Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 6

  • 152 501
  • 759
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 38
Какви документи, трябва да се носят в Социалните при помощ 100лв. на месец до една година на дете? Тъй като се оказва,че не мога да събера стаж от 1 година за рамките на 24 месеца, както ги връщат в момента.Мерси предварително. И след като нямам брак с бащата на детето, ще го разглеждат ли и него от към доход в последните 12 месеца. Той ще припознае детето, но не знам как стоят нещата. Моля ви за съдействие

# 121
  • Мнения: 2 200
Какви документи, трябва да се носят в Социалните при помощ 100лв. на месец до една година на дете? Тъй като се оказва,че не мога да събера стаж от 1 година за рамките на 24 месеца, както ги връщат в момента.Мерси предварително. И след като нямам брак с бащата на детето, ще го разглеждат ли и него от към доход в последните 12 месеца. Той ще припознае детето, но не знам как стоят нещата. Моля ви за съдействие
Не се изисква стажа да е през последните 24 мес. Трябва да имате 12 мес. осиг. стаж през живота си и към датата на болничния за 45 дни да сте соц. осигурена. Ако отговаряте на тези условия ще си получавате обезщетение от НОИ.

HugПП Последен, може би глупав въпрос- има ли бележката от личния лекар, някакъв срок на валидност. Примерно 3 дни, 2 седмици ?
Мисля, че срока е един месец.

# 122
  • Мнения: 117
Искам да попитам как стоят нещата с детските надбавки при родители, които живеят на семейни начала. Някъде в декларацията декларира ли се таково семейно положение. Тъй като преди години не се декларираше, а сега ще подавам и ще съм ви благодарна ако някой даде инфо. Hug

# 123
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Искам да попитам как стоят нещата с детските надбавки при родители, които живеят на семейни начала. Някъде в декларацията декларира ли се таково семейно положение. Тъй като преди години не се декларираше, а сега ще подавам и ще съм ви благодарна ако някой даде инфо. Hug

гледат и се декларират само твоите доходи.делиш на две,ако имате само едно дете.ако са две-на 3

# 124
  • варна
  • Мнения: 1 228
Искам да подам документи за детски натбавки ,но сега разбирам ,че има и помощ за дете до навършване на 1 година на детето.
Мога ли да подам документи и за двете и да получавам и двете ?
Имам трудов стаж 3 години осигоряват ме  на минималната заплата за продавач-консултант ,нямаме брак с бащата на детето ,мисля че дохода ми е достатъчен за получаване на помоща от 100 лв?

# 125
  • Мнения: 38
мерси за бързия отговор. Имам и телк 3-та група....в момента съм безработна, той влияе ли по някакъв начин на Социалното подпомагане. Благодаря

# 126
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Искам да подам документи за детски натбавки ,но сега разбирам ,че има и помощ за дете до навършване на 1 година на детето.
Мога ли да подам документи и за двете и да получавам и двете ?

не,защото работиш и имаш стаж.
ако отговаряш на дохода,имаш право само на детски
отделно е помощта за раждане

# 127
  • Мнения: 114
Да споделя и аз .Днес бях и подадох документите за детски. Бяха много любезни и даже ми обясниха за еднократна помощ за дете - ученик в 1-ви клас и т.н. Не ми искаха никакви документи, за да докажа доходите си от наем и от пенсията от майка ми. Thinking Много се учудих, бях се подготвила с договори, бележки, но казаха, че не е нужно. Дано да е така и да не ми откажат, че не съм показала  необходими документи. Другото, което ме учуди е, че казаха, че няма нужда да ходя да вземам заповед или нещо такова. На въпроса ми как ще разбера дали съм одобрена казаха, че другия месец ще разбера, ако имам превод. Rolling Eyes Все пак в края на месеца ще отида да проверя -да не би, да трябват още някакви документи. Видя ми се много лесно и бързо подаването, хората бяха учтиви, обясняваха -бях се подготвила за проблеми и връщания. Ще чакам резултат и пак ще пиша. Благодаря на Ала-Бала за помощта и на всички останали, които се отзовават на нашите питания.  bouquet

# 128
  • Мнения: 838
Майчинството ми беше над 1000 лв. и затова не подадох документи за детски.
Кога най-рано да подам - сега ми свърши първата година?!

# 129
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Майчинството ми беше над 1000 лв. и затова не подадох документи за детски.
Кога най-рано да подам - сега ми свърши първата година?!

когато влезете в прага
сметни си кога ще стане това

# 130
  • Варна
  • Мнения: 94
Получихте ли детските надбавки за ноември ( тези които трябваше да се преведат около 20 декември) при мен все още няма  Shocked

# 131
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Получихте ли детските надбавки за ноември ( тези които трябваше да се преведат около 20 декември) при мен все още няма  Shocked

Да не би да ти е изтекъл срока на декларацията?Кога последно подаде документи?

# 132
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Момичета имам следния казус, за който моля за малко помощ.

Дете, което е само с майка / баща неизвестен в акта за раждане/. Майката понастоящем е в чужбина, но не работи. Няма сключен друг брак. Детето се отглежда от бабата.

Не е получавало до момента никога детски надбавки, нито парите за раждане и пр. и пр.
Какво може да се направи и дали има шанс за получаване на детските?

# 133
  • Мнения: 822
Здравейте!

Миналата година март месец подадох молбата за детските надбавки.
Тази година пак ли през март трябва да се подаде и за какъв период трябва да е служебната бележка за доходите?

Прекратих трудовия си договор миналата година през септември по взаимно съгласие, като до тогава бях 6 месеца неплатен отпуск. Веднага се регистрирах на борсата и получавам обезщетение за безработица за 4 месеца, т.е. до средата на този месец. Ще ми трябва ли бележка от работодателя и за какъв период? А за месеците, когато съм безработна какъв документ и кой го издава?

Благодаря за отговорите!  Grinning

# 134
  • София-Младост
  • Мнения: 23 351
Здравейте!

Миналата година март месец подадох молбата за детските надбавки.
Тази година пак ли през март трябва да се подаде и за какъв период трябва да е служебната бележка за доходите?

Прекратих трудовия си договор миналата година през септември по взаимно съгласие, като до тогава бях 6 месеца неплатен отпуск. Веднага се регистрирах на борсата и получавам обезщетение за безработица за 4 месеца, т.е. до средата на този месец. Ще ми трябва ли бележка от работодателя и за какъв период? А за месеците, когато съм безработна какъв документ и кой го издава?
Благодаря за отговорите!  Grinning
Да, пак през март. Бележката отново за 12 месеца назад. При вас ще е за по-кратък период, заради прекратения ТД. За периода на "без работа" само декларирате полученото обезщетение, бележка не трябва.

Общи условия

Активация на акаунт