ЕС ще забрани на бъдещите родители да знаят пола на детето си

  • 5 545
  • 98
  •   1
Отговори
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Прегледах дали вече няма пусната такава тема, но все пак Simple Smile

Та, днес прочетох следното нещо
Цитат
Комитетът на Съвета на Европа има намерение да въведе правило, забраняващо на докторите да казват на бъдещите родители какво дете ще си имат. Това ще важи за всички страни-членки на Европейския съюз.

Правилото се въвежда, за да се спрат абортите, възникнали в последствие от предпочитанията на родителите към пола на бъдещето им дете. Статистиката показва, че голяма част от двойките не искат да имат дъщери и бъдещата майка се подлага на аборт. Това най-често се вижда в Азербайджан и Армения, където съотношението е 112 момчета на 100 момичета, в Грузия пък е 111 момчета на 100 момичета.

Новото правило, разбира се, има и своите противници. Има държави, където няма проблем с аборта заради пола на детето, така че там не бива да се въвежда такова нововъведение. Родителите имат право да знаят какво дете ще си имат, за да могат да се подготвят преди то да се появи на бял свят.

Предложението ще бъде обсъдено другия месец на асамблея, в която ще участват 318 членове от различни страни.
http://www.teenproblem.net/news/s/31673.html


Вие какво мислите по въпроса? Дали е редно да бъде забранено на родителите да узнаят предварително пола на детето си, дали е за добро?

# 1
  • Мнения: 234
Сега съм сигурна,че чиновниците от КСЕ са като нашите,чоплят си носовете и измислят абсурди!

# 2
  • Мнения: 81
Изобщо съм против абортите.
Тия ЕС институции съвсем се чалдисаха откакто еврото се разклати...  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 2 401
Да си го въвеждат там, където съществува проблема (за който чувам за сефте), не повсеместно.

# 4
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Да си го въвеждат там, където съществува проблема (за който чувам за сефте), не повсеместно.
Аз съм чувала единствено, че в Китай съществува практика, ако има родено едно момиченце и при втората бременност се установи, че плода е женски да се прави аборт с цел да се раждат момчета, а не момичета ooooh!
Но съм съгласна, ако има в някои държави такава практика, нека там да се въвежда това правило, а не за целия ЕС....

# 5
  • Мнения: 1 129
Глупаво е от наша гледна точка. ЕС въвежда правила за всяка държава и не е редно да пробираме според това кой закон ни изнася. Ако по някакъв начин това ще попречи дори само 1 дете да бъде убито още в утробата на майка си, то да съгласна съм. В интерес на истината, знаейки дори само в този форум колко жени се молят само да видят двете чертички и детенцето да е живо и здраво. Има далеч по-важни неща от това дали количката да е розова или синя. Може да е жълта, зелена или оранжева...доста спорен казус е, но се моля да има ефект от подобен тип закон. знам ли...

# 6
  • Мнения: 1 788
В Индия има такава забрана.
Но там има и причина.
В Европа не съм чула чак пък толкова много да се избира пола на бебето, че ако не е искания, да се правят аборти.
В смисъл - плашеща статистика на абортите не съм чела. Може и да има.
Все ми е тая дали ще го знам или не на мен. Нали ще е чакано, планувано, искано дете. Искам момиче, но ако не е - чак аборт да направя - не бих.
Така че за мен е без значение дали ще има такъв закон или не.

# 7
  • Мнения: 81
Поли, съмнявам се, че ще има ефект...
Не знаем кое е по-страшно - абортът или раждането на нежелано дете, което след това ще усеща и търпи това нежелание...  Confused

# 8
  • Мнения: 7 837
Цитат
Pregnant women may not be able to find out their baby's sex at their 20 week scan, following EU worries over “selective abortion”

Само че, за да скандализират статията, от Тийнпроблем са пропуснали да споменат, че се отнася за ултразвука до 20 г.с. а не изобщо.
Вече има кръвни тестове, на базата ка които, пола се определя и около 7-8 г.с.
Предполагам, че около това ще се въртят като регулатори...


# 9
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Тъй като емигрантите от страните настояващи за мъжко поколение се увеличава, то се увеличават и абортите на полова основа.

Хубаво предложение но мисля, че не би ги спряло ...

# 10
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Цитат
Pregnant women may not be able to find out their baby's sex at their 20 week scan, following EU worries over “selective abortion”

Само че, за да скандализират статията, от Тийнпроблем са пропуснали да споменат, че се отнася за ултразвука до 20 г.с. а не изобщо.
Вече има кръвни тестове, на базата ка които, пола се определя и около 7-8 г.с.



Може, аз не я видях на друго място тази статия, за това цитирах тийнпроблем Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 129
Поли, съмнявам се, че ще има ефект...
Не знаем кое е по-страшно - абортът или раждането на нежелано дете, което след това ще усеща и търпи това нежелание...  Confused

Не съм против. Както казах има хиляди жени молещи се за чудо, за да имат дете и на повечето единственото желание е ето да е живо и здраво, без значение момченце или момиченце. Това което си мисля е, че ако има такъв закон той няма да навреди. Може пък да има ефект, дори само на 1 жена да е, достатъчно - спасен е един човешки живот. Хиляди жени и майки са споделяли истории, в които при нежелана бременност се ражда желано дете. Моментът в който го взимаш в ръце - не знам какъв човек трябва да си, за да си помислиш "хубаво си, мое си, носих те 9 месеца, родих те с мъка, но си момиче и не те искам"...сигурно и такива ще има, въпроса е няма ли да са по-малко.

# 12
  • Мнения: 4 195
Напълно съм съгласна с Поли, а и доколкото съм запозната с този проблем, не бъдещите майки, а бъдещите бащи не желаят обикновенно децата от женски пол. И аз споделям нейното мнение, че всеки спасен живот, си заслужава закон за подобно нещо. Но въвеждането му в развити държави, с достатъчно развито общество, е безсмислено. А и цитираните държави в ЕС ли са?
А и знам стар изпитан трик за разпознаване на пола, действа безотказно, поне до сега 100% е познавал Mr. Green. Малко шамански се изказах, но е факт Laughing

# 13
  • Мнения: 6 618
Да си го въвеждат там, където съществува проблема (за който чувам за сефте), не повсеместно.
Аз съм чувала единствено, че в Китай съществува практика, ако има родено едно момиченце и при втората бременност се установи, че плода е женски да се прави аборт с цел да се раждат момчета, а не момичета ooooh!
Но съм съгласна, ако има в някои държави такава практика, нека там да се въвежда това правило, а не за целия ЕС....
Това е за Индия .В Китай имат право само на едно дете.

По темата -поредната европейска простотия.

