Препоръчайте хубави бунгала на Шкорпиловци

  • 183 307
  • 446
  •   1
Отговори
# 180
  • изгубена някъде
  • Мнения: 120
Здравейте момичета! Днес се завърнах от Шкорпиловци. Меко казано останах очарована от мястото. Бяхме в бунгалата на БТА. Там е всичко за което съм мечтала за една почивка. Спокойствие, гора, море, красота. Нашето бунгало гледаше точно към морето. Всяка сутрин като ставах, пиейки кафе наблюдавах морето. Птичета пееха в горичката в която е базата. За да стигна до плажа ми трябваше не повече от минута. Широко, спокойно, непренаселено. За всеки има място на топлия пясък. Няма прескачане на хавлии, пясък в очите и косите. Вярно, че на различни места плажът е или по-плитък или по-дълбок, или има камъни и водорасли. Но при тази огромна плажна ивица всеки може да си избере подходящото за него място. Мазут не съм видяла, но да вярно е , че плажът в тази част не се почиства или само на добра воля. Естествено всеки трябва да има самосъзнанието да обере всичко след себе си и да го сложи на определеното място. Точно такова самосъзнание повечето нямат. Инак, горичката пази хлад, но пък жегите бяха невероятни, та не се издържаше. Вечер- барбекюта, салатки, ракийка. Заведението към бзата винаги предлагаше обедно меню , което се състои от три вида супи- рибена, пилешка, шкембе плюс таратор и винаги нещо готвено, понякога два вида. Всичко много вкусно приготвено. Палачинките в централната част- страхотни. Една със сирене и кашкавал плюс салата ми стигаше за вечеря Simple SmileМагазинчета за пазаруване има в самото курортно селище освен в селото. Там пък открихме прословутата кланница и си взимахме наденици, пържолки, кебапчета и кюфтета за скара. Чудесни бяха. Не зная как точно да го опиша, за мен това беше идеалната почивка сред природата. Строежи почти няма, само в центъра има 2-3 сгради, ннедостроени още. Иначе видях доста бунгала сред гората. Нямам иде как са вътре, но не са много тези , които са в непосреддствена близост до плажа. Повечето са по-високо и трябва време да се стигне до тях. Но не смятам, че хора, решили да се отдадат на истинска почивка това ще ги притесни. Всичко е толкова запазено от едно време, че аз не знам друг курорт, който да носи този дух. Всъщност има всичко от което се нуждае човек, но и същевременно може да се слее с природата!


Току що се връщаме от там. Нямам какво да добавя, всичко е много точно казано.

# 181
  • Мнения: 293
enze, сега прочетох какво си писала. Вероятно си разочарована от мястото, но пък мога да кажа, че за много хора"мизерията" в бунгалата не е притеснителна. Какво толкова му трябва на човек, ще преспи нощем там за няколко часа, другото време е плаж и на верандичката. Повечето хора са подготвени за това, важното е да усещаш духът на мястото, морето, слънцето, красотата. Всеки си го разбира различно де. Наблюдавах хората които бяха на палатки и отстрани ми се струваше голямо удоволствие да посрещаш изгрева на морския бряг, със ставането си на плажа и морето, влизаш къпеш се, а вечер на залеза седиш наслаждавайки се на тази красота с напитка в ръка. Е сигурно си има и своите неудобства, но човек може и 2 и 200, всичко е въпрос на възприемане и това което иска душата. Аз физически мога да си почивам и в София като легна на удобното си легло и се завия с пухената завивка, но душата ми иска друго, искам и тя да се отпусне и почувства красотата и спокойствието. Съжалявам за удавниците , които се е наложило да видите, но пък ,честно казано не разбирам защо сте позволили на едно 3 годишно детенце да гледа това. Толкова е лесно да го отдръпнете от центъра на събитията, малко или много то не става за секунди, а когато има суматоха и се разбере защо, лично аз не бих дала на моето дете да бъде свидетел, винаги ще намеря начин, то да не знае какво се случва точно при това толкова малко. Но Ваша си работа как ще си възпитавате и гледате детенцето. Да, то нещата се случват бързо, но винаги има начин една майка да излезе от ситуация и да прибере детето за да не става свидетел. Иначв плажът е различен на различните места. Не съм видяла въпреки всичко да е страшно опасен, поне в периодът в който бяхме. Има вълни, няма вълни, който си има едно наум, ще се потопи колкото да се разхлади, освен това има и охраняема зона. Така, че всичко си зависи от самите нас. Всеки решава сам за себе си как да почива. Аз лично отидох за първи път и определено живот и здраве отново там и всяка следваща година пак. Душата ми получи нужният релакс и доволство, нещо което тук няма как да постигна. Пък условията не ги мисля, каквото такова, важното е , че се чувствах добре Simple Smile

