Разкъсващ и силен рев при бебе

  • 22 258
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 562
Но вече 3-ти път бебо ни плаши до смърт.Изпада като в криза и за около половин час реве много,ама то не е обикновен рев,а се дере.Чак не може да си вземе въздух от непъване и дране.
Малката е така.Прави ми такива кризи на 3-4 седмици.Имаше период в който ревеше истерично почти всяка нощ по половин-един час.Тази сутрин към 4.30 пак рева така,но поне мина за десетина минути.Никой не знае защо Confused

# 16
  • София
  • Мнения: 1 149
Олчи, нормално е когато си мама за първи път да се вгелждаш в бебето и да намираш за притеснително почти всяко негово безпокойство, плач и т.н. Включвам и себе си в това число. Поне до преди известно време. И на мен ми е първо дете. Треперех му за най-незначителните неща. Една нощ когато беше на месец и нещо ревах ЦЯЛА нощ заради това, че беше върнал малко повече от вечерното си мляко.... Не се задълбавай чак толкова, когато си го нахранила, сменила памперса, не му е топло, студено, водила си го на лекар (друг е въпроса лекаря да е свестен) и не е болен, т.е. - направила си всичко, за да се убедиш, че е добре, не се притеснявай излишно, нормално е бебетата да плачат (дори да се дерат понякога) без да можеш да конкретизираш защо. Че не реват без причина, е вярно, но причината може да е някакъв дискомфорт, който не е повод за побъркване от притеснение, напр. коликите - как да изрази едно бебе това, че го боли коремчето - с плач. Ако го свие повечко, ще почне и да се дере. Като му помогнеш по всички начини, остава само да имаш търпение да отмине. Незнам дали се разбра какво имам впредвид, стана и малко дългичко.... Опитвам се просто да те успокоя

# 17
  • Мнения: 3 736
Моята щерка реве по този начин от три седмици вече, като по часовник след вечеря - истерично. Люлеем я в столчето й и в повечето случаи заспива, ако не заспи, поне млъква след около 15 минути. Има газове, това е едната причина, а другата, според наблюденията ни е, че просто трябва да пореве малко.  Grinning

# 18
  • Мнения: 33
Олчи,щом сте ходили на лекар и и е казал,че всичко е ок,значи няма защо да се притесняваш.Първото нещо,което аз правя при силен рев е да пипна ушичките!Бутни му ушичките,да не би да го болят,примери Т,за си по-спокойна. Но щом има колики значи е от това! Ние бяхме 4 месеца с колики и денонощно реване  Laughing А за лапането на юмручетата , всички са така  Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 183
Благодаря ви момичета.С нетърпение чаках да се освободя и да видя дали сте ми писали.Наистина ме поуспокоихте.Явно не всичко можем да разберем за малкото ни човече,а само да гадаем и да се съветваме една на друга.Тази вечер ме е страх да се похваля,но е много спокоен.Взех му кремче за коремче Бейбинос.Препоръча ми го една позната аптекарка.Каза,че е по-добре с него,отколкото с капките.Не знам дали е от него,но се поуспокои.Все пак ще следя темата,защото явно има още какво да се уча  bouquet

# 20
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Точно това кремче и масажчето което върви с него на нас ни помогна при подобни кризи от колики. При нас общо двете имаха 3-4 кризи, до 3-тия месец и това ни бяха коликите  Peace

# 21
  • Мнения: 245
Tова става от ваксини, наричат го "лилав плач", защото бебетата се дерат до полилавяване понякога. Заведете го на хомеопат, да се даде лекарство за премахване на страничните ефекти от ваксините.

Общи условия

Активация на акаунт