Великобритания - тема 38 Есенно-Зимна Приказка

  • 48 705
  • 735
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 959
Привет, дами.

Ех, страхотно си изкарахме с аланглето в БГ..
Той е влюбен вече... Много му хареса.. И само разказва и хвали всичко..
Уплаши се от асансьорите ни. Категорично отказа да се качи в този на нашите.
Но в него и мен ме е страх да се возя, като гробница е  Crazy
И другото, което не му хареса е, че на всякъде мирише на цигари-
из магазини, входовете, транспорта..
Хареса му храната и ракията, въпреки че изпадна в стрес,
как сме щели да пренесем през границата домашно дестилиран алкохол  Mr. Green
Направи му впечатление, че жените са слаби и колко много нагласени,
прозорливо отбеляза-все едно се надпреварват, коя ще е най-красивата в офиса...
Много се смя на големите тупирани коси на вафлички, все още се срещат..
На тръгване ме пита-дали ще има да види някой трабант.
Интересно му е всичко от този период... Аз отсичам-Ооо, то няма вече трабанти в БГ.
Всеки ден поне по пет видяхме  Crazy Имаше заговор на трабантите!
Имахме моменти от онези, в които мама вади най-дебелия вълнен пуловер,
защото смята, че на него му е студено само по тениска и се почва безумен спор..
Или татко му навира най-невеоятната българска краставица, 'щото такива в Англия нямаме.
Аланглето мрази краставици, но яде със сълзи в очите, нали ми е добър...
Татко издебна  момент да ме няма, та да просвети аланглето в БГ зеленчукопроизводството.
Харесаха и със семейството ми, и с приятелите, много съм доволна...
И най-важното-вече пита кога ще ходим пак..


И да си споделя...
Котки, много котки. Никога не съм виждала в БГ толкова много котки..
Много ми хареса в Търново. Чисто, подредено. Но на Царевец, не бих завела детето си...
За Пловдив ще замълча, че сте много тук  Blush София ме изненадва приятно за сетен път...
Навсякъде ми се видя чисто. Да се вечеря на вън, все така евтино. Такситата също..
Хората са си нормални-усмихнати, не толкова, слаби, дебели, нагласени, пренагласени, всякакви...
Хубаво си е на гости в БГ...

# 181
  • UK
  • Мнения: 727
Момичета кой наскоро се занимаваше с Фърст Тайм Бай?
  Аз  Hug
 Преди броени часове си взехме ключовете от нашата първа къща. Чувството е невероятно

Толумби чудно е, че сте си изкарали добре. Няма ли по-пикантни подробности?  Grinning  Whistling

# 182
  • Мнения: 645
Момичета кой наскоро се занимаваше с Фърст Тайм Бай?
  Аз  Hug
 Преди броени часове си взехме ключовете от нашата първа къща. Чувството е невероятно

Толумби чудно е, че сте си изкарали добре. Няма ли по-пикантни подробности?  Grinning  Whistling


ЧЕСТИТОООООООООООООООООООООООООООО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Много, ама много се радвам за вас. Най накрая мога да си отплета пръстите, макар че е трудно, че от толкова дълго стискане са се вдървили Mr. Green  Наистина Свидничка  желая ви да сте много щастливи в новата ви къща и да е изпълнена винаги с много смях и любов!

Но аз имах впредвид за схемата на Фърст тайм бай.

Толумбе страхотен разказ, много ми хареса,но последното изречение най- много Mr. Green

Мери страхотно парти беше, децата едвам си легнаха  bouquet

# 183
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 121
И аз малко да се похваля. Снощи бяхме на концерта ма Мистерията на българските гласове. Страхотно преживяване, много емоции и много гордост. А моята малка дъщеричка не само издържа целия концерт, но през цялото време гледаше и слушаше като омагьосана и все питаше при всяко ръкопляскане, нали не свършва концерта.
Но най се радвам, че за първи път една не голяма група българи успяха да се организират. Всички се надяваме , че сме поставили началото на българската общност в Бирмингам и района.Удоволствие за мен беше да се запозная с интелигентни, образовани  българи, живеещи от доста години тук, доказали се в професията си и високо ценящи страната от която са дошли.
Разбрах че са били и в Лондон, Нотингам, Бристол, Щотландия и Белфаст, но явно никоя от вас не е ходила, та да сподели.

# 184
  • UK
  • Мнения: 727
  Шу, мерси мила  Hug Знам какво имаш предвид (за процент от държавата), някой наистина по едно време беше писал, че се интересува. То и нашето се води фърст тайм, само че не е за чисто нова къща.
  Дорет, концертът звучи страхотно  Simple Smile
  Вчера учителката казала на мъжа ми, че малкият имал асесмънт как се справял с английския и заключението било brilliant. Тука похвалите не си ги пестят  Joy , нали го знам колко знае, всеки ден преговаряме вкъщи и пишем букви, така че ми е ясно. И хич не е брилиант, по-скоро е само добре.

# 185
  • Мнения: 1 860
Момичета, трябва ми да пратя един пакет от 2.200 кг до Австрия. Някакви идеи как това да стане възможно най-евтино? Превозвач от Лондон може би?  Thinking С Роял Мейл ми искат 37 паунда, ди ейч ел е 45.  ooooh! Не мога да го разделя, едно палто е.