# 182
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Amsimom, прочетох коментара ти и се позачудих дали да ти отговоря. Е, реших да го направя. Не знам дали си прочела всичко, но съм сигурна, че споменах не веднъж, че първите ми впечатления, т.е. от първите Две години там, бяха точно като твоите, струваше ми се приказно кътче. Не можех да повярвам, че може да има такъв огромен спокоен плаж, чист въздух, вода.. Аз не съм нито капризен човек, нито обичам претъпканите курорти. Обичам да ходя на бунгала, да има къде да играе детето ми, когато не сме на плажа. Обичам вечерите на верандата и.. барбекюто Laughing . Харесваше ни на Шкорпиловци, че вечер е хладно, даже доста хладно.....Мнението за Джордаш не мога да си променя, това си е мой проблем. Сигурна съм, че и сега снимат само "по- оправените" бунгала за сайта си.... Съжалявам, по цялото черноморие, вкл. и на Шкорпиловци, има бунгала с много по- добри условия, че дори и на по- добри цени. Аз ходя Само на бунгала, но не и там Вече..
Мнението за бурното море също не мога да си променя. Ходим на море за по 15 дни и не мога да преглътна някои неща, ако съм за 6-7 дни може и да ги изтърпя...Това как си възпитавам и гледам детето въобще не е тема на разговор тук Rolling Eyes . Ако ти си можела да забаламосаш твоето на 3г., то моето е твърде наблюдателно и разбра за какво става дума веднага, колкото и да го успокоявахме, ние също бяхме много травмирани. Няма как да го заблудя, че нищо не е станало, хората само за това говореха- синът ми нито е глух, нито сляп, нито пък на 3г. е бил бебе... Нима мислиш, че като са ставали тези неща сме си стояли на плажа? Случи се два пъти в наше присъствие и повече не стъпихме на плажа. Гледахме плажа от бунгалата... Е, писна ми де виждам линейки.....Ходихме на плаж на Камчия, там положението е подобно, но е много по- плитко при влизане. Но все пак почивката ни беше повече от половината съсипана......
 Та явно не си ме разбрала съвсем, не е необходимо да ме убеждаваш колко е хубаво, аз също мислех така до 2008г.....
-----------------------------------------
    П.П.   Ако пиша в някоя тема, например като фен на Ахтопол и се появи човек с лоши впечатления, никога не бих тръгнала да защитавам любимото си местенце. Ще прочета такова мнение най- старателно, между редовете, както се казва. Няма да ме обиди, че някой не одобрява мястото, което харесвам. Няма да му отговоря дори, но ще го имам предвид, без това да ми наруши аспирациите към любимото местенце Peace . Идеални места няма, всеки харесва различни неща, други го дразнят, така Peace .

Последна редакция: пн, 16 юли 2012, 18:29 от enze

# 183
  • Мнения: 293
enze, съвсем на кратко се включвам отново. Не съм искала излишни спорове и провокации, естествено всеки си има своята теза и си я защитава. По една случайност аз също съм любител на Ахтопол и Синеморец в частност, години наред , може би повече от 10 все там ходим, но честно казано ни поомръзна и решихме да сменим и определено шкорпиловци повече ми харесва. Намерихме всичко тук от което се нуждаехме. Всеки с вкусът си де. Grinning

