Неспокойно, нервно и трудно заспиващо бебе

  • 14 864
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 7
Здравейте,

Бих описала моя бебчо като доста изнервен и неспокоен.Чета по форумите, че не сме единствените и едва ли не това е нормално. Дори реших, че проблема са растящите зъбки. От няколко дни не иска и да заспива в креватчето си вечер (през деня отдавна не иска) и започнах да търся отговор в нета. Намерих тези статии: http://-spam070-/2010/09/23/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D0% … %B8/#.TvtftGMre50      и         http://-spam070-/2010/05/04/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D0% … %87/#.Tvwe1GMre50  , които ме накараха да се замисля и да открия доста от признаците и при нас. Тук е момента да спомена, че моят бебчо не е плакъл от два месеца, може и повече да е. Постоянно мрънка и аз го успокоявам (залъгвам, разсейвам). Като си играе с играчките, обърнат по корем и дори като го гушна след като се е наял и съм му сменила памперса издържа няколко минути и започва да мрънка. През деня заспива единствено в шезлонга докато го люлям. Доскоро вечер след като го изкъпя и нахраня го приспивах в креватчето (процедурата отнема около 30 мин. тупкане по дупето и пеене на песни), но сега дори не се унася като го сложа вътре, а веднага започва да мрънка. От няколко дни заспива в мен само като е много изморен и не е спал от няколко часа (но се прозява и търка очи поне един час преди това). През нощта постоянно се разбужда и аз го приспивам отново.
От известно време не иска и бибата. Само като му я доближа до устата стиска устни и я бута с ръка.
Не съм привърженик на идеята да оставя детето да плаче, но тези статии ме накараха да се замисля дали не греша ?

Мами, вашите неспокойни деца плачат ли? Оставяте ли ги или ги залъгвате? А тези, които имаме спокойни бебета, те плачат ли понякога дори и за малко?

Само да уточня, че говоря за лечебен плач, а не да оставям бебето да реве и аз да отида в другата стая да върша някаква работа.

# 1
  • Мнения: 27 524
Само да уточня, че говоря за лечебен плач

И какъв е тоя лечебен плач?  newsm78 Какво лекува? Само да не микажеш, че е полезен за белите дробове  Wink Това е толкова вярно, колкото стомахчето трябва да почива нощно време и заради това да се дава на бебето само вода  Crazy

# 2
  • Мнения: 7
Не разбира се. В статиите, които споменах е описано много подробно и хубаво.

# 3
  • Мнения: 86
И моето бебе е така. От както се роди все реве, врещи, мрънка. Оставяла съм я и да плаче, но няма ефект, даже се изнервя още повече и става по-лошо. Но понякога я оставям, когато вече нямам силички. Но имаше много колики, сега има и зъбче. Водихме я по какви ли не доктори и накрая установихме , че нищо й няма и просто е ревлива. Има си и такива деца.

# 4
  • София
  • Мнения: 44 100
статиите ти са рекламен спам и не се отварят.
за мен лечебен плач няма. бебетата плач поради някаква причина, никога не съм го оставяла ей така да реве, за мен е жестоко към детето.
Имах много неспокойно и плачещо бебе, винаги съм откликвала на нуждите му, това смятам ми е работата като майка.
Спокойните бебета също понякога плачат...пак с причина...всичко е с причина, просто не могат да ти я кажат защото не говорят, техният начин е плачът.

Последно твоето бебе спокойно или нервно е? или е било неспокойно, а сега вече не е? благодарение на лечебният плач или? За какво точно е темата?

# 5
  • Мнения: 274
Аз четох някъде че първите месеци трябва винаги да се откликва на бебешкия плач защото тогава никога не е без причина и по този начин в по късните месеци бебето ще  бъде по спокойно! Свързано е със незрялата още нервна система на кърмачето!
Моето бебе плаче  по скоро мрънка когато му се спи и не съм го сложила веднага да спи а пък ако не разбера какво точно иска започва да плаче много силно и едва го укротявам но общо взето е кротък спи си между храненията винаги някой път повече друг път по -малко! Правим си нощната почивка от 6 часа но понякога е  по рано  от  18.30 до  1.30  часа после се буди да яде и след около час и половина пак заспива но като е през ноща не  мрънка а си лежи кротко в кренатчето и се успива и после става чак в 6-7 часа сутринта да яде!

# 6
  • Мнения: 343
Имахме тежък период с коликите, но оттогава бебето ми не е плачело. По принцип имам много спокойно бебе, на 2м се научи да заспива сам и да спи по цяла нощ, през деня си играеше сам, много рядко го взимах на ръце... От месец и половина насам бебето ми е неузнаваемо. Нощем започна да се буди на всеки час и след 3ч не може и да заспи изобщо. С времето съвсем се изостри това и също така заплакваше, когато го оставях в леглото му. Не можех да издържам и с нощните ставания, на нощ по 6-7 пъти ставах да го взимам. Затова започнах да спя с него на спалнята. Сега го приспивам на гърда, макар че заспиваше сам. Като се унесе, го оставям в леглото да си доспи. Понякога проработва, понякога не. През деня обаче е ужасен от седмица насам. По цял ден само плаче, мучи, мрънка, изведнъж започва да се дере, буди се с викове и плач. Стандартното обяснение за мене е зъби, но те все така не израстват и докога ще продължава този тормоз, не знам... Ставам, че пак се дере до истерия...Sad

# 7
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
Нищо не разбрах. Казваш, че бебето ти е неспокойно, а в същото време, че не е плакал от два месеца. Последно?

