираш и двете - може би такъв е случая на Любка - която обаче е направила избора и да кърми. От горе на всичкото, естеството й на работа прави кърменето още по-трудно, в това мисля, че също няма спор. Абе Любка си знае най-добре, но определено не може да бъде съдена за избора, който е направила, сигурна съм, че прави най-доброто и за нея и за детето, както и всяка една майка.

# 47
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Аз бах против детето ми да го отглежда, възпитава, храни, преоблича, приспива и т.н. друг освен аз. Отдадох две години от живота си за него, и не съжалявам. Не се интересувах нито от кариера, нито от приятели, нито от кръчми, заведения, дискотеки. Кърмих сина си до година и три месеца. Просто така реших за себе си - щом е толкова чакано бебе, поне да му отдам цялото си внимание, грижи и обич, които мога и от които се нуждае. Когато бебето ми е ревливо, не заспива, иска да го нося на ръце - само аз да съм си виновна и да не обвинявам друг. Така и направих - на никой не разреших да друска сина ми, за да заспи и той си заспиваше сам, никой не го носеше на ръце и той с часове си лежеше в креватчето и се забавляваше самичък. Мога да се похваля, че синът ми не е разглезен, не се тръшка много-много, слуша, когато му кажем "не"...
Сега вече работя и се налага друг да взима вечер сина ми от яслата, но той си има изграден характер /вярно, бебешки, но все пак характер/, който съм изградила аз и съпругът ми и съм много горда майка на син - "мъгага", както казва Ивчо на "мъжага"

# 48
  • Мнения: 8 463
На повечето от нас майките са се връщали на работа,защото такъв е бил законът и не е било възможно да се гледа бебето повече от 3 месеца.Моята майка е била принудена да се върне,иначе е губела работата си,когато съм била на 3 месеца.Баба ми ме е водила в работата и-на 5 минути пеша -на всеки 3 часа да ме кърми.И така е издържала до 8 месец.Никога не съм се чувствала пренебрегната от майка ми,нито съм я обвинявала,че ми е причинила непоправими психически травми.Напротив.Имам невероятно силна връзка с нея и ако не я чуя поне по 2 пъти на ден не мога.За какво говорим тогава?Едно дете трябва да е обичано,а в такава крехка възраст то не осъзнава,че мама липсва няколко часа,ако получава достатъчно обич.
Не пуснах темата ,за да се възхищавате на избора,а за да се види,че има възможности за всичко,когато човек има желание.Спорът е просто излишен-всякакви прилики или разлики с вашата персона са просто случайни.Мой избор беше да стоя в къщи.МОЙ избор.Това не ме прави по-добра майка от тези,които са избрали друго.Хайде да погледнем по-далече от носовете си-свят широк-хора всякакави!Не може всички,които не приличат на нас самите да са лоши,това е абсурдно!

# 49
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Пак се почна състезание коя е по-по-най-майка...
Поне да има ясни правила...

Предлагам следните критерии, по които да се мери:

- как е протекла бременността - леко, трудно
- как е родила - нормално, секцио
- как храни детето - кърми, с адаптирано мляко
- ако кърми - как - безпроблемно, с трудности (при кърменето се мери също: колко често кърми, кърми ли нощем, изобщо - всякакви 'жертви'...)
- работи или стои в майчинство
- колко деца има - едно, две, три и нагоре
- как гледа детето/децата - с помощ или без


Това горното са глупости, разбира се  Crazy Просто следя темата как се развива и пак виждам, че има едно съревнование...за 'жертвите', които майката прави, кърмейки, за броя деца, за начина, по който се гледат те, сама ли ги гледа или с помощ...
Нека всяка майка сама да решава как да си гледа детето. Така, както аз съм избрала да гледам детето до 2 години и да го кърмя, докато иска, и не го чувствам като жертва от моя страна, нито пък някак го обременявам с тези си действия, друга майка е решила да тръгне рано на работа по ред причини и това е също неин личен избор. Аз лично може и да не одобрявам при толкова малко бебе, но това не прави избора грешен, нито ми дава право да я съдя - това просто не би бил моя личен избор...нищо друго. В случая няма значение кърми или не Любка Качакова, макар щом кърми и цеди на работа, в действителност заслужава уважение, че прави нужното, за да храни бебето си с майчино мляко по-дълго време.

