Детски градини в Пловдив - 2

  • 141 535
  • 902
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 955
Незнам далие променен списъка за хроничните заболявания,но някой ползва ли по този списък облекчение в детска градина.
Защото незнам този списък важи ли за детските градини или само за специализираните такива

# 166
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Записвам се да ви следя

# 167
  • Пловдив
  • Мнения: 134
Ние сме приети в ЦДГ "Светлина" в 1ва група при г-жа Васева и Гледачева, но не намирам никакви отзиви за тях, има ли някой който също е приет там или просто да има впечатление от госпожите или градината като цяло?  Rolling Eyes
За оглед - като ни записваха директорката ни разведе набързо да погледнем залата за игра и стаята на групата - набързо се огледах къде са легълцата (преградена беше стаята на две със секция за играчки и от едната страна беше пригодено за игра и с масички и столчета за заниманията, от другата легълцата) . Не видях обаче нито къде ще са им гардеробчетата за дрешките, нито къде ще се хранят, но разчитам на родителската среща, каквато разбрах че ще има по някое време, но не е ясно кога, явно ще е след началото на учебната година, което за мен е доста глупаво, а и ме притеснява че не познавам госпожите предварително, сбъркана ни е системата определено в някои отношения според мен, ама. За изследванията някой правил ли е вече, за да сподели колко време отнемат чревните?! Нещо не мога да се ориентирам на коя дата да ги пусна, за да излязат заедно, притеснявам се да не ни връщат и да разваля първия учебен ден на детето...  Thinking

# 168
  • Майничка
  • Мнения: 12 646
Чревните са за 3-4 работни дни.

# 169
  • Мнения: 621
delilah_qk, отново те "срещам".  Laughing
И моето дете е прието в "Светлина", и аз нищо не знам - нито за родителска среща, нито съм разглеждала мястото, в което детето ми ще прекара години наред, живот и здраве, нито дори знам при кои госпожи ще е. Директорката ми каза директно  го водя на 17-ти и го оставям.  Rolling Eyes Та мисълта ми е, че и аз съм пред много неизвестни и за мен това е абсурдно, затова съм решила преди да тръгне да отидем един ден, в който да е удобно да се запознаем с обстановката и госпожите. Не може така просто... Naughty
Чух, че едната първа група ще бъде на горния етаж, а другата - на долния. Знаеш ли вие в коя ще сте?

# 170
  • Пловдив
  • Мнения: 134
Да, отново "се срещаме" и в тази тема  Viktoria09 , току виж мъниците се окажат и в една група  Hug
На първия етаж им е стаята. Иначе като бях тази седмица пясъчниците им са пълни с нов пясък и пробвахме катерушките - сега си имам ново притеснение (хем бях до него и за малко да се пребие, много ме притеснява састоянието на двора, ама казаха , че нямало финансиране за ремонт за тази година...  ooooh! за мен са много опасни тези катерушки от соца, олющена боя, без перипети, дано не им позволяват много да се катерят  Sick)

# 171
  • Мнения: 305
Момичета,ако не е за тук-ще го изтрия Blush Но искам да ви петам...Сестрата от ДГ ми иска бележка от ЛЛ за някакъв проф. преглед на детето дали сме минали newsm78 Някой да знае точно какво е?

Всяко година на всеки здравно осигурен му се прави проф.преглед, който включва - кръвна картина, урина, кръвно налягане, ЕКГ, височина, кг, а при децата - гръдна обиколка. Това го искат в ДГ и училищата.

# 172
  • Мнения: 621
Да, отново "се срещаме" и в тази тема  Viktoria09 , току виж мъниците се окажат и в една група  Hug
На първия етаж им е стаята. Иначе като бях тази седмица пясъчниците им са пълни с нов пясък и пробвахме катерушките - сега си имам ново притеснение (хем бях до него и за малко да се пребие, много ме притеснява састоянието на двора, ама казаха , че нямало финансиране за ремонт за тази година...  ooooh! за мен са много опасни тези катерушки от соца, олющена боя, без перипети, дано не им позволяват много да се катерят  Sick)

Значи със сигурност ще са заедно.  Hug Вчера разбрах, че нашите госпожи са същите.

Да, доста "измъчено" е дворчето и според мен, но май по-важното са госпожите и отношението им към децата. Силно се надявам да сме попаднали на добри хора, вършещи си работата с желание. Чувала съм само добри отзиви за градината като цяло, дано да са истина и да сме попаднали на свястно място, защото тези места вече са на изчезване.

# 173
  • Пловдив
  • Мнения: 1 061
Незнам далие променен списъка за хроничните заболявания,но някой ползва ли по този списък облекчение в детска градина.
Защото незнам този списък важи ли за детските градини или само за специализираните такива
Голямото ми дете е с хронично заболяване и не знам да е променен списъка.
Предполагам не е. "Облекчението" е, че не плащаме такса. Детето ми е в нормално ОДЗ, не в специализирано заведение.

# 174
  • Мнения: 1 408
Добър вечер! Отдавна никой не е писал в тази тема,но се надявам да получа отговор на въпроса си. След Нова година синът ми ще започне да посещава филиала на ЦДГ "Червената шапчица" в Тракия. Ще бъде трета група. Моля,ако може някой да ми сподели отзиви,впечатления,каквото и да е. Предварително благодаря!

# 175
  • Мнения: 1 772
Аз днес попълних заявлението.Само че нещо не ми стана ясно  Thinking - накрая на заявлението излизат Необходими документи:копие от лична карта,за осигуровките и т.н. Това трябваше да го сканирам и изпратя ли? Thinking Или? Защото не съм ги изпратила  Tired
Благодаря!

# 176
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Незнам далие променен списъка за хроничните заболявания,но някой ползва ли по този списък облекчение в детска градина.
Защото незнам този списък важи ли за детските градини или само за специализираните такива

а къде може да се види кои са тези заболявания? ние имаме наследствена таласемия

# 177
  • Пловдив
  • Мнения: 23 872
Искам най-накрая някой да пусне карта, където е отбелязан района на детската градина. Да си правя сметката съм или не съм.

# 178
  • Майничка
  • Мнения: 12 646
Янтра, пусни запитване към отдел "Образование" в общината. Сестра ми получи отговор след 4-5 месеца. Laughing

# 179
  • Пловдив
  • Мнения: 23 872
Янтра, пусни запитване към отдел "Образование" в общината. Сестра ми получи отговор след 4-5 месеца. Laughing
Ма моля те....... Twisted Evil Да не съм луда Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт