Моля помогнете-нуждаем се от кръводарители В+ за Бургас

  • 1 966
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 408
Наш приятел получи кръвоизлив /предполагам от язва на стомаха/ и сега е в окръжна болница Бургас, кв.Зорница. Говорих сега с жена му - много му е нисък хемоглобина - 60, а нямало кръв В+  #Crazy Имали само 1 банка В-, която в момента му преливат. Проблемът е, че не познават никого в Бургас, а и в почивните дни кръвния център не работи. Изключително съм притеснена, защото бях в същото положение ноември месец и се наложи да ми прелеят 6 банки кръв.  В понеделник ще направим всичко възможно съпруга ми да отиде до Бургас, да дари кръв. Но няма да е достатъчна. Затова се обръщам към вас - ако има някой който може и има желание да помогне  Praynig Не мога да си представя, че в такъв голям град няма да има В+ в кръвния център, или пък 0+. Проблем е и, че май не е овладян кръвоизлива  Cry

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Ще пусна линк към темата ти в Градове-Бургас.дано някой се отзове Praynig

# 2
  • Мнения: 408
Благодаря   bouquet В момента не мога да мисля много логично.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 990
Повдигам темата, успех!

# 4
  • Мнения: 631
Била съм в подобно положение, но търсехме В-, която е много рядко срещана и и беше много трудно. В+ би трябвало да не е такъв проблем, кръвния център като не работи в събота и неделя, имат дежурни и ще дадат по спешност, а в понеделник ще дадете кръв. Дано намерите В+, но пак повтарям - тази група е доста често срещана и не би трябвало да е голям проблем.

# 5
  • Мнения: 31
обади се на близките в Бургас да се обадят в радио в кабелна в таксиметрова служба и мисля че ще откликнат на помощ . Успех.

# 6
  • Мнения: X
Malinski, някакви координати на близките (телефон, име)? Ще пусна съобщение в двете кръводарителски групи във фейсбук.

# 7
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Много кофти ситуация,аз съм В+,но за съжаление не мога да дарявам кръв,дано се намерят добри хора и дарят,успех.

# 8
  • Мнения: 4 120
 А къде ще може да се дари щом кръвният център не работи? Аз съм 0+, в Слънчев бряг съм.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 824
Мисля,че кръвния център работи в събота и неделя.Днес към 17ч приятелката ми даде кръв.

# 10
  • Мнения: 408
Кръвния център  все пак работел - вчера мои приятели от Бургас отишли, но ги върнали, защото работели /само по спешност/, но до 18 ч. Ще отидат днес - правели изключения за събота и неделя. Аз друго съм недоумявала винаги - защо трябва да се кръводарява точно в града, където е болния  newsm78 Все пак не може да не се транспортира кръв от един кръвен център до друг. 

# 11
  • Мнения: 654
Успех с лечението и не се чуди,все пак живееш в Абсурдан.
 Hug Hug

# 12
  • Мнения: X
Побутвам темата.

# 13
  • Мнения: 776
  Хемоглобинът ми още е нисък иначе без проблеми бих помогнала. След раждането ми и аз бях с 60 хемоглобин и знам какво е Confused
  Преди 3г. някъде дарихме кръв в Стара Загора за баба ми, която беше в Бургас и нямаше проблеми, така че може да пробвате.
  Успех!

# 14
  • Мнения: 408
Доколкото разбрах са намерили кръводарители-отзовали са се колеги на болния от Бургас   bouquet Благодаря на всички за съпричастността   bouquet В такъв момент е много важна и моралната подкрепа. Към "дес 1984" - за кръводаряване не само желание е достатъчно Sad аз също бих дарила - доброволно, не както е сега-от нужда, но хеч съм с язва, хем с анемия. Моя приятелка в Бургас я върнаха, защото пък е на хормонално лечение. Майка ми се възмущаваше, че едва ли не изнудват хората. Аз го приемам от малко по-друга гледна точка-вярно, неприятно е, още по-неприятен е момента, в който си изпаднал, за да стигнеш до търсене на кръводарители, но какво ще стане ако не се компенсира прелятата кръв?!? Доброволните кръводарители явно са малко, просто нямаме съзнание за тия неща Sad

Последна редакция: вт, 02 авг 2011, 07:14 от Malinski

# 15
  • Мнения: 776
  Аз преди дърявах без да се е налагало да помагаме на някой познат. След като родих все още съм с хемоглобин 105.
  Важното е, че се е помогнало на човека и дано на никой не му се налага такова нещо.

# 16
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Аз също преди съм дарявала доброволно,но преди 2г.на съпруга ми се наложи да преливат и на мен не ми вземаха,била съм много слаба,щяла съм да припадна,на хора под 50кг.не взимали кръв,а аз съм около 50 +,– 1кг,казаха не,не можело да се рискува.

# 17
  • Мнения: 4 120
Да, трябва да си над 50 кг и хемоглобинът да е в норма!

# 18
  • Мнения: 1 035
Още ли се нуждаете от кръводарител?

Общи условия

Активация на акаунт