Есента навън наднича ;) Юлчето в листата тича ;)

  • 29 240
  • 728
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 361
У нас детски и ТВ се гледат,от както Ал стана на 1 год.Това ми е единственото време в което той не ме дърпа да си играем и мога да сготвя и подомакинствам.Следобед,след като взема и Ивон просто няма вариянт да свърша нещо.Та исках да кажа,че у нас телевизора ми служи за едно-двучасова отмяна Peace
През другото време е изгасен,че на цялото им крякане само и той ми липсва да боботи,а и все още сме по цял ден на вън Peace

Последна редакция: ср, 16 ное 2011, 12:01 от ***Ади***

# 706
  • Мнения: 7 418
.......... у нас телевизора ми служи за едно-двучасова отмяна Peace
    Същото.  Peace
    Иначе направо полудявам,ако се опитвам да свърша нещо (обкновено максимално бързо),а някой ми мрънка на главата... Crazy Close ooooh!

    Трябва да питам специалист,как да се справям със ситуацията по-безболезнено за всички.

# 707
  • Мнения: 2 011
Моята дъщеря получи тикове на очите и започна да се оплаква, че я болят, когато беше на близо 2 годинки. Това се случи малко след като пльоснахме в хола един от онези огромните 40+ не знам колко си инчови LCD-та. Очният лекар каза - преумора на очите. Забрани всякакви тв-та, компютри и др. От тогава(вече 2г и половина) свикнах тв-то вкъщи да е изключено. Пуска се само за нещо конкретно и за кратко. Забелязах, че тя си играе по-добре така. Не чака тв-то да я забавлява. И Росен съответно е лишен от екстрата тв. Четох преди време, че гледането на тв ограбва въображението на малките. Освен другите вреди.

Ади, все се чудя, като казваш, че като вземеш Ивон и с двамата у вас нищо не можеш да свършиш. У нас е точно обратното. Двамата така си играят, че забравят за мама... за часове.  Sunglasses Най-лесно ми е, когато Габи не е на градина. Останем ли сами с Росен, започва се едно висене по крачолите и мрънкане.  Crazy Дойде ли каката и забравя за мен. Мога да върша всичко вкъщи през това време.

# 708
  • Мнения: 94
Ние също сме от негледащите телевизия.....ще гледам да удържа фронта колкото е възможно по-дълго време

# 709
  • Мнения: 361
dunaika ,трябва да ти ги снимам,да видиш за какво иде реч.Ивон взима да пише или рисува  нещо,Алекс започва да и дърпа от ръцете,тя започва да вика,че това си е найно и го бута да се дръпне,той за да не остане по-назад отива и започва да и вика "на-нааааа",тя пък му вика "стисльо"......и в крайна сметка тя идва да я гушна и да ми се оплаче,обаче той като види,че съм я гушнала започва да я бута,да реве с пълен глас........,абе CrazyТова два Лъва да отглеждаш не си е работа.Може да има 5 еднакви играчки наредени,ще се хванат за една и ще започнат да се дърпат за нея.Той много ме ревнува и не дава никой да ме докосва,тя пък вижда ,че така го дразни и все в мен се гушка,ако ги разсея с нещо след секунда са си намерили за какво ново да се дърпат.Снощи например легнахме да четем приказака,единият от едната ми страна,другият от другата,обаче Ал още не вдява за какво иде реч,послуша 3 секунди,светна се,че чета на нея и започна да се катери в/у мен,да дърпа книгата,да вика........лудница ooooh!

# 710
  • Мнения: 366
И аз съм противник на гледането на ТВ по принцип.

На практика - просто ми се налага да му пускам филмче "Бейби Айнщайн" поне веднъж на ден за 30 минути. Дори един телефонен разговор не мога да проведа на спокойствие. Постоянно ми се мушка в краката и се гуши и глези, дърпа ме... като залепени сме.
На мен това не ми пречи, но има дейности при които е опасно да ми е в краката. Буквално понякога се спъвам в горкото дете  Rolling Eyes например като готвя...ами опасно си е...

Когато простирам също. Всички чисти дрехи са на пода на терасата и за какво ги пера всъщност  Crazy

Сутрин като стане в 6,30 какво да го правя докато се измия, приготвя си кафе и стана адекватна, поне половин час му пускам Бейби тв...няма начин ...не съм машина  Tired

# 711
  • Добрич
  • Мнения: 757
Ние отдавна не стоим сами в стаята да гледаме каквото и да било, винаги е след мен и край мен, гледането на филмче вече е когато и мама е в стаята, абсурд да изляза на терасата да простирам а тя да гледа или пък да отида да се измия. Простирането става, когато спи или като има някой друг вкъщи
Danito_d , как го задържаш в стаята да гледа докато простираш, аз идея си нямам как ще стане
И аз често се спъвам в нея, постоянно е в краката ми, едва успявам да наготвя, готвя за нея отделно, и за нас  Crazy
Вечер ми е по-спокойно когато таткото и баткото са вкъщи и не ме преследва

# 712
  • Мнения: 80
Юлка до 30-50 мин си стои сама в 2 от стаите без ТВ,но после почва да се ядосва.Като не ми се ангажира никой да я гледа,нямам избор освен да я оставя.В началото може и да си помрънка малко,но после се заиграва.Пускам и ТВ ,но тя за повече от 2 мин не си задържа вниманието Twisted EvilПроблема с простирането си го реших със сушилня-дрехите излизат и изгладени,та вече и не гладя Peace
cvetulka ,пробвала ли си в спален чувал да го слагаш?
Ние се приспиваме още с АМ.