# 50
  • Мнения: 3 161
На повечето от нас майките са се връщали на работа,защото такъв е бил законът и не е било възможно да се гледа бебето повече от 3 месеца.Моята майка е била принудена да се върне,иначе е губела работата си,когато съм била на 3 месеца.Баба ми ме е водила в работата и-на 5 минути пеша -на всеки 3 часа да ме кърми.И така е издържала до 8 месец.Никога не съм се чувствала пренебрегната от майка ми,нито съм я обвинявала,че ми е причинила непоправими психически травми.Напротив.Имам невероятно силна връзка с нея и ако не я чуя поне по 2 пъти на ден не мога.За какво говорим тогава?Едно дете трябва да е обичано,а в такава крехка възраст то не осъзнава,че мама липсва няколко часа,ако получава достатъчно обич.
Не пуснах темата ,за да се възхищавате на избора,а за да се види,че има възможности за всичко,когато човек има желание.Спорът е просто излишен-всякакви прилики или разлики с вашата персона са просто случайни.Мой избор беше да стоя в къщи.МОЙ избор.Това не ме прави по-добра майка от тези,които са избрали друго.Хайде да погледнем по-далече от носовете си-свят широк-хора всякакави!Не може всички,които не приличат на нас самите да са лоши,това е абсурдно!

Не мога да разбера, може тука да се лигавим и да сваляме шапка, че някоя си кърмела и ходела на работа от първия ден след раждането, но не можем да изразим и грам неодобрение, така ли? ясно е, че за някои жени няма друг избор, и това се каза 100 пъти. Е-Миа, твоята майка явно е от тях и никой не я осъжда, така че моля те не пренасяй нещата върху собствената си персона. Колкото до ТВОЯ личен избор да си стоиш в къщи, едва ли е само твой, след като държавата ти е дала тази възможност под формата на майчинство - явно обществото е преценило, че мястото на майката непосредствено след раждането е при бебето.

А конкурс за по-по-най майка не видях, освен в цитата на самата Качакова, която определя коя майка мисли предимно за себе си и коя за децата си (според нея, тя явно е от вторите). Разговорът тук, поне доколкото аз го разбирам, е за ценностите, свързани с майчинството. Така, както за повечето от посетителките на този форум кърменето е основна ценност, така и присъствието на майката в първите месеци на бебето, контактът кожа-до-кожа, зрителният контакт, майчиният инстинкт, носенето на бебето в слинг или по друг начин, така че да е близо до майката, "привързаното родителство" - всичко това са ценности, които често сме дискутирали, в които повечето от нас вярват, и не може с лека ръка сега да отхвърлим заради някаква си по-висша ценност - кариерата на майката. Смятам, че е повече от нормално във форум за майки да смятаме, че основната ценност са децата.

# 51
  • Мнения: 6 243
Слънчева, ти си най-голямата свирка тогава. Печелиш! Peace

# 52
  • Мнения: 35 970
Защо сте я зачесали жената? Аз не я харесвам много, ама вие я разнищихте!!! Казала си е интервюто кой е нейния начин на живот, както тя го харесва и одобрява! Нито ще го промени заради нас, нито би могла да се защити или да спори в изключително безплодната ни и безмислена дискусия!

Някой беше писал по-нагоре: "хубаво е, че има статии за кърменето!", всяка друга реплика по случая е доста безмислена! Плюйте ме сега, ама не сте прави!

