Игли си имаме, ала не сме плетачки, наричаме се храбрите шивачки-тегел номер 9

  • 93 036
  • 748
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 0
моргана шиенето е творческа работа и никой не е застрахован от гафове,  #2gunfire аз лично съм самоука и понякога дори да не съм успяла да постигна желания ефект никога не съм мислила да се отказвам просто за мен е не само хоби, а и релакс,  Crazy  хайде малко по смело  Mr. Green

dorabella може да погледнеш тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=268305.0 тук има доста инфо  Flutter

# 721
  • Мнения: 25
Аз никога не съм била добра шивачка, и сега не съм. Преди година и нещо извадих машината решена да правя нещо и си казах, че каквото и да се получи ще си го нося с кеф и гордост, ако ще най-големия парцал да е. Някои неща наистина не ми се получиха, но пък други получиха овации. Така че, моргана прави го за кеф и не се ядосвай. Wink

# 722
  • Sofia
  • Мнения: 26 480
И аз съм самоука,колко много гафове съм правила,чудни платове съм разваляла,но не съм се отказвала...Имах желание и се научих,1 год.се учих при една моя близка в ателието и,още се чудя как ми гласува доверие и ми даваше неща,които не умеех да правя,със седмици правех едно и също,джобове с филетки,ревери...после мъжки панталони,сака,абитуриентски и сватбени рокли...но понаучих доста...дори имам и награда от един конкурс в списание през 2002г. за ,,Най-добре ушит тоалет,,по тяхна кройка...е не беше 1-ва награда,но все пак си е стимул...

# 723
  • Sofia
  • Мнения: 4 728
Доли, голямо браво!
Мечтая си и аз за мноооого свободно време и евентуално приятелка с ателие. Wink Може и без приятелката, но понякога е много неприятно, като мъчиш нещо и няма кой да ти даде съвет или да ти покаже нагледно.

# 724
  • Sofia
  • Мнения: 26 480
Всичко се учи с практика,само теория не става...И на мен ми липсва многото свободно време,имам доста  скроени и недовършени изделия,но се надявам все някога да ги приключа

# 725
  • Мнения: 1
lindor , извини ме за бавният отговор , но не съм влизала скоро . Аз тегля кройките от руските сайтове примерно http://forum.myjane.ru/viewtopic.php?t=30815 а в осинка можеш да ги гледаш ако искаш определен модел например .

# 726
  • Мнения: 1
Здравейте, бих искала да ви помоля за малко помощ или насока Smile Искам да си направя едно потниче с паднало деколте (аз така си го знам този вид деколте  Rolling Eyes ако има друго име кажете Smile ) и гол гръб. Нещо подобно на това, но без качулката:

http://www.ivanel-bg.com/products/%D0%9F%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%B8 … %D0%BA%D0%B0.html

Може и гърбът да не е чак толкова гол  Laughing И ми се иска потничето да е тип "балон" . Имам си плат и ми трябва кройка или някакви насоки как да го направя Smile

Предварително ви благодаря  bouquet





Здарвей Justmyself84 , много хубав потник . Ще ти кажа аз какво бих направила когато правя такова деколте , хващаш една блуза ( която харесваш как ти стои ) по нея си отбелязваш ръкавните извивки и колко трябва  да е широка , после вмето вратна извивка си правиш дъга нагоре (вместо да си изрежеш надолу за врата ) така че като се облече после тази дъга да се нагърчи надолу и става като люлка ( аз съм си поравила и друг вариант слагам кройката на обикновена блуза на гънката на плата но не я слагам точно на гънката а оставям малко място т.е. от там ми идва ширината за  деколтето и отново оформям като дъга горе) а по дължината си оформяш колкото искаш да ти е широко за балона и там има двя варианта да е с кант отдолу както е на снимката (само дето твоят потник ще е с по голяма широчина ) или да направиш на блузата хастар който да ти е по къс и когато си оформяш подгъва го изминаваш от вътрешната страна ( между хастара и лицевият плат ) като леко се усуква и така се полъчава истински балон . а за гърба мога да ти предложа ако ще слагаш сутиен направи го от мишница до мишница т.е. само нагоре да ти е гол гърба и като си оформяш подгъвчето на горната част мна гърба си сложи леко опънат ластик за да ти придържа потника да не пада надулу . Не занм дали ще успееш да се ориентираш по моите обяснения , но толкова мога да ти кажа ( със сигурност си има по - редовен начин , но аз винаги правя нещата както си ги представям че трябва да се направи и винаги се получава ). Успех , и чакам да видя потника скоро .

# 727
  • Мнения: 122
Здарвей Justmyself84 , много хубав потник . Ще ти кажа аз какво бих направила когато правя такова деколте , хващаш една блуза ( която харесваш как ти стои ) по нея си отбелязваш ръкавните извивки и колко трябва  да е широка , после вмето вратна извивка си правиш дъга нагоре (вместо да си изрежеш надолу за врата ) така че като се облече после тази дъга да се нагърчи надолу и става като люлка ( аз съм си поравила и друг вариант слагам кройката на обикновена блуза на гънката на плата но не я слагам точно на гънката а оставям малко място т.е. от там ми идва ширината за  деколтето и отново оформям като дъга горе) а по дължината си оформяш колкото искаш да ти е широко за балона и там има двя варианта да е с кант отдолу както е на снимката (само дето твоят потник ще е с по голяма широчина ) или да направиш на блузата хастар който да ти е по къс и когато си оформяш подгъва го изминаваш от вътрешната страна ( между хастара и лицевият плат ) като леко се усуква и така се полъчава истински балон . а за гърба мога да ти предложа ако ще слагаш сутиен направи го от мишница до мишница т.е. само нагоре да ти е гол гърба и като си оформяш подгъвчето на горната част мна гърба си сложи леко опънат ластик за да ти придържа потника да не пада надулу . Не занм дали ще успееш да се ориентираш по моите обяснения , но толкова мога да ти кажа ( със сигурност си има по - редовен начин , но аз винаги правя нещата както си ги представям че трябва да се направи и винаги се получава ). Успех , и чакам да видя потника скоро .

Здравей Simple Smile Благодаря много за обяснението Simple Smile Съвсем случайно си намерих кройка за такъв потник. С такова деколте и наполовина гол гръб  Grinning Очаквам скоро да е готов и да се похваля Simple Smile

# 728
  • Глоджево/близо до Русе/
  • Мнения: 186
здравейте,влизам само набързо да ви покажа коланчето ,което си спретнах за утре от подръчни материали

# 729
  • Мнения: X
Искам и мен някой да ме учи да шия или да ми покаже разни основни неща, но няма кой. Евентуално ако си намеря някъде някой курс. newsm78

Аз не съм шила почти нищо напоследък. Само една тениска на патета за малкото ми пате:

# 730
  • Sofia
  • Мнения: 26 480
Много добре си се справила дори...

# 731
  • Мнения: 617
Синьо справила си се чудесно, браво  Peace
Момичета рових се из старите теми и виждам, че по преди доста от момичетата участвали по-активно в темите тогава са си изтеглили една програма Леко за кройки и дискове с модели към нея. Много искам да я намеря, защото мисля, че ще ми е полезна. Знае ли някой откъде може да се дръпне програмата?
mama na dili ти си истинско вдъхновение за мен с енергията която имаш да твориш.  Wink

# 732
  • Sofia
  • Мнения: 4 728
Моргана, имаше тогава и линк за теглене на програмата, може би дори в първия пост на темите. Аз я бях дръпнала, но не тръгна.  Confused

# 733
  • София
  • Мнения: 195
Здравейте момичета Simple Smile

Може ли да ми кажете къде евентуално се продава памучен плат, подходящ за кърпи за чинии. Имаше едни бели платове като вафлени корички. Много добре бършеха мокри неща. Никак не съм доволна от сегашните кърпи, които продават по магазините - или оставят мъх, или само замазват  Sad

И още нещо търся, но не го намирам по шивашките магазини наоколо - платове/ или някакво нововъведение/ за подлепяне на малки скъсани неща. Не става въпрос за лентите за подгъване на панталони, а за по-широки парчета плат или нещо друго.

# 734
  • Мнения: 617
Дидито, за съжаление не мога да ти помогна защото не съм от София, но като се включат другите дами със сигурност ще те насочат на някъде. Аз дори и за Бургас не се сещам да съм виждала такъв плат, а ти ми напомни, че е добре и аз да си подновя тези кърпи.
Аз имам един въпрос към по-опитните. Може ли всяка машина да използва двойна игла за имитация на покривен тигел, необходими ли са две калерчета или нещо друго специално? Четох някъде, че не е нужно нищо специално освен тази игла, но ми се вижда нереално пък и никога не съм виждала как изглежда тази игла.

Общи условия

Активация на акаунт