# 14
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Да си го въвеждат там, където съществува проблема (за който чувам за сефте), не повсеместно.
Аз съм чувала единствено, че в Китай съществува практика, ако има родено едно момиченце и при втората бременност се установи, че плода е женски да се прави аборт с цел да се раждат момчета, а не момичета ooooh!
Но съм съгласна, ако има в някои държави такава практика, нека там да се въвежда това правило, а не за целия ЕС....
Това е за Индия .В Китай имат право само на едно дете.

По темата -поредната европейска простотия.
Знам, че в Китай по принцип има ограничение на раждаемостта. Гледах предаване, в което говореха точно за прекъсването на бременност, ако плодът е от женски пол и ставаше въпрос за Китай, а не за Индия. Което не означава, че това го няма в Индия, де.

# 15
  • София
  • Мнения: 62 595
Грузия и Азърбайджан откога са в ЕС, че заради тях да се приемат някакви мерки в ЕС? Някаква Ралица, дето никой не я знае коя е, написала няколко изречения за някакви мерки. Четете бе, хора, преди да умувате дали е правилно или не!

# 16
  • Мнения: 54
Прегледах дали вече няма пусната такава тема, но все пак Simple Smile

Та, днес прочетох следното нещо
Цитат
Комитетът на Съвета на Европа има намерение да въведе правило, забраняващо на докторите да казват на бъдещите родители какво дете ще си имат. Това ще важи за всички страни-членки на Европейския съюз.

Правилото се въвежда, за да се спрат абортите, възникнали в последствие от предпочитанията на родителите към пола на бъдещето им дете. Статистиката показва, че голяма част от двойките не искат да имат дъщери и бъдещата майка се подлага на аборт. Това най-често се вижда в Азербайджан и Армения, където съотношението е 112 момчета на 100 момичета, в Грузия пък е 111 момчета на 100 момичета.

Новото правило, разбира се, има и своите противници. Има държави, където няма проблем с аборта заради пола на детето, така че там не бива да се въвежда такова нововъведение. Родителите имат право да знаят какво дете ще си имат, за да могат да се подготвят преди то да се появи на бял свят.

Предложението ще бъде обсъдено другия месец на асамблея, в която ще участват 318 членове от различни страни.
http://www.teenproblem.net/news/s/31673.html


Вие какво мислите по въпроса? Дали е редно да бъде забранено на родителите да узнаят предварително пола на детето си, дали е за добро?

Азербайджан, Грузия и Армения да не би да са в Европа, случайно? Пълен абсурд е точно ЕС да въвежда подобни забрани при положение, че в Европа няма подобни варварски практики. Да ги въвеждат в Индия и Китай.

# 17
  • Мнения: 984
Изключително дразнещо предложение, поставящо въпроса защо мъжете не желаят жените им да раждат момичета....
В същото време, трябва да се признае, че в редица страни жената е за продан във всякакъв смисъл, т.е. е стока, роб на властващия патриархален ред. В този смисъл абортът на момиче е милост към съдбата му. Душата му отива невидяла болка, жестокост и омраза.

В европейския съюз, обаче, където през м.май се гласува нова директива за закрила и равноправие на жените, ми се струва абсурдно да се поставя пола на всяка цена като предтекст на забрана. По тази логика трябва да се забранят тестовете за различни генетични заболявания, тъй като майката може да реши да абортира, вместо да прояви здрав разум...
Доста провокативно е това предложение - защо изобщо се повдига този въпрос? Някой знае ли за такава практика в страна членка?

# 18
  • Мнения: X
Някой знае ли за такава практика в страна членка?

Аз поне не съм чувала за подобна дивотия, но знам ли.
На мене ми е по-интересно как точно ще се приложи тази забрана в България. Ще забранят видеозоните, ще подслушват и снимат лекарските кабинети ли? Това е нещо като забраната на кривите краставици.
Преди около две години се сещам, че ЕС забраниха обръщенията "господин", "госпожа" и всякакви други, които издават полова, професионална и незнамкаква принадлежност.  Бюрократи хора, какво да ги правиш. Laughing

http://news.ibox.bg/news/id_1992478529
Какво ли стана с тази забрана?  newsm78

# 19
  • Мнения: 60
Някой знае ли за такава практика в страна членка?

в Англия , много индийци има ,
отказват да казват на всички


 

# 20
  • Мнения: 4 514

Аз съм чувала единствено, че в Китай съществува практика, ако има родено едно момиченце и при втората бременност се установи, че плода е женски да се прави аборт с цел да се раждат момчета, а не момичета ooooh!.

В Китай повече от едно дете могат да имат само малцинствените групи. Националността Хан може да има повече от едно дете само в изкл. случаи /многоплодна бременност, тежко заболяване на първото дете и разни др./

ЕС пък що ще въвежда норматив срещу практика, популярна в Азербайджан? Те откога са в ЕС?  Tired

# 21
  • Мнения: 520
Прегледах дали вече няма пусната такава тема, но все пак Simple Smile

Та, днес прочетох следното нещо
Цитат
Комитетът на Съвета на Европа има намерение да въведе правило, забраняващо на докторите да казват на бъдещите родители какво дете ще си имат. Това ще важи за всички страни-членки на Европейския съюз.

Правилото се въвежда, за да се спрат абортите, възникнали в последствие от предпочитанията на родителите към пола на бъдещето им дете. Статистиката показва, че голяма част от двойките не искат да имат дъщери и бъдещата майка се подлага на аборт. Това най-често се вижда в Азербайджан и Армения, където съотношението е 112 момчета на 100 момичета, в Грузия пък е 111 момчета на 100 момичета.

Новото правило, разбира се, има и своите противници. Има държави, където няма проблем с аборта заради пола на детето, така че там не бива да се въвежда такова нововъведение. Родителите имат право да знаят какво дете ще си имат, за да могат да се подготвят преди то да се появи на бял свят.

Предложението ще бъде обсъдено другия месец на асамблея, в която ще участват 318 членове от различни страни.
http://www.teenproblem.net/news/s/31673.html


Вие какво мислите по въпроса? Дали е редно да бъде забранено на родителите да узнаят предварително пола на детето си, дали е за добро?

Азербайджан, Грузия и Армения да не би да са в Европа, случайно? Пълен абсурд е точно ЕС да въвежда подобни забрани при положение, че в Европа няма подобни варварски практики. Да ги въвеждат в Индия и Китай.
Та кой спечели Евровизия 2011 ???
нерде Азербайджан, нерде Европа
примерно тази статия
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=716434

# 22
  • Мнения: 520
Та имало едно време един доктор, който винаги познавал пола на бъдещото дете.
При запитване от родителите съответно казвал - ще бъде момче / примерно / и си го записвал в тефтера.
когато се раждало момченцето, съответно било радост, подаръци  за доктора и прочие и прочие  / както казваше един наш президент /
Но ако се родяло момиченце, възмутените родители отивали да поискат сметка на доктора за неправилната прогноза.
А доктора поглеждал в тефтера и им показвал - ми ето, няма грешка, записал съм че ще бъде момиче.

