Проблем ли е повръщането за вашето бебе?

  • 24 369
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 671
Проблем ли е повръщането за вашето бебе?

Повръщането е физиологичен феномен.
До 67% от кърмачетата до 4 месечна възраст повръщат, около 21% до 7 месечна възраст и около 5% от 10 до 12 месечна възраст.
Като правило се наблюдава възстановяване при 98% от кърмачетата от 12 до15 месец по-късно.

Около 2 на всеки 3 кърмачета повръщат през първите месеци от живота.
Това е повод за тревога за около една четвърт от родителите.
Вие сблъсквали ли сте се с този проблем?


# 1
  • Мнения: 1
Моята дъщеричка много повръщаше, когато стана на 1 мес. вече не се издържаше и питах педиатърката, тогава тя ми препоръча фризовом. Давах й по 30 - 60 мл. след кърма, но от него я почна разтройство и го смених с аптамил ар, от няколко дни е на обикновенния аптамил и няма проблем вече слава богу Peace

# 2
  • Мнения: 9 481
Кърмя изключително и на поискване, и не, не сме имали проблем и при двете ни деца с повръщане Peace

# 3
  • Мнения: 397
Мдам, и аз кърмех изключително и на поискване , а "повръщането" си го имаше и то доволно.Педиатрите /двама на брой/ ,с които се съветвах ми обясниха, че за да има  проблем, повръщането трябва да е на фонтан ,често и с количество по-голямо от длан.Повръщане при кърмачето е термин, който се използва ако се изхвърля голямо количество от стомашното съдържание и въпросното изхвърляне е на фонтан. Ние сменяхме по шест-седем бодита дневно чак до девет месеца.После нещата се оправиха.Но при нас не беше точно повръщане-описаното го имахме по веднъж на ден, примерно, останалото беше връщане.Също се следи и теглото на детето, общото му състояние, поведението му...ако има съмнения се правят изследвания за гастроентерологичен рефлукс и т.н. Темата е доста обширна.

# 4
  • Мнения: 48
Нашето бебче има рефлукс. Повръща често, след всяко кърмене (изключително и на поискване), но не само след кърмене, а и по всяко време. Това не се отразява на общото му здравословно състояние и за нас не е проблем. Като новороден повръщаше много по-често от сега,дори на сън - което ми е изкарвало ангелите...  Но и сега е достатъчно често - многократно,всеки ден. Свикнали сме с това и освен честата смяна на дрешките, няма друго неудобство. Просто чакаме това да отшуми с времето. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 133
При нас бебчо повръщаше на всяко хранене,когато минахме изцяло на АМ. Педиатъра ни успокояваше,че това е нормално.Проблем е ако повръща количество повече от дланта.Но ние се притеснявахме и решихме с таткото да сменим АМ,разбира се след консултация с педиатъра.Минахме на Хип-розовия.Още от първата опаковка спря да повръща,нямаше запичане,нямаше обриви.Като между временно го заменихме с Комбиотик.Оттогава сме на това АМ и нямаме никакъв проблем.

# 6
  • Мнения: 1 610
моите деца не са имали проблем, но при моята приятелка до година и нещо проблема си стоя. Обиколихме доста лекари, сменихме храната няколко пъти , вдигахме леглото /наклона на леглото/. Вече на 5год и сега детето е злоядо, слабичко, често се оплаква от коремче...

# 7
  • Мнения: 123
Сменихме няколко вида млека против рефлукс, но бебчо спря да повръща само от Фризовом.

# 8
  • Мнения: 671
Здравейте,

С голяма радост бихме искали да споменем, че и HiPP вече предлага формула против повръщане и рефлукс, биологично качество и Пробиотик - HiPP AR

# 9
  • Мнения: 270
здравейте ,бихте ли дали малко повече подробности за HIPP AR ,кога ще бъде пуснат в търговската мрежа и по точно в търново,цена,състав,предварително благодаря.Много се радвам че сте пуснали такъв продукт  bouquet

# 10
  • Мнения: 671
Здравейте,

HiPP AR е предназначен за деца с повишено повръщане - рефлукс. То е на основата на клей от рошкови, които набъбват, безопасни са и се използват от много фирми като сгъстител. Това, което отличава млякото AR е че съдържа Пробиотик - Лактобацили, както и че е с биологичен произход.
Тази специализирана формула вече е пусната в търговската мрежа, ако не я откривате във вашия град, помолете в детския магазин, който поддържа най-богато разнообразие да я поръча при следваща заявка. Новите продукти трудно се зареждат от търговците, тъй като те не искат да зареждат продукти, които може би няма да могат да ги продадат, ако няма търсене. Това е причината в много голяма част от градовете да не се откриват. Все пак прилагаме координатите на дистрибуторите ни за региона, които най-подробно ще ви даде информация къде можете да ги откриете.

0887 663 991 - Николай Атанасов

# 11
  • Мнения: 270
много благодаря за бързия отговор

# 12
  • Мнения: 378
През третия месец беше сериозен проблем и от ХИП Комбиоток минахме на Фризовом с Фризолак. Жалко че тогава още нямаше ХИП АР Rolling Eyes

# 13
  • Ямбол
  • Мнения: 2
Здравейте,
ползваме HIPP AR от почити един месец и съм много доволна от млякото и  всички продукти на HIPP. Искам да попитам вие когато давате на детето вода или сок пак ли връща.Как се справяте с това. Защото като започнах да давам пюрета започна да пие и вода с това се появи проблема да върне водата или сока който съм дала. 

# 14
  • Мнения: 270
donidesi за колко време се оправи бебе от ХИП АР и би ли споделила цена и грамаж.

# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 2
Здравей klims9
отначало бяхме на АптамилАР, но се запича много малката. Случайно от форума разбрах че има HIPP AR. При нас от втория ден с HIPP AR спря да повръща. От време на време когато кака и я мачка пуска по малко по бузата. Млякото е 500гр. и цената е 17.90лв. Единствено незнам кога ще изчезне на пълно това връщане защото не мога да дам вода или сок , защото го връща.Надявам се сега като започнахме захранването нещата да се оправят.

# 16
  • Мнения: 431
Бих искала да попитам може ли да се комбинира ХИП АР с ХИП Комбиотик. Има ли някаква специфика за приготвянето на ХИП АР - температура на водата, вид биберон и т.н.

# 17
  • Мнения: 671
Здравейте,

Според нас педиатъра трябва да прецени дали обикновенното мляко можете да го смесвате с определено количество AR. Това зависи от количеството на повърнатото, неговата честота, свързано ли е друг здравословен проблем.
Все пак двете млека могат да бъдат комбинирани, но обърнете внимание, че първо трябва и двете формули да се разтворят поотделно, след което да се смесят. Съотношенията също педиатъра трябва да прецени, в зависимост от проблема - дали то да е 50:50 или друго в полза на една от формулите
Всички оказания за приготвяне са описани на опаковките. И двете млека не бива да се разтварят при висока температура над 50 градуса, тъй като съдържат Ляктобацили и термолабилни съставки.
HiPP AR трябва да се остави около 7-8 минутки след разтварянето да се сгъсти и клея от рожкови да набъбне.

# 18
  • Мнения: 431
Здравейте,

Според нас педиатъра трябва да прецени дали обикновенното мляко можете да го смесвате с определено количество AR. Това зависи от количеството на повърнатото, неговата честота, свързано ли е друг здравословен проблем.
Все пак двете млека могат да бъдат комбинирани, но обърнете внимание, че първо трябва и двете формули да се разтворят поотделно, след което да се смесят. Съотношенията също педиатъра трябва да прецени, в зависимост от проблема - дали то да е 50:50 или друго в полза на една от формулите
Всички оказания за приготвяне са описани на опаковките. И двете млека не бива да се разтварят при висока температура над 50 градуса, тъй като съдържат Ляктобацили и термолабилни съставки.
HiPP AR трябва да се остави около 7-8 минутки след разтварянето да се сгъсти и клея от рожкови да набъбне.

Явно не съм се изразила добре, въпросът ми не дали да смесвам двете млека ясно ми е, че това не е препоръчително. Идеята ми беше дали от 6 хранения 4 да са с ХИП Комбиотик и 2 с ХИП АР тъй като детето не повръща много. В момента сме на смесено хранене - първо давах кърма и ХИП Комбиотик, но след като се появи повръщането заместихме ХИП-а с Фризовом, но той не ми харесва особено.