# 53
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
"Още на седмия ден след раждането, Качакова остави детето в ръцете на баба, за да се посвети на околната среда. Дългът й, желанието да служи на отечеството надделя над майчинския инстинкт"


Не ме разбирайте грешно- уважавам избора на всяка майка. Времето показва дали е добър или лош този избор.
Но това изказване горе е ....ами извинявайте, ама дългът към околната среда да те позове толкова силно,че да надделее над майчинския инстинкт?!?! Или авторката на статията има повече думи в устата отколкото в главата или Любка не е у ред. За едната заплата от 1000 лева да замениш бебето с бюро. Е, нека после се тупа в гърдите, че е кърмачка.
Пак казвам говоря за Любка, аналогия с която и да е от вас не може да има, защото както разбирате постът на зам. министър- кърмачка е зает вече.  Mr. Green

# 54
  • Мнения: 3 161
"Преди да получа предложението за министерството имах обща представа за екологията, защото съм имала допирни точки с тази област, най-вече чрез работата ми в Министерството на икономиката."

Ето това пък показва какъв незаменим капацитет по екология е зам-министърката. И обяснява защо по никакъв начин не е могла да измени на дълга към отечеството и да откаже поста. В следващото правителство предлагам на културата да я направят зам-министър, все на театър е отишла някога и сигурно и от това разбира.

# 55
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Някой беше писал по-нагоре: "хубаво е, че има статии за кърменето!", всяка друга реплика по случая е доста безмислена! Плюйте ме сега, ама не сте прави!
Бубанка, права си. Опитах се иначе да кажа и аз същото, ама май не се чу...Вместо коментари за статията се превърна в надплюване кой как си гледа детето и защо е прав. Ми и аз не бих избрала варианта на Качакова и от моята си камбанария не го намирам за правилен, но хич не ми дреме - нейно си е детето, да ги го гледа както сметне за нужно, хора!

# 56
  • Мнения: 8 463
Защо сте я зачесали жената? Аз не я харесвам много, ама вие я разнищихте!!! Казала си е интервюто кой е нейния начин на живот, както тя го харесва и одобрява! Нито ще го промени заради нас, нито би могла да се защити или да спори в изключително безплодната ни и безмислена дискусия!

Някой беше писал по-нагоре: "хубаво е, че има статии за кърменето!", всяка друга реплика по случая е доста безмислена! Плюйте ме сега, ама не сте прави!
Права си.В такива случаи се казва-Аз ли ти се криво молих или ти ме криво разбра?

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 14 069
Момичета, вярно е всичко, което сте писали до тук. Но понякога човек наистина човек няма възможности за всичко. Я да беше учителка като мен да я видя къде щеше да се цеди - в класната стая или в учителската или да прави компания на шефа в дирекцията и да си свърши тази работа, или в тоалетната в 10 минутното междучасие???

От друга страна дайте да погледнем реално - има ли някоя от нас, която би отказала да стане заместник министър? Аз лично мисля, че не.

# 58
  • Мнения: 3 146
Аз Любка изобщо не я харесвам, но ми се струва, че не можете да й стъпите на малкия пръст по професионални успехи и изграждане на кариера. Така че в този случай ми се струва по-достойно да си замълчите, да броите до 100 преди да се тупкате в гърдите колко велики майки - кърмилници сте.

# 59
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Както винаги - изключително не на място и не по темата. Можеш поне за разнообразие да четеш преди да бързаш да пишеш.

# 60
  • Мнения: 3 146
Бу, опитай се да се погледнеш отстрани. Ролята на модератора не е да бъде на всяка манджа мерудия, както и да има такива отявлени пристрастия към определени потребители или пък да гледа нон стоп да се заяде с други. Просто се вгледай Мамма какво прави и се опитай да бъдеш поне бледо копие - пак ще е някаква файда.

# 61
  • Мнения: 3 146
Аз не искам да съм министър. Пази Боже!

Нито искам да съм известна, нито да градя кариера по този начин. Не всички сме болни от шопския синдром.

Мамо Кенга, този път мненеята ни доста се различават, но в това няма нищо лошо. Любка е абсолютен некадърник, според мен.

Аз не забравям как си отиде безславно от Булгартабак. За мен тази жена е абсолютен непрофесионалист, следила съм й изявите, интюрвюта, аз като я видех по телевизията, падах под масата от смях. Жална работа.

след като е поместена статията , е нормално тя да се коментира, и както е нормално не всички да сме възхитени от изцеждането на Любка.