Успех на всички бъдещи родители.
И най важното - не им се карайте когато направят беля...

# 23
  • Мнения: 9
Защо бъркате Европа с Европейския съюз?
Всички ли държави от Европа са членки на ЕС?

# 24
  • Мнения: 2 865
Не ми изглежда много достоверна тази информация. Статистиката която дават трябва да съдържа и информация какво е било съотношението момчета/момичета и преди наличието на ехографите. По принцип винаги бройката на родените момчета е по-голяма от тази на момичетата, момичетата са по-здрави и издържливи и смъртността при тях е по-малка. Т.е. природата сама се е погрижила да се регулира баланса.
От друга страна абортите по желание в повечето европейски държави са забранени от седмици много преди въпросната 20 седмица, така че какво значение има всъщност криенето на пола на такъв късен етап. Поне по отношение на законовите положения които са в момента не виждам нужда от такива допълнения.

# 25
  • Мнения: 10 547
Идеята е, кой ще бъде защитен и кой дискриминиран? Предполагам, че точно в тази посока ще са насочени евентуални бъдещи несъгласия. Дали да се лиша от правото си на информираност да узная пола на бъдещото си дете още и в 11-12 г.с. чрез ултразвук, а по-рано чрез кръвен тест, за да спася десет плода от женски пол, които ги грози реална опасност да бъдат абортирани в късна седмица? И ако това се случи, то каква е гаранцията, че нежеланото бебе ще бъде отглеждано в семейството си? Или се цели подмладяване на стария континент чрез манипулация именно на онези нейни жители, склонни да убият детето си само защото не е от желания мъжки пол, но имащи традиционно по повече от три деца?

# 26
  • Мнения: 54
Прегледах дали вече няма пусната такава тема, но все пак Simple Smile

Та, днес прочетох следното нещо
Цитат
Комитетът на Съвета на Европа има намерение да въведе правило, забраняващо на докторите да казват на бъдещите родители какво дете ще си имат. Това ще важи за всички страни-членки на Европейския съюз.

Правилото се въвежда, за да се спрат абортите, възникнали в последствие от предпочитанията на родителите към пола на бъдещето им дете. Статистиката показва, че голяма част от двойките не искат да имат дъщери и бъдещата майка се подлага на аборт. Това най-често се вижда в Азербайджан и Армения, където съотношението е 112 момчета на 100 момичета, в Грузия пък е 111 момчета на 100 момичета.

Новото правило, разбира се, има и своите противници. Има държави, където няма проблем с аборта заради пола на детето, така че там не бива да се въвежда такова нововъведение. Родителите имат право да знаят какво дете ще си имат, за да могат да се подготвят преди то да се появи на бял свят.

Предложението ще бъде обсъдено другия месец на асамблея, в която ще участват 318 членове от различни страни.
http://www.teenproblem.net/news/s/31673.html


Вие какво мислите по въпроса? Дали е редно да бъде забранено на родителите да узнаят предварително пола на детето си, дали е за добро?

Азербайджан, Грузия и Армения да не би да са в Европа, случайно? Пълен абсурд е точно ЕС да въвежда подобни забрани при положение, че в Европа няма подобни варварски практики. Да ги въвеждат в Индия и Китай.
Та кой спечели Евровизия 2011 ???
нерде Азербайджан, нерде Европа
примерно тази статия
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=716434


Азербайджан дори географски не е в Европа. За културно да не говорим.

# 27
  • Мнения: 497
Ако е вярно, тия вече се уливат. Да си гледат еврото и Гърция, че там е заровено кучето, а не в знанието/незнанието на пола на децата.
 АААААА, то утре ще вземат да въведат директива и за дължината на панталоните при жените (напр.)

# 28
  • Мнения: 5 710
за мен наистина е безразлично.
достатъчно ми е да знам, че всичко е наред, а това как ще ми протече шопинга малко ме вълнува.
моя приятелка не пожелаха да узнаят пола на третото им дете и ми е казвала, че емоцията от това да разбереш при раждането е невероятна. Така че не драматизирам изобщо.

# 29
  • Мнения: 3 098
Не мисля, че ще въведат подобно нещо.
В Европа нямат проблем с пола на детето, това се среща на изток, както е и описано в статията.
Интересът към пола на бъдещият член на семейството е заради подготовката. Ако абортите са завишени, то е заради ниска култура, не защото не искат момичета.
Но дори и да влезе в сила подобна глупост, няма кой да я изпълнява, хората си ходят с години при едни и същи специалисти, с които си имат доверие. Няма как да им бъде отказана информация заради някаква абсурдна забрана.
Абортите в Испания бяха забранени със закон. Но в сайта на която и да било гинекологична клиника можеше да се види, че тази манипулация се извършва и то "легално".
Не знам само в България как ще постъпят. Влезнаха директивите относно забраната на продажба на живачните термометри и старите крушки и веднага изчезнаха от българския пазар. Докато тук все още мога да си ги купя.

# 30
  • София
  • Мнения: 62 595
И аз не исках да зная пола на децата. Но все пак, родилката трябва да има право да знае, щом техниката го позволява. Родените насила момиченца в Индия, Китай и др. страни често имат незавидната съдба на нежеланите деца, подритвани или впоследствие оставяни да умрат от недохранване и обезводняване. Няма как да принудиш една майка да се грижи за нежелано дете така, както го прави за желаното.

# 31
  • Мнения: 10 547

В Европа нямат проблем с пола на детето, това се среща на изток, както е и описано в статията.


Не забравяй обаче, че Европа, и в частност страните от ЕС, са пълни именно с емигранти от Изтока, Африка. Вземи за пример Великобритания с нейните индийци, Италия и Франция със северноафриканците... И те /емигрантите/ не са вече просто онези, нелегалните, които ги грози депортация, а второ-трето поколение, родени в Европа, граждани на съответната страна, ползващи се с правата на британски поданик наравно с чистия британец..

# 32
  • София
  • Мнения: 62 595
И заради тях ще бъдат ограничени правата на всички останали? дълбоко се съмнявам да стане. Изобщо, какво сме се хванали с някаква мижава статийка от неавторитетен автор, в която няма никакъв източник на информацията! Така всеки може да се пише всичко.

# 33
  • Мнения: 10 547
И заради тях ще бъдат ограничени правата на всички останали? дълбоко се съмнявам да стане. Изобщо, какво сме се хванали с някаква мижава статийка от неавторитетен автор, в която няма никакъв източник на информацията! Така всеки може да се пише всичко.

Вероятно- да. Така както на много места се ограничават правата на мнозина заради други.