# 184
  • изгубена някъде
  • Мнения: 120
Така. Сега вече имам повече време, разтоварихме багажа, починахме си и да напиша и аз два реда за почивката ни в Шкорпиловци. Amsimom напълно съм съгласна с теб, за мястото където сте почивали. Въпреки, че трета година подред ходим в Шкорпиловци, този път наистина си прекарахме страхотно. Впрочем засекли сме се, ние днес си дойдохме, бяхме в девето бунгало от което между дърветата също се виждаше морето, а най-ми харесваше вечер да стоя до късно на терасата и да слушам шума на вълните. Ох, вече ми липсва  Sad Отново се повтарям от по-горния си пост, че съм напълно съгласна със всичко което си написала. Там плажа не се почиства, но хората са сложили едни железни стойки в които слагат чували за боклук и аз всеки ден виждах две различни жени да минават да ги обират. Друг е въпроса, че по плажа имаше повече боклук отколкото в чувалите  Close, но това е въпрос на съзнание. А днес преди да си тръгнем, децата като започнаха да се ровят за мидички, изровиха повече фасове отколкото мидички. Ходихме и на централния плаж единият ден и в интерес на истината ми направи впечатление, че тази година от по-близо става дълбоко. Миналата година на това което влизах сега до врата ми беше до гърдите. Но това едва ли е проблем само на Шкорпиловци. И въпреки всичко не бихме се отказали от релакса и почивката в този курорт за нищо на света, догодина сме пак там, а може и другият месец да направим пак една разходка за 3-4 дни.
P.S. Тези осем сгради които се строят срещу централния плаж са руски и трябва до края на 2012 г. комплекса да е готов. Дори в единия блок вече има нанесли се  Wink

# 185
  • Мнения: 96
Amsimom, прочетох коментара ти и се позачудих дали да ти отговоря. Е, реших да го направя. Не знам дали си прочела всичко, но съм сигурна, че споменах не веднъж, че първите ми впечатления, т.е. от първите Две години там, бяха точно като твоите, струваше ми се приказно кътче. Не можех да повярвам, че може да има такъв огромен спокоен плаж, чист въздух, вода.. Аз не съм нито капризен човек, нито обичам претъпканите курорти. Обичам да ходя на бунгала, да има къде да играе детето ми, когато не сме на плажа. Обичам вечерите на верандата и.. барбекюто Laughing . Харесваше ни на Шкорпиловци, че вечер е хладно, даже доста хладно.....Мнението за Джордаш не мога да си променя, това си е мой проблем. Сигурна съм, че и сега снимат само "по- оправените" бунгала за сайта си.... Съжалявам, по цялото черноморие, вкл. и на Шкорпиловци, има бунгала с много по- добри условия, че дори и на по- добри цени. Аз ходя Само на бунгала, но не и там Вече..
Мнението за бурното море също не мога да си променя. Ходим на море за по 15 дни и не мога да преглътна някои неща, ако съм за 6-7 дни може и да ги изтърпя...Това как си възпитавам и гледам детето въобще не е тема на разговор тук Rolling Eyes . Ако ти си можела да забаламосаш твоето на 3г., то моето е твърде наблюдателно и разбра за какво става дума веднага, колкото и да го успокоявахме, ние също бяхме много травмирани. Няма как да го заблудя, че нищо не е станало, хората само за това говореха- синът ми нито е глух, нито сляп, нито пък на 3г. е бил бебе... Нима мислиш, че като са ставали тези неща сме си стояли на плажа? Случи се два пъти в наше присъствие и повече не стъпихме на плажа. Гледахме плажа от бунгалата... Е, писна ми де виждам линейки.....Ходихме на плаж на Камчия, там положението е подобно, но е много по- плитко при влизане. Но все пак почивката ни беше повече от половината съсипана......
 Та явно не си ме разбрала съвсем, не е необходимо да ме убеждаваш колко е хубаво, аз също мислех така до 2008г.....
-----------------------------------------
    П.П.   Ако пиша в някоя тема, например като фен на Ахтопол и се появи човек с лоши впечатления, никога не бих тръгнала да защитавам любимото си местенце. Ще прочета такова мнение най- старателно, между редовете, както се казва. Няма да ме обиди, че някой не одобрява мястото, което харесвам. Няма да му отговоря дори, но ще го имам предвид, без това да ми наруши аспирациите към любимото местенце Peace . Идеални места няма, всеки харесва различни неща, други го дразнят, така Peace .
Е, ти започваш да ме плашиш. Разкажи какво точно не ти хареса в тези бунгала, че аз точно за там съм направила резервация. На снимките изглеждат повече от прилични, а освен това имат и климатик. Напиши какво конкретно толкова те е подразнило. То и в бунгалата на БТА е съвсем скромно, защо трябва от Джордаш да се плаша? Важното е да е чисто и прохладно.

