Лещи за очи -3

  • 103 754
  • 1 057
  •   1
Отговори
# 1 035
  • Мнения: 2 323
А не ти ли е минало през ума да се прегледаш при доктор?
Дано не прозвучи като заяждане!Съвсем добронамерена съм!Но това са все пак очи!И "самолечението" и самоизписването на рецепти ми се струва доста смело!
Февруари месец бях на преглед за новите очила и тогава ми казаха и диоптъра за лещите. Но нали има там някакви таблици за видовете лещи как се определя диоптъра. А нашите доктори масово свалят с 0.25 от очилата и готово. За това питам ако някой е имал същия проблем.

# 1 036
  • Мнения: 1 144
И аз забелязах, че Air Optix e по-добре да са с по-висок диоптър, отколкото Biofinity.
На мен ми е малко по- замъглено с първите лещи, но не ми трябва кристална яснота. Нито работата ми го изисква, нито е добре за окото такова коригиране, което би се постигнало и с леко свиване на очните мускули, например.

# 1 037
  • Мнения: 158
От 3 седмици съм с лещи Air Optix Aqua. Очилата ми да -1.75, а диоптера на лещите го поръчах -1.5, но определено не виждам много добре. Та се чудя дали следващите, които поръчвам, да са -1.75 като очилата  newsm78 ?
И аз съм със същите лещи и не виждам, чакам Женя, ако е удобно да види дали са по различни от останалите, предишни ми лещи, различни видове бяха- 0,75 и -1,00 и виждах, а с тези не

# 1 038
  • Мнения: 650
mu6inka, не съм разбрала, че чакаш отговор  Crazy
Вземи си същия диоптер като на очилата  Peace


 bebok_86, зависи какви лещи ще си купуваш, коя марка. При покупка на PureVision, PureVision 2HD,  Air Optix Aqua и  Air Optix night&day си купувай -1.75  Peace

# 1 039
  • Мнения: 158
Благодаря  Ви Женя, за бързия отговор, но не си спомням диоптъра на очилата, при носене на лещи -1 и -0,75 мога ли да сметна че са с 0,25 по-големи на очилата.

# 1 040
  • Мнения: 650
Благодаря  Ви Женя, за бързия отговор, но не си спомням диоптъра на очилата, при носене на лещи -1 и -0,75 мога ли да сметна че са с 0,25 по-големи на очилата.

Ами вземи очилата и ще ги измерят отново. Иначе по стандартните таблици - да , означава с 0.25 отгоре

# 1 041
  • София
  • Мнения: 841
Жени, можем ли да си поръчаме ЦВЕТНИ лещи, които да са обаче с диоптър и астигматизъм?
Какво ти е мнението за тях? И може ли да са на фирмата, която досега сме ползвали?(та да нямаме дерт със сваляне и слагане  Simple Smile ) Има ли голяма разлика в цените?
Абе, имам и аз ЕДНО скромно въпросче! Simple Smile
Онова малкото ме тормози от месец и реших да питам накрая.Така и така ще трябва да поръчваме нови, направо и цвят да си докараме!
Много целувки от цялото семейство!  bouquet

# 1 042
  • Мнения: 650
mimchoni, ако иска да са цветни, ще се наложи да са без астигматизма.
Пък и често при цветните лещи зрението не е същото като при беззцветните. При оцветяването всъщност се гледа само през зеничния отвор на лещата, което често води до усещането за замъгляване в периферното зрение.
Иначе за някой повод може и да пробва, но да ги ползва ежедневието предполагам, че няма да и е комфортно.
Как се чувства в новото училище  Wink

# 1 043
  • София
  • Мнения: 841
mimchoni, ако иска да са цветни, ще се наложи да са без астигматизма.
Пък и често при цветните лещи зрението не е същото като при беззцветните. При оцветяването всъщност се гледа само през зеничния отвор на лещата, което често води до усещането за замъгляване в периферното зрение.
Иначе за някой повод може и да пробва, но да ги ползва ежедневието предполагам, че няма да и е комфортно.
Как се чувства в новото училище  Wink
Жени, мнооооого е разочарована малката, но щом ти си казала, че не става (твоята дума е закон за нея) с много "тц"-кане се примири.
Новото училище е супер.Все едно е в 1 клас отново  Simple Smile.Нови съученици, нови учители, нова среда.А и тя каквато е "срамежлива" , има приятели вече от всички паралелки.
Много е горда с лещите, слага ги и ги маха за секунда (да си жива и здрава, все те споменаваме вкъщи).Повече от половината клас е с очила, така че очаквай скоро клиенти... Simple Smile.Моето е подвижна реклама! Simple Smile
П.П. Ако има 3-месечни цветни, ще си вземем едни за "гъзария" за някой купон, за някоя неделя с приятели......ти поне я познаваш малката - няма да ми се размине току-така! Wink

Последна редакция: чт, 26 сеп 2013, 08:26 от mimchoni

# 1 044
  • Мнения: 3 055
Аз си бях купила едни цветни лещи с диоптър и не можах да ги нося, защото моите зеници обикновено са по-разширени, а отвора на лещите е за нормално свита зеница и не виждах добре с тях. Много ме беше яд, исках и аз да се погъзарея малко (има ли такава дума не знам  Crazy), ама уви, не можах. Само дето си дадох парите на вятъра. На мен ми трябват цветни лещи с по-голям отвор за зеницата, но има ли такива, не знам. Пък и са скъпи и да си купя нещо скъпо, което дори не знам дали ще ми пасне....... не ми се експериментира повече.

# 1 045
  • Мнения: 22 465
Цветните лещи са точно за слагане 1-3пъти за гъзария.
Категорично не може да се ходи с тях постоянно.
Първо са много по-дебели от обикновените лещи с диоптър.
Отвора за зеницата е малък, която предизвиква допълнителен дискомфорт.

# 1 046
  • София
  • Мнения: 841
Seti Beti , Maryse , благодаря за споделения опит.Ще дам на малката да ви прочете. Simple Smile

# 1 047
  • Мнения: 431
Хм.... newsm78

В моя телевизор ли е грешката?

Нося почти всеки ден цветни (+ диоптър). Реших, че като така или иначе нося диоптрични от години, малко промяна ще ми се отрази добре. То пък все, че ми хареса -- придават  много красив нюанс (не ползвам коренно различен цвят), плюс блясък. Mr. Green

Моите са Freshlook Colorblends и с нищо не ги намирам за по-различни, по-дебели или по-неудобни от нормалните. Свикнах с тях от раз.

# 1 048
  • Мнения: 3 055
Аз не намерих разлика в дебелината на цветните лещи, а само това, че отворът за зеницата ми идваше прекалено малък. Сега пак си ги гледам- ами зеницата ми е заела наполовина от ириса.

# 1 049
  • София
  • Мнения: 3 038
когато носех цветните лещи по-скоро намирах отвора за по-голям, което допринасяше истинския цвят да се вижда. иначе като дебелина не мисля, че има разлика. виж ако говорим за дебели лещи със сигурност това са твърдите  Hug

Общи условия

Активация на акаунт