# 34
  • Мнения: 5 710
то това е малко абсурдна идея
сякаш казваш на някой да не гледа през прозореца
и как точно ще се гарантира спазване на правилото

# 35
  • Мнения: 10 547
то това е малко абсурдна идея
сякаш казваш на някой да не гледа през прозореца
и как точно ще се гарантира спазване на правилото

Разбира се, че никак. Така както се е гарантирало спазването на забраната за правене на аборти. А реално винаги може да се намери причина да се премахме нежелания плод- генетични аномалии, несъввестими с живота...

# 36
  • Мнения: X
Влезнаха директивите относно забраната на продажба на живачните термометри и старите крушки и веднага изчезнаха от българския пазар. Докато тук все още мога да си ги купя.

Термометрите изчезнаха, вероятно защото българските производители спряха да ги произвеждат или защото контролът върху аптеките е по-силен (налучквам),  но крушки си има навсякъде. Докато за "модерна" крушка трябва да отида до специализиран магазин или поне Пикадили, старите се продават в магазина на всеки ъгъл.

# 37
  • Мнения: 3 098

В Европа нямат проблем с пола на детето, това се среща на изток, както е и описано в статията.


Не забравяй обаче, че Европа, и в частност страните от ЕС, са пълни именно с емигранти от Изтока, Африка. Вземи за пример Великобритания с нейните индийци, Италия и Франция със северноафриканците... И те /емигрантите/ не са вече просто онези, нелегалните, които ги грози депортация, а второ-трето поколение, родени в Европа, граждани на съответната страна, ползващи се с правата на британски поданик наравно с чистия британец..


Не забравям, но нямат проблем с чужденците от Източна Европа. Те раждат малко деца и ги гледат добре.
Онези от Африка  раждат по много- момичета и момчета. Нямат сметка да правят аборти. Тези деца, след като попаднат в образователната система, няма да бъдат и не са като родителите си. В училищата имат политика за интегриране и правата си научават бързо. Надали второ- трето поколение девойка мюсюлманка ще се остави да я дискриминират по пол или да изпитва вина, че не е родила момче.

Аз лично не виждам с въвеждането на подобно нещо, полза за онези жени, които се принуждават да абортират заради пол. Просто услугата "информиране на родителите", е възможно да се използва за печелене на пари.

_Nadinka_, крушки не намерих, може би е определена политика, аз не съм и търсила по малките магазини. Но за термометрите чак ми се караха по всички аптеки, че са забранени и те не продавали. Grinning

# 38
  • Мнения: 5 710
и за какво са ви живачни термометри  и енерго-не-спестяващи крушки  Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 2 885
Преди около две години се сещам, че ЕС забраниха обръщенията "господин", "госпожа" и всякакви други, които издават полова, професионална и незнамкаква принадлежност.  Бюрократи хора, какво да ги правиш. Laughing

От дадения линк пише, че "Ограниченията ще важат за сградите, където се помещават структури на Европейския съюз."

Тук няма начин, навсякъде се изисква да се обозначиш дали си г-жа/г-ца/г-н и обръщенията към всеки на по-горен ранг /учител, директор/ е задължително. Във всяка онлайн и офлайн форма за регистрация присъства. Какво са забранявали в ЕС не зная....вече сме 2011.

Защо се коментира някаква статия без източници? Абсурдно ми се вижда....

Последна редакция: ср, 14 сеп 2011, 01:10 от немирница

# 40
  • Мнения: 3 098
Живачните са точни. А ми трябваше сигурен термометър, дете с много висока Т лекувах.
А за крушките не ми пука особено колко харчат. като ги ползвам 1 месец в годината.

# 41
  • out of space
  • Мнения: 8 573
В реда на спама: за много по-безобразно отчитам олигофренското предложение да се почва училище на 1.09, отколкото дали родителя ще знае или не пола на детето си.  Tired

# 42
  • Мнения: 1 817
....
А и знам стар изпитан трик за разпознаване на пола, действа безотказно, поне до сега 100% е познавал Mr. Green. Малко шамански се изказах, но е факт Laughing

Хайде както сме разнищили темата, сподели изпитания трик , хайдеее

# 43
  • София
  • Мнения: 3 099
Германия, UK etc. да намерят начин локално да адаптират и цивилизоват някои свои придобити граждани! Абсурд е правата на всички да се ограничат заради някакви пещерняци, които не искали момиченца! Що за примитивен манталитет и защо той да е определящ на стария континент?!

# 44
  • Мнения: 10 547
Тъй де, Ивонска, права си. Но аз ще подкача щекотливата тема за ромите у нас, като пример. Без да се дискриминират многодетните семейства от български произход, няма как рязко да се намали раждаемостта при ромите. Да, има механизми като образование и доходи; първият, добре, но при високия процент сива икономика дали ще сработи вторият?
Най-образно казано- между сухото гори и мокрото.

# 45
  • Бургас
  • Мнения: 1 200
Просто се чудят вече какво да измислят, голяма глупост е това.А аборта поради нежелание на един или друг пол, просто ми е абсурдно как може да е истина и как жените са съгласни на това.Очаквам в скоро време да въведат данък тоалетна вкъщи....или лимит на ходенето в тоалетната вкъщи.. #Crazy

# 46
  • София
  • Мнения: 2 481
Хайде пак ще изправят кривите краставици...Като се сетя колко парици минават през тези европейски институции...толкова много заплати и ресурси, за да може бай чиновник да пише, да брише...Голяма пирамида е ЕС.

# 47
  • Мнения: 43
Винаги съм си мислела, че подобни абсурди се измислят от хора, които на всяка цена искат да влезят в историята. Друго логично обяснение не виждам!
От кога Азербайджан и Армения са страни-членки на ЕС? Би било по-точно да се каже, че промените ще се отнасят за страните от СЕ, а не от ЕС. Дори и тогава Армения не влиза в сметките  ooooh!
Пълна каша

# 48
  • София
  • Мнения: 62 595
и как точно ще ограничат раждаемостта при циганите? С намаляването на надбавките? Циганите раждат не заради надбавките, а защото нямат разбиране (вече) за контрацепция, нямат както друго да правят. Ние много им правим сметка на детските надбавки, ама колко са те 18 лева на месец, едва ли заради тези пари раждат. При тях парите идват от социалните помощи, кооито не са много свързани с броя на децата.

# 49
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
и как точно ще ограничат раждаемостта при циганите? С намаляването на надбавките? Циганите раждат не заради надбавките, а защото нямат разбиране (вече) за контрацепция, нямат както друго да правят. Ние много им правим сметка на детските надбавки, ама колко са те 18 лева на месец, едва ли заради тези пари раждат. При тях парите идват от социалните помощи, кооито не са много свързани с броя на децата.
М, така де. Докато индиеца във Великобритания е 3то поколение биртанец и се отличава единствено по цвят и религия евентуално от останалите, но не и по акъл, то в България циганинът 3то поколение не е мръднал в еволюцията си дори и с крачка напред. Той още не ползва презервативи, защото "това е грях, бе батенце....деца треба да има", нито работи, защото "не ми иде от вътре бе, джигърлака-джигър-лак"... И ние си се въртим в един омагьосан кръг, в който малцинствата вместо да се развиват наравно с нас си тънат в разплождане и кражби, завършват трудно 4ти клас, какво остава за 12ти, а университета е нещо, което вижда 1 на 5000 роми... И после пак българина виновен, че не е толерантен...
Относно нееднократното подмятане, че Азарбейджан и Армения не са в ЕС...е, и?
Въпроса ми беше по-скоро принципен, а не да се набляга на конкретни държави, на липса на източници и прочие. Защото такъв закон съществува в някои страни, дори те да не са в ЕС или в Европа изобщо и въпроса ми беше, дали смятате, че е редно да има такъв закон...
А вие, говорите за енергоспестяващи крушки и живачни термометри...еми поклон пред интелекта ви, кво друго да кажа....

# 50
  • Мнения: 39
Прегледах дали вече няма пусната такава тема, но все пак Simple Smile

Та, днес прочетох следното нещо
Цитат
Комитетът на Съвета на Европа има намерение да въведе правило, забраняващо на докторите да казват на бъдещите родители какво дете ще си имат. Това ще важи за всички страни-членки на Европейския съюз.

Правилото се въвежда, за да се спрат абортите, възникнали в последствие от предпочитанията на родителите към пола на бъдещето им дете. Статистиката показва, че голяма част от двойките не искат да имат дъщери и бъдещата майка се подлага на аборт. Това най-често се вижда в Азербайджан и Армения, където съотношението е 112 момчета на 100 момичета, в Грузия пък е 111 момчета на 100 момичета.

Новото правило, разбира се, има и своите противници. Има държави, където няма проблем с аборта заради пола на детето, така че там не бива да се въвежда такова нововъведение. Родителите имат право да знаят какво дете ще си имат, за да могат да се подготвят преди то да се появи на бял свят.

Предложението ще бъде обсъдено другия месец на асамблея, в която ще участват 318 членове от различни страни.
http://www.teenproblem.net/news/s/31673.html


Вие какво мислите по въпроса? Дали е редно да бъде забранено на родителите да узнаят предварително пола на детето си, дали е за добро?

Азербайджан, Грузия и Армения да не би да са в Европа, случайно? Пълен абсурд е точно ЕС да въвежда подобни забрани при положение, че в Европа няма подобни варварски практики. Да ги въвеждат в Индия и Китай.

Прочетох до тук и реших да направя уточнение: Съвета на Европа и ЕС са 2 коренно различни организации. Съвета на Европа не може да приема регламенти, директиви и законодателни актове, които да става автоматично задължителни за всички европейски държави, те приемат конвенции и декларации Wink И да Грузия и Армения са е в Европа, за Азербайджан не знам точно.

# 51
  • София
  • Мнения: 62 595
Мецанке, събитията в Лондон преди месец, както и тези в Париж преди година, и то неведнъж, опровергават думите ти, че индиецът трето поколение британец не се различавал по акъл. Явно се различават, поне част от тях, нищо че там са родени и израснали. За съжаление тези големи етнически и културни общностни имат склонност да се капсулират в себе си, а не да се интегрират изцяло. Та, индиецът в Лондон може и да иска аборт на женския плод, както и да не използва презервативи, досущ като нашенските цигани.

Опа, права си, Катя, за Съвета на Европа! Объркала съм се без много да се замисля. Да, така е както казваш.

# 52
  • Мнения: 1 092
Добре де нали абортите са забранени след 3 или 4 месец (не съм сигурна) освен по медицински причини?!? Колко от бъдещите родители разбират пола на детето преди това?
И къде в Европа правят аборт в 7-8-9 месец заради пола? Азърбейджан?!?
Тази тема ми се струва абсурдна... Thinking

# 53
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Мецанке, събитията в Лондон преди месец, както и тези в Париж преди година, и то неведнъж, опровергават думите ти, че индиецът трето поколение британец не се различавал по акъл. Явно се различават, поне част от тях, нищо че там са родени и израснали. За съжаление тези големи етнически и културни общностни имат склонност да се капсулират в себе си, а не да се интегрират изцяло. Та, индиецът в Лондон може и да иска аборт на женския плод, както и да не използва презервативи, досущ като нашенските цигани.

Опа, права си, Катя, за Съвета на Европа! Объркала съм се без много да се замисля. Да, така е както казваш.
Andariel, това не са мои думи, просто направих сравнение


Не забравяй обаче, че Европа, и в частност страните от ЕС, са пълни именно с емигранти от Изтока, Африка. Вземи за пример Великобритания с нейните индийци, Италия и Франция със северноафриканците... И те /емигрантите/ не са вече просто онези, нелегалните, които ги грози депортация, а второ-трето поколение, родени в Европа, граждани на съответната страна, ползващи се с правата на британски поданик наравно с чистия британец..


Цитат
Не забравям, но нямат проблем с чужденците от Източна Европа. Те раждат малко деца и ги гледат добре.
Онези от Африка  раждат по много- момичета и момчета. Нямат сметка да правят аборти. Тези деца, след като попаднат в образователната система, няма да бъдат и не са като родителите си. В училищата имат политика за интегриране и правата си научават бързо. Надали второ- трето поколение девойка мюсюлманка ще се остави да я дискриминират по пол или да изпитва вина, че не е родила момче.

# 54
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
М, така де. Докато индиеца във Великобритания е 3то поколение биртанец и се отличава единствено по цвят и религия евентуално от останалите, но не и по акъл, то в България циганинът 3то поколение не е мръднал в еволюцията си дори и с крачка напред. Той още не ползва презервативи, защото "това е грях, бе батенце....деца треба да има"......

Не зная колко индиеца 3то и 5то поколение британци си виждала, но те не се различават в личния си живот особено от тези в Индия. Гъчкат се с лели и баби по няколко човека в стая, женят ги насилствено, убиват момичетата само защото подозират, че не са девствени. Давят новородени от женски пол ако се родят в къщи и заради тях в болниците с преобладаващо население от "подконтинента" не казват пола на бебето. Някои направо вонят (не казвам всички). Укриват данъци и лежат на социал много от тях. На работа пощипват колежки (да, даже са опитвали да ме целуват, бляк). Самопоканват се и като им се каже, че не е редно и ако искат среща трябва да поканят у тях казват, че не може, защото близките им не искат бели у тях. Пак заради тях имаше дебати да се забранят браковете между първи братовчеди, защото непрекъснато само за такива се женят и половината увредени деца се раждат на хора от тези етноси, въпреки че са само 5 процента от общото население.

# 55
  • Мнения: 54

 И да Грузия и Армения са е в Европа, за Азербайджан не знам точно.

Погледни още веднъж географската карта. Турция е 200 пъти по-европейска държава от Азербайджан. По-голямата част от Азербайджан се намира в Иран, т. че Азербайджан може да се сравнява с Иран. Колкото до арменците, те са дори по-цивилизовани от европейците и съм абс сигурна, че там няма подобни практики.
Израел също участва в Евровизия и европейските спортни състезания. Това прави ли я европейска страна?

# 56
  • Мнения: 3 405
Тъй като емигрантите от страните настояващи за мъжко поколение се увеличава, то се увеличават и абортите на полова основа.

Хубаво предложение но мисля, че не би ги спряло ...

... да действат по полов признак след раждането на детето.

# 57
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086

 И да Грузия и Армения са е в Европа, за Азербайджан не знам точно.

Погледни още веднъж географската карта. Турция е 200 пъти по-европейска държава от Азербайджан. По-голямата част от Азербайджан се намира в Иран, т. че Азербайджан може да се сравнява с Иран. Колкото до арменците, те са дори по-цивилизовани от европейците и съм абс сигурна, че там няма подобни практики.
Израел също участва в Евровизия и европейските спортни състезания. Това прави ли я европейска страна?
Да, и искам някой да ми обясни, чий го крепи Израел в ЕВРОвизия?

# 58
  • Мнения: 39

 И да Грузия и Армения са е в Европа, за Азербайджан не знам точно.

Погледни още веднъж географската карта. Турция е 200 пъти по-европейска държава от Азербайджан. По-голямата част от Азербайджан се намира в Иран, т. че Азербайджан може да се сравнява с Иран. Колкото до арменците, те са дори по-цивилизовани от европейците и съм абс сигурна, че там няма подобни практики.
Израел също участва в Евровизия и европейските спортни състезания. Това прави ли я европейска страна?
В случая не ставаше въпрос за география, а за членство в Съвета на Европа. Проверих - Азербайджан е членка, както и Турция между впрочем. Общо са 47 държави.

# 59
  • Мнения: 10 547
Добре де нали абортите са забранени след 3 или 4 месец (не съм сигурна) освен по медицински причини?!? Колко от бъдещите родители разбират пола на детето преди това?
И къде в Европа правят аборт в 7-8-9 месец заради пола? Азърбейджан?!?
Тази тема ми се струва абсурдна... Thinking

Средно границата е 12 г.с. +/- 1-2 седмици. Около 12-та г.с. мнозина родители узнават пола на бъдещото си дете. Към 16 г.с. обаче процентът става сериозен. ПИсах и по-горе- защо говорите само за аборт пожелание? Реално нелегални аборти в късни седмици се правят навсякъде по света, включително и у нас, маскирани като аборт по медицински причини. Чела съм за доста неприятни практики, като използване на солен разтвор за умъртвяване на плод в 18-22 г.с. и пр.
Реално вече механизмите да се използва вакуум, например, за прекъсване на бременността са невъзможни, предизвиква се раждане. Ако то бъде извършвано в легално болнично заведение, рискът е минимален, но много от тези раждания-аборти стават в нерегламентирани за целта места. Границата е тънка, защото медицината напредва и скоро вероятно ще се стигне до оцеляването на първия плод роден около 18-20 г.с.

# 60
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
Женя 83, в Норвегия и Дания аборт по желание правят до 18 седмица а във Великобритания чак до 24та. И не питат за причини. Естествено, че никой няма да каже, че е заради пола.

Новопристигналите арменци тук са като излезли от гората. Даже ме е страх от тях. Цивилизовани са арменците, които от поколения живеят в европейски общества.

Есенна мецанка, В конкурса учавствуват страни-членки на Европейската общност за радио и телевизия (L'Union Européenne de Radio-Télévision), която няма общо с ЕО. Израел и Мароко са в обхвата и макар и да не са европейски страни имат право на участие като членове на тази организация  Peace

# 61
  • Мнения: 10 547
Женя 83, в Норвегия и Дания аборт по желание правят до 18 седмица а във Великобритания чак до 24та. И не питат за причини. Естествено, че никой няма да каже, че е заради пола.

Новопристигналите арменци тук са като излезли от гората. Даже ме е страх от тях. Цивилизовани са арменците, които от поколения живеят в европейски общества.

Есенна мецанка, В конкурса учавствуват страни-членки на Европейската общност за радио и телевизия (L'Union Européenne de Radio-Télévision), която няма общо с ЕО. Израел и Мароко са в обхвата и макар и да не са европейски страни имат право на участие като членове на тази организация  Peace

 Stop Чела съм ти линковете с цитиране на тези гестационни седмици, изобщо не е така. Важи за аборти по медицински причини, допълвам и при определени условия.

Europe's abortion rules

# 62
  • Мнения: 54

Есенна мецанка, В конкурса учавствуват страни-членки на Европейската общност за радио и телевизия (L'Union Européenne de Radio-Télévision), която няма общо с ЕО. Израел и Мароко са в обхвата и макар и да не са европейски страни имат право на участие като членове на тази организация  Peace

Според мен Израелците участват в европейски организации и първенства, защото азиатците ги бойкотират.

# 63
  • София
  • Мнения: 6 361
Мецанке, събитията в Лондон преди месец, както и тези в Париж преди година, и то неведнъж, опровергават думите ти, че индиецът трето поколение британец не се различавал по акъл.

нищо не опровергават. събитията изобщо не бяха на етническа основа и в тях индийци изобщо не участваха - освен на страната на жертвите.
пълно беше с бели мародери, че даже и милионерски деца имаше сред тях.

# 64
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
За жалост е точно така. В Англия аборт по желание до ден днешен може да се направи до 24та седмица. Много чужденки точно за това пътуват до Англия. Сигурна съм в това, което пиша. По медицински причини може до края. Ето ти инфо от официалния сайт на здравната им каса:

http://www.nhs.uk/Conditions/Abortion/Pages/How-is-it-performed.aspx

# 65
  • Мнения: 3 098
Nevena Virolan , тукашните индийци, мароканци, алжирци, пакистанци и тем подобни не си давят или абортират момичетата, ами раждат докато не излезе заветния син. Даже е по- добре да има момичета, за да изкарват пари за момчето и да му слугуват. Така поне си мислят...
Обаче... тука няма не искам да се социализирам, адаптирам... Майките им може и да не са виждали лекар в живота си, но децата са длъжни да водят, иначе има санкции. В училище няма "ще ходя миризлива, въшлясала, с бурката". Независимо колко е брутална обстановката в къщите им, в училищата много се говори за семейните отношения, обучават ги, че не трябва в никакъв случай да търпят агресия и насилие. Научават правата си и къде да се обърнат за помощ. Докато да порастнат свикват да живеят според тукашните норми и въобще не им се струва нормално, че като са момичета единствено ще обслужват някой "мъж". За затворена среда и дума не може да става, просто няма кой да ги остави да се затворят.
В Испания циганите не смеят да говорят езика си, какво остава да търпят и онези хора. Мъже от онези държави се научават бързо, че пред местните не им минават номерата. Но техните жени са необразовани и нямат база за сравнение, явно мислят, че живота на всички жени е такъв.

# 66
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
Nevena Virolan , тукашните индийци, мароканци, алжирци, пакистанци и тем подобни не си давят или абортират момичетата, ами раждат докато не излезе заветния син. Даже е по- добре да има момичета, за да изкарват пари за момчето и да му слугуват. Така поне си мислят...

За индийците и пакистанците важи в пълна сила. При тях мъжът получава зестра от семейството на жената дори когато са мюсюлмани. Момичетата им рядко работят преди да се оженят извън семейния бизнес. В поста си визирах точно тези в Англия. Не зная за други държави, но едва ли е много по-добре. В Англия имаше сериозен проблем с убийства на жени избягали от мъжете си. Най-често ги убиват братята им.

При алжирците и мароканците е различно, защото те са племенно и кланово матрилинейни и матрилокални макар и да са патриархални и защото при тях винаги мъжът плаща застрата и издържа семейството.

# 67
  • София
  • Мнения: 62 595
Мецанке, събитията в Лондон преди месец, както и тези в Париж преди година, и то неведнъж, опровергават думите ти, че индиецът трето поколение британец не се различавал по акъл.

нищо не опровергават. събитията изобщо не бяха на етническа основа и в тях индийци изобщо не участваха - освен на страната на жертвите.
пълно беше с бели мародери, че даже и милионерски деца имаше сред тях.


това означава ли, че нарочно властите и медиите твърдяха, че всичко това се случва основно с потомците на емигранти и че голяма част от тези родени там потомци, не са се интегрирали, а са останали на яслата на държавата?  newsm78 Това, че е имало бели мародери не ме изненадва, мародерите ги има навсякъде, те просто се възползват от ситуацията.  Peace

Марица, те и да спазват външно задължителните норми, но могат съвсем спокойно да не си променят културата и традициите. Ваксинирането и ходенето с европейски дрехи няма да промени мисленето им за женитбата и семейството, например, ако са възпитани да държат на емигантските традиции.  Peace

# 68
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
Andariel, размириците в Лондон според мене започнаха точно на етническа основа. Просто този път добиха чудовищни размери и лавинообразно се включиха и други. Първоначално започнаха в типично "черни" квартали. Имаше и размирици в индийския квартал.

# 69
  • София
  • Мнения: 62 595
Щото и аз така разбрах, доколкото следих събитията.

# 70
  • Мнения: 984
Nevena Virolan , тукашните индийци, мароканци, алжирци, пакистанци и тем подобни не си давят или абортират момичетата, ами раждат докато не излезе заветния син. Даже е по- добре да има момичета, за да изкарват пари за момчето и да му слугуват. Така поне си мислят...

Добре, де, мама му, а защо така си мислят? Моля ви да не ми обяснявате за религиозните им особености - наясно съм. Искам истинската причина, ако някой я знае.

# 71
  • Мнения: 15 538
аз съм твърдо против този закон по следните причини:

1. всеки има право да знае предварително пола на бъдещото си дете, след като медицината го позволява
2. всеки има право да направи аборт, независимо от причината за това
3. по-добре едно дете да бъде махнато, щом то не е желано, отколкото да се роди и отглежда с нежелание и да се превръща в бреме за родителите си, защото в крайна сметка ще страда самото дете

# 72
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Добре, де, мама му, а защо така си мислят? Моля ви да не ми обяснявате за религиозните им особености - наясно съм. Искам истинската причина, ако някой я знае.
какво му е лошото да ти слугуват?

# 73
  • София
  • Мнения: 6 361
Щото и аз така разбрах, доколкото следих събитията.

нищо не си разбрала. чети английската преса.

# 74
  • Мнения: 984
Добре, де, мама му, а защо така си мислят? Моля ви да не ми обяснявате за религиозните им особености - наясно съм. Искам истинската причина, ако някой я знае.
какво му е лошото да ти слугуват?
Е, това ли трябва да са взаимоотношенията в едно семейство: слугини и господари. Това нормално ли е. Жената човек ли е?

# 75
  • Мнения: 10 547
Nevena Virolan , тукашните индийци, мароканци, алжирци, пакистанци и тем подобни не си давят или абортират момичетата, ами раждат докато не излезе заветния син. Даже е по- добре да има момичета, за да изкарват пари за момчето и да му слугуват. Така поне си мислят...

Добре, де, мама му, а защо така си мислят? Моля ви да не ми обяснявате за религиозните им особености - наясно съм. Искам истинската причина, ако някой я знае.

Всяко дете носи пари на родителите си от държавата, докато е такова, а после пък то започва да е в ролята на държавата.

# 76
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Е, това ли трябва да са взаимоотношенията в едно семейство: слугини и господари. Това нормално ли е. Жената човек ли е?
Критикувания от теб модел се оказва най-печеливш от биологична и историческа гледна точка.
И те зачитат жената в рамките на модела.

# 77
  • Мнения: 4 555
Изненадана съм, че това предизвиква такива дискусии. От години в Англия докторите са насърчавани да не казват пола на бебето, не знам дали със закон или не. Но причината е точно в абортите на момичета сред емигрантите. В страните, от които те идват, този проблем съществува и е много сериозен. Но не е новост.
В миналото, когато не е имало ехографи, не са правели аборти, а са убивали новородените момиченца. Това е "културна" традиция на хиляди години, а нагласите за толкова време не са се променили.
В Корана се споменава как Мохамед искал да изкорени обичая да се заравят в пясъка новородените момиченца.

Аз съм против подобен закон. Не мисля, че това по някакъв начин ще направи живота на дъщерите им по-лек. Докато дъщерите за тях не са ценни, всичко това няма да спре. Решението на проблема е в културна пропаганда на младото население, в скъсване с традициите, интеграция. Не в забрана на абортите.

# 78
  • Мнения: 984
Е, това ли трябва да са взаимоотношенията в едно семейство: слугини и господари. Това нормално ли е. Жената човек ли е?
Критикувания от теб модел се оказва най-печеливш от биологична и историческа гледна точка.
И те зачитат жената в рамките на модела.
Печеливш за кого? Какъв "модел" имаш предвид?
Когато в семейството липсва хармония на позициите, членовете му не работят на пълни обороти за благосъстоянието му.

# 79
  • Мнения: 81
Аз предлагам допълнение към закона бащите на такива деца да се самобичуват... в края на краищата мъжът пуска X или Y хромозомата, така че кой му е виновен...
 Mr. Green

# 80
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Държавите от които идват не са изчезнали, напротив увеличават населението и се разселват заедно с начина си на живот. Това е успешен модел.