Последна редакция: вт, 17 юли 2012, 12:04 от julian22

# 186
  • Мнения: 96
Така. Сега вече имам повече време, разтоварихме багажа, починахме си и да напиша и аз два реда за почивката ни в Шкорпиловци. Amsimom напълно съм съгласна с теб, за мястото където сте почивали. Въпреки, че трета година подред ходим в Шкорпиловци, този път наистина си прекарахме страхотно. Впрочем засекли сме се, ние днес си дойдохме, бяхме в девето бунгало от което между дърветата също се виждаше морето, а най-ми харесваше вечер да стоя до късно на терасата и да слушам шума на вълните. Ох, вече ми липсва  Sad Отново се повтарям от по-горния си пост, че съм напълно съгласна със всичко което си написала. Там плажа не се почиства, но хората са сложили едни железни стойки в които слагат чували за боклук и аз всеки ден виждах две различни жени да минават да ги обират. Друг е въпроса, че по плажа имаше повече боклук отколкото в чувалите  Close, но това е въпрос на съзнание. А днес преди да си тръгнем, децата като започнаха да се ровят за мидички, изровиха повече фасове отколкото мидички. Ходихме и на централния плаж единият ден и в интерес на истината ми направи впечатление, че тази година от по-близо става дълбоко. Миналата година на това което влизах сега до врата ми беше до гърдите. Но това едва ли е проблем само на Шкорпиловци. И въпреки всичко не бихме се отказали от релакса и почивката в този курорт за нищо на света, догодина сме пак там, а може и другият месец да направим пак една разходка за 3-4 дни.
P.S. Тези осем сгради които се строят срещу централния плаж са руски и трябва до края на 2012 г. комплекса да е готов. Дори в единия блок вече има нанесли се  Wink

А ми ти Ted2, лисано такава  Laughing, как успя да се уредиш на бунгалата на БТА, като се обади след мене, а на мене ми казаха, че нямат свободни? Давай веднага разяснение как си омагьосала тоя Тошко?
Я ми разкажи какво точно представляваше това бунгало №9. От една стая ли се състоеше? Ние сме двама възрастни и едно 10 годишно дете, та една стая ще ние малко. Най-вече заради различния режим на лягане.

# 187
  • Мнения: 293
julian22, за първата половина на юли имаше някакъв шанс за бунгало, но за втората още май месец нямаше, тук -там имаше пролука за от няколко дни, но не достатъчно за една почивка. На мен ми се наложи да си сменям отпуската за да мога да почивам поне седмица там.  А иначе Тошко е страхотен човек и ако наистина има места няма да го скрие и ще гледа да направи всичко възможно за да настани хората. Ние бяхме в бунгало 3+1, което представляваше една голяма стая със спалня и една по-малка с основно легло и помощно, което се изваждаше отдолу. Верандата беше доста голяма. ТВ, хладилник, шкафчета, топла вода - всичко необходимо си имаше.

Тед 2, не мога да се ориентирам къде точно се намираше бунгало 9? Сигурно сме се виждали поне няколко пъти на ден Grinning

# 188
  • Мнения: 96
julian22, за първата половина на юли имаше някакъв шанс за бунгало, но за втората още май месец нямаше, тук -там имаше пролука за от няколко дни, но не достатъчно за една почивка. На мен ми се наложи да си сменям отпуската за да мога да почивам поне седмица там.  А иначе Тошко е страхотен човек и ако наистина има места няма да го скрие и ще гледа да направи всичко възможно за да настани хората. Ние бяхме в бунгало 3+1, което представляваше една голяма стая със спалня и една по-малка с основно легло и помощно, което се изваждаше отдолу. Верандата беше доста голяма. ТВ, хладилник, шкафчета, топла вода - всичко необходимо си имаше.

Тед 2, не мога да се ориентирам къде точно се намираше бунгало 9? Сигурно сме се виждали поне няколко пъти на ден Grinning

Аз се майтапя Grinning. Тошко ми даде някакава мнооого слаба надежда, че ако нещо случайно се освободи за 3-13 август ще ми го даде, но ми говори за някакви бунгала състоящи се само от една голяма стая, нещо което май няма да ме устрои. Ние досега сме били в едно двойно бунгало с плъзгаща врата между стаите, но то за съжаление е заето в този период. Но пък от друга страна, ако пък в Джордаш е толкова зле (но ще изчакам отзивите на enze) ще трябва да приемем офертата 10 дни в една стая да живеем. Уф, няма угодия  ooooh!

# 189
  • Мнения: 293
julian22, не се отчайвай излишно. Колко ще се прибивава в това бунгало? Ако не сме на плажа сме на верандата или някъде на разходка. Едно преспиване от няколко часа и пак навън.Лошо би се получило ако времето се развали и завали, тогава вече няма какво да се прави освен да се стои в стаята.Лично за мен на-доброто време за почивка е началото на юли. Денят е по-голям, морето е по-спокойно.От местните хора съм чувала , че юли морето е на-добро, след това идвали някакви течения, изкарвали водорасли и т.н. Не че и през другото време няма де, но по-малко. Тази седмица дето бяхме на море беше адски гореща. Без да искаш правиш тен само докато стигнеш до плажа. Grinning
Аз толкова черна не съм била от една седмица море. При това ходех сутрин рано около 7.30-8 до към обяд и после след 17.30 за час-два . То просто не се издържаше, ходилата ми изгоряха докато се кача по пясъка към бунгалото.

# 190
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Julian22, не е ужасно- чисто и прохладно е. Неприятна постановка ни направиха като бяхме три приятелски семейства, с резервация от април, ни минаха да сме с два хладилника. Така и не ни дадоха трети. Не съм дребнава, ние може да сме приятели, но сме си отделни семейства, всеки има нужда от хладилник, нали все пак на бунгала сме отишли. Сега, не може да ни излизат с постановка - "За компании- така", ние не сме компания младежи, с деца сме, всеки си има специфични нужди, но най- неприятното е, че трябваше да се съобразяваме кой кога излиза.... Ще ме разбереш... На вас разбира се няма как да ви спретнат такъв номер, ако сте само едно семейство. Друго, че навремето само 19, 25то и сигурно още две- три бунгала бяха с хубави матраци и по- нови мебели, другите с много стари дюшеци, на разпадащи се дървени легла....Казвам пак, не съм много претенциозен човек, но дюшеците бяха на бубуни, много хора обикаляха да разглеждат бунгалата, в търсене на по- читави. Ние резервирахме само 25-то, първата година ги огледахме Confused . Дразни ме също, че на тяхната цена е пълно с бунгала с телевизори, интернет не знам дали имат. Но  ТВ-то за мене е важно, защото вечер детето е свикнало да гледа малко детски преди да заспи, а ако времето се развали си е необходимост на моменти..... Накратко- за предлаганите условия, цените са им високи, има много по- добри предложения на тази цена. Няма нищо наистина ужасяващо, писано е много пъти- всичко е старичко- бойлери текат( не ми беше приятно да чакам техника половин ден... Close  ), хладилниците са старички, но тези неща се преглъщат. Но  кофти легло не мога да преглътна, имам ставни проблеми, разни плексити от работа и дрън-дрън... А все пак ако погледнем буквално се плаща за легло Mr. Green .
А за климатиците уточнили ли сте се при резервацията? Защото климатик имаха само семейните им къщи, другите бунгала поне преди нямаха....Дано се е променило положението.
Иначе пред бунгалото е много приятно- гледаш морето, вечер е хладно, като смени фронта и почне да духа от планината е много хубаво. А, и нещо съвсем хубаво- тяхната поляна е май най- хубавата в целия комплекс, равно, тревичка, поливат, много е свежо, синът ми се гонеше с полячетата и русначетата(обикновено те преобладаваха Laughing  ). Хубаво сме си изкарвали, само от страх да не хване буря не смеем повече да ходим там. Навсякъде може да има буря, но просто в този участък на черноморието няма заливи, затова е различно, вълните са други... На юг и във вълни можеш да се натопиш, не копае пясък морето...
Но съвсем евентуално- ако ни скимне- бих отишла на други бунгала..... затова чета и мненията за тях.
Надявам се поне малко да съм те успокоила. Все пак аз съм била афектирана от това, че 15 дни ни оставиха с един хладилник, тъй като третото семейство беше само за седмица с нас, но естествено хладилникът си остана там, в тяхното бунгало.....то е ясно де Confused....ние сме си платили вече....
 Пожелавам ти да си изкарате страхотно   bouquet , може да са пооправили нещата, дано!

