Подсъзнанието може всичко 45 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 100 973
  • 779
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 298
Даниела не ми се сърди,но да кажеш,че нейното са бели кахър,а пък твоето е голям проблем не съм съгласна.Тук не става въпрос само за нея,става въпрос и за детето и,знаеш ли как влияе такава ситуация на едно 6 годишно дете.Не си живяла с алкохолик може би.Надявам се всеки от нас да намери начин за справяне с проблемите и нека бъдем по толерантни един към друг.
Обечам ви момичета и благодаря. Hug

# 781
  • Мнения: 1 422
Момичета, четох ви, мислих си, пак ви четох, пак си мислих, писах, трих, четох, мислих, писах.... Даже отговорих и го изтрих. Питам се защо така се запълваме в нещата, които желаем за себе си, и натискаме те да станат точно по определен начин. Защо е такава човешката природа.

Моят отговор е в това:

Мечтата на всеки се сбъдва, но съвсем различно от това, което си е представял.

На мене така ми се случи. Просто толкова ми дрънчат в главата камбани на тази тема именно в тази посока, че всичките умни мисли, които бях изписала, за да споделя какво смятам и за алкохолизма (от собствени наблюдения за съжаление), и за загубите, и за страховете, и за вдигането сам на себе си се обезсмислят. Това биха били само празни думи. Просто с времето започнах да приемам, че аз не знам най-добрия начин. Но никога не си оставям магарето в калта. Действам. Аз за мене си. Пък Вселената да ме направлява.

# 782
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Просто с времето започнах да приемам, че аз не знам най-добрия начин. Но никога не си оставям магарето в калта. Действам. Аз за мене си. Пък Вселената да ме направлява.

 newsm10 newsm51


# 783
  • Мнения: 287
Учение за слизането на карма в края на годинaта

....И ако имахте възможност да разберете, за каква постъпка носите това или онова кармично бреме, тогава бихте благодарили на Бог за това, че толкова милостиво ви е позволил да отработите сътвореното от самите вас.

Има няколко начина да се отработи кармата.

Първия начин е въобще да не се създава карма.

Вторият начин е кармата да се отработи със правилните избори, които правите.

Третият начин е да се отработи карма със смирение пред ситуацията, в която попадате.

И накрая, вие можете да смекчите кармичното бреме с молитва и покаяние.

Ето това ви предлагаме да правите усилено в оставащото до края на тази година време…


 
Не съм особено съгласна.
1. Ние сме социални същества. Хора сме, а не ангели. (особено аз) Дразним се, ядосваме се понякога, обвиняваме света, че е несправедлив към нас, негодуваме(например аз - много, че в България нищо не се променя и нещата си остават перманентно зле, каквото и да приказва министър Дянков Sick) А карма се трупа най -вече с поведение и с взаимоотношения. Също и с отношението, което имаме към света. А аз съм човек, не съм Господ - мисля и имам отношение към онова, което ме заобикаля. И като човек, когато не мога да променя нито него, нито моето отношение към него, нито себе си - недоволствам, т.е. има си емоционална реакция.
2. Не вярвам че има правилни или грешни избори. Човек винаги взема решението, което му подсказва сърцето, интуицията или просто разума. Едва впоследствие се разбира, че това не е бил най - добрия възможен избор.
3. Съгласна, но само по себе си, смирението не води до никъде, ако след него няма действия.
4. Да се моля за какво? Да се покайвам за какво? Вина ли се насажда тук? Кармичното бреме за всички ли е? Защото на мене живота ми е доказал обратното.
Хубаво е да предлагат такива неща, да заклемяват веселбата и чревоугодничеството като нещо грешно.
 Ехо, чува ли ме някой, аз искам просто да живея. Сега. Животът е дар, момичета, и е твърде кратък. Това учение за слизането на карма ми звучи проповеднически и догматично. Не вярвам в библейската догма, в ада и в рая и следователно не вярвам в трупането на активи и червени точки, за да отида в рая някой ден ooooh!
 Знаете, все още не съм напълно здрава, вися пред лекарски кабинети. И какво ми прави впечатление - пълно с възрастни хора, които със зъби стискат живота си, драпат, за да са здрави, карат се и се сърдят, когато младостта или нахалството ги пререди на опашката пред кабинета. И защо? Защото цял живот не са живели и са се усетили едва когато са усетили в себе си, че не са безсмъртни всъщност!
Затова...и не само на Коледа...живейте днес. Сега и тук. Не можем да променим света, да откажем някой от алкохола и да върнем онези, които са избрали да си отидат от живота ни. Можем само да живеем. Дали като врабчета, дали като орли не е толкова важно.
Разбирате ли?

