Хитринки за всякакъв случай - тема 6

  • 159 399
  • 882
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 471
Хм,сега я откривам тази тема.отивам да търся отговор на
моя въпрос

# 796
  • Мнения: 2 259
Я пробвай  с една глава 4есън.Всяки дявол бяга от него  Wink

# 797
  • Пловдив
  • Мнения: 373
За миризма в гардероба -зърна кафе. Много хубава темичка.

# 798
  • Мнения: 8 532
За миризма в гардероба -зърна кафе. Много хубава темичка.

същото (може и смляно) в хладилника.

Преди време ми се наложи да пренасям една откъсната роза. За да не увехне направих следното: на малко шиши от мин.вода направих малко под капачката дупка с шило (може и с ножица, но-лесно е при завита капачка), бучнах розата през тази дупка, сипах вода, завих капачката и успешно пренесах сложена в колата на мястото за чаши/бутилки в купето.

# 799
  • Мнения: 798
Момичета,искам да попитам-възможно ли е и ако да с какво да се измирише кожен диван от естествена кожа просмукан и мирешещ ужасно на  цигарен дим/понеже е наследство от старите собственици на апартамента,който купихме/ ?

# 800
  • Sofia
  • Мнения: 1 062
Момичета,искам да попитам-възможно ли е и ако да с какво да се измирише кожен диван от естествена кожа просмукан и мирешещ ужасно на  цигарен дим/понеже е наследство от старите собственици на апартамента,който купихме/ ?
Знам, че не мирише на угарки, ако се сложи хлебна сода в пепелника. Пробвай да го измиеш с разтвор на сода.

Последна редакция: нд, 26 авг 2012, 19:33 от Ani Ka

# 801
  • Мнения: 2 539
Момичета, искам да попитам нещо - купихме едни панталонки за тенис, черни, не знам от каква материя са, но всеки път като ги пусна в пералня, на 30 градуса, излизат облепени с пухчета от другите дрехи. Махам ги криво-ляво с една четка и на следващото пране пак същото. Пробвах и на ръка да ги пера, не се махат, полепени са просто по материята. Мъжът е бесен и иска да ги изхвърля вече - чисто нови са, а изглеждат много космати с тия пухчета. Някаква хитринка има ли за този проблем? Hug Embarassed Някак не ми се ще всеки път да пускам само тях в пералнята...

# 802
  • Мнения: 7
Някой с идея как да си изчистя резервоарчето на ютията, което е зеленясало. Само да не чувам лимонов сок Stop

# 803
  • Мнения: 89
Някой с идея как да си изчистя резервоарчето на ютията, което е зеленясало. Само да не чувам лимонов сок Stop
Слагаш вода с малко белина и после изплакваш хубаво.

# 804
  • Мнения: 8 532
Някой с идея как да си изчистя резервоарчето на ютията, което е зеленясало. Само да не чувам лимонов сок Stop

мъжа ми беше взел специален препарат за почистване на ютии (мисля от технополис) - премахва основно котлен камък.

# 805
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Страхотни идеи.... Peace

# 806
  • Мнения: 483
Изливай винаги водата, която ти хартисва, за да не зеленясва и да не лови котлен камък резервоара на ютията. Naughty
Иначе за премахване на зелениите пробвай с малко белина или разреден с вода Доместос. Постоява около 1 час и зелениите изчезват. Но за съжаление след време ако не се поддържа добре пак се появяват. Така че оставяй отворено прозорчето за водата, за да се проветрява след като си изсипала излишната вода след работа.
Успех и дано да ти свърши работа.  Peace

# 807
  • Мнения: 7
Благодаря много за отговорите ви Simple Smile Ще пробвам с малко белина, дано не я разваля, защото последния път сложих лимонов сок и после едвам я изчистих Simple Smile
Използвам ютията всеки ден и гладя на пара, защото става много по-лесно, а и имам дрехи, които по др начин няма как да ги изгладя. Пробвах да изливам водата, но след ден-два пак я пълня и вместо да си играя, по-добре да си стои там Simple Smile
...и затова се получава така
ПП Дрехите ми после няма ли да миришат на белина?

# 808
  • Мнения: 1 070
Като стана дума за парно гладене ако позволите моето мнение. В нас постоянно се глади, особено дрехите на малчо и мъжките ризи и панталони. Ако случайно имам време и чаршафи гладя (на малкия задължително!).
Но никога  не слагам течност в резервоара на ютията! Работили съм с професионални гладачни машини и въпреки, че там се работи само със дестилирани води те често се скапват. Разбирачите на ютии за домашно ползване винаги препоръчват да не се използва вода в резервоара или поне да не е обикновена, това за евтините ютии.

Когато е много пресъхнало прането трудно се глади, също и някои материи, като лена например. Имам си пулверизатор, като напръскам плата и върши същата работа. Така нито затормозявам ютията, давам и по-дълъг живот и не се тревожа после с какъв препарат да я чистя.

За белината ми се струва не добро решение - тя съдържа хлор и както при пералните е непрепоръчително използването на белина така би следвало да е и за ютиите. В пералнята белината скапва гумените уплътнения, а в ютиите, на които вътрешностите са някакъв вид пластмаса - също.

Има специални препарати за почистване на ютии, мисля има в DM, в Карфур/Кауфланд/Метро. Скоро си купих екологични таблетки Грюн Грийн за съдомиялна от Карфур и имаха 2 пакетчета подарък точно за такива цели.

Та исках да обясня защо не пробваш с пулверизатор, пак си е парно гладене?

Ако ползваш пък сушилня след нея гладенето е перфектно.

# 809
  • Мнения: 483
Таблетките които се продават на пазара са предимно за махане на котлен камък и ако се загледате в съдържанието им ще видите, че съдържат винена или лимонена киселина(на различните фирми е различно).  Naughty
Затова приложението на белина, която като хлорно съединение се използва и в препаратите за чистене на мухъл(например Саво), отстранява зеленясването.
После няколко пъти напълни резервоара с чиста вода и изплакни. Ако ютията ти има функция за самопочистване става по-лесно - пълниш с вода натискаш копчето и на база високото налягане се прочистват отворите и се изкарва застоялата вода като пара.
Може да разредиш белината малко но обезателно със студена вода (а ако използваш Доместос просто задължително го разреждай), защото хлора не е активен при топла вода т.е. когато сипеш хлорния разтвор не използвай бутона за самопочистване.  След като престои и се махне зеленото, тогава при изплакването използвай бутона. Naughty
Това е от личен опит, но ако не ви допада не го използвайте. Wink

Общи условия

Активация на акаунт