свидничке, честита ви нова къща (завид, завид  Blush).  Hug

# 186
  • Мнения: 245
Свидничке, честита нова къща. Няма нищо по-хубаво да живееш в собствен дом и да си го устроиш така както най-много на теб ти харесва и ти е удобно.

Нямам търпение и ние да стигнем до там да успеем да си позволим да си купим къща.

Doret, откровено ти завиждам, аз даже не знаех, че ще идват тук Sad

# 187
  • Мнения: 1 959
svidni4ka,

Честит ви нов дом. Много любов и разбирателство под покрива му...

Детето е "брилиант", като се има предвид от какво ниво е тръгнал.
На тази основа са го оценили, а не общо ей-така  Peace


Аз пък си признавам, че за мен Мистерията на българските гласове си е...мистерия  Crazy
Има българска народна музика, която харесвам. Много обичам да играя хора.
Но горното, за мен, си е живо мъчение за слушане..

nana_cool,

Заради тези 200 грама скача толкова цената...
Нещо качулка, подплата, не може ли да се раздели..

# 188
  • Мнения: 1 860
Толумби, знам аз че в тези 200 гр е проблема, но никак не може нищо да се раздели или олекоти.  Rolling Eyes Забравих да кажа, колко се забавлявах пак с разказа ти.  Heart Eyes Hug

# 189
  • Мнения: 1 959
Толумби чудно е, че сте си изкарали добре. Няма ли по-пикантни подробности?  Grinning  Whistling

Вечеря с бившия ми мъж и настоящето ми гадже, достатъчно пикантно ли е  Mr. Green



nana_cool 
 
Ами пък тогава виж кой кани на гости по австрийско в една съседна тема
и разходи палтото до там  Whistling
Ох, съжалявам, че не мога да помогна с инфо...

# 190
  • UK
  • Мнения: 727
  Мерси, момичета за пожеланията  Hug И ние много се радваме, доста лишения и компромиси имаше за последните 2.5год. И за момента хубавите моменти са далече.... Чакат ни много ремонти.
  Толумби, знаех си аз, че криеш някой трик в ръкава  Grinning
  А за детето... ще се поуспокоя като го чуя да говори на английски свободно. Но тогава пък сигурно ще искам нещо още  Simple Smile Все съм недоволна аз  Joy

# 191
  • Мнения: 311
svidni4ka ,честито и от мен!Това му е хубавото като свършат ремонтите и после е голям кеф  Hug !И ние преди да дойдем си купихме и направихме ремонт с  голям мерак на  къща в България,дай боже някой ден и тук да успеем всички.
zlatnata tolumba, добре сте си дошли.За трабантите ми стана смешно,баща ми има такъв и не си го дава.Карала съм го едно време, но сега за нищо на света не се качвам на него ,истинско харакири е да го караш или да се возиш на това нещо.На Слънчев бряг правят разходки с трабанти  Crazy  Crazy, за туристите .Радвам се че сте прекарали добре и на мен ми е супер като си отидем  Wink .
А на Царевец имаше преди време  инцидент с едно детенце,наистина не са го обезопасили изобщо,и мен ме е страх да ги водя децата ми там ,хем сме близо  Sad .

# 192
  • Мнения: 66
svidni4ka, честито. Страхотен подарък за Коледа. Представяш ли си, светнала елха в собствената ти къща.
И не се притеснявай за детето. И аз бях. Тази година (year 3) реши да се кандидатира за училищния съвет и подготви ( с помощта на кака си) и изнесе цяла презентация пред аудитория.

zlatnata tolumba , както винаги ме развесели с разказа си. Значи да разбираме, че сватбата ще е в България?!  Simple Smile

Вчера успях да хвана по-ранен влак, само слязох от колата, метнах един черен шлифер и пеещата шапка на вещица и тръгнах на обиколката за Trick or Treat.

# 193
  • Мнения: 6
svidni4ka, честито и от мен Simple Smile
толумба, добре завърнали се Simple Smile радвам се, че сте си изкарали добре и че му е харесало на аланглето Wink и аланглето* не се качва в нашия асансьор в БГ...
Мис Файн, уикенда евентуално ще сме в cheshire oaks, на връщане може да минем покрай Честър, ако всичко е по план де..  Blush
Аз вчера изпратих наш'те на самолета за БГ, приключи им визитата, заминаха си с две торби подаръци от сватите и с няколко гигабайта снимки..

# 194
  • Мнения: 1 959
Днес, както си личи, съм се покрила от занимания  Whistling


butterflyve,

Радвам се, че се появи.
Бях се замислила, къде се позагуби, надявам се да сте добре..
Остави шегата на страна, но преди време си бъбрим с аланглето-старши
за цени на едно-друго и той накрая заключи обръщайки се към младши-
Дори и да не се ожениш накрая за нея (мен), сватбата ще е в България!


толумба, добре завърнали се Simple Smile радвам се, че сте си изкарали добре и че му е харесало на аланглето Wink и аланглето* не се качва в нашия асансьор в БГ...

Плачат си за едно събиране и споделяне на впечатления тези нашите.
Само да ми одобрят онази командировка на към вашенско..
Ако не, ще се командироваме сами...

Общи условия

Активация на акаунт