 Просто с времето започнах да приемам, че аз не знам най-добрия начин. Но никога не си оставям магарето в калта. Действам. Аз за мене си. Пък Вселената да ме направлява.
Ами ако Вселената вече знае твоите ходове, нещата са предопределени и наистина има нещо, "писано" там? Това мене ме прави пасивна. Идеята, че всъщност няма такова нещо като свободна воля, само n на брой варианти за реагиране, заложени предварително. newsm78

# 784
  • Мнения: 1 422
Ъъъъъъъъъъъъъъъъъм определено не съм искала да кажа, че някой там знае по-добре от мене. Манията свободна воля ми е запазена марка. Говорех по-скоро за това, че не е необходимо да си измисляме твърдо кое как точно да стане в нашия живот. Като казвам "да ме направлява Вселената" имам предвид моето разбиране за родителството - родителят има задачата да държи ръката на детето образно като го окуражава да проявява смелост в живота си и да опознава света, но не и да прави нещата вместо него. Ролята на Вселената в моя живот е да ме окуражи, че има безкраен низ от възможности и аз наистина мога да избера най-добрия ход. Просто да се отпусна и да вървя напред. Не вярвам в никакви карми, предопределености и т.н. Без да огорчавам никого, който се е отдал на подобен начин на мислене, но мене той не ме устройва и затова не го практикувам.  Laughing Heart Eyes

И нещо много хубаво, което днес цял ден си го препращаме с разни приятели и във Фейсбук

30-те неща, които да спра да правя

# 785
  • Мнения: 218
Момичета преди влизах тук и се зареждах положително, Вие ми бяхте като антидепресант, а сега ми се струва, че е станало доста депресиращо, някак си настроението тук е станало мрачно и подтиснато.Идват хубави празници заредете се с добро настроение и нека темичката ни да е пълна с много позитивизъм  Hug
На Коледа чудесата се случват, стига да ги пожелаете! Имайте надежда и вярвайте в доброто!

# 786
  • Мнения: 298
Енергията спадна защото хората които я зареждат с положителна енергия,пишат по рядко.
Специално искам да благодаря на Клонка,че ме накара да се смиря и да приемам по спокойно нещата,само с няколко написани реда.Живи сме това е прекрасно,имаме къде да спим и какво да ядем,има толкова много неща за които да сме благодарни,ако успеем да намерим душевен покой и вътрешно щастие,това ще е най-лесният начин за осъществяване на нашите мечти и копнежи.
Чувствай се добре сега!

# 787
  • Мнения: 77
Енергията спадна защото хората които я зареждат с положителна енергия,пишат по рядко.
Специално искам да благодаря на Клонка,че ме накара да се смиря и да приемам по спокойно нещата,само с няколко написани реда.Живи сме това е прекрасно,имаме къде да спим и какво да ядем,има толкова много неща за които да сме благодарни,ако успеем да намерим душевен покой и вътрешно щастие,това ще е най-лесният начин за осъществяване на нашите мечти и копнежи.
Чувствай се добре сега!
благодарение на тази тема аз благодаря за тези неща,както и за много други.за себе си смея да твърдя,че за една година се промених много и то все в положителна посока.нещата,които преди ме дразнеха и ме изпълваха с гняв,просто отпаднаха.научих се на търпение,преди винаги бързах във всичко,вече не правя предположения,а направо питам.научих се,че за някои неща не е срамно да се каже "Не".благодаря всеки ден,защото има за какво. Praynig и всеки човек,ако се замисли,ще има много неща ,за които да благодари. Hug