Аз казах, че Любка не я дишам и съм наясно, че е пълен некадърник. Това няма общо с факта, че  е изградила кариера. Знаеш  в Бг, че някадърните партийно верни хора са най-ценни.
Защо мислиш, че аз се възхищавам от изцеждането на Любка. Просто ме подразниха кърмачиците как скокнаха да се правят ( както винаги) на по-по-най.

# 62
  • Мнения: 6 243
Както обикновено всеки си каза каквото му тежи, та да взема и аз нещо да вметна още. Любка Качакова ми е напълно безразлична. Не я познавам лично, все ми е тая как си гледа детето. Прави й чест, че е избрала по-трудния начин - с изцеждане на кърма, жената можеше и адаптирано да вземе, ама не го е направила. Напълно съм съгласна с написаното по-горе, че на нея дори в някои отношения й е по-леко, защото може да си направи сама графика, да се уедини, да разполага с хладилник и със служебна кола за бързо придвижване от и до работата си. В тоя ред на мисли отивам да пусна една тема за проблемите на работещите "кърмачици" (синоним на "мили кърмачки"). Пък който каквото ще да си мисли, аз децата си смятам да ги гледам както аз намеря за добре и затова и не си позволявам да заничам в чуждите паници/цици. Wink. И не се засягам от необмислени мнения на хора, на които явно не им е ясно.

Мамо Кенга, ти имаш ли някаква представа какви кариери имат работещите кърмачки в този форум или стреляш пак със залповия огън? Що не вземеш да се поучиш и ти от Мамма в това отношение. Ай няма нужда от отговор, мерси предварително.

# 63
  • София
  • Мнения: 18 679
Айде стига вече де!Тая тема се не разми, ами направо се размириса!Дайте да спираме вече с надскачането, че Любка направо се скъса от смях с нас hahaha

# 64
  • Мнения: 636
Повярвайте, момичета, работещите майки дето кърмят заслужават уважение. От две седмици се върнах на работа, продължавам да кърмя, цедя се и нося кърмата в къщи, но ми е много трудно! Поне 100 пъти си помислих дали да не се откажа, но заради детето си струва да продължа!
Браво, че успяваш! Представям си какво е.

# 65
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Аз пък не разбирам какво пречи на някой, че друг си изказвал мнението. Не разбирам и също модераторите нямат ли право на мнение и ако имат защо да не го изразят. Изобщо аз явно съм доста объркан човек, защото не разбирам и защо след като Мама Кенга е на едно мнение с Бу този път пак нещо не и е угодно- може би не е прочела темата и не е разбрала, че Бу изказва становище близко до нейното. Странна работа.

Аз пък пак ще си кажа мнението за Любка- нали темата е за нея? Евала избрала е по- трудния вариант- за ситуацията в която сама се е поставила. Не са я поставили належащи обстоятелства, а тя сама е решила така- на това му се вика- "Обичам да ми е трудно". Евала на всяка работеща майка която избира и да кърми. Само, че Любка не е всяка майка. Тя е великата Любка дето избрала Родината пред детето си- това не го казавм аз- в статията го пише. Такива високопарни изрази ме дразнят и са пълна измишльотина. Звучат ми също толкова глупаво, колкото думите на госпожа Абрашева(жената на бившия министър)- "Родината ме зове".
Другото го цензурирах.

# 66
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Аз мнението си вече го казах, няма да се повтарям.  Crossing Arms Просто да добавя и аз, че по-добре и за детето й, и за държавата, щеше да бъде Любка да си беше гледала и това дете 2 години (поне две Twisted Evil )! 

# 67
  • Мнения: 843
тъй.

   От цялата тази работа с Любка/ и 5 страници писане/   ПОЛОЖИТЕЛНОТО е , че по някъкъв начин се рекламира кърменето.
 Идеята  е, че все пак някой ще си каже " Аз що слушам сульо и пульо, ей на  жената кърми, що не и аз"   Какво по- добро от това.  Hug

   Другото е бла - бла- бла....Въпрос на избор, възможности   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт