Въпрос за парфюмите...

  • 1 923
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Габрово
  • Мнения: 402
Знам, че трябва да го пусна това в "красива мама", ама нали знам, че тук минава много повече народ за много по-кратко време, та затова... Да питам - разглеждам си аз сайтове из БГ за продажба на парфюми и ми направи впечатление, че на някои от парфюмите пише "тестер" - какво ще рече това??? Защото на един мой любим парфюм цената му е повече от приемлива, ама срещу него пише тестер  newsm78. Който знае да ме светне моля  Wink (да кажа че става дума за 100мл - не е просто някоя дребна разфасовка....)

# 1
  • Мнения: 5 317
Разликата между оригинален парфюм и тестер  е никаква.Даже мисля че тестерите миришат по-силно от парфюмите.

# 2
  • Мнения: 375
той и за това е евтин,аз допреди на дайда в Англия,винаги съм си купувала тестери -100 мл.за около 80-85 лв,ако е най-нов модел може и 90 лв

# 3
  • Мнения: 8 462
Да питам и аз.А каква е гаранцията,че тестерите са истински?Ако ви се стори тъп въпросът,не се смейте! Wink

# 4
  • Мнения: 375
Гаранцията е този от когото го купуваш,не съм си вземала до сега ментета,но има риск ако не ти е проверен доставчика Laughing

# 5
  • Габрово
  • Мнения: 402
А някой пазарувал ли е от parfum-bg.com? чрез 911.бг се пазарува.... да знам дали е "доверен" източника и да поръчвам  Whistling

# 6
  • Мнения: 5 103
Тестера мирише по-силно ако сигурна че е оригинал граби го

# 7
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Тестера мирише по-силно ако сигурна че е оригинал граби го

тестера е по-концентриран откъм аромат и понеже не бива да се продават някои търговци ги пускат на по-ниски цени.То си пише и на шишето"not for sale"

Предимно тестери ползвам и не съм попадала на ментета.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 271
Тестерите са по-силни първо, за да впечатлят повече - те са с рекламна цел и второ, заради честото им отваряне.

# 9
  • Мнения: 10 263
и аз да се извиня че не му е много тук мястото на въпроса ми в чуждата тема ама като се разговорихте за парфюми може ли да ми каже някой от къде мога да си купя Be You on-line. Той всъщност не е парфюм но нямам идея как и къде мога да го намеря.

# 10
  • Мнения: 7 186
Разликата между оригинален парфюм и тестер  е никаква.Даже мисля че тестерите миришат по-силно от парфюмите.

Добре де, гледам в разни сайтове, че тестерите дето ги продават хем са по- евтини от парфюмите, хем са по- голямо количество, къде е логиката тогава? Щом ги продават по- евтино вероятно са по- нетрайни. Thinking Не знам де, тестер не съм ползвала досега, някой ако има наблюдения да каже. Щото се чудя дали да си поръчам тестер или оригинал.

# 11
  • Мнения: 1 002
според мен са ментета ..и преди съм се изказвала по този въпрос , и се извинявам на фенките на тестерите  ...
то като гледам по магазините , тестерите са повече от парфюмите !! , а не може да е така , ако се замислим ...
и на тестерите винаги пише , че не са за продаване , а на тия тестери в белите кутийки не го пише ....освен това - оригиналните тестери не са в чисто бели кутийки , а в кутийка като на парфюма - купувала съм си такива от братовчедка - продавачка в Трансимпекс ..
иначе може и да са качествени , това не го отричам , може и да са 1 към едно , кой знае ...

# 12
  • Мнения: X
Да се намеся и аз,щото доста парфюми съм изпродала преди да се заема с отглеждането на деца.
По принцип тестера има разлика от парфюма ,защото се предоставя от производителя с рекламна цел-за да добият клиентите впечатление,но тук си ги продаваме като едното нищо:щом има желаещи...Освен че е с различна концентрация,обикновено има и разлика във външния вид- опаковката или е бяла и пише not for sale,или няма капачка или нещо от тоя род.
Но да си призная и аз съм ползвала-като не мога да си позволя оригинала,а и едва ли някой би намерил разлика като се напръскам.

# 13
  • Мнения: 4 371
Разликата между оригинален парфюм и тестер  е никаква.Даже мисля че тестерите миришат по-силно от парфюмите.

Добре де, гледам в разни сайтове, че тестерите дето ги продават хем са по- евтини от парфюмите, хем са по- голямо количество, къде е логиката тогава? Щом ги продават по- евтино вероятно са по- нетрайни. Thinking Не знам де, тестер не съм ползвала досега, някой ако има наблюдения да каже. Щото се чудя дали да си поръчам тестер или оригинал.
Аз съм писала и в друга тема мнението си за тестерите, но пак ще кажа. За мен тестерите са страшно силни, но нетрайни. Имам един тестер и то на парфюм и не бих си взела втори път Confused

# 14
  • Мнения: 7 111
Тестерите не би трябвало да се продават. Търгуването им си е сериозна далаверка.

# 15
  • София
  • Мнения: 3 328
Трайни са. Толкова, че дрехите ми ухаят и след изпиране на съответния парфюм или тоалетна вода. И ароматът е точно този, за който съм платила.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 271
Тестерите не би трябвало да се продават. Търгуването им си е сериозна далаверка.
Именно за това са по-евтини.

# 17
  • Мнения: 3 423
Тестерите са безплатни!!!!!!!!
Поне така е в магазините в Германия.

# 18
  • Мнения: 4 371
Тестерите са безплатни!!!!!!!!
Поне така е в магазините в Германия.
Е да, но не ти ги дават да си ги носиш в къщи Wink А тук си ги продават, даже по Коледа бяха прецакали мъжа ми в един магазин, но слава Богу оправихме нещата, извиниха се, дадоха ми отстъпка(защото аз го смених за друг, малко по-скъп), сума ти мостри ми подариха....

# 19
  • Мнения: 1 547
Тестерите не са безплатни. Всички тестери са по 100 мл и струват точно 50% от цената на съответния парфюм разфасовка 100 мл. Преди години, когато нямаше толкова много големи магазини за парфюмерия, търговците плащаха тази цена на търговците на едро и точно заради това продавачите на парфюми много пестеливо ги използваха. Обикновено тестерите са в оригинално шише, но без капачка и много по-рядко в различно шише. Кутиите им са картонени и на тях пише not for sale. Това е. Не мисля, че трайността на тестера е различна от тази на парфюма. Не е логично. Мисля, че сайтовете, които продават тестери онлайн са ок. Ако не вярвате на тях, срещу Медицинска академия има магазинче, в което от години продават тестери, но не на добри цени, според мен.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 328
Само да добавя, че тази практика с предлагането на тестери, включително и по ИНТЕРНЕТ, я има и при братята руснаци - има подобни руски сайтове. Нищо ново под слънцето Hug

# 21
  • Мнения: 2 161
Е как продават тестери?Че аз като си купя  парфюм ми дават тестер на някой новичък парфюм за зарибяване.Как така ще ги продават?Абсурдно е.Обаче съм забелязала,че ми дават тестер само като купувам парфюм около стотака или малко повечко.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Доколкото знам аз, поне така ми казаха в един магазин тестера е нещо, което се ползва в магазина и пробва - затова и след това ниската му цена.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 328
Под "тестер в продажба" разбираме големи - над 50 мл, опаковки, а не тези от 1 мл, най-често прикрепени в картонена обложка с надпис на парфюма /като миниатюрна книжчица/ - такова тестерче /на "Уоман" - Джан Марко Вентури - ароматът е плодов и много приятен, а цената е доста прилична, а пропо/ ми дадоха в Блик по Коледа, като купувах тоалетна вода за мъжа си.
Що се отнася до тестерите в големи опаковки, има вероятност те да са вече ползвани за проба в магазините, но аз съм си купувала чисто нови, все още неупотребявани за такава цел. Ако посегнат да ми продадат този, от който са ми подали да си пръсна на китката - ресто! Нямате друг? Ами да имате Grinning
Може би тъкмо заради продажбата на тестерите в повечето магазини нямат /?!?!?/ тестер за проба на място от много, ама много известни марки. Или като ме видят с филцовата капела, решават, че съм ползвала най-малко половината от асортимента, който предлагат Laughingи затова могат да минат "метър"?...
В този ред на мисли си спомням разказа на приятелката си за почетната й обиколка заедно с една наша обща позната, по "Шанз Елизе" в Париж - влизали последователно в парфюмерийните магазини, и във всеки от тях можели, ако пожелаят, да се облеят с аромати, за да ги тестват. Е, там със сигурност не продават тестерите Mr. Green

# 24
  • Мнения: 8 462
karimma,разчисти си малко кутията,искам да ти пусна лично съобщение.Благодаря!

# 25
  • Мнения: 5 647
Даже мисля че тестерите миришат по-силно от парфюмите.

Определено е така.

# 26
mili4ki kajete nqkoi hybav parfum Shocked

# 27
  • Мнения: 3 932
1:1 са, вервайте ми  Peace

 

Общи условия

Активация на акаунт