Име на момиче или момче с буквата О - Моля дайте предложение

  • 12 757
  • 114
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте бих искала да ми съдействате да избера име на моето бебе.Все още незнам какво е,но знам че ще бъде с буката О защото това е бащата на съпруга ми.И бебето ще го кръстим на него,но не мога да измисля име.Моля за съдействие   smile3517 smile3529newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 44 106
За момче Огнян, Орлин........... Simple Smile Оскар, Один, Орландо Simple Smile

За момиче  Олга, Оля.... Оливия....
изобщо с О не ми допадат имената.

# 2
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 51
За момче-Олег  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 092
За момче - Огнян ми звучи най-добре от имената с тази буква. Друго предложение Омуртаг
Как се казва свекъра? Ако името е приемливо защо не направо с неговото име?
За момиче  ми се вижда по-трудно. Повечето имена  с О за които се сещам са руски: Оксана, Олга.
Имена като Опра и Офелия обаче въобще не ми звучат добе

# 4
  • Мнения: 15 379
Орлин/Орлина.
Олимпия, Оливия, Оксана, Одилия, Орнела, Орлеана, Оля.

Дядото как се казва?
Да не е Онуфри?

# 5
  • София
  • Мнения: 291
За момче най - много ми допада Огнян, но и Орлин бих подкрепила, чуждото Оскар ми е много симпатично - също, не бих се спряла на Омуртаг, въпреки славната ни история.
За момиче предлагам Орхидея - много ми харесва, личната ми лекарка се казва така, на кратко Дея, ще си има и имен ден, освен това ще я орисаш да бъде нежна, деликатна и чувствителна, което за една жена ще бъде само предимство. 

# 6
  • Мнения: 4 555
Мъжки с О не ми харесват. Единствено Огнян ми е приемливо.
Женски - Оливия, Олга.

но знам че ще бъде с буката О защото това е бащата на съпруга ми.
Бащата на съпруга ти едва ли се казва О. Името и буквата са много различни неща. Ако ще кръщавате на човека, използвайте неговото име.

# 7
  • Мнения: 1 207
Огнян, Орлин, Оливър, Оскар.
От женските само за Оливия се сещам. Олга, Оля и пр. никак не ми харесват.

# 8
  • Мнения: 15 379
За Одета се сетих.

# 9
# 10
  • София
  • Мнения: 44 106
то и Одеса може Simple Smile

Като съм писала Оливия, краткото Олив повече даже ми допада. Трудна работа е това О обаче Wink

# 11
  • Мнения: 15 379
Орлена съм срещала. По-добре от Орлина.
Орландо, Освалдо.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 187
Одри

# 13
  • Мнения: 9 990
Къде живеете?Орлин и Огнян дават Нормална бг фамилия.Иначе един ден, децата на Освалдо трябва да са с фамилия Освалдов/а,Оливъров/а и прочее смехотии.
Ако ще кръщавате на свекъра е друга бира-взима се оригиналното име, а не буквата само. Peace

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 26 379
Оманна,Овидий Laughing

# 15
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Един сайт с буквичката О http://names.demolution.net/bukva206.html ...Честно казано ни едно не ми харесва О!Шипка   Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 1 422
Имам ирландска позната Орла - значи принцеса, но пък има и картоф с това име...

Огняна, Одета и Одилия (лебедово езеро), Одеса (като гръцко име означава "дълго пътуване" и се свързва с дълголетието), Офелия (произхожда от помощ и означава "добросърдечна и човеколюбива"), Орхидея, Ола (много разпространено в Скандинавието), Охана (при арменците означава "подарък от Господ"), Оливия, Ора (произхожда от латинската дума за злато)

Одисей, Окан, Олаф, Орлин, Орион (означава "син на светлината"), Орфей, Оскар, Оз (еврейско и значи "сила)

С буквата О потърси като цяло сред гръцките имена.

А за имена на бъдещи внуци - отдавна в България е възможно да не се слагат разширения на името на бащата и детето просто носи неговото име като свое второ (за бащино, а не за фамилия) директно, независимо дали е момче или момиче.

Кръщаването става на много места именно с буква само, включително има родители, които не приемат повече от това навлизане в съдбата на децата им от възрастни роднини. На моята най-добра приятелка синът се казва Владимир и всичко знаят, че е кръстен на дядо си Веселин.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Огнян и Огняна. Peace  Другите с НЕбългарско звучене не ми харесват.

Съобрази го и с бащиното и фамилията, да не стане като Ричард Груев. Peace

П.С. Осфалдо, Офелия, Овидий, Орландо, Оливия....  ooooh! ... звучат ми ужасно  #Crazy

# 18
  • Мнения: 10 547
О, каква неблагодатна буква!

Оля
Огнян

# 19
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Октавия
Оскар



# 20
  • Мнения: 1 615
С нетърпение ще чакам да науча името на дядото и "финалистите", за да гласувам Simple Smile Вероятно всички възможни имена са вече предложени, така че няма да подесетвам Wink

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 187
Къде живеете?Орлин и Огнян дават Нормална бг фамилия.Иначе един ден, децата на Освалдо трябва да са с фамилия Освалдов/а,Оливъров/а и прочее смехотии.

Хихи, в съседната тема има Майк и Алекс - Майков, Алексов. Чудничко!
Оливърова- не мога да го кажа, ще си прехапя езика  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 1 615
Моля ти се, на Алекс-Майк простото бг бащино ще е без -ов, ти за него се тревожиш Wink Нямам сили да пиша там - просто е покъртителна историята...

# 23
  • София
  • Мнения: 291
Ето нещо, което "изсмуках" от пръстите си - Омайна, от омайвам и Обаяна, от обаяние, не припадайте сега, на майката може да й харесат.
Много са странни, но като че ли са приятни, произхождат от нашия език, означават нещо и със сигурност в градинката няма да има друго момиченце с такова име.

# 24
  • Мнения: 15 379
Омайна е готино Simple Smile.

# 25
  • Мнения: 1 422
Моля ти се, на Алекс-Майк простото бг бащино ще е без -ов, ...

 Hug Hug

# 26
  • Мнения: 1 466
Имах позната, която се казва Олина, държеше на ударението на "о"... за момче - Орлин и Огнян.. като че ли са ми най-приемливи.. обаче буквата наистина е неблагодатна...

# 27
  • Мнения: 1 615

 Peace
Или просто Омая.

# 28
  • Мнения: 10 547
Омая, Оани, Опепи.

# 29
  • Мнения: 1 615

Изобщо не вървиш, вече се предложи далеч по-оригиналното О!Шипка  Joy

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 187
Обаяна, от обаяние, не припадайте сега, на майката може да й харесат.


Ооо, не, Обаяна просто ме довърши  Joy

# 31
  • Мнения: 15 379
Абе хора, стегнете се.
Това не е темата с Майк.

# 32
  • Мнения: 10 547
Е, на предложение от типа на Обайна или там каквото беше, кака да реагираш сериозно?

# 33
  • София
  • Мнения: 291
Аз съм сериозна, но тук някои развалят дисциплината!   Crossing Arms Joy
На О! Шипка, ако се махне препинателния знак, може и да се получи някакво име ...   Crazy   Flutter

# 34
  • Мнения: 15 379
Е да, но пък Омайна е идейно Grinning.

Тръпна да чуя дядото как се казва.

# 35
  • Мнения: 4 555
narcis, предложенията къртят  Joy

# 36
  • Мнения: 1 796
Освен мъжко Орлин и женско Олена, които долу-горе стават, нищо не ми харесва

Освен Океан/а да предложа  newsm78

# 37
  • Мнения: 15 379
Океан е реално мъжко име.
Фамилията е Малчугански - Океан Малчугански.
Да не е дядото това?

# 38
  • Мнения: 8 892
Огнян ми харесва много, Орлин също не е лошо. Но с женските имена е малко по-сложно. Евентуално Оля, Олена, Олга, Огняна, Орлина.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
От мъжките имена ми харасва Огнян, от женските - Олимпия. Оксана, Олга и Олег също ми харесват - по принцип харесвам славянски имена.

# 40
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Омайна ми хареса съвсем насериозно, аз по принцип си ги харесвам такива Ясна, Свидна и т.н. и общо взето все от идеи на narcis съм се палила по тях  Hug.

Мъжко име с О харесвам най-вече Огнян. Орлин не ми харесва, ама никак. Олег не е лошо. И Оливър не е лошо, и презимето Оливъров/а може да се преглътне, а и може да се остане без окончание ов/а. За мъжко име не ми е особено благодатна тази буква.

Но за женско...

Оля, Оксана, Олга, Оливия, Орхидея, Одри, Озарена, Орор(това последното само ако не живея в БГ или Испания) са все любими мои имена, които с радост бих дала и на своето дете.

# 41
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Ориана
Оливера
Олимпия

# 42
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Е да, но пък Омайна е идейно Grinning.

Тръпна да чуя дядото как се казва.


Сетих се за трите цветя, които характеризират един мъж - Омайниче, Мушкато и Бегония  Flutter За тризнаци стават  baby_neutral

От женските имена най ми харесва Орнела и може би това е единственото име, което бих приела с О изобщо. Много неблагодарна буква  Thinking

# 43
  • София
  • Мнения: 1 423
Мен ме избива на историческо-литературни имена  Laughing - Октавий или Октавиан, Олимпий, Олег,  Овидий, Орфей, Озрик, Отон или Ото и съответно Октавия, Олга, Одета, Оливера, Олимпия и т.н.

# 44
  • Мнения: 181
За момиче ми харесва само Оливия,а за момче Огнян.Другите с О не ми допадат хич.

# 45
  • Мнения: 6 993
Орели/Орелиен. Но звучат потресаващо, изписани на кирилица.

Оливия ми е много любимо женско. Мъжко с О някое да ми е много любимо нямам.
Оля харесвам също, не Олга.

# 46
  • Мнения: 10 547
Ох, с тази Оливия... Така казват на олиото из разни части на софийско. И днес купувах оливия от Лидл.  Mr. Green

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Орелия. В "Наистина любов" така се казваше една от героините - тази, която беше мадамата на Колин Фърт.

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 372
Това е една от най-неблагодатните букви,с която хубаво име почти няма.За момче единственото приемливо е Огнян,а за момиче-Оливия,Огняна.Орлин е ужасно име,Олга и Олег също.А останалите предложени имена са ми някак абсурдни Laughing.
На пък О! Шипка звучи някак патриотично и гордо Flutter Laughing.Дори може да се запази и удивителният знак,със сигурност името може да претендира за уникалност и ще бъде единственото такова Laughing.
А сега сериозно-ако не ти харесва нито едно име от тези,напълно ще те разбера,просто изберете друга буква от азбуката,а уважението към дядото го засвидетелствайте по друг начин-внимание,любов,чести посещения. Wink

# 49
  • Мнения: X
Да добавя Одри...В Украйна съм срещала често Олександра.

# 50
  • Мнения: 399
Имам братовчедка Омелия - много нежно и приказно име! Heart Eyes
Страшно харесвам Оливия и Ореана!  Heart Eyes
Одет и Орлина също ми допадат! Peace
Олга и Оксана -изобщо!
Скоро по една тв срещнах дама,на име Ориел...предполаам,че и за момче става. Rolling Eyes

Орлин,Оливър-да,Олег,Огнян-не.
Омир?  Rolling Eyes Е,к'во не е толкоз кофти...  Laughing
Освалдо? Laughing

# 51
  • Мнения: X
Ама пък, щом дядото се казва О, както твърди авторката, да кръсти детето също О, и толкова. Кратко, запомнящо се, друго О в класа също едва ли ще има.

# 52
  • София
  • Мнения: 291
Одисей.

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 187
Ама пък, щом дядото се казва О, както твърди авторката, да кръсти детето също О, и толкова. Кратко, запомнящо се, друго О в класа също едва ли ще има.

