Слагате ли ги да си играят на пода?

  • 2 526
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 753
ЗДравейте мами! Тези дни Анна много се опитва да ходи, обаче иска и да лази по пода. Аз обаче не й давам, защото е студено - буквално за 1-2 минути й истиват ръцете и носа ако я оставя да си играе на пода. от друга страна няма къде другаде да си играе свободно и не знам сега какво да я правя. Да я пускам ли на пода? Вие пускате ли вашите деца на пода? Аз ще постеля някакъв килим, с паркет сме и има някаква изолация все пак, но въпреки това си е студено.... Не знам  Thinking много се чудя.
Дайте малко акъл...

Последна редакция: ср, 14 дек 2005, 15:32 от Ал Бънди

# 1
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Да, слагам я да си играе на пода. Ние сме с теракот, но аз постилам едно одяло сгънато на 4 на земята, а деси сяда на него и си играе с играчките. Но не се застоява много. Обича да се качва и слиза от дивана и го прави почти непрекъснато  Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 39 783
Да, пусках Дияна да лази по пода. В квартирата бяхме на паркет, с килим в/у него. Въпроса, че тя напираше да лази и по балатума в коридора. Сложи пантофки на крачетата.

# 3
  • Мнения: 3 537
Основно си играе на пода,на килима или на паркета направо.Обличам го добре за да не му е студено,задължително е с пантофки,въпреки,че понякога са му студени ръцете,но нищо не мога да направя,не мога да го вържа и да му кажа да си играе на леглото Grinning

# 4
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Пусках Рони да лази колкото си иска, но само в нашата стая - тя е с мокет.В коридора и кухнята е с теракот и там нямаше достъп, поне докато зависеше от мен Wink

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 5 921
след като падна два пъти от дивана, вече си играе само на земята. С килим сме и той изолира, а детето е с грейка на гърба и  термочорапки. Само за разходките из другите стаи (с теракот и гранитогрес) обувам пантовки зайци, но в нашата стая ги свлям че и пречат да пълзи

# 6
  • Мнения: 1 512
В квартирата всичко беше теракот- детската стая, кухнята и хола. В хола имахме един дебел килим. Постилах върху него едно олекотено юрганче, останало от племенника ми, като килимче за игра. Тя си пълзеше, играеше си, сядаше, лягаше, търкаляше се. Обличах едно поларено гащеризонче, чорапки и буйки, когато почна да се опитва да ходи, пък и още си лазеше и излизаше извън очертанията на килимчето.
Сега сме с паркет, пак слагам отгоре това юрганче и тя си играе на него.
Пускай смело детето да играе Grinning

# 7
  • Мнения: 5 577
И аз слагам моето момче да пълзи на пода.

С паркет и килим сме. Но при нас не е студено и го пускам. Дори само на паркета.

На теракота не.  Naughty

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 605
Аз почти не вдигам децата от пода  Laughing
Не можем да се похвалим с топли стаи и идеална подова настилка, но вече съм се отказала от борбата и оставям баткото да се търкаля, а малката да пълзи свободно. Не им постилам нищо специално. Като са облечени добре няма страшно.

# 9
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Да, слагам го от 5ти месец, но ние сме с паркет и килими. В началото се обръщаше и въртеше, на 6 м. се влачеше по корем а от 7-ми м. пълзи. По цял ден е на пода. В коридора и кухнята е с теракот и там гледам да не шари много.

# 10
  • Мнения: 8 505
О,да!Постоянно е на пода.Ако е студено,постилам нещо на земята и гледам да не стои на течение,а по-встрани.

# 11
  • Мнения: 2 255
Ами Калоян си е все на пода, искам не искам това е , все се търкаля, сяга, даже лази (нищо че е ходещо човече  Laughing) а най-обича да лежи на ламината в коридора  #Crazy там е студено, но какво да правя и да го преместя, пак ще отиде. Тъй че съм го оставила на свобода  Joy

# 12
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Да иначе няма как,не мога да го държа все в кошарата,ние сме с мокет и парно.

# 13
  • Мнения: 8 769
Да, слагам го да си пълзи на воля. В този апартамент е топло, така че нямам проблем.
Дъщеря си също не ограничавах, макар да бяхме в проветривата и студена квартира-слагах по земята одеала и прочие постелки. За разлика от този апартамент, където бебе щъка навсякъде, там дъщеря ми бе ограничена само в една стая.

# 14
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Алекс по цял ден се въргаля по пода. Но какво да я правя. Играе,сяда,върти се ,пълзи и какво ли още не. Ние сме с паркет навсякъде,но не навсякъде има килими в стаите.Та обикновено седи направо на голия паркет.

# 15
  • Мнения: 127
Ива е на пода нон-стоп. В хола сме на теракот, отгоре сме сложили мокет. Постилам едно одеяло сгънато на четири и отгоре слагам едно олекотено юрганче - детско. По цял ден се търкаля там , а и ние с нея като играем. Laughing

# 16
  • Мнения: 1 489
Аз също я оставям да си играе на пода.В хола,коридора и кухнята сме с теракот,но в нашата стая е с паркет и килим и тя знае че само на килима се сяда.

# 17
  • Мнения: 1 753
Ами явно и аз ще я пускам вече да лази долу... Ама ще я обличам по-дебело, че много бързо изстива долу...  Sad Всичките ни стени са външни, под вратите има по 1 пръст от където духа страхотно...  Shocked Ама ще уплътняваме, ще постиламе и така...

Добре де вашите деца не боледуват ли като непрекъснато са на земята? Не изстиват ли?

# 18
  • Мнения: 2 732
Аз не и давам да сяда на земята .Лятото да но от както е станало студено съм и казала че е студено на земята и тя си играе на леглото .

# 19
  • Мнения: 1 172
Играе предимно на пода, върху пъзела или одеяло.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 605
Добре де вашите деца не боледуват ли като непрекъснато са на земята? Не изстиват ли?

Моите впечатления са, че колкото повече ги пазя, толкова повече боледуват.

# 21
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
И у нас е теракот, но Ивчо по цял ден е на земята, а няма как да му кажа да не се търкаля там - много ме е яд, че мръзне на пода, но слагам и аз /освен килима/ по едно одеало. В детската стая е най-топло, там няма теракот, а балатум, а отгоре мокет, а сега слагам и едно килимче /от онези с нарисувани магистрали/.

# 22
  • Мнения: 7 837
И Самуил играе само на пода.  Климатика при нас духа студено и съм забелязала, 4е на земята се усеща най-осезаемо. Ръцете му почти постоянно са студени, затова го пипам за вратлето.
Преди постилах нещо върху мокета, но сега, откакто ходи съм разчистила, защото се спъва.

# 23
  • Мнения: 1 645
Дани се въргаля на пода от както е пролазил(на 9 м.) та и до сега е така.
На диваните рядко се качва,а ако се качи стои по 1 - 2 минути и пак слиза.
В къщи детската и спалнята са с паркет,а навсякъде другаде е гранитогрес,който държи доста студено за това го обличам с чорапогащи и ватиран панталон и без пантофки не може да ходи Naughty..

# 24
  • Мнения: 972
И аз я слагам на пода да си играе от един месец вече.
В едната стая съм постлала един дюшек и отгоре слагам едно одеяло.
Предпочитам да е на земята, така няма опасност да падне.

# 25
  • Мнения: 2 075
Почри цялото време, в което сме вкъщи и не спи, бебто е на пода. Постлала съм един стар дебел юрган и тогоре 1 одеало. Доскоро я удържах там, но сега вече е рядкост да пълзи на одеалото, по-скоро е около него и пипа всичко. Ние сме с ламинат, но по гранитограса не й давам да лази.

# 26
  • Bristol
  • Мнения: 9 367
Ами ако не е на пода аз ще лудна  Crazy. Къде си играе твоето дете?
В БГ оставях първото ми дете да лази по пода. Бахме в къща и зимата беше доста хладно, но слагахме дебел килим и в общи линии гледах да не се застоява дълго извън килима на теракота. Тук температурите не са толкова ниски и просто не съм се замисляла. Мъж ми само ми прави забележки, че щяла да изстине така беба Rolling Eyes.

# 27
  • Мнения: 4 629
Ами то къде да си играе, ако не на пода  newsm78 Досега е настивал един път, но не и от това, че седи на земята. Не смятам, че даца, които играят на пода боледуват по-често

# 28
  • Мнения: 2 655
Наистина е трудно с лазещо бебе. И АЛИ лазеше на пода и сега играе на пода, но имам килим в хола. Когато идва при мен в кухнята /там е теракот/ съм я научила да си носи едно малко такано губерче и сяда на него. Преди аз го носех, но тя вече е голяма и всичко разбира. Laughing

# 29
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
От сами начало е по пода. Щото като беше на 20 дена го изтървах по глава от спалнята и имам фикс идея.
Вкъщи сме с мрамор и вълнен килим отгоре. И активната гимнастика, но тя не се брои, защото играя около нея, а не върху нея. Като се движи, мисля да не е така страшно  newsm78 Какво ли знам, де, но засега не е боледувал

# 30
  • Мнения: 2 274
От четири месеца е на пода. Само така играе пълноценно и познава света! Mr. Green Не ме е страх, че ще "изстине", освен ако няма някой болен  наоколо. А лазенето, изправянето, клякането и всички движения, които прави са доста загряващи!

# 31
  • Мнения: 399
Постоянно е на пода. В началото и аз се впечатлявах да не е на теракота, постилах одеала, но той не се спира. Просто невиждам начин да го огранича, защото се надават едни викове, писъци  Shocked (съседите сигурно мислят, че го бия). Пантофи, обувки всичко остава по "пътя" и дефакто пак си е по чорапи, според мен не трябва да се навличат много, защото се потят като се движат и тогава течението е още по опасно.

# 32
  • Мнения: 2 910
Аз не я слагам да си играе на пода,но когато се заиграе за малко с нещо и седне ,как ще прекъсна този процес,повдигам и леко дупето и слагам някакво одеало.По-принцип тя много рядко сяда на земята,тъй като от малка все и натяквах да става и така се научи.

# 33
  • Мнения: 410
Ами Борис е по земята от както е пролазил. И ние сме в стар апартамент ( сега) с паркет, имаме килим, а на откритата част на паркета постилам ( през зимата ) едно килимче, което ушихме от стари агнешки кожуси, които никой не носи от десетилетие сигурно. Много топли! А пред вратите на балкона поставям пъчно ушити възглавнички, тип салам! То основната чст от играта става на пода! Къде другаде да караме колите, да стройм мостове и къщи и т.н. ?
А. и пантофки от агнешка кожичка носим.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Основно си играе на пода,на килима или на паркета направо.Обличам го добре за да не му е студено,задължително е с пантофки,въпреки,че понякога са му студени ръцете,но нищо не мога да направя,не мога да го вържа и да му кажа да си играе на леглото Grinning


И ние бяхме така Peace

# 35
  • Мнения: 3 777
Там си живее, на пода.

# 36
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Постоянно е на пода,просто гледам да е облечен подходящо-
пантофи и по плътни дрешки,това е. Hug

# 37
  • София
  • Мнения: 679
Като стана на около 6 месеца и я пуснахме на пода. По цял ден обикаля къщата полупълзяща полуходеща като пате. Купихме и два килима и ги сложихме един върху друг за да й е по мекичко като пада в нейната стая и познайте да стоим върху килима е най-омразното нещо.
В момента я използвам като прахусмукачка каквото си намери на пода отива в устата Laughing

# 38
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз още не, че един път пробвах и той взе ,че се килна и тупна кофти и плака  Cry - хем на одеало беше.А сме и на 1 етаж и бррррррр - студ!

# 39
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
И Нели е предимно само на пода. Но при нас е топло, защото отдолу е изолирано. Може да пробваш с тези детските пъзели с животните и буквите- според мен изолират много добре

# 40
  • Мнения: 8 769
Добре де вашите деца не боледуват ли като непрекъснато са на земята? Не изстиват ли?
Ми...не

# 41
  • Мнения: 3 611
Ами да, слагала съм Янис да си играе на пода, дори сега и сега редовно си играе легнал на земята. Разбира се в нас е топло, а и ние сме с мокет и отгоре персийски килим, та не вярвам да му е студено.  Thinking

# 42
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Мартин е постоянно на пода. Килими нямаме, само на ламинат сме. Студени са му ръчичките, но като му пипна вратлето е топло така че според мен няма проблем.

# 43
  • Мнения: 854
Слагам го Simple Smile С паркет сме и с килим. Но и по паркета сяда някой път, какво да го направя. Ама откакто е почнал да сяда хубаво и после да пълзи си е все на земята. Пада, удря се, плаче, ама поне е от ниско Wink

# 44
  • Мнения: 5 647
Няма проблеми да я оставяш да играе на пода.

# 45
  • Мнения: 218
Постоянно е на пода,просто гледам да е облечен подходящо-
пантофи и по плътни дрешки,това е. Hug
и ние сме същата работа

# 46
  • Мнения: 505
слагай смело и не се къхъри че е студено..че те дечицата трябва и да се каляват..пък и на дупето нали си имат възглавнички(памперс де)..ние докато неможехме добре да седим се подпирахме с възлавници..а лятото я слагахме на килима в спасителен пояс..голяма смешка беше..но нямаше опасност да тупне с тиквата си на килима..че много боли  newsm66

# 47
  • Мнения: 144
Ние сме със теракот навсякъде.В хола сме послали килим под който има още 2 изолиращи вълнени постелки.Лошото е ,че като пълзи се налага постоянно да го връщам на килима,защото ще му измръзне дупето,но няма друг начин така сме устроени в момента.

Общи условия

Активация на акаунт