# 8
  • Мнения: 1 262
Иска да каже, че е било спокойно, но от скоро реве почти постоянно и мрънка. Поне аз така го разбрах. Може и да са зъби, моето бебе също понякога прави така, но никога не е било спокойно.  Laughing Даже като че ли вече става малко по-спокойно и самостоятелно от преди.  Rolling Eyes

# 9
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
Цитат
Тук е момента да спомена, че моят бебчо не е плакъл от два месеца, може и повече да е.

Това не ми звучи като преди да е било спокойно, точно обратното.  Laughing

# 10
  • Мнения: 1 262
Аз обърках отговорите/хората.  Laughing Може би има предвид, че не плаче, а само мрънка.  newsm78

# 11
  • Мнения: 343
Кой го казал това за двата месеца? Аз не си го откривам в поста, ама да си кажа, че мойто два месеца не беше плакало (от 2 до 4месечна възраст), ама сега да го видите. А иначе е спокойно, да. Само че имахме много тежък период с коликите, тежко ни растат и зъбите сега. Докато имахме колики, трябваше да го люлея, друсам и разхождам по 40-50мин, за да поспи бебето 10мин. И понеже изкарваше по 12-13 часа безсъние още като новороден, накрая ставаше превъзбуден и изнервен и заспиваше още по-трудно. И така един порочен кръг - много му се спи, но не може да се отпусне, а времето си минава и става все по-уморен. Както писах и по-горе, когато ни отпуснаха на 2м коликите, успях да го да го приуча да заспива сега и ми падна камък от плещите.

# 12
  • Мнения: 1 262
Моят пък не е имал такива колики, но пък все е гладен.  Laughing Такъв гладник, направо няма наяждане. На кой ли се е метнал....  newsm78

# 13
  • Мнения: 86
Кой го казал това за двата месеца?
Майче, става въпрос за авторката! И мен ме обърка постът й  newsm78 Твоят пост е ясен!
И ние бяхме така, само че до 4 месец. Сега от 5 пак сме така, е малко по-добре  Sad

# 14
  • София
  • Мнения: 44 100
mayadio - темата си има авторка, отговорите са насочени към нея, не към последният писал, много хора дори не четата други постове по темата освен първият. Аз също не чета всичко писано преди мен, преглеждам до толкова, че да видя дали не е допълвала авторката нещо и евентуално последните 1-2 поста....
Та 2-та месеца, авторката го е писала. За нейното дете е объркано написано то спокойно ли е, не е ли, било ли е, кога и защо е било или не било спокойно и нервно.

# 15
  • Мнения: 86
Angel_Dust, явно този път си прочела и другите постове  Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 44 100
да, след като пиша вече чета...а и чакам авторката за малко осветление по темата Simple Smile

# 17
  • Мнения: 2 216
 Защо да спре да мрънка това бебе, щом така получава всичко, което иска - внимание, ласки, песни.....

# 18
  • Мнения: 343
Аааа, ясно! Simple Smile Щото върнах филма малко назад и не го намерих, а на авторката поста четох още сутринта някъде. И понеже и ние два месеца бяхме за пример, реших да се изкажа все пак хихихи  Shocked

Последна редакция: чт, 29 дек 2011, 21:07 от mayadio

# 19
  • Мнения: 86
Хаххах. Майче, споко! На всички нас ни е простено, и аз така, уж чета.... ама понякога какво съм прочела.....

# 20
  • Мнения: 9
ох, незная и аз какво да те посъветвам, моето бебе е на 7 започва 8 месец, като беше по малка само ядеше и спеше, никакви проблеми нямах с нея, и тя понеже е лятно бебе по цял ден спеше навън под сянката, сега от 3-4 месеца неиска да спи вкъщи, слагам я на обяд спи по 30-40мин. само се буди и пищи, ако е на вън спи по 2ч. ако легна да спя с нея тогава спи повече, но и много трудно заспива вечер, олеее понякога по половин един час немога да я преспа, ако пък заспи то след около 30-40мин, писва и пак я приспивам и после пак се събужда и пак се приспиваме , и така до около 23ч. и после се пробудва към 2ч и започва пак на около 2часа да се събужда, окротявам я с малко кърма и така, но понякога ме изнервя това, заспиване уйастно много, незная от какво е така неспокойна, зъбчета още не са ни излезнали, те ни мъчат от 4-ия месец и още нямаме, коликите и ите спряха към 5месец, нещо се е стреснала ли че е толкова неспокойна незная и из незная какво да я правя и докога ще продължи така???????????

