Притеснения около яслата

  • 6 025
  • 46
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 332
Днес дъщеря ми (на 2г.) беше за трети ден на ясла. За сега ходи за по час, два, като първия ден беше най-добре почти не плака, днес беше най-зле доста плака. Тя много обича с деца, но и е свикнала с мен и непрекъснато ме търси. Сега направо съм на кръстопът дали да продължавам да я водя или да се откажем от яслата??? От една страна аз трябва да работя и в работата ми ме притискат срокве, не мога повече да отлагам, а от друга страна непрекъснато се обвинявам, че съм дала детето си на ясла и, че по този начин измъчвам малкото същество.
Моля ви дайте ми съвет как да постъпя, да продължаваме ли с яслата. Иначе госпожите в яслата ми говорят за светло бъдеще и че щяла да свикне, но на мен не ми се вярва???

# 1
  • Мнения: 2 693
Познавам доста пораснали хора, които нямат измъчен вид от ходенето на ясла Grinning ! Шегата настрана - мисля, че 3 дни не са достатъчно дълъг срок, за да прецениш какво е положението с яслата. Някои деца се адаптират за седмица, други за месец, трети си реват до 1-ви клас. Изчакай още малко.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 332
Да, ще изчакам, но никога не съм предполагала, че ще ми е толкова трудно и ще се чувствам така зле, направо съм като болна.Sad

# 3
  • Мнения: 2 693
Цитат на: snezha
Да, ще изчакам, но никога не съм предполагала, че ще ми е толкова трудно и ще се чувствам така зле, направо съм като болна.Sad


Ох, говори ми, и на нас ни предстои същото след по-малко от месец... Neutral Face

# 4
  • Варна
  • Мнения: 332
Ами аз съм доста чувствителна и не мога да слушам как милото ми детенце плаче и се тормозя като не мога да го видя какво точно прави. Като го оставя в яслата стоя на коридора и слушам какво се чува плаче ли, как е? Може би не трябва да правя така, но не ме свърта вкъщи. Ох, дано скоро свикнем...

# 5
  • София
  • Мнения: 512
И аз съм в подобно положение Sad От 1.09 Оги и Ники са на ясла . Реших да ги запиша на градина защото вече не издържах на напрежението - откакто са се родили може да се каже , че сами се гледаме. Когато бяха на два месеца нашият тати го взеха в родната казарма,  след като се уволни (6 месеца за висшисти) го преместиха на работа в София ( ние си останахме във Варна докато не се установи и  не открие поодходяща квартира) и  така до ноември 2003 . Не искам да звучи като оправдание от моя страна , но имах нужда от малко покой . Сега пък се тормозя с мисълта дали не сгреших . Повечето познати като разберат че съм ги записала в ясла  ме укоряват че са много  малки и на мен ми става още по -зле . От друга страна според персонала бързо са свикнали  , що се отнася до плача - бил само десеттина минутки сутрин след раздялата ни. Мисля си  , че се нуждаят и от малко разнообразие и от общуване със себеподобни Simple Smile а не с изкрейзваща майка:)

# 6
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: tedinceto
Повечето познати като разберат че съм ги записала в ясла  ме укоряват че са много  малки и на мен ми става още по -зле . От друга страна според персонала бързо са свикнали  , що се отнася до плача - бил само десеттина минутки сутрин след раздялата ни. Мисля си  , че се нуждаят и от малко разнообразие и от общуване със себеподобни Simple Smile а не с изкрейзваща майка:)


Стига бе, и на мен така ми казваха познатите... не си сгрешила разбира се! Ако не бях тръгнала на работа щяхме да мизерстваме още 10 месеца докато ми свърши майчинството Cry , затова нямах никакви колебания. Вярно, гадно ми беше, ама за кратко.

# 7
  • Мнения: 429
И нас ни чака ясла и то в най-скоро време !!! Но като гледам какви проблеми създават вкъщи , кой знае как ще ме посрещат лелите в яслата вечерта  Embarassed  Embarassed  Embarassed .
А иначе и аз не мога да отлагам повече с работата , а ако взема жена вкъщи , ще съм още по-неспокойна , а така на яслата , обгръдени с други деца , знам ли ще им е по-интересно , отколкото да стоят с детегледачка вкъщи и да се чудят къде да се качат , какво да хвърлят на земята , за да проверят неговата устойчивост ...
Майка ми иска да идва да ги гледа , но и нея си я познавам и съм сигурна , че това няма да е най-удачния вариант . Тя изгледа племенницата ми и тя е една глезанка ...
А като ходи детето на ясла , ще свикне да разчита до някаква степен на себе си , не зная и аз вече , хем съм против хем съм за , абе луднах Cry  , това е да знаете !!!

# 8
  • София
  • Мнения: 512
Като ги водех първия ден - тръгнаха от нас със страхотно желание . Докато една от жените ни обясняваше подробности,  друга ги хвана за ръчичките да им покаже играчките . Мъжлетата ми тръгнаха без никакви допълнителни уговорки . След минутка жената , която ги заведе до стаята излиза и се смее - Тез близнета са големи терминатори:)

# 9
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: tedinceto
След минутка жената , която ги заведе до стаята излиза и се смее - Тез близнета са големи терминатори:)


Всички близнаци са така.... моите братя бяха същите терминатори и също са еднояйчни близнаци Grinning

# 10
  • Мнения: 1 731
Spokoino,mila. Sunglasses Wsi4ko e do wreme.6e swikne deteto.No i ti trqbwa da swikne6.Da6erq mi  q zapisah na qsla na 2g i ne sajalqwam.Sawsem izrastna tam.Nau4i se da si pribira drehite,nau4i mnogo ne6a,a razkazite i za decata bqha dalgi i mnogo walnuwa6i.Wseki si tarsi sebepodobnite.Ostawi deteto da nameri samo swoeto mqsto pod slanceto.6e se nau4i da otstoqwa swoeto i posle barzo 6e swikwa w nowata sreda.Sega 6erka mi e we4e waw wtori klas i nqma problemi s ustanowqwaneto na nowi zapoznanstwa.Tarpenie i wsi4ko 6e bade nared. Wink

# 11
Не се плашете майчици, така е. Не е лесно за тях миличките да ги оставиш в ръце непознати и най вече като и не разбират защо си ги оставил там. От опит знам, че някои деца остават с радост други не, но почти всяко дете рано или късно показва "болката" си създадена от раздялата с майката. А именно, някои започват да плачат от самото начало, други демек "радостните", започват след някоя седмица, трети не ви обръщат внимание като отивате да ги взимате, други отказват да ядат удома и т.н. И всичко това няма рецепта кога и как ще спре.  Sign Exclamation Аз не знам дали и вие оставате с децата си първата седмица за да опознавате заедно персонал и порядки Confused: Но нещо което е много важно за "раздялата" с децата е когато ги оставяте да си вземете довиждане с тях (майчици, трябва да се владеете и да не пускате сълзите пред децата си, това дава сигнал на децата "че тук в яслата не много хубаво"). Така че колкото и да е трудно махате чао bye  на създанието си и след като затворите вратата пускате сълзите  Sob Sob     Sob След около 20 мин. позвънете phoneuu в яслата, за да се успокойте, обикновено децата забравят за нас (ако персонала който работи, знае как се работи с деца при раздяла)
Така че, спокойно продължавай с яслите, ако си помислиш малко как би  било за теб първия работен ден Rolling Eyes  в нов колектив   и при това ние големите  уж разбираме  33uu  
Дано не съм ви отегчила с написаното до тук. Е, хайде успех thumbsup

