Дилема за избор на училище

  • 1 088
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Аз когато бях пред подобна дилема избрах училището с по-добри резултати. С колата ми е 10 мин пътят, ако няма задръствания, а кварталното училище е на 5 мин пеша. Наистина проблемът с приятелчетата съществува и все още се чудя дали не сгреших  newsm78 но вече моят не иска да го местим в кварталното така, че няма какво да се чудя Wink

# 16
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Аз когато бях пред подобна дилема избрах училището с по-добри резултати. С колата ми е 10 мин пътят, ако няма задръствания, а кварталното училище е на 5 мин пеша. Наистина проблемът с приятелчетата съществува и все още се чудя дали не сгреших  newsm78 но вече моят не иска да го местим в кварталното така, че няма какво да се чудя Wink

Здравей Мери

Какво имаш в предвид, като казваш,че има проблем с приятелите - че те живеят далеко и той не се среща в извънучилищно време с тях, или че тежко го приемат в колектива?

# 17
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Привет natalyna!
В началото живеехме в район близо до училището. Ходехме си пеша за около 20 мин. Някои от съседите посещаваха същото училище. Мисля че това беше една от причините, той да изкарва толкова време навън в игри с приятелите си. Даже едно от тежките наказания, които съм прилагала е да не излиза навън да играе.
Преди време се преместихме в съседен квартал, но не сменихме училището, защото резултатите в кварталното училище са значително по лоши от нашето. Прави ми впечатление, че тук той така и не намери близки приятели, с които да си играе. Включва се в разни групички от време на време, но някак не се получава. Непрекъснато имаме уговорки с други майки от училището и кстария квартал, да гостуваме или те да гостува. Да ти кажа това лично на мен ми тежи плюс, че не можем да ходим пеша до училище, когато времето е хубаво  Rolling Eyes

# 18
  • usa
  • Мнения: 2 113
... Да ти кажа това лично на мен ми тежи плюс, че не можем да ходим пеша до училище, когато времето е хубаво  Rolling Eyes

освен това на тази възраст трудно се поддържат приятелства без ежедневен контакт. колкото и да се опитват майките да поддържат връзката между децата, не става по-често от веднъж-два пъти в седмицата. да не говорим, че едно е общуването под погледа на родителите, друго - на улицата или в училище.

Общи условия

Активация на акаунт