Последна редакция: вт, 17 юли 2012, 18:05 от enze

# 191
  • изгубена някъде
  • Мнения: 120
А ми ти Ted2, лисано такава  Laughing, как успя да се уредиш на бунгалата на БТА, като се обади след мене, а на мене ми казаха, че нямат свободни? Давай веднага разяснение как си омагьосала тоя Тошко?
Я ми разкажи какво точно представляваше това бунгало №9. От една стая ли се състоеше? Ние сме двама възрастни и едно 10 годишно дете, та една стая ще ние малко. Най-вече заради различния режим на лягане.

В интерес на истината се обадихме във вторник вечерта и четвъртък сутринта тръгнахме  Simple Smile "Чист късмет"  Wink Бунгалото е на най-високото, последните бунгала последното откъм морето. Една стая Г-образна. В бокса има две единични легла а в така нареченото холче два фотьойла разтегателни, които като се разпънат един до друг стават на спалня. Разделят се двете помещения с перденце, но това нас не ни притеснява поне за сега, защото децата са малки още.

# 192
  • изгубена някъде
  • Мнения: 120
Тед 2, не мога да се ориентирам къде точно се намираше бунгало 9? Сигурно сме се виждали поне няколко пъти на ден Grinning

100% сме се видели, но като не се знаехме по-рано че ще сме по едно и също време там?

# 193
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Включвам се съвсем за кратко отново. Julian22, разгледах сайта на Джордаш сега. Наистина са снимали пак само 19-то бунгало отвътре, другите интериорни снимки са от еднофамилните къщи и хотела. Климатици пише, че нямат бунгалата... не знам, дори да имат сигурно имат т.нар. "ВИП"...   Управителката, не я знам, собственичка ли е, така и не пожела да ми даде 19-то бунгало, пази си го... 25- то едвам и се откъсваше от сърцето, но понеже стояхме по много, та склоняваше да ми го дава 2 години поред. Пак добре де, защото са ни го давали за трима, а в съседния "Рай" ми обявиха директно, че са им четворни бунгалата, ако искаме да си платим за 4- ма.... А в Джордаш заради това не ни правеха никаква отстъпка за дете на 2 и после 3г......
 Не знам, аз се възмущавам от хора, които смятат, че могат само да печелят, нищо да не влагат. Стъклото на вратата на верандата беше силно счупено. Първата година с детето там аз го залепих с широка лепенка. На другата пак си беше с моята лепенка. Ако не е паднало, сигурно още си е така....
Като продадоха част от бунгалата си на "Рай" за да се оградят от тях, резнаха оградата откъм плажа. Така направиха новата, от половината винкели на старата. то лошо няма, така се откри гледка към морето, но винкелите бяха отрязани като ножове и с 2-годишно дете, което с други като него все е там....а "ножовете" му стигаха точно до гушата.... Но и това не ни отказа от там, писах вече какво ни спря да ходим там. Спирам до тук, това не се отнася само зо за Джордаш, на много места е така, не е честно просто.


 Желая хубаво лято на всички, здраве да е, и хубаво време!!!

Последна редакция: вт, 17 юли 2012, 19:43 от enze

# 194
  • Varna
  • Мнения: 0
rosska -  били сме по едно и също време в Белопал. Ние се върнахме вчера. Не беше лошо,понеже бяхме голяма компания - 14 души с децата. Дадоха ни няколко маси от заведението да можем да се храним всички заедно. Бунгалата не бяха идеално лоши,но все пак за тези пари бяха добри. Щом децата са доволни, а ние повечето заради тях ходим на почивка - значи всичко е  ОК.

Общи условия

Активация на акаунт