# 12
  • Мнения: 1 072
Ха, какво сьвпадение_ утре и на нас ни е трети ден на яслите. Laughing
Малкия запо4на и  тои с престои по 2_3 4аса. Пьрвия ден дори не иска6е да си трьгне, ни6то 4е бе6е много изморен и му се спе6е. За сега не остава да спи, 4е ние си спиме само у дома. Втория ден какво _ разбил си долната устна като паднал( сьдеики по раната доста е плакал). Веднага ре6их , 4е прикл. с яслите , но после размислих...Маика ми има 17 години стаж в детско заведение и ме посьветва да не бьрзам да го спирам 6том ве4е е запо4нал да свиква да се дели от мене.Знам, 4е е мальк само на 14месеца, но е контактно дете, оби4а компанията на други де4ица, не пла4е като го оставяме...мисля си 4е се 4увства добре.
за сега ние продьлжаваме с яслите, пьк дано инцидентите са по_малко.


Пртятни ясли и на вас : Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

# 13
(Втория ден какво _ разбил си долната устна като паднал( сьдеики по раната доста е плакал). Веднага ре6их , 4е прикл. с яслите , но после размислих...)

направо се стреснах как така си разбил усната сладура...
и на нас ни предстои тръгване на ясла от 20.09 и аз се страхувам най вече да не се случи нещо такова. Малкия е доста общителен и предполагам че бързо ще свикне ако става въпрос за свикването... притеснява ме повече да не вземе да падне или да се удари ..че сигурно ще се уплаши.... и другото за което си мисля е яденето... в къщи изнасяме театър като се храним а там незнам как ще е .... ще стои гладен миличкия

# 14
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Здравейте Майчета!

Ние също ходим на ясла . От 01.09 - втори опит.
Отписах го от една ясла поради отвратителното отношение на лалките към децата.
В новата ни ясла детето свикна сравнително бързо.
Не мога да кажа че не е от ревливите. Но лелката и сестрата много се занимават с всички деца. Сутрин все някоя пее песни за да им отвличат вниманието , за д ане плачат за мама или тати.
В първата ясла и аз като си оставях дедето душата ми се свиваше и се чувствах адски виновна че си зарязвам детето.
Разликата с преди и сега е че знам къде оставям детето си. Първия ден понеже горкия много плака седях в групата за около 15 - 20 минути. Видях къде оставям детето си , запознах се с персонала. В другата ясла това бе "ЗАБРАНЕНО".
Сега нямам време да махна жилетката. Докато събуем обувките и той ме зарязва.
Бих посъветвала всички мами да видят къде оставят децата си , какви са им играчките и да се запознаят с лелката и мед. сестрата.
Так авъпреки рева ще се чувствате малко по - спокойни.
Сълзи има нали мама е най - добрата.
Аз нося по едно шоколадово мече винаги когато отивам да го вземам и той е доволен.
Не знам пробвайте !

Успех на всички с яслата !

Аз съм адски доволна от нашата ясла и дано там останем и в детска градина !

# 15
Цитат на: Mimito

Аз съм адски доволна от нашата ясла и дано там останем и в детска градина !


Като стана въпрос за отношението - в коя ясла ходите ...

да си призная честно няколкото пъти в които съм ходила и разговаряла със сестрата в яслата в която записах сина ми не останах много очарована от отношението и .... дано да греша ..
от учителки и лелки впечатления нямам  все още ...
страх ме е малко... да си пратя детето но ще трябва
имам вапроси около това какво носите в яслата
като принадлежности, дрехи, спално бельо и знам ли и аз още какво трябва...

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
а кога подавате молба за ясла. При нас всичко е заето. Колко време чакахте след подаване на молбата? А спонсорирахте ли яслата, защото аз все си мисля, че това е единственият начин.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 332
В нашата ясла - на ул. Студентска (гр.Варна) искат при постъпването да се купи нещо за яслата - малка играчка или нещо друго - те си казват от какво имат нужда и се носят 20 кърпи и 5 лигавника. За детето се носи тоалетна хартия, салфетки, веро, кърпички, тризон. Там искат детето да има резервни дрешки за смяна при нужда. Друго не се сещам ако те интересува нещо по-конкретно, пиши.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: snezha
В нашата ясла - на ул. Студентска (гр.Варна) искат при постъпването да се купи нещо за яслата - малка играчка или нещо друго - те си казват от какво имат нужда. За детето се носи тоалетна хартия, салфетки, веро, кърпички, тризон. Там искат детето да има резервни дрешки за смяна при нужда. Друго не се сещам ако те интересува нещо по-конкретно, пиши.