# 788
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Хуна молитва за пари от Джуал Кхул

Особено благоприятно време за отправяне на хуна молитвите е: от 15 юни до 14 юли всяка година и от 15 декемри до 14 януари всяка година  Peace

даниела_, приемам мнението ти и не го оспорвам, но защо смяташ, че отработването на кармата изключва веселието и живота тук и сега newsm78. И, определено не сме ангели - имаме емоционално тяло, което понякога ни кара да имаме някакво не особено лицеприятно отношение към някого и нещо си (но пък си го трупаме в кармичната сметка)
Съгласна съм, че има избори - ако е правилен хвърчиш в небесата, ако не е - животът те перва по носа. Кармичен проблем е налице когато ти се случват едни и същи неща в този живот(много лежерно казано)

Цитат на: даниела_
Не можем да променим света, да откажем някой от алкохола и да върнем онези, които са избрали да си отидат от живота ни.
но можем да променим отношението си към тези ситуации. Hug

blue diamant, rosikosefi, Atinka  Heart Eyes    202uu

Цитат на: rosikosefi
Енергията спадна защото
енергията следва мисълта Grinning


Живейте както намерите за добре; обичам ви, обичайте се и вие  Two Hearts Two Hearts Two Hearts

Последна редакция: чт, 15 дек 2011, 19:40 от Lenny_Pld ॐ (With love)

# 789
  • София
  • Мнения: 642
Привет, момичета!! Много се е разгорещило тука.... Но пък за сметка на това не мога да смогна да ви изчета, а това е по-добре отколкото да няма никакви постове.

Минавам само набързо, пък в почивните дни ще ви дочитам.

Липсвате ми, но нямам много време напоследък.



# 790
  • София
  • Мнения: 4 349
Хей!
Днес е бил международния ден на чая!

Аз черпя! Hug Hug Hug Hug Hug


















# 791
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Гледам не ви "пука" особенно за темата  Whistling на 52 страница е  Rolling Eyes


Момичета , често списващите/следящи  организирайте се за следващия път ако искате да продължите "традициите" в темата и вижте коя от вас ще  направи следващата нова  Peace


Има нова тема но съжаление е само копирана от предишната тема на Миж  , т.е. нищо ново не съм добавяла , тъй като не следя обстойно вече тази тема  Wink

Ако има нещо ново от тази  като техники и т.н. , заповядайте добавете го към новата в свой първи пост там  Hug




НОВА ТЕМА




# 792
  • София
  • Мнения: 1 010
Ще споделя нещо, но сега не мога да пиша - само се закачам за вас Simple Smile

# 793
  • София
  • Мнения: 4 349
Ще споделя нещо, но сега не мога да пиша - само се закачам за вас Simple Smile

Закачаш се на грешното място - има нова тема!! Sunglasses Sunglasses

# 794
  • Мнения: 2
О, не, Лени, моето мнение за Инелия в никакъв случай не е "Разпни я!"   Grinning
Съжалявам, ако е прозвучало така...
Просто има нещо, което ме леко ме смущава и някак си не ме "грабва"   Peace

Нова съм, но за разлика от участниците тук абсолютно ми стана ясно за какво говори жената в клипчето. Опитва се да промени света към по-добро, не е казала някакви лоши неща. Защо пък да не се опиташ да станеш добър дори и да не и вярвате и да се поинтересувате малко повече от света и науката, вместо да обсъждате дали тя е хубава, луда, харесвате те ли я или не, защото точно това няма никакво значение. Тя просто иска да ни накара да мислим за доброто на планетата. Тя неиска и да ни убеждава каква е, защото сигурно е много е над тези неща.

Общи условия

Активация на акаунт