Определено ще е по- добре от останалите предложения  Mr. Green

# 54
  • Мнения: 1
Баща му на съпруга ми се казва Орлин.Дядото от бащина страна се казва Борис,а от майчина Лазар.Но пък съпруга ми е кръстен на дядо си Борис и се казва Борислав.Фамилията ни е Даскалови.Сега вече е сложно Simple Smile  newsm78 smile3529 bishop atwork

Последна редакция: вт, 04 окт 2011, 13:49 от zaikovci

# 55
  • Мнения: 4 555
Сега стана ясно след редакцията.

Последна редакция: вт, 04 окт 2011, 14:13 от Елора

# 56
# 57
  • Мнения: 9 990
Баща му на съпруга ми се казва Орлин.Дядото от бащина страна се казва Борис,а от майчина Лазар.Но пък съпруга ми е кръстен на дядо си Борис и се казва Борислав.Фамилията ни е Даскалови.Сега вече е сложно Simple Smile  newsm78 smile3529 bishop atwork

Орлин Бориславов Даскалов?
Е кое му е сложното?Ако е момче.Ако е момиче-Оля Бориславова Даскалова...Примерно...Щото Орлина не знам дали е име...
Освалдо Бориславов Даскалов звучи потресаващо.

# 58
  • Мнения: 4 555
Аз не мога да разбера кое му е сложното.
Ако ви харесва името Орлин и бебето е момче, кръстете го така. Ако не ви харесва, кръстете го с друго име.
За момиче защо трябва да използвате пак името на дядото?

# 59
  • Мнения: 1 092
Орлин не е чак толкова лошо име. Пред преспективи като Освалдо, Одисей и Орфей направо си е върхът.

# 60
  • Мнения: 1 796
Oрлин не е лошо разбира се, не бих го променила.
За момиче обаче Орлина не ми харесва. Бабите не влизат ли в сметките?

# 61
  • Мнения: 64
Орлин е хубаво според мен и смисълът му като пожелателно име е много подходящ за момче. Харесва ми повече от Огнян.  Ако не ти харесват тези двете, Олег си кореспондира приятно в чисто звуково отношение с Бориславов и Даскалов. Стига да не те притеснява руското звучене. Олга и Оля на мен също ми допадат. Току що видях, че етимологията на тези имена е от скандинавски (хм, значи не са с руски произход изначално) и означават "свещен".

Последна редакция: вт, 04 окт 2011, 19:03 от Sv.

# 62
  • Мнения: 465
С О най-много харесвам Оливър и Оскар. И двете не звучат отлично с българска фамилия, макар че Оскар Даслаков не ми звучи зле.

Огнян и Орлин не са лоши, но не са ми любими. Огнян ми е грубо, а Орлин ми навява асоциации с грабливи птици.  Blush

За момиче е по-трудно. Много ми хареса идеята за Омая, нежно звучи, но цял живот ще се обяснява, че не е Мая.

Ако е момиченце, не може ли на свекървата, а не на свекъра? Може да е с някоя по-лесна буквичка. Simple Smile

# 63
  • Мнения: 116
Аз съм за Орнела и Оскар....трудно е това О!

# 64
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Офелия... Оливия...
Оливер... Олег.

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 372
Оливия Даскалова ми звучи добре,както и Огнян Даскалов.Авторката,нищо не каза,хареса ли някое от предложенията?
На мен пък Орлин ми звучи ужасно,много неприятно име,грубо,без възможност са хубаво галено,никак не ми е красиво. Peace

# 66
  • Мнения: 739
Ако ще кръщавате на дядо О, направо си му вземето цялото име.

Орлин Борислав Даскалов  Sunglasses

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 187

На мен пък Орлин ми звучи ужасно,много неприятно име,грубо,без възможност са хубаво галено,никак не ми е красиво. Peace


Като се замисля, наистина Орлин няма галено, май Огнян е по-добре, поне може да му казват Оги.
Но като цяло, не бих се спряла на нито едно от двете  Confused

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 26 379
  Thinking Оцеола-за момче или за момиче  Joy

# 69
  • Мнения: 8 892
 Thinking Оцеола-за момче или за момиче  Joy
Е, мъжко си е. Щом има Винету, защо да няма и Оцеола Laughing, при това не е измислен герой, а реална личност.

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 26 379
Аз го предлагам и за двата пола Crossing Arms

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 187
http://www.2babynames.com/babyboyo.shtml
http://www.2babynames.com/babygirlo.shtml

Има и значенията на всяко име  Flutter

# 72
  • Мнения: 10 547
Омега спомена ли се?

# 73
  • Мнения: 4 555
Оцеола звучи ужасно. Всъщност името е Asi-yahola, което кой знае как звучи на индиански  Crazy Американците са го произнасяли Асиола. Интересно ми е кой български преводачески гений го е превърнал почти в оцет  Crazy

# 74
  • Мнения: 1 615

Мисля, че не, но в подобен ред на мисли като алтернатива на Оливия мога да предложа Олинез/а и Оцет/ина Wink
Сега сериозно, О е неблагодатна буква, но това повод ли е да бъдем неспособни да обуздаем въображението си?
Не съм съвсем сигурна, но от героините на разни произведения сякаш не видях Одета и Одилия, а те, честно, най ми приличат на имена.