Ние сме горе-долу в един квартал, моята дъщеря ходи в градината/преди това в яслата/ на Евлоги Георгиев/до 2-ри корпус на ВИНС-а/.
За детската градина на Студентска съм чувала само хубави неща, дори ходих да я разгледам заедно с две приятелки, чиито дечица от този месец ще са там. Яслата всъщност е съседната сграда, нали? За там не знам нищо...
Дано на детенце му хареса! Simple Smile

# 19
чаршафите ... те от яслата ли са или си ги носите вие

# 20
  • Варна
  • Мнения: 332
Цитат на: Flash*

За детската градина на Студентска съм чувала само хубави неща, дори ходих да я разгледам заедно с две приятелки, чиито дечица от този месец ще са там. Яслата всъщност е съседната сграда, нали? За там не знам нищо...
Дано на детенце му хареса! Simple Smile


Здравей, да живеем горе-долу в един квартал, а може и да сме се виждали Simple Smile. Много ти е хубава госпожицата, да ти е жива и здрава.
И аз съм чувала само хубави неща за яслата, дано се адаптираме. Съгласна съм по-продължително време да я водя за малко, но не искам да се травмира и да ходи с натиск и нежелание. Тя моята госпожица има доста силен характер и като че ли няма да се пречупи лесно...

# 21
  • Варна
  • Мнения: 332
Цитат на: ellikka
чаршафите ... те от яслата ли са или си ги носите вие


Чаршафите са от яслата, но да видим ние кога ще стигнем да спане там, няма да е скоро така като гледам как бавно се адаптираме.

# 22
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Значи по въпросите :
Ходим в ОДЗ "Чайка". Да ви предупредя , ако не сте от квартала и искате детето да е там намирате познат с адрес Чайка и проблема е решен , живеете в Чайка. Иначе не вземат детето.
Втори подадох документи март - април за септември.
За всяка ясла е различно. Тук ми искаха доста неща , но с кеф ги купих.
Искат цукало - лично , кърпички 20/20 - 20 бр , лигавници -10бр , покривка 140/70 - 2 бр , веро , препарат за под , дезинфектант , салфетки , тоалетна хартия, играчка , книжка.Пижамата когато идем да спим там пак ще е наша. Чаршафчетата са техни.На едни много симпатични мечета са.Спят в малки кошарки.

Ако имате още въпроси питайте . И аз бях до скоро от притеснените и стреснатите мами със свито сърце.

# 23
  • Мнения: 2 693
Ле леееееееееееее, какво е това изнудване бе хора? Shocked

На нас ни искат:
1 лигавник
1 малка хавлиена кърпичка за ръце
пантофки с лепка примерно
резервни дрешки
2 памперса на ден, ако сме още с пампи
1 чашка с накрайник, ако детето не може да пие от обикновена чаша още

По желание /веднъж в месеца/:
1 туба мин. вода - 10-литрова
1 сапунче за ръце
1 руло тоалетна хартия

# 24
  • Мнения: 6 029
ние като тръгнахме на градина освен обичайните неща ни поискаха една кутия боя:))) кафява задължително, за да боядисат столчетата:)

# 25
  • Мнения: 2 693
Цитат на: DEianaZ
а кога подавате молба за ясла. При нас всичко е заето. Колко време чакахте след подаване на молбата? А спонсорирахте ли яслата, защото аз все си мисля, че това е единственият начин.