# 713
  • Мнения: 7 418
   Сесилия,каква е тази сушилня,от която дрехите излизат изгладени?
   От моята излизат,като сдъвкани от динозавър.  Crazy

# 714
  • Мнения: 2 011
Ох, Ади, вие сте сложен казус. Моите две рачета добре си се разбират засега.

Все се каня да ви питам - как си опазвате електроуредите от набези? На мен проблем ми е пералнята. Постоянно ходи да й натиска копчетата, интересно му е като светне дисплея, скоро  ще я блокира, а ми е съвсем нова. Приемам идеи всякакви.
Иначе докато я натиска, сам си вика "Бой-бой"  Laughing

# 715
  • Мнения: 7 418
   Дунайке,никак не успявам да опазвам електроуредите.... Crazy Само на излизане от вкъщи обикалям апартамента да не оставим нещо включено(я пералня,я печка...)

   Моите не са лъвчета,но ситуацията прилича на тази при Ади.На моменти е истинска луд-ни-ца!  Crazy Crazy Crazy

# 716
  • Мнения: 253
Аз пък без телевизор не мога,не ми пречи и цяла вечер да работи  Embarassed,но малката му обръща внимание само като дават реклами и тогава има 5 минути затишие,а през останалото време все нещо мрънка ooooh!.
Спане - къде спят дечицата ви? Аз приспивам Алекси на спалнята до мен. От скоро му разказвам приказки, изпявам му една песничка и той заспива. После го прехвърлям в креватчето му, но почти винаги посред нощ пак го вземам, защото много се отвива  ooooh! Имаше една вечер, когато не съм го усетила и като станах беше бая премръзнал. И то тогава започне ли да мята одеалото го вземам при мен, че да мога да го завивам и гушкам  Heart Eyes
Цвети,и ние се преспивахме преди известно време така,но като река да я преместя веднага отваря очите и се започва една игра и и няма заспиване Crossing Arms,затова започнахме да се учим да заспиваме в кошарата,и така ми е по добре,малко повече време отнема приспиването но за мен е по добрият вариант Naughty.Не че след 2-3 часа не я взимаме при нас ,защото с това събуждане за вода през 30-40 мин,не остава време за сън Sad

# 717
  • Мнения: 107

Все се каня да ви питам - как си опазвате електроуредите от набези?


Нашите са вградени и така успяваме  Peace

# 718
  • Мнения: 80
Беко 7330 е сушилнята.Тайната може би е да не слагаш дрехите до пълния капацитет,да ги слагаш сгънати като за прибиране в гардероб и да ги вадиш веднага след като свърши програмата.Чаршафи,които не са виждали ютия ми излезнаха опънати и мекички,както не мога да ги изгладя и с пара на моята ютия PeaceСушилнята има и 3 степени на сушене,аз пускам на 2 степен-гардеробно сухо,може би ти ги пускаш на екстра сухо примерно и затова да се мачкат.Програмите за различните дрехи също са важни.Аз просто си чета в книжката и горе-долу спазвам инструкциите.От няколко дни я имам,но изчетох доста съвети и затова за няколко пускания се справих да ми излизат каквито трябва.
Сушилнята има екстра заключване от деца.Това е единствения уред,който е в часта на апартамента,в която има достъп Юлка,другите са ми на терасата/перално или нависоко.

# 719
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
Кирова, то и при нас водата също е фактор  ooooh!
sesiliqqq още края на миналата зима започна да се дразни от него  ooooh! Като започне да се отвива а ко не успее настава рев и събуждане. Затова го изчаквам да се успокои и да заспи пак дълбоко отви и после си го завивам. Ама не ми се виси по цяла нощ да го чакам до креватчето, че това изпълнение се повтаря бая често  Crazy Затова като е до мен и се отвие го усещам веднага. И в просъница си го завивам.  Peace
Гледане на ТВ - много рядко. Обича музикалните програми, пляска им, ама не гледа много. Иначе когато е пуснат гледаме предимно Animal Planet, Discovery и т.н. Там само въздиша по различните животни  Heart Eyes Обаче сега баща му го е зарибил по една група Cluth (хич не е тиха и спокойна музика) и като седнат на бюрото и почват да барабанят по него и той много се кефи. И като свърши иска пак и пак.... ooooh! Това висене пред компютъра от сега не ме кефи, а и се чудя дали такава музика е подходяща за него  newsm78 Не съм забелязала да става по-агресивен или изнервен, ама знам ли  newsm78 Но той просто харесва такава музика. И като чуе дори в колата такива песни и дупето му почва да подскача  Party

Общи условия

Активация на акаунт