# 19
  • Мнения: 671
Здравейте отново,

Проблемът с повръщането обиновено е физиологичен. Той се дължи на не добре развития сфинктер - мускул между хранопровода и стомаха. Той не позволява вече приетата храна да се връща обратно към хранопровода. Има и други причини за този проблем разбира се, но се срещат по-рядко. Ако вие давате обикновено мляко, каквато е и кърмата, то няма никаква гаранция, че детето няма да го повърне, независимо, че ще го давате само един или два пъти в денонощието. Необходимо е приеманата храна да е по-гъста. Ако детето не повръща HiPP Combiotic, или повръща еднократно  и по малко, то спокойно можете да използвате обикновеното мляко.  Все пак се консултирайте с вашия педиатър.
При HiPP Comfort положението е друго. Там дори един път детето да приеме от формулата, това може да окаже положителен ефект върху запека.
Просто механизма е различен.
Не се притеснявайте от AR формулите - тази която предлагаме също е с пробиотик, но съдържа и клей от рожкови, който е напълно безопасен и доказано ефективен за преодоляване на проблема с възрастта. При повечето деца повръщането се преодолява през първите няколко месеца.

Последна редакция: пн, 20 фев 2012, 17:56 от HiPP

# 20
  • Мнения: 273
Здравейте отново,

... Ако вие давате обикновено мляко, каквато е и кърмата, то няма никаква гаранция, че детето няма да го повърне, независимо, че ще го давате само един или два пъти в денонощието. Необходимо е приеманата храна да е по-гъста. Ако детето не повръща HiPP Combiotic, или повръща еднократно  и по малко, то спокойно можете да използвате обикновеното мляко.  Все пак се консултирайте с вашия педиатър.


Извинете ме , но това звучи малко гадничко. Нали не искате да кажете, че е по-добре да се дава HiPP Combiotic, от колкото кърма? Надявам се аз да не съм разбрала правилно! Ще кажа само, че и без рефлукс е нормално кърмачето да върне изсуканото в повече мляко и в това няма нищо плашещо, дори напротив, така си облекчава стомахчето. Не е ли по-притеснително, ако се храни с по-гъста и набъбваща храна, която не би могло да върне, ако му дойде в повече?

# 21
  • Мнения: 671
Здравейте,

Кърмата е най-добрата храна за кърмачето. Отговорът ни е свързан с конкретно питане
Бих искала да попитам може ли да се комбинира ХИП АР с ХИП Комбиотик. Има ли някаква специфика за приготвянето на ХИП АР - температура на водата, вид биберон и т.н.
Ако детето е на кърма и повръща, то това не е притеснително, но също зависи от количеството на повърнатото, как повръща, колко често и т.н. Има случаи в които педиатрите препоръчват включване на AR млека независимо от кърмата, тъй като понякога това е свързано с ненаддаване, и въобще усложнения. Тези състояния обаче се следят от педиатър, който ако се налага прилага схема на лечение.

Последна редакция: пн, 20 фев 2012, 21:56 от HiPP

# 22
  • Мнения: 123
Аз лично не бих давала млеката на Хип поради факта, че всичките им млека съдържат нишесте. Скоро гледах едни сравнения на млека. Все пак това си е мое мнение. Освен това са и много скъпи.

# 23
  • Мнения: 270
yonka.petrova а какво правиш туккккк.....дали са скъпи или не ,теб не те засяга.........върви давай компетентни съвети някъде другаде.

# 24
  • Мнения: 801
Wow, то проблема не е в повръщането, а рекламата му и маркетинга. Жалко.

# 25
  • Мнения: 261
Ние имаме проблем от третата седмица от раждането ни. Сега сме почти на 9 месеца и все още повръщаме. Първо ни изписаха Фризовом, но никакъв ефект. След това направихме алергия и сме на Фризопеп. Наддавахме си нормално. Ходихме на прегледи, но никой не е казал, че имаме сериозен проблем. Единственото, което ни казаха е, че след първата година трябва да спрем да повръщаме. Надявам се, че е така, защото след АМ като се оригнем и връщаме, а при кашите и пюретата - след 1-2 ч. Постоянно се преобличаме, мокрим се и се цапане независимо колко ката дрехи имаме.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 432
Моето бебе пие HIPP AR от 2-та седмица от раждането.Докога трябва да пие формула AR?