# 81
  • Мнения: 3 098


При алжирците и мароканците е различно, защото те са племенно и кланово матрилинейни и матрилокални макар и да са патриархални и защото при тях винаги мъжът плаща застрата и издържа семейството.



Не мисля така за мароканците. Но за зестрата и издръжката си е точно така. Те всъщност се женят за роднини -  първи, втори братовчеди.




Марица, те и да спазват външно задължителните норми, но могат съвсем спокойно да не си променят културата и традициите. Ваксинирането и ходенето с европейски дрехи няма да промени мисленето им за женитбата и семейството, например, ако са възпитани да държат на емигантските традиции.  Peace

Да, но младите, които тук са израстнали се променят. Не им се ходи с онези чували, нито искат след завършване на средно да им огледат зъбките и да ги пласират на някой, а искат да живеят нормално.
Образованието им е спасението на тях.
Нямала съм предвид ваксини, а че ако си малтретират децата, то лекаря ще го забележи. Или учителя.

Добре, де, мама му, а защо така си мислят? Моля ви да не ми обяснявате за религиозните им особености - наясно съм. Искам истинската причина, ако някой я знае.
какво му е лошото да ти слугуват?
Е, това ли трябва да са взаимоотношенията в едно семейство: слугини и господари. Това нормално ли е. Жената човек ли е?
Жената е нищо. Labrador е прав, от тяхна гледна точка е печеливш модел.



# 82
  • Мнения: 1 817
Те тея са с векове назад, не са мръднали никак ...
К'ъв модел, к'ви хора ooooh! ами не са

# 83
  • София
  • Мнения: 62 595
точно така излиза. Затова накрая ще виждаме по улиците повече население от Азия и Африка, отколкото от Европа. От наша гледна точка те са векове назад, а от тяхна накрая ще излезе, че те ще се разселят навсякъде, а ние ще отидем в музеите по антропология и ще ни показват като изчезнал подвид, раса или каквото там решат, защото не сме се размножили достатъчно.

# 84
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
Марица, вярно е, че северноафриканците често се женят за братовчеди, но при тях не е непрекъснато и не са паралални братовчеди (и по майчина и по бащина линия).

# 85
  • Мнения: 984
Държавите от които идват не са изчезнали, напротив увеличават населението и се разселват заедно с начина си на живот. Това е успешен модел.

Решението е да се ваксинирате срещу Y  хромозома - направете го задължително по расов признак. Не намесвайте жените в мераците си за точно самовъзпроизвеждане. Но накрая няма да има кой да ви каже една добра дума, от която да черпите сила за живот. Mr. Green

Всъщност, ако приемем, че смисълът на живота е възпроизводството на живот, то няма никакво значение какъв пол е плодът, само с любов трябва да е правен - това ни различава от животните.

# 86
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
За възпроизводството има значение единствено броя жени в една популация. Един мъж може теоретически да оплоди всички жени по света. Има значение пола на плода и още как!

# 87
  • Мнения: 984
Невена, природата е определила да има равновесие в популациите според пола не случайно. Ако беше така, както каваш, за какво й е на природата да се раждат поравно момчета и момичета? Щеше да се ражда едно момче на 100 000 момичета и това щеше да е нормалното. Simple Smile

# 88
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
Ох, не съм писала, че е нормално. Писах, че раждаемостта е пряко зависима от броя жени. Това за оплождането на милиарди е на теория hahaha.

# 89
  • София
  • Мнения: 3 099
Аз предлагам, ако един мъж натвори два пъти подред женски на жена си (и тя бъде принудена от варварските историческо-биологични порядки да абортира), да бъде побит на кол по целесъобразност.

Струва ми се логично в такъв един аспект...  Thinking

# 90
  • Мнения: 2 032
Само на мен ли ми прави впечатление, че се бърка Съвета на Европа с Европейския Съюз, а също така се пропуска да се отчете, че Съвета на Европа не може да "прокарва" закони?

Последна редакция: ср, 14 сеп 2011, 23:58 от Алиса

# 91
  • Бургас
  • Мнения: 702
Невена, природата е определила да има равновесие в популациите според пола не случайно. Ако беше така, както каваш, за какво й е на природата да се раждат поравно момчета и момичета? Щеше да се ражда едно момче на 100 000 момичета и това щеше да е нормалното. Simple Smile

Нормално в природата се раждат повече момичета. Не ми се търси сега, но ми се върти спомен за около 5% повече спрямо момчетата.  Което добавено към тези 11-12 % превес на мъжките раждания при "пещерняците" си е сериозен дисбаланс. При китайците положението и още по изкривено, поради това, че в масовия случай имат право на едно дете  и избират то да е момче.

# 92
  • Мнения: 4 555
Повече момчета се раждат. Бъркаш се с това, че жените като цяло са повече, но това важи за възрастните. При момчетата смъртността е по-висока. Не знам защо е така. Чела съм преди време, че при недоносените бебета, процентът оцелели сред момичетата е много по-висок.

Защо се раждат повече момчета

# 93
  • Мнения: 43
Само на мен ли ми прави впечатление, че се бърка Съвета на Европа с Европейския Съюз, а също така се пропуска да се отчете, че Съвета на Европа не може да "прокарва" закони?

Не. И аз писах, но никой не обърна внимание...
Моралната страна на въпроса просто е по-важна.

Последна редакция: чт, 15 сеп 2011, 13:52 от Laurel

# 94
  • Мнения: 984
Да, и на мен ми се струва, че обсъждаме моралната страна на въпроса повече, отколкото институционално-правната. Simple Smile

# 95
  • София
  • Мнения: 62 595
Само на мен ли ми прави впечатление, че се бърка Съвета на Европа с Европейския Съюз, а също така се пропуска да се отчете, че Съвета на Европа не може да "прокарва" закони?

Това вече го уточнихме по-назад в темата.  Peace

# 96
  • Мнения: 11
Като чета такива теми винаги ми идва едно на акъла - като са такива големи женомразци някои нации, що не вземат мъжете сами да си раждат... Толкова ли не им идва на акъла, че без жените и тях нямаше да ги има. Не съм чула досега дете да се е пръкнало без жена, ама пък виж напоследък четох, че учените успели да направят синтетични сперматозоиди...
Вбесяват ме тия теми ужасно... по-точно, вбесява ме тоя тип неандерталски схващания и не мога да си обясня как още битуват в наше време в някои страни... в такива моменти съм безкрайно благодарна, че съм се родила в България.

# 97
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Ами като толкова те вбесяват, вземи да се пребориш с тях,
да им налееш мозък в главите. Току виж си ги променила.

# 98
  • Мнения: 11
Да бе, те Съвета на Европа не могат да влеят акъл на Азърбейджан и се чудят какви трикове да прилагат, аз ще им го налея. Ако успея на моите деца да го налея в главите ще ми е предостатъчно...
Някъде да съм казала, че искам да ги променям? Казвам просто, че ме дразни ужасно това мислене. Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт