Кой е егоиста в случая?

  • 21 217
  • 528
  •   1
Отговори
# 30
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
жената е егоист,
мъжът е глупак.
ако го задържи, ще съска само през бременността ...

# 31
  • Мнения: 2 161
Има понякога теми като тези, след които ми остава един такъв горчив вкус и си мисля, че някои жени заслужават да бъдат мачкани, унижавани, хулени и подритвани.

# 32
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Да, определено.

# 33
  • Мнения: 46 511
Последната дума е на този, който ще свърши "черната" работа.
Егоист не мога да посоча, и двамата реагират емоционално.
Не разбирам защо хора, които не искат деца не ползват предпазни мерки?


Аз съм от жените, които споделят всичко с мъжете си, но за аборт не знам дали ще имам смелостта.

# 34
  • Мнения: 571
Мъжът е глупак понеже въреки нежеланието и иска бебето,или защото и позволява да си изказва претенциите newsm78

# 35
  • Мнения: 284
жената е егоист,
мъжът е глупак.
ако го задържи, ще съска само през бременността ...

За мъжа съм съгласна Peace, но че жената е егоист не напълно. Ами хайде да започнем да ги раждаме като някои малцинствени групи, колкото дойдат толкова Stop. Егоизъм ли е да прецениш и избереш как да живееш пълноценно, или какво да го остави въпреки волята си и да направи нещастни цялото си семейство. Защото тази жена е майка на едно дете, а ще стане и на второ и когато един човек не е удовлетворен от живота си как ще отглежда тези деца и ще се грижи за семейство.

# 36
  • Мнения: 676
Хехехе, много интересно е тук напоследък.
Ако темата беше в обратен вариант - жената иска детето, а мъжът - не го иска и й казва да прави аборт, тогава пак той щеше да е черния и лошият. И пак само жената щеше да е тази, която разполага с тялото си. Но някой замисля ли се, че колкото е нейно това дете, толкова е и негово. И решението би трябвало да е взаимно, защото касае частица от всеки един от тях.
И когато жената е тази, която категорично не желае дете, на нея се пада и по-голямата отговорност в предпазването от забременяване.
Да, дете не се ражда с ултиматуми.
Егоисти са и двамата в случая.
Да са мислили като са го правили.
Сега вече, за да не си разваля дамата комфорта (защото друга основателна причина не видях, не става дума нито за пари, нито за някакви здравословни проблеми), трябва да убие едно живо същество. Аз лично не бих взела с лека ръка такова решение.

# 37
  • Мнения: 12 662
Той от онези емоционалните и властни, които знаят винаги кое е най-доброто за жената. Като толкова го иска това дете, има си други начини да я убеди.  Аз вярно съм опърничава, но ако някой ми постави такъв ултиматум, наистина няма да ме види повече.

# 38
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
мъжът е глупак, защото заплашва вместо да осигури спокойствието на жена си.
ха тещеница го е написала ...

# 39
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
За мъжа съм съгласна Peace, но че жената е егоист не напълно. Ами хайде да започнем да ги раждаме като някои малцинствени групи, колкото дойдат толкова Stop. Егоизъм ли е да прецениш и избереш как да живееш пълноценно, или какво да го остави въпреки волята си и да направи нещастни цялото си семейство. Защото тази жена е майка на едно дете, а ще стане и на второ и когато един човек не е удовлетворен от живота си как ще отглежда тези деца и ще се грижи за семейство.
rotfImao
разсмя ме.
благодаря.

# 40
  • Мнения: 571
И моето мнение е,че трябва да се говори.Жената е готова да изслуша аргументите на мъжа,но той няма такива.Как ако двама души са в крайна противоположност да се срещнат някъде по средата ако всеки тропа с крак и си иска неговото.Ами бне става.Той казва-нямаш никакви проблеми,ще го раждаш.Тя казва-имам си причини да не искам второ дете към момента.Работа,пари,тясно жилище,дете в градина,което ще има голяма нужда и от майка си,а няма да я получава заради бебето....е такива неща сигурно маловажни,но на мястото на майката може и да не ви се сторят такива.
Но категорично съм против "ти ще родиш въпреки всичко" и "Не искам това дете просто защото не го искам"

# 41
  • Мнения: 102
В този случай виновни и егоисти няма поне за мен.Случилото се е факт и никой не е застрахован, колкото и да хулим, така че на тази ситуация изхода и виждам само и единствено в спокойни и интелегентно проведени разговори между двамата настоящи родители, в аргументирано обсъждане на проблема и вземане на общо решение, та дори и то да е с цената на малък компромис  на една от страните.
В крайна сметка не е настъпил края на света, нито някой се е разболял неизлечимо!

# 42
  • Мнения: 15 208
*Мира*,

Ти си трето лице и от написаното личи, че си на страната на жената. Трудно е да има обективност при положение, че си взела страна, а ние не познаваме хората. И все пак описаното е на първо четене. След два дни може да има друг развой в семейството.

# 43
  • Мнения: 2 479
За да расте едно дете обичано и щастливо, важна предпоставка е да е желано от родителите си. От двамата родители. Отделно - жената има последната дума, естествено. Природата така ги е уредила нещата. Този, и да е имало някакви шансове жена му да пожелае да роди това дете, с изказването си ги е намалил драстично. За жената бебето отсега е проблем, защото е причина за психически тормоз върху нея. Да им имам представите за семейство на тия ненормалници... ooooh!

# 44
  • Мнения: 4 806
За вина изобщо не става дума.
За егоизъм. Всеки е егоист. Но
някои са по-умни и схватливи.

Общи условия

Активация на акаунт