Аз отдавна съм се сетила за Олеандър, но ми се струваше пресиленко някак, но като гледам с какво набъбна темата... реших се да споделя хрумването си и аз...

# 75
  • Мнения: 1 422
Не е задължително името да е "съществуващо". Всяка благозвучна комбинация от букви е име. Едно на ръка, че Боряна, Зорница и подобни иметто така са възникнали.

Та по въпроса с буквата О - всичко, което произтича от Ор (злато) може да бъде прекрасно име - Ора, Орара, Орелия..... Възможности неизброими.... Хем ще бъде символ на изобилието и царствеността.  Hug

# 76
  • София
  • Мнения: 291
Спомних си темата Име с правописна грешка, едно от имената, които бяха повод за нея беше Оана, като по - късно се разбра, че всъщност наистина има такова име.
Новите ми предложения - плод на развинтеното ми въображение са Олияна, Олерия, Олипа, Омера, Онана, Осена, Оетана, Оарина, Отеана и Оянина.

# 77
  • Мнения: 6 993
За Онана няма да се изказвам  Joy Joy Joy

# 78
  • Мнения: 1 422
Спомних си темата Име с правописна грешка, едно от имената, които бяха повод за нея беше Оана, като по - късно се разбра, че всъщност наистина има такова име.

Да, аз имам една позната в Румъния, която се казва точно Оана.

# 79
  • София
  • Мнения: 291
За Онана няма да се изказвам  Joy Joy Joy
Не те разбирам!   newsm78   Joy

# 80
  • Мнения: 4 555
За Онана няма да се изказвам  Joy Joy Joy
Смятах да напиша точно това, дето ти не го каза, ама реших да не се проявявам  Laughing

Между другото, името е популярно в Турция и значи "сила".

# 81
  • Мнения: 6 993
http://en.wikipedia.org/wiki/Onan => От него идва онанизъм, което е синоним на мастурбация Simple Smile

# 82
  • Мнения: 1 615
http://en.wikipedia.org/wiki/Onan => От него идва онанизъм, което е синоним на мастурбация Simple Smile

И си е истинско име. Идеално пасва на темата. Колко се смяхме на Оргазъм, а то явно не е трябвало Wink Всичко с О явно може теоритично да влезе в употреба: Опосум, Олигофрен, Олигархия, Организъм, Окултизъм...

# 83
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Не е задължително името да е "съществуващо". Всяка благозвучна комбинация от букви е име. Едно на ръка, че Боряна, Зорница и подобни иметто така са възникнали.

А аз винаги съм мислела, че Зорница е някаква звезда, която може да се види на небосклона рано сутрин, преди изгрев, поне баба ми такива истории ми е разказвала, не съм предполагала, че е просто благозвучна комбинация от букви.  Thinking

# 84
  • Мнения: 15 379
Зорница идва от Зора - това е слънцето, когато изгрява.

# 85
  • Мнения: 4 555
Боряна не идва ли от боря се?
За Зорница мисля, че е очевидно какво значи. Как пък случайна комбинация от букви ще даде точно това  Laughing

# 86
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
В уикипедия пише, че освен умалително за Зора, Зорница е народното название на планетата Венера. А в статията за Венера пише, че е третото по яркост небесно тяло след Слънцето и Луната и доста често се вижда на небосвода като звезда, и заради това е наричана още Зорница, Деница или Вечерница. Така че наполовина баба ми е била права  Mr. Green . Но дали умалително на Зора или народно име на звезда, не е просто благозвучна комбинация от букви.  Grinning

# 87
  • Мнения: 15 379
За Боряна има различни интерпретации. На едно място казват, че е пожелателно "Да е здрава и стройна като бор", на други, че означава "Божий човек".
Някъде се твърди, че Боряна е женската форма на мъжкото име Борис. Възможно е Боряна да е преосмислено от глагола "боря се" - пък е поредното твърдение.

