Нормално ли е да реве толкова много от тези колики???

  • 1 401
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 247
Първите 2 месеца бяха кошмарни, сънят ми беше не повече от 1-2 часа на денонощие, смъкнах 18 кг за два месеца, вечно със сенки под очите, изморена до пълно изтощение...  #CrazyТо не беше рев, не беше чудо... Не вярвах, че нещата са поправими, но всичко минава Grinning Бяхме на Саб Симплекс и Еспумизан, отделно масажи на коремчето и мнооооого люлеене и гушкане Grinning Всичко минава, но се въоръжи с търпение Mr. Green

# 16
  • Мнения: 1 645
И ние имахме много силни колики,но само през деня,когато не спеше ревеше.
Нито капки нито чайчета ни помогнаха.
Единственото нещо което му успокояваше коликите беше грейката на NUK
Това "чудо" ни помогна много.
А иначе самите колики продължиха до 3 месец,та и повече.

# 17
  • Мнения: 128
Благодаря ви много за съветите!Вече поръчах Инфакол, ще пристигнат след 3 дни и дано поне малко помогнат Praynig
А в отварите от копър, анасон и т.н. слага ли се захар?

# 18
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Пробвах всички видове капки, чайчета..Нищо SadНа АМ е изцяло, смених и млякото, пак нищо...
И ние бяхме така до 3 месец. Нищо не ни помогна. Единственото нещо което ни облекчаваше беше да лежи по корем на гърдите или на краката ми. Така прекарах по цял ден седнала на 1 стол близо 3 месеца.

# 19
  • Мнения: 3 926
Миличка, знам, че ще те посъветват да слагаш захар, но по-добре не привиквай бебчо на сладко. Той все още не знае, че има сладко и солено и не може да си избира Wink

# 20
  • Мнения: 3 116
И ние бяхме така, имахме колики 4 месеца и половина, като първите 2 и половина се носихме само на коремче и спяхме на коремчето на мама  Sad На нас Инфакола много ни помогна но давах максималната доза, около 7 шишенца сме изпили. За съжаление не ми остана нито едно, иначе щях да ти го дам.

Да не говорим че 3 пъти ходихме до Пирогов.

Много е важно да знаеш, че ако има слуз или кръв във акото трябва задължително да отидеш на хирург с бебето (най-добре Пирогов). Ако бебето плаче непрекъснато повече от 3 часа, като нищо не е в състояние да го успокой също на хирург. За всеки случай.

Дано бързичко ви минат коликите  Praynig Praynig Praynig

 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes на теб и бебочето

# 21
  • Мнения: 128
За щастие тати е хирург.. Simple SmileЗасега всичко е нормално според него, а на мен ми се вижда ненормално толкова рев.. Confused

# 22
  • София
  • Мнения: 3 677
О миличката - представям си как си- и моят племенник беше така  и преди да родя от това най- ме беше страх - та накупувах какви ли не шишета , чайчета и т.н.
А като ревна на 20 дни и моичския- що матеряли съм изчела посред нощ в нета...
Но поне плачеше само по 2,3 часа вечер ама направо не млъкваше- червен, гърчещ се,...та и аз с него....Абе който не го е преживял той не знае...
Но изведнъж като стана на 2,5 месеца и млъкна...
Но си представям какво ти е - но се наджимява- и честно нищо няма да го излекува- само гушкане и това е-дори и аз бях пускала в паниката си - но това ме посъветваха
Ако много се притесняваш - снаха ми води племенника на гастроентролог/ май така беше/ да ти кажат дали са мн. силни
Просто имай търпение...
p.s. Незнам дали има някакъв ефект- но при нас май помогна и храната- Фризовом- ако не те е страх да сменяш може да я пробваш - или прочети отговорите които ми дадоха на мен момичетата от форума:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=49270.msg907019#msg907019

# 23
  • Мнения: 1 393
Нормално е!Аз с първото се бях шашнала и до 6-ия месец ни правеше на луди,но с второто минаха сравнително лесно

# 24
  • Мнения: 1 555
Не знам дали да се похваля или да си мълча, но да чукна на дърво от 2 седмици нямаме колики Praynig иначе и ние бяхме така рев без прекъсване, та чак гушнат се гърчеше и ревеше милият ми, аз ревях и той ревеше много мъчно ми беше !!! Редувахме Infacol - англиско , Lefax - немско и Sab Simplex и заспиваше чак след като се изтощи от рев !!! Носете се, така поне усещат майчината топлина ! Ще преминат спокойно само че е голяма мъка !

Дано скоро да се скъсвате от смях, а не от рев !!!  Hug

# 25
  • Варна
  • Мнения: 617
През първите 3 месеца беше ад! Аз- на ръба на нервна криза, тя- денонощно ревяща! Чудех се как издържа без почти никакъв сън. Опитахме какви ли не илачи и............накрая спря от самосебе си....

# 26
  • София
  • Мнения: 2 019
Здравей Дори, и при нас коликите бяхя много силни, но главно през нощта. Абсолютно нищо не й помагаше. Направихме микробиологично изследване и се установи, че има нарушена флора на стомаха. Все още я лекуваме.

# 27
  • Мнения: 60
Здравей ,dory !
Извини ме ,че ти пиша тук а не на ЛС но лимита ти е изчерпан и не успях да ти изпратя съобщението
 В началото реших ,че този постоянен рев при нас е нещо нормално и е в следствие на коликите .Но личната лекарка каза ,че трябва да открием причината ,дори ми се скара че съм чакала две седмици .
 След като проверихме ушенцата ,явно най-често те се явяват причина за този постоянен рев ,ни насочи към най-добрата в нашия град педиатърка.След преглед с ехограф тя установи ,че състоянието /каза ,че не е заболяване ами състояние ,което все по-често се среща при бебенцата/ на коремчето му предизвиква тези болки и трябва да приема възможно най-щадяща храна а такава е Аптамил 1 или Миломил ,също така ни предписа  и оризова каша по две лъжички които му давам преди млякото.Ако и това не помогне ни каза ,че ще трябва да приема храна която се изписва само от университетска болница и се купува само с рецепта.За сега има подобрение ,след една седмица отново сме на преглед.
 Дано да съм ти била полезна ,ако има нещо друго пиши.
 Ще се радвам да споделиш как са се развили нещата при вас .
 С уважение -Стела
!!!                                 23.12.2005г.

# 28
  • Мнения: 1 370
При нас положението беше същото. Давах капки САП, които го успокояваха за кратко време и наново. Смених адаптираното мляко, ситуацията не се промени. Докато не навърши 5 месеца и коликите не отминаха. Търпение мила  bouquet

# 29
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Ами нормално е, колкто и да е гадно и не знам още какво, нормално е.
И аз си задавах същия въпрос, защото нашето слънице имаше такива зверски колики, че не е за разправяне.
Просто ти пожелавам да минават по-бързо, за да се успокои и бебчето и вие Praynig Praynig

Общи условия

Активация на акаунт