Плесенясахаме предколедно

  • 2 342
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 978
Мами в UK, моля ви за помощ. Бихте ли ми препоръчали препарат за премахване на плесени? Нещо гледам по ъглите сме се оплесенясали (не беше така миналата година newsm78), та се питам ако някоя е имала подобен проблем как се е справила? Предварително благодаря.

# 1
  • Мнения: 3 146
Изходът не е ли просто да изчистиш хубаво със силен препарат. newsm78

# 2
  • Мнения: 1 366
Белина, колкото и банално да звучи!! Безотказно е!!

# 3
  • Мнения: 1 793
и при нас от време на време се образува плесен по ъглите в банята. използвам препарата 'Dettox' - mould and mildew remover. съдържа белина, така че си мисля, че и  обикновена белина може да помогне.

# 4
  • Мнения: 978
Именно затова питам за препарат.
Белината работи безотказно, така е, ама като е в спалнята, как да чистя с белина? Ще се издушим. Абе голяма гадост. Sad

# 5
  • Мнения: 2 452
Именно затова питам за препарат.
Белината работи безотказно, така е, ама като е в спалнята, как да чистя с белина? Ще се издушим. Абе голяма гадост. Sad

Потърси информация из нета; какъв цвят ви е плесента? Ако е черна викай директно специалисти! Тя е много опасна за здравето!

# 6
  • Мнения: 1 366
Не, няма, мила - отвори широко прозореца. А и го изцисти сутринта, така че до вечерта преди лягане няма да мирише. Аз го правих малко преди да родя - не се тревожи. А решава проблема кардинално...

# 7
  • Мнения: 1 793
Именно затова питам за препарат.
Белината работи безотказно, така е, ама като е в спалнята, как да чистя с белина? Ще се издушим. Абе голяма гадост. Sad

да, така си е. гадост голяма е, ама не знам дали има препарат за плесени, който да не съдържа белина /може и да има де/. смърди ужасно и после доста време трябва да се проветрява, а сега не е време прозорците да са разчекнати целодневно. спомням си, че един път чистихме плесен и в спалнята, и в кухнята по прозорците. ей, натрови ми се душата от тая миризма, ама какво да се прави.

# 8
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
тук има белина с мириз на лимон или други. не е толкова силна миризмата. но наистина само тя ти е спасението.

# 9
  • Мнения: 978
Лаура, черна е да. Не знам какви специалисти да викам. То е от това, че парното ни няма термостат и има големи разлики в температурите като го включим.Sad

# 10
  • Мнения: 364
и ние имаме плесен от 1 година и с препарати го 4истихме и пак си иzлиzа в спалнята и в детската стая.4овека който дьржи сградата каzа ,4е не сме проветрявали и от това било Closeама аz всеки ден проветрявам по няколко 4аса Crossing Armsвси4ко идва от иzолацията и с никакьв препарат неможе да се оправи.ние май 6те сменяме жили6тето,то ве4е не се иzдаржа тоя мухьл ooooh!

# 11
  • Мнения: 2 452
Лаура, черна е да. Не знам какви специалисти да викам. То е от това, че парното ни няма термостат и има големи разлики в температурите като го включим.Sad

И аз не зная; зная само, че мои приятели във Финландия почти си престроиха къщата заради нея. Наложи се да "отварят" навсякъде, където има изолация - стени, прозорци, да санират и отново да затварят. Имай предвид, че е много опасна за здравето. Ето ти един сайт от нашенско (става въпрос за плесен наистина, не се шокирай от правописа Mr. Green).
http://www.cmhc-schl.gc.ca/en/burema/gesein/abhose/abhose_ce08.cfm

# 12
  • Мнения: 978
Ох, абе много е тъпо. Поназнайвам и аз за плесените малко. Ще взема най-скъпия препарат и ще действам утре.
(Ние сме под наем и освен да се изнесем друго май не ни остава;) Пълна победа на плесените;))

# 13
  • Мнения: 11 314
Алармирай собственика на апартамента веднага!
Той трябва да се погрижи за специалист който да потърси  къде е източника на влага в жилището и да я премахне
Това посред зима и то в спалнята е просто ад!
Няма да можеш да я изчистиш, докато не се премахне причината за нея.
Едва ли е само разликите в температурата, явно има някъде теч, пробив на тръба или лнещо друго
Току така плесен или мухъл не се появява

# 14
  • Мнения: 2 452
Ох, абе много е тъпо. Поназнайвам и аз за плесените малко. Ще взема най-скъпия препарат и ще действам утре.
(Ние сме под наем и освен да се изнесем друго май не ни остава;) Пълна победа на плесените;))

Според мен се опитайте да се изнесете, щом жилището не е ваше. Не зная как стои въпроса с черната плевел при вас, но в Канада и Финландия това е сериозен проблем!
Ето ти още един сайт:
http://www.mold-help.org/

# 15
  • Мнения: 1 581
Аз пък останах с впечатлението, че за Англия е нормално. Ние поне винаги мухлясваме - и в предишната квартира, и в тази, и много други около нас се оплакват. Махам мухъла редовно, с белина или този препарат 'Dettox' - mould and mildew remover, зелена опаковка, ако е същия. При това имаме и дехюмидифайър и реших, че спасение няма. Мухлясват ни външните стени, в тази квартира по-рядко, защото проветряваме по-често и изосновно, в предната прозорците бяха гадни, и дограмата правеше голям конденз.
И препаратът мирише на белина, така че няма спасение от миризмата. Аз като напръскам, излизаме цял ден навън, да се проветри и вечерта се спи ок.

# 16
  • Мнения: 7 837
И аз не зная; зная само, че мои приятели във Финландия почти си престроиха къщата заради нея. Наложи се да "отварят" навсякъде, където има изолация - стени, прозорци, да санират и отново да затварят. Имай предвид, че е много опасна за здравето. Ето ти един сайт от нашенско (става въпрос за плесен наистина, не се шокирай от правописа Mr. Green).
http://www.cmhc-schl.gc.ca/en/burema/gesein/abhose/abhose_ce08.cfm

Съседите ни също стъргаха чак стените, за да я премахнат, защото ина4е имаха забрана да продават жилещото. И тук мухъла е голям проблем. Сега след урагана Уилма ни оправят покрива, след това трябва да мине комисия, която да констатира, 4е няма спори под покрива и ватата.

# 17
  • Мнения: 978
Алармирай собственика на апартамента веднага!
Той трябва да се погрижи за специалист който да потърси  къде е източника на влага в жилището и да я премахне
Това посред зима и то в спалнята е просто ад!
Няма да можеш да я изчистиш, докато не се премахне причината за нея.
Едва ли е само разликите в температурата, явно има някъде теч, пробив на тръба или лнещо друго
Току така плесен или мухъл не се появява

Права си. Така и ще постъпим. Тя се появи на стената, която е външна.Sad Не знам дали могат да направят нещо. Къщата бе новоремонтирана като се нанесохме, с алуминиева дограма. Но това според мен не е от теч. Благодаря ти много за подсещането. Ще се обадим на агенцията.

# 18
  • Мнения: 978
Аз пък останах с впечатлението, че за Англия е нормално. Ние поне винаги мухлясваме - и в предишната квартира, и в тази, и много други около нас се оплакват. Махам мухъла редовно, с белина или този препарат 'Dettox' - mould and mildew remover, зелена опаковка, ако е същия. При това имаме и дехюмидифайър и реших, че спасение няма. Мухлясват ни външните стени, в тази квартира по-рядко, защото проветряваме по-често и изосновно, в предната прозорците бяха гадни, и дограмата правеше голям конденз.
И препаратът мирише на белина, така че няма спасение от миризмата. Аз като напръскам, излизаме цял ден навън, да се проветри и вечерта се спи ок.


Ох не знам дали е от страната или просто от начина на строителство. Тичам за Дитокс-а.

# 19
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
И ние го имахме и все още го имаме този проблем с мухъла
Появи се за първи път миналата година зимния сезон,пробвах и белина и Дитокс-нъцки Crossing Arms премахва, се но само временно след някоя и друга седмица пак  ooooh! се появява
През лятото постояно беше отворено у дома та малко се кротна, мислех, си че съм се справила уви Cry тази зима с пълна сила пак плъзна по всички стай #Cussing out
Явно няма оправия, докато не се намери източникът
Аз за себе си знам от какво е: нямаме тераса и дрехите съхнат в стаята(нямам избор ooooh!)
Местим се след няколко дни Mr. Green
Поткрепям Уртинна звезда говорете с агенцията-успех

# 20
  • Мнения: 978
Да, точно така. Този проблем се появява от зима до зима. Това е в нашия случай от страхотния конденз, който се получава от парно "до дупка" и студено време навън. Ако имахме обаче термостат, който да поддържа постоянна температура, това нямаше да се случи, но за съжаление ще трябва да се боря някакси. И при нас дрехите съхнат на простор в къщи. Така, че явно е комбинация.........

Успех и на теб!

# 21
  • Мнения: 7 605
Едва ли е само разликите в температурата, явно има някъде теч, пробив на тръба или лнещо друго
Току така плесен или мухъл не се появява

Особено в спалните плесен и мухъл се появяват много бърzо, zа няколко седмици, и беz те4.
ЗаЩо става така? В спалнята спим (ах 4е съм умна ама  Laughing ) и с диШането си проиzвеждаме и доста вода. Тя трябва да отиде някъде, и това са стените. Най 4есто отиват там, където циркулацията на въzдуха е най малка, zа това и винаги се препоръ4ва мебелите да не са плътно до стените а на поне 5см раzстояние.

Единственното спасение е редовното и обилното поветряване. Проzорците трябва да са Широко отворени 2 пъти дневно zа поне 10 минути, според големината на стаята, в спалнята бих ги оставила по дълго отворени zаЩото там влагата е по голяма (съЩо и zаЩото в пове4ето слу4аи стаята е по студена от другите а студения въzдух не може да поеме влагата както топлия).
Колкото ви е по добра иzолацията на къЩата, толкова е по голяма опасността от плесен или мухъл, zаЩото покрай хубавата иzолация няма абсолиутно никаква циркулация на въzдух  Sad

Дано съм го обяснила така, 4е някой да го раzбере. Аz zа съжаление имам съЩо ли4ен опит с плесен и мухъл и много съм 4ела по темата.

За 4ерната плесен Лаура е права 4е е много опасен, а специалист се вика zаЩото ако сам го 4истисШ, от търкането веЩествата Ще отидат във въzдуха и от там 4овек ги диШа, а те могат да предиzвикват алергий, астма и пр  Sick

# 22
  • Мнения: 7 605
Тя се появи на стената, която е външна.Sad Не знам дали могат да направят нещо. Къщата бе новоремонтирана като се нанесохме, с алуминиева дограма.

На мен това ми мириШе на нова, добра иzолация и не достатъ4но поветряване, сигурно от там идва проблемът. Нормално е да се появи на вънШните стени, zаЩото там раzликата в температурата е най голяма.

Не zнам как е в Англия, но в Германия при жилиЩата под наем се обвинява наемателят zа появата на мухъл, ако собственика може да докаже 4е няма спукана тръба или неЩо подобно. Просто тогава каzват 4е наемателят не е поветрявал достатъ4но и трябва да плаЩа zа отстраняването на мухъла....  Confused

# 23
  • Мнения: 978
Да ти призная проветрявам много редовно, защото не обичам да ми мирише на застоял въздух.  Вечер като се върна редовно отварям поне за 2 часа. Събота и неделя прозорците на спалнята са по цял ден отворени, но все пак не мога да стоя на студено, нали се сещаш.
Благодаря ти за подробните обяснения.
Иначе за плесените- всички са гадни и канцерогенни, но аз лично не зная за такава фирма, която да прави подобни услуги в наше село. Линковете на Лаура казват достатъчно за да може да се справи и сам човек.

Всъщност сега се сещам да попитам следното. Татяна, май ти ще ми тоговориш най-точно след като си чела много по въпроса.
Зная че не е добре да се забърват плесените за да не се разнасят порите. В такъв случай препарата директно ли се пръска или е добре все пак да се оберат с някаква кърпа налепите?

# 24
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Аз съм използвала спрей на Bison за мухъл и плесен. Много съм доволна!

# 25
  • Мнения: 4 399
Аз не мога да съм от помощ по проблема на White Raven защото не съм се сблъсквала с плесен в стаите (да чукам на дърво). Обаче напоследък започна да се появява в душ-кабината във фугите мeжду плочките. Е, поне не ми се налага да търся теча, но все пак трябва да изчистя проклетите гъби #Cussing out. Та затова искам да попитам тия от вас които живеят в немскоезичните държави (тъй като там продуктите в магазините са с еднакви имена) дали могат да ми препоръчат някакъв препарат.

# 26
  • Vienna
  • Мнения: 266
и ние имаме плесен от месец насам, аз много надувам парното, и на6ия е 4ерен,аз всъщност от вас разбирам,4е това е плесен.каква фирм се вика и колко струва? 

# 27
  • Мнения: 1 581
Всъщност сега се сещам да попитам следното. Татяна, май ти ще ми тоговориш най-точно след като си чела много по въпроса.
Зная че не е добре да се забърват плесените за да не се разнасят порите. В такъв случай препарата директно ли се пръска или е добре все пак да се оберат с някаква кърпа налепите?


Аз не ги търкам и бърша. Пръскам с препарата, след 5-10 мин ги няма вече. Няма нужда от търкане и бърсане. Белината я сипвам в такова с пръскало, как се казваше забравих  Embarassed  и също я пръскам, разликата е никаква.

Между другото, и нашите се появяват след 3-4 седмици наново, явно наистина са някъде в пори ли, не знам в какво. А всеки ден проветряваме поне по час-два, докато сме навън с детето, понякога по цял ден, апартаментът ни е след ремонт и са правили някаква външна изолация, която я няма на горните апартаменти, но явно това не е достатъчно.

Аз след прочетеното днес ми стана лошо, направо в паника изпаднах, направихме ревизия на мухлясващите места с мъжа ми и той реши, че от толкова нищо няма да ни стане, и дано  Praynig

# 28
  • Мнения: 7 605
Аz бих нанесела продукта директно върху плесена, ако не можеШ да викнеШ фирма. Ако предпо4итаШ да викаШ фирма, обади се например на един архитект в селото ви, или строителен инженер, и питай там да ли имат някакъв телефон на някой, към който можеШ да се обърнеШ, друга идея и аz нямам  Thinking

Ина4е zа поветряването, 2 4аса, камо ли цял ден, хи4 не помагало  Sad  особено сега преz zимата. Най полеzно било ударното поветряване, по няколко пъти на ден Широко отворени проzорци zа по 10 или 20 минути, zа да може стария въzдух да иzлеzе и да влиzа нов, свеж. Забравих zаЩо не било добре да се оставят по дълго отворени  Embarassed  но помня 4е е така. Знам колко е досадно това постоянното поветряване, особено ако 4овек ходи на работи, то си е по4ти мисия невъzможна  Sad 

Вяра, не zнам имена на продуктите, виж френски мога да ти кажа  Wink  но в бриколажните магаzини ги има, в супермаркетите има само по елементарни продукти. Но ти недей го пръскай, а карай мъжът ти да го направи и влеz в банята 4ак след няколко 4аса, теzи продукти са малко силни4ки и не са много zа нас в момента  Sad

# 29
  • Мнения: 978
Tatijana, много ти благодаря! Ще пробвам това с проветряването, макар да ми се вижда много затрудняващо, като се знам каква съм зиморничава.

Vjara, преди да дойде прословутия бразилец в къщи правих основно почистване. "Гъбите" в банята ги уморих с гъста белина (такава, която е като гел)Мажеш, престоява, изплакваш. Икономично и не толкова токсично според мен. Фугите станаха като нови.

Ще пробвам с нанясяне на Дитокс-а директно върху плесента, ама имам и места дето съм забърсала, така че ще ви споделя резултата.

Колкото до това, че се появяват на 3-4 седмици- така е. Махане  няма. Гадините са много устойчиви и в комбинация с влага процъфтяват.

Иначе като сме на вълна чистене да ви препоръчам препарата Ciff, за премахване на варовикови и други гадории по мивки и пр. от неръждаема стомана. То е спрей бутилка. Впечатлена съм. Аз съм привърженичка на еко-методите- оцет, лимон, сода за хляб, но от време на време нищо не може да се сравни с мощта на химикалите.  Wink

# 30
  • Мнения: 1 793
Иначе като сме на вълна чистене да ви препоръчам препарата Ciff, за премахване на варовикови и други гадории по мивки и пр. от неръждаема стомана. То е спрей бутилка. Впечатлена съм. Аз съм привърженичка на еко-методите- оцет, лимон, сода за хляб, но от време на време нищо не може да се сравни с мощта на химикалите.  Wink

ее, благодаря ти много за тази препоръка. все се чудя с какво да ги махна тия следи от варовика  и все не успявам докрай да се справя . търкам като луда с Циф /но с обикновен/ и пак не става както трябва. обаче още утре купувам от този специалния.

# 31
  • Мнения: 114
Здравей!
Не искам да те плаша,но ж БГ имахме сащия гаден проблем...Най-ужасното беше,че от хлора,който използвахме неколкократно по стените дъщеря ни получи алергичен ларингит....Беше ми много притеснено,лежахме в болница....

Просто белината е кофти вариант и не ти я препоръчвам!Но май всички препарати са на хлорна основа!
След време намерихме свястен препарат,с който се поочисти добре,но беше български...Даже мамите от форума ми го казаха.
Трябва да проветрявате много добре какъвто и препарат да използвате!!!!Изпаренията са опасни!!!

# 32
  • Мнения: 4 399
Благодаря ви!   bouquet
Ще тичам за белина утре. Само трябва да разбера първо под какво име се продава тука.  Rolling EyesНашите гъбки не са много, но ужасно ме дразнят и все се чудя с какво бих могла да ги изчистя. Дано и аз да имам късмет с белината!

# 33
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Иначе като сме на вълна чистене да ви препоръчам препарата Ciff, за премахване на варовикови и други гадории по мивки и пр. от неръждаема стомана. То е спрей бутилка. Впечатлена съм. Аз съм привърженичка на еко-методите- оцет, лимон, сода за хляб, но от време на време нищо не може да се сравни с мощта на химикалите.  Wink
Ще го пробвам newsm10
Аз ползвам Lime lite и съм много доволна, маха брезпоблемно котления камък и металните повърхности "светват" след почистване

Общи условия

Активация на акаунт