# 88
  • София
  • Мнения: 44 106
Тц Зорница си е звазда, още позната ни като Вечерница, Ден(н)ица или просто планетата Венера Wink вижда се освен преди изгрев и  непосредствено след залеза Wink

# 89
  • Мнения: 4 555
Зорница винаги съм го възприемала като умалително на зора, т.е. слънце. А Деница като Венера.

За Боряна от бор изобщо не ми беше хрумвало. Борис пък идвало от барс - снежен леопард, а не от боря се.

В тази връзка, някой да има идея за значението и произхода на Бояна?

# 90
  • Мнения: 15 379
Аз пък знам, че Борис идва от барт - вълк.

Бояна означава "богата". Старобългарско име, което все още се използва.

# 91
  • Мнения: 6 993
Е Бояна и Боян не са ли едно и също? Различни значения ли имат?

# 92
  • Мнения: 15 379
Ами едно и също са си.

# 93
  • Мнения: 6 993
A, добре Simple Smile

# 94
  • Мнения: 4 555
За Боян пише съвсем други неща.
Но за Бояна наистина пише, че значи богатство.

# 95
  • Мнения: 125
С  О-ми харесаха предложенията-Орхидея и Оскар.

# 96
  • Мнения: 465
Авторката няма ли да се включи с мнение?  Thinking

# 97
  • София
  • Мнения: 291
Отело.   Grinning

# 98
  • Мнения: 9 990
Отело Даскалов  Joy стига бе...

# 99
  • Мнения: X
Познавам едно момче-Олимпи, кръстено на баба си Олимпия, която е от гръцки произход.

# 100
  • Мнения: 4 569
Как ще се казва бебето?

# 101
  • София
  • Мнения: 44 106
Ех, Естел момичето е в 15 седмица...

# 102
  • Мнения: 2 161
Обама и Олинеза, ако все още не сте ги споменали.

# 103
  • Мнения: 1
Здравейте,за сега сме се спрели на Офелия Simple Smile Но да видим какво ще бъде.Мойте усещания са че ще е момиче Thinking Rolling Eyes пък да видим Simple Smile.Благодаря на всички за хубавите мнения.Ние ще продължаваме да мислим относно името Simple Smile

# 104
  • Мнения: X
Имаше една лекарка Офелия в Бургас. Не ми беше много симпатична, като бях дете, но името не мога да не призная е хубаво:).

# 105
  • Мнения: 147
Това име го писах в темата за нестандартни имена- Ориел ,на мен лично много ми харесва,приятелка на сестра ми се казва така,родена е в Англия,майка й е французойка,баща й е грък,така че не знам какъв е произходът Simple Smile

# 106
  • Мнения: 64
На мен единственият ми проблем с името Офелия е, че то се свързва основно с Шекспировия Хамлет. Онази Офелия, макар да е красива и нежна, е трагичен образ...

# 107
  • Мнения: 139
Олесия за момиче.

# 108
  • Мнения: 1
Много благодарим за хубавите предложения.Ние мислим че Офелия е много нежно и красиво име.Това че някога в историята е била трагичен образ не трябва да притеснява никой.Ако седнем да робуваме на това какво е тълкованието на дадено име,то тогава щеше да има няколко имена само който да се повтраерят.Нашето мнение е че на който каквото име му харесва,такова да си даде на детето.

Благодарим отново за изказаните мнения. Sunglasses Laughing

# 109
  • Мнения: 739
Как се вика галено на Офелия newsm78

# 110
  • София
  • Мнения: 5 656
Ели Simple Smile

# 111
  • Мнения: 399
Днес имахме пациентка Офелия - '37 набор,много симпатична бабка...щях да я питам как я наричат на галено,обаче не можах да й взема думата ,а като млъкна предпочетох да не й отварям пак приказката,чееее... ooooh! Laughing

# 112
  • София
  • Мнения: 291
Преди време гледах един филм, главната героиня се казваше Офелия, казваха й Фели.

# 113
  • Мнения: 399
Фели е сладко! Simple Smile

# 114
  • Мнения: 9 144
Олена е всъщност украински вариант на Елена  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт