Един малко тъп въпрос!

  • 4 698
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 663

А като кърмиш как разбираш колко точно е изяла? Ти като ядеш нали не ядеш всеки път едно и също количество? Просто правиш млякото за възрастта и колкото изпие - толкова.
браво! Един разумен постинг!
тъй тъй
само дето темата е за друго

# 31
  • Мнения: 959
Е, добре де аз в крайна сметка не разбрах  как смятате количеството, само вода или вода и АМ. Единственото което разбрах от многото отговори е ,че никой него прави точно както пише , а всяка мама си преценява сама, както трябва и да бъде според мен.

# 32
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Наистина е интересно да го уточним, защото като обсъждаме нещо едни пишат общо количество, други само водата.От сега на татък, като пиша колко мляко давам на беба май ще пиша, че моята пие АМ с еди колко си милилитра вода  Laughing Правило ми е впечатления, че някои мами пишат странни количества за изпитото АМ, не кратни на 30, но явно те са давали общото количество, а не само водата Wink
И аз казвам само колко вода слагам, мислех че всички така правят. Никога не съм гледала колко се получава след като добавя сухия разтвор, нито пък го пише на опаковката на млякото. Нямам и време да изпадам в подобни подробности  Crazy

# 33
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
И аз не съм си губила времето да смятам колко се получава след прибавянето на сухото в-во,понеже е логично,не може аз да правя 210мл.вода+7 м.л и да твърдя че сина ми пие 210 АМ,след като пие 240мл АМ като краен резултат Wink

# 34
  • София
  • Мнения: 2 356
Е, добре де аз в крайна сметка не разбрах  как смятате количеството, само вода или вода и АМ. Единственото което разбрах от многото отговори е ,че никой него прави точно както пише , а всяка мама си преценява сама, както трябва и да бъде според мен.

Точно обратното  Wink  - всяка го прави, както пише на кутията на млякото, но различните мнения са: колко се смята, че е изпило детето накрая.

Едните мнения са, че детето изпива АМ, колкото вода се слага, а другите - количеството, получено след добавяне на сухото мляко.

Аз определено съм на второто мнение - ако взема 210мл вода + 7м.л. Фризо (или друго АМ)  се получава 240мл АМ. Ако го изпие цялото, значи е изпило 240 мл АМ. Ако изпие 210 мл от този разтвор, тогава казвам - 210мл АМ, защото не е изпило цялото мляко и са останали 30.
Всеки смята, както прецени за правилно.  Peace  Party

# 35
  • Мнения: 3 663
на почти всички кутии с АМ пише
100мл мляко ХХХ(марката) = 90мл вода + 3м.л. сухо в-во

правете си изводите (то даже няма нужда да се гледа скалата на шишето, достатъчно е да се сметне)

# 36
  • Мнения: 46 580
... ако взема 210мл вода + 7м.л. Фризо (или друго АМ)  се получава 240мл АМ. Ако го изпие цялото, значи е изпило 240 мл АМ...

Изпива 233 смес по мои сметки  Laughing

Тони, по всичките ми кутии, това е написано със ситни буквички някъде си, в схемата пише само водата. Когато видя кутия с такава таблица:

Препоръчително количество за 1-ва и 2-ра седмица= 100 мл.
Препоръчително количество за 3-та и 4-та седмица= 133 мл.
Препоръчително количество за 2-ри месец =166 мл.
Препоръчително количество за 3-ти и 4-ти месец=210 мл.
Препоръчително количество за 5-ти и 6-ти месец=233 мл. и т.н.

Тогава ще си сменя мнението  Grinning

# 37
  • София
  • Мнения: 2 356
... ако взема 210мл вода + 7м.л. Фризо (или друго АМ)  се получава 240мл АМ. Ако го изпие цялото, значи е изпило 240 мл АМ...

Изпива 233 смес по мои сметки  Laughing

Тогава ще си сменя мнението  Grinning

А как го сметна 233???
233 какво - грама, мл?
Ако е грама - ми не е 233, защото 1м.л. на Фризо 2 (говоря за моя случай) е ~ 5г (пише на кутията), следователно 7м.л. *5г =35гр Фризо + 210гр (=мл в случая) вода прави 245 гр разтвор. Това, ако много се задълбаваме  Wink
Ако е мл - аз меря по скалата на шишето, това е приблизителен обем, защото не знам плътността на разтвора.

Хайде, весело посрещане на Новата Година  Grinning Да отивам да празнувам. Party

# 38
  • Мнения: 46 580
Мда, само дето няма нищо общо м/у мерителните лъжички и крайния резултат.
При различните производители, размера на мерителните лъчижки е различен /НАН=4.3 гр., Нутрилон=4.8 гр., при Фризо, ти казваш, че е 5 гр./ НО въпреки, че мерителните лъжици са различни, на всички пише, че 90 мл. вода + 3 м.л. = 100 мл. смес  Rolling Eyes
Аз си го казвах по простия начин, че детето ми пие 210 мл., но като ще задълбаваме, поне да смятаме:
90мл. вода + 3 м.л. = 100 мл. смес
следователно: /180 мл. вода + 6 м.л./ + /30 мл. вода + 1 м.л./= 200 мл.смес + 33 мл. смес = 233 мл. смес.

Весело посрещане на Новата година  Grinning

# 39
  • Мнения: 2 675
според мл-те вода преди да прибавите лъжици адапте

поне така си спомням че пишеше на кутията

# 40
  • София
  • Мнения: 2 271
Ако питаш за това как приготвяме адаптето, тогава се гледа водата, но наистина, ако искаш да видиш колко мляко е изпило детето, трябва да гледаш крайното количество, което се измерва в милилитри, тъй като млякото е течност.

# 41
  • София
  • Мнения: 771
Винаги съм пресмятала изпитото количество според количеството на готовата смес - например 240 мл. изпита готова смес, която съм направила от смесването на 7 мерителни лъжици АМ с 210 мл. вода. Все пак, когато ни питат колко яде детето, ни питат колко мляко е изпило, а не колко вода.

# 42
  • София
  • Мнения: 2 356
Аз си го казвах по простия начин, че детето ми пие 210 мл., но като ще задълбаваме, поне да смятаме:
90мл. вода + 3 м.л. = 100 мл. смес
следователно: /180 мл. вода + 6 м.л./ + /30 мл. вода + 1 м.л./= 200 мл.смес + 33 мл. смес = 233 мл. смес.

Вярно, за това си права, не бях го смятала, а гледах по шишето.  Blush Аз изчислявах за грамовете, така, че... и двете сме прави  Grinning

Въпреки това държа на мнението си колко изпива детето, а именно, че изпива мл колкото е крайния обем след смесването. На кутиите според мен пише препоръчително количество... вода, но в следващата графа пише - брой мер.л., т.е. това е просто една рецепта как да приготвиш млякото на бебето. Производителя е направил куп изследвания за да определи средно за съответната възраст на бебето, какво и колко да поема за задоволи нуждите на организъмчето. Бебето не пие само водата, нали - то пие разтвор с определена хранителна стойност, с определена концентрация на хранителни вещества, белтъци, витамини, минерали и пр.
Това, че педиатрите казват само водата е според мен за да обяснят и сметнат по-лесно дозите, които се дават. Бебето обаче не пие кратно на 30, нали? В крайна сметка то пие, колкото му се пие.  Laughing

Когато видя кутия с такава таблица:
Препоръчително количество за 1-ва и 2-ра седмица= 100 мл.
Препоръчително количество за 3-та и 4-та седмица= 133 мл.
Препоръчително количество за 2-ри месец =166 мл.
Препоръчително количество за 3-ти и 4-ти месец=210 мл.
Препоръчително количество за 5-ти и 6-ти месец=233 мл. и т.н.

Тогава ще си сменя мнението Grinning

И специално за теб намерих една такава кутия  Wink (от Фризовом):


# 43
  • Мнения: 46 580
Denat, тая кутия утрепа рибата  Shocked според нея дали ще сложиш 2, 4 или 5 мерителни лъжици, няма значение, количеството се покачва все с 15 мл.  #Crazy

60 вода + 2 мерсителни лъжици = 75 мл. /+15/
120 вода + 4 м.л. = 135 мл. /+15/
150 вода + 5 м.л. = 165 мл. /+15/
 #Crazy

Според нея има разлика дали ще направиш на детето ти 2 пъти по 60 мл. /75мл+75мл.=150 мл.готова смес/ или веднъж 120 мл. /165 мл. готова смес/

 #Crazy

# 44
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Грешка при отпечатването на кутията, което не е простимо, защото е важно, въпреки че надали някой обръща внимание.
Аз ще добавя собствения си коктейл (нали е така-10 човека-15,8 мнения)
Тъй като никога не можем да бъдем уверени колко точно загребваме с лъжичката (ще се изразя просто, но не се сещам за друга дума, та-млякото като сухо вещество може да е "степано" или по-рехаво, затова като загребваме с лъжицата може да се загребат различни грамове или да се останат кухини както може да се получи при перлирания Аптамил), по тази причина се слага малко повече вода, за да не стане млякото по-гъсто. ПРиемаме, че ако е по-разредено не е така зле, колкото ако е по-гъсто, щото последното може да стпече някое бебе. По тази причина на 100 мл вода аз слагам 3 лъжички мляко. Колко изпива не намирам, че е така важно, защото при моите шишета винаги остава в един разширител и после не се изпива. Дали е прехранено или не, си проличава при мен в часа на следващото хранене (дали идва по-рано или по-късно).

Общи условия

Активация на акаунт