Ако говориш за тази есен - да, всичко е заето. Имаш шанс ако някой се откаже, но може и друг да чака за този вариант.

Молбата за Емо съм я пуснала на 8 март тази година, 10 дни след това обявиха, че няма повече места. При нас поне спонсорирането не е единственият начин. Не знам на някой да са му искали пари тук, но имам инфо, че директорката е млада /това го видях и с очите си Grinning / и амбициозна, сама си намира спонсори, не изнудва родителите.

# 26
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Цитат на: bobolenta
Ле леееееееееееее, какво е това изнудване бе хора? Shocked

На нас ни искат:
1 лигавник
1 малка хавлиена кърпичка за ръце
пантофки с лепка примерно
резервни дрешки
2 памперса на ден, ако сме още с пампи
1 чашка с накрайник, ако детето не може да пие от обикновена чаша още

По желание /веднъж в месеца/:
1 туба мин. вода - 10-литрова
1 сапунче за ръце
1 руло тоалетна хартия


ПРИ НАС ИСКАТ МНОГО ПО-МАЛКО , БЕ ХОРА....
1 памперс за съня, който вече няма да нося, щото сме без Simple Smile
резервни дрешки
пантовки
И по 2лв всеки месец - спонсорство

# 27
  • Мнения: 429
Мале съвсем ме обнадеждихте ....  Cry  Cry  Cry
Верно ли няма места , да запишеш детето си на ясла , тоолкова ли се свършиха яслите ???
Ужас!!!! От март месец да подавам молба , че вкъщи всичко се решава ден за ден . Как да предвидя , че ще трябва да ходят на ясла .
ОО ужасс , всичко ни куца в  България !!!!

# 28
  • София
  • Мнения: 512
Нана близнаците се ползват с привилегии. Ние си подадохме молбата през май понеже още бяхме с варненски адрес . Юни ни се обадиха че сме приети понеже са близнаци , иначе сме щели да чакаме от 6 месеца до година:((

# 29
  • Мнения: 429
Ейййй , теди , веднъж и ние да имаме облаги значи ,мноого ме зарадва новината . От понеделник започаваме да търсим и да подаваме молби ... Дано само се климатизират лапетата на тази голяма промяна в живота им  Laughing

# 30
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: mimito
Искат цукало - лично , кърпички 20/20 - 20 бр , лигавници -10бр , покривка 140/70 - 2 бр , веро , препарат за под , дезинфектант , салфетки , тоалетна хартия, играчка , книжка.Пижамата когато идем да спим там пак ще е наша. Чаршафчетата са техни.На едни много симпатични мечета са.Спят в малки кошарки.



Не е истина!!!!!
На нас ни искат:
1. 1 сапун
2. 1 руло тоалетна хартия (аз нося мокри кърпи)
3. 1 белина

Не правят забележка ако не занесеш. Аз чак сега занесох белината  Embarassed
4. Памперси (ако е оше с памперс)
5. Чашата с накрайника я слагам по мое желание - днес госпожата ми каза, да не се притеснявам, че ми връща пълна чашата, защото й дават от обикновена, за да се учи.

Дрешки резервни аз си слагам в раничката и си ги взимам всеки ден, ако искам мога да ги оставя и там (така правя с памперсите). Нямат претенции какви да са пантофите.

Лигавници и кърпи казаха, че ХЕИ не разрешава да се носят от вкъщи. Те си имат техни и ги стерилизират.

Вода не искат да носим, не знам каква й дават. В чашката аз слагам минерална.

# 31
Zdraveite,
I az imam edin vypros otnosno iaslite. Kolko golemi biaha dechicata vi, kogato gi pusnahte na iasla?


Mnogo shte sym blagodarna, ako niakoi mi otgovori
 Wink

# 32
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Alinka
Zdraveite,
I az imam edin vypros otnosno iaslite. Kolko golemi biaha dechicata vi, kogato gi pusnahte na iasla?