# 21
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
Не се е стреснала, това е съвсем нормално поведение на бебе.
Докога ще продължи - Господ знае.
Гушкаш, кърмиш и стискаш зъби. Ще го израстне, но може и след 2 години да е.  Laughing

# 22
  • Мнения: 1 402
слънчице2011,  Simple Smile според мен ти си имаш едно напълно нормално бебе, то все пак е бебе, нормално е да мрънка, да иска да си до него постоянно и т. нат., пък и щом не е плакал от два месеца... Simple Smile
Моят син до към 5-6 месец беше сигурно най-спокойното бебе на света - спеше по цяла нощ до 9 сутринта без да се събужда, заспиваше си сам в леглото, оставях го в кошарката и можеше да си играе сам часове наред, много рядко плачеше. От около два месеца, обаче, ми спира тока  Crazy - рядко заспива сам, в повечето случаи се гушкаме, събужда се нощем и докато не го вземем при нас в леглото не заспива, вече не иска да си играе сам, трябва все да съм с него и така. Но все пак за мен това е нормално  Wink и сега трябва да сме постоянно до децата си и да откликваме на желанията им, все пак те няма да са вечно бебета Simple Smile. Това с лечебния плач е пълна глупост. Наскоро една позната с бебе на 1 месец упорито се оплакваше и разказваше как бебето и се глезело и искало постоянно да суче. Е как може бебе на 1 месец да се глези  #2gunfire, и тази жена е образован човек, учителка е.
Гушкай си бебето според мен и това е, ще го израстете този период.

# 23
  • Мнения: 1 262
mikser4, защо не оставиш бебето да заспи по-късно, когато му се иска? Аз примерно не приспивам моя бебок докато сам не покаже признаци на умора (иначе ме очаква подобно на твоето тегло). Обикновено е свеж като краставичка до 23-24 часа, но и аз съм нощна птица и трудно заспивам по-рано. После като заспи, обикновено след 24, аз докато се оправя става 1 и той към 6-7 се буди да яде. Ако обаче го приспя по-рано (преди заспиваше към 7-9) определено ми е по-зле. До 2 часа се е наспал и после почва през 2 часа да мрънка.  ooooh! Добре че сега започна да заспива по-късно, макар че понякога вече се уморявам да се занимавам с него до 24 часа, но пак е по-добре отколкото да се събуди в 2 и от там нататък никакъв сън.

# 24
  • Мнения: 7
Чак сега се включвам, защото вчера не си бяхме в къщи.
Явно не съм обяснила добре какво ме притеснява, а и линковете към статиите не са активни и стана една мазаница. Ще се опитам да уточня.
 Първо - въпросните статии са от сайта на babysling и се казват: Как да откликваме на бебешкия плач? и Как да помогнем на бебето да заспи? Ако имате възможност да ги прочетете преди да ми дадете отговор ще е чудесно. (Ако пуснете заглавията в гугъл веднага излизат)
 Второ - никога досега не съм оставяла бебчо да плаче. Винаги съм до него и го успокоявам, гушкам, играем,целувам, спим заедно, нося го в слинг, пея му и всичко друго, което може да го накара да се почувства по-добре. Отдала съм се изцяло на него и всичко останала е на заден план.
Проблема е в това, че е доста неспокоен, изнервен и заспива трудно въпреки огромното ми желание и опитите ми да направя всичко за да е спокоен.
 Във въпросните статии прочетох, че бебето чрез плач изразява емоциите и чувствата си натрупани през деня. "Като опознава света, всяко бебе ежедневно трупа множество различни впечатления, които натрупвайки се водят до превъзбуда и нужда от разтоварване. Ако бебето не освобождава съзнанието си редовно от всичките натрупани  положителни и отрицателни емоции, постепенно нивото на стрес в организма му ще се повишава и то ще започне да изглежда все по-нервно и неспокойно...... " И след като ги прочетох се замислих, че аз не му давам да си изрази емоциите, т.е. да го оставя да поплаче (като се размрънка веднага се заемам да го разсейвам) "Ако не позволяваме на бебето да плаче за разтоварване, а му предлагаме вместо това да суче или отвлечем вниманието му с играчка, ще го лишим от възможността да излее натрупаните емоции и да се успокои. Спомнете си поговорката „поплачи си да ти олекне”." НО в статиите се казва, че не трябва да се оставя да плаче само, а трябва да е гушнато, също и че преди да го оставиш да плаче трябва да си сигурен, че не е гладно, не му се спи, не е болно или нещо друго което да го притеснява "Ако бебето е наскоро нахранено и преобуто, физически се чувства комфортно и все още плаче, тогава просто го вземете нежно в ръце и ще разберете дали има нужда да си поплаче – ако продължава да плаче тогава то най-вероятно има нужда да се разтовари от натрупани емоции."
Текста в кавички е от въпросните статии. Според мен те са много интересни и трябва да се прочетат