# 27
  • Мнения: 671
Здравейте SINEICKA,

Продължителността зависи от количеството и честотата на повръщането. Малките бебета много бързо преодоляват проблема и обикновено след 4-6 месец повръщането е минимално.
Все пак AR формулата е пълноценна и не ощетява развитието на детето, дори да се прилага постоянно до 1 годишна възраст. Това обаче рядко се налага.
За да разберете дали да продължите с HiPP AR формула, то едно от храненията го заменете с обикновения HiPP Combiotic. Ако детето не повърне или повърне минимално количество от млякото, то тогава постепенно можете да преминете към неспециализираната формула.
Обръщаме внимание, че повръщането в минимални количества е нормално за кърмачето. Ако повръщането е по-малко от 3 пъти дневно и като количество по-малко от 5 мл. т.е петно по-малко от свития ви юмрук и детето наддава добре, то не е необходимо повече да прилагате AR формула.

# 28
  • Мнения: 7
И при нас повръщането е голям проблем още от първия месец до ден днешен. Всеки ден поне 4-5 повръщания със сигурност ги има - аз също кърмех на поискване, след това в петия месец минахме на Хип Комбиотик - но повръщането не спираше (даже се увеличи). Педиатърът ми каза, че това ще отмине с времето и нямало нужда от антирефлукс-но млеко, а да слагам по една лъжичка рожкова каша в млекото (тогава бяхме на единица, сега сме на двойка млеко и не слагам каша), за да стане по-гъсто и по-тежко за да не повръща...но ефекта беше само за 3-4 дни и пак започна да повръща...Забелязах, че когато му давам сок или вода повръщането зачестява и е почти на фонтан и съм решила да спра соковете за 4-5 дни да видя дали не е от тях..Надявам се по-бързо да отмине този период на повръщане, понеже започна да наддава по-малко от преди... Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 671
Здравейте TrAlAlaa,

Не се притеснявайте, че детето не наддава както досега. След 5-6 месец децата вече не наддават толкова интензивно, тъй като започват да се движат много повече. До 6 месец детето трябва да удвои килограмите, а до годинка горе долу да ги утрои, като в последните един два месеца, наддаването е минимално.

# 30
  • Мнения: 7
Здравейте TrAlAlaa,

Не се притеснявайте, че детето не наддава както досега. След 5-6 месец децата вече не наддават толкова интензивно, тъй като започват да се движат много повече. До 6 месец детето трябва да удвои килограмите, а до годинка горе долу да ги утрои, като в последните един два месеца, наддаването е минимално.

Благодаря за пояснението  Hug  bouquet

# 31
  • Мнения: 2
Здравейте,
моето бебе е на 5 месеца и половина и също имаме този проблем с повръщането. Кърмата ми спря преди месец и половина. След консултация с педиатъра, той препоръча HIPP AR и бяхме много доволни, за съжаление в близост до нас спряха да го доставят и го сменихме с Фрозовом, но от него се появи диария и го спряхме, след което започнахме да даваме Хип Комбиотик. Сега намерихме Хип АР и решихме пак да даваме от него, но този път и това мляко причини диария, не мога да си обясня защо, при положение, че преди всичко беше наред. Сега въпреки, че имам 4 кутии Хип АР съм принудена пак да давам от комбиотика Sad

# 32
  • Мнения: 671
Здравейте Desislava_Sh,

Лекото слабителното действие в случая се дължи на клея от рожкови, който се съдържа и в двете млека. Имайте предвид обаче,, че изпражненията при кърмачетата трябва да бъдат кашави, ако детето не е приемало твърда храна т.е детето най-вероятно не е имало диария, а нормални за възрастта кашави изпражнения.
Нашият съвет е ако детето не повръща повече от 5 мл. на хранене - това е петно с големината на юмрук, то не е необходимо да прилагате AR формула. Наличните кутии можете да ги използвате когато приготвяте кашите.
Ако детето повръща повече от 5 мл. мляко на хранене, то продължете с AR формулите, които имате, като не се притеснявайте от по-рядката консистенция на изпражненията, това е абсолютно нормално и такива трябва да бъдат в кърмаческата възраст.

# 33
  • Мнения: 34
Здравейте, моето бебе има измерен с ехограф рефлукс и давахме фризовом, но от него като че ли и става тежко на коремчето  и се гърчи,защото е много гъст. Сега го разреждам с лактана по препоръка на гастроентеролог. Чудех се дали хип ар е по редичък от фризовома тъй като имам намерение а го давам чисх и ако не с какво ще ми препоръчате да го разреждам

# 34
  • Мнения: 378
Аз разреждах Фризовома с Фризолак.

Общи условия

Активация на акаунт