Mnogo shte sym blagodarna, ako niakoi mi otgovori
 Wink


Емо ще бъде на година и 11 месеца /е, без 4 дни Wink / като тръгне.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 332
Цитат на: Alinka
Zdraveite,
I az imam edin vypros otnosno iaslite. Kolko golemi biaha dechicata vi, kogato gi pusnahte na iasla?


Mnogo shte sym blagodarna, ako niakoi mi otgovori
 Wink


Моята дъщеря беше на 2 г. и 17 дена, но ако имах възможност щях да я пусна направо на градина на 3г.

# 34
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Това което ни искат в нашата ясла се носи веднъж и това е . И никой не е казал че ги искат от днес за утре.
А честно предпочитам да дам повече лигавници и салфетки и да ми е чисто детето , отколкото да яде с омазани лигажници. Имах честта да видя децата на масата. Хранят се съвсем културно - на бяла покрижка , която се капе естествено , с бели лигавчета и салфетки. Голяма картинка са. Като малки хора в изискан ресторант.

Детето ми е на 2 г и 2 месеца.И мисля че това е по - добрия вариант, отколкото направо в градината.

Ходи от 2 седмици в ясла . Аз не успях да го науча като иска нещо да казва "моля" , но там го научиха , научиха го че и с пълна уста не се говори. Дреби нещица , но важни !

# 35
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Аз бях записала Детелинка в ОДЗ4 в Чайка, но предвид събитията сега ще си стои в къщи и ще се гледаме до 3 години.
Тогава ще ходи направо на градина.

# 36
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Alinka
Zdraveite,
I az imam edin vypros otnosno iaslite. Kolko golemi biaha dechicata vi, kogato gi pusnahte na iasla?


Mnogo shte sym blagodarna, ako niakoi mi otgovori
 Wink


Годинка и 2 месеца  Grinning , мамината душица!!! Grinning

# 37
  • Мнения: 1 072
Годинка и 2 месеца  Grinning , мамината душица!!! Grinning[/quote]                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     ха_ набори...
И Ми6о от сь6тата вьзраст. Ве4е ходихме три пьти. Stuck Out Tongue

# 38
Не искам да ви отчайвам,но аз съм работила в ДЯ.Там положението е под всякаква критика.
1.Хранят децата като прасета т.е. всичкото ядене слагат в една купичка и го натъпкват на сила на децета.А те милите нали не могат да се оплачат... Imp
2.Не им сменят памперсите по цял ден ,а като дойде време да си ги прибират родителите.Да са спетнати. Imp
3.Следобедна почивка-вс.деца ядат от една лъжичка или пият от една чашка Imp  Imp  Imp ,да не се цапали. Imp
  Но нали децата не могат да се оплачат....

# 39
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: Стефи
Не искам да ви отчайвам,но аз съм работила в ДЯ.Там положението е под всякаква критика.
1.Хранят децата като прасета т.е. всичкото ядене слагат в една купичка и го натъпкват на сила на децета.А те милите нали не могат да се оплачат... Imp
2.Не им сменят памперсите по цял ден ,а като дойде време да си ги прибират родителите.Да са спетнати. Imp
3.Следобедна почивка-вс.деца ядат от една лъжичка или пият от една чашка Imp  Imp  Imp ,да не се цапали. Imp
  Но нали децата не могат да се оплачат....


Аууу....ужас! Добре, че в нашата градина не е така.

# 40
  • Мнения: 6 206
Цитат на: Erica
Цитат на: Стефи
Не искам да ви отчайвам,но аз съм работила в ДЯ.Там положението е под всякаква критика.
1.Хранят децата като прасета т.е. всичкото ядене слагат в една купичка и го натъпкват на сила на децета.А те милите нали не могат да се оплачат... Imp
2.Не им сменят памперсите по цял ден ,а като дойде време да си ги прибират родителите.Да са спетнати. Imp
3.Следобедна почивка-вс.деца ядат от една лъжичка или пият от една чашка Imp  Imp  Imp ,да не се цапали. Imp
  Но нали децата не могат да се оплачат....


Аууу....ужас! Добре, че в нашата градина не е така.

А ти откъде знаеш, че не е така. Няма как да знаеш освен ако ти или собствената ти майка не работи там. Иначе не си постоянно там да им светиш. Всичко опира до морала на персонала и за хигиена, и за комфорта на децата. Има толкова мръсни и безотговорни жени, че и лицемерни при това. Пред теб се правят на най-грижовните, а щом ти видят гърба съскат на децата. Моята най-тежка пневмония е следствие на грижовни лелки - края на октомври сложили дечицата на метални гърнета и отворили широоко прозореца да не им миришело. Мръсници. А че после мен ме тъпчат с антибиотици с месеци, какво им пука, важното е на тях да не им мирише. Imp

# 41
Цитат на: tedinceto
И аз съм в подобно положение Sad От 1.09 Оги и Ники са на ясла . Реших да ги запиша на градина защото вече не издържах на напрежението - откакто са се родили може да се каже , че сами се гледаме. Когато бяха на два месеца нашият тати го взеха в родната казарма,  след като се уволни (6 месеца за висшисти) го преместиха на работа в София ( ние си останахме във Варна докато не се установи и  не открие поодходяща квартира) и  така до ноември 2003 . Не искам да звучи като оправдание от моя страна , но имах нужда от малко покой . Сега пък се тормозя с мисълта дали не сгреших . Повечето познати като разберат че съм ги записала в ясла  ме укоряват че са много  малки и на мен ми става още по -зле . От друга страна според персонала бързо са свикнали  , що се отнася до плача - бил само десеттина минутки сутрин след раздялата ни. Мисля си  , че се нуждаят и от малко разнообразие и от общуване със себеподобни Simple Smile а не с изкрейзваща майка:)

  Не се притеснявай,за това че плачат .Много зависи дали ще приемат екипа т.е. лелите от групта.Ако го приемат значи се чувстват добре и не плачат,а ако ги тормозят или ги дразнят плачат.Трябва да се разбере причината за децкия плач.Той не е безобиден.Понякога вече спокойните деца плачат,само когато видят в съблекалнята други деца които плачат,но като влязат вътре забравят.Надявам се ,че съм ти била полезна.В коя ДЯ мислиш да ги даваш?Дано не е ДЯ-11 Варна Imp

# 42
  • Варна
  • Мнения: 513
Моето малко слънчице Буба Бияна Попова, както тя се представя, е на 1г.10 м. и от 3 седмици ходи на детска ясла. Първия ден не плака, но от втория вече беше напълно наясно къде я водя и най-вече, че  остава там без мен. Доста ми беше тежко, но се постарах да не и го показвам. Сутрин, когато тръгваме за яслата тя винаги прави уговорката "на асла няма", но аз се опитвам да я убедя, че там е хубаво, има много играчки, деца, люлки и пързалки. Въпреки това тя се натъжава. Тогава много върви уговорката "мама ще дойде да те вземе, нали знаеш?" Това я успокоява и тя влиза похленчвайки,а не ревейки в групата.
Буба ходи в детска ясла номер 3 до КАТ на ул. "Парижка комуна". Много съм доволна. Нищо не са ми искали, с изключение на по едно пакетче носни кърпички всеки понеделник, та ако плаче да има. За сега обаче не я оставят да спи там. Едно 4е малко трудно се адаптира, в смисъл не е все още спокойна като у дома си, и второ че аз не бързам за сега, имам още време да се върна на работа, а и за нея мисля. Казаха ми, обаче че ако бързам.... Иска ми се да я оставя сама да си покаже.
Смятам, че яслата се отразява много добре и градивно на децата, като се изключат болестите. Но пък от друга страна така се създава имунитет. 98 % съм сигурна, че деца, които не са ходили на ясла, когато тръгнат на градина боледуват не по-малко.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: Стефи
Дано не е ДЯ-11 Варна Imp


Коя е 11-та ясла? знам коя е 8-ма и 14-та. А ти като каква си работила в яслата, това което описваш горе е отвратително, но в никаквъв случай не е вярно за всички ясли и градини, сигурна съм на 100%. Най-малкото не всички деца 'не могат да се оплакват'...

# 44
Цитат на: Стефи
Не искам да ви отчайвам,но аз съм работила в ДЯ.Там положението е под всякаква критика.
1.Хранят децата като прасета т.е. всичкото ядене слагат в една купичка и го натъпкват на сила на децета.А те милите нали не могат да се оплачат... Imp
2.Не им сменят памперсите по цял ден ,а като дойде време да си ги прибират родителите.Да са спетнати. Imp
3.Следобедна почивка-вс.деца ядат от една лъжичка или пият от една чашка Imp  Imp  Imp ,да не се цапали. Imp
  Но нали децата не могат да се оплачат....


сажалявам за дългия пост
ужас! дано това нещо да не се случва във всички ДЯ или ДГ Confused
преди,колко време си работила на такова място? Аз съм доволна от детската ясла, в която ходеше Давид. Сега вече го преместих в градина. Тръгна на ясла през март т.г.(на 2.5 мес.) Нито ден не е плакал или нито  правил номера за да отбие отиването там.
Боледуването и то се размина, само 2 пъти-леко настиване и хрема. Мисля, че не бяха лоши жените, които работеха там, но лошо впечатление ми направи циганския номер последния ден. Значи при записването ни искаха 1. гърне, 1 кърпичка, 2 лигавника, 1 термометър и някаква играчка.Всичко издроено до тук за лична употреба, всяко дете да си е с негови си принадлежности. Та накратко: заведох детето сутринта, разплатих се с домакинката, много симпатична жена,с която се договорихме, че вечерта дядото на Давид ще дойде и на него леличките или сестрата ще предадат, мед. картон и др.  неща....."там , което се издава при изписване...."Прибирам се за и гледам само картона се мъдри на масата..."къде са гърнето, терм.?"........."незнам, казаха, че сте се разбрали да останат за градината".......е  да ама аз нищо такова не съм се разбирала. отивам на др. ден да питам. Лелката с ехидна усмивка ми обясни...."ами те са вече употребявани и практиката е да остават за детското заведение"  на кратко термометъра беше в един буркан заедно с още 20-30 терм. нали,бееее все пирсонални. гърнето също не беше ясно , кое е от всичките. Ядат ли ги тези термометри и гърнета?  Аз пък си ги взех, ще се намери на кой да ги дам. Confused

# 45
всъщност се отнесох и забравих да кажа, това което исках. Според мен малките деца минават през няколко периода, през които, като че ли по-лесно се разделят с майка си и се правят на самостоятелни. Ако се уцели този момент, всичко минава леко.Не отлагайте до последно изпращането в дя или дг с идейте "малко е още", "ще боледува' или "като го дам на ясла, аз какво да правя, нали сега съм си в къщи". Независимо, че Давид нямаше проблеми го взимах известно време на обяд. дори и сега като ми прищрака нещо интересно и току взема,че цъфна в градината на обяд за да си ходим - той се радва(както и аз едно време, когато дойдеха да ме приберат рано-рано Grinning  Grinning И освен момента, леличките са много важни. Стане ли издънка в самото начало и детето се почувства унизено оправия няма.Сменяйте веднага яслата или групата.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 332
Днес дъщеря ми беше за 5-ти ден на ясла (стои по 2 часа) и продължава да плаче почти през цялото време - спира когато и говорят нещо или пеят и после пак почва, а и днес имаше и друго ново дете и слушаш как плачат в хор двете. За сега не мога да се оплача от леличките, занимават я, успокояват я, но тя си иска мама. Вече взех да се плаша дали ще свикне и ще се отпусне да си играе и общува с децата.

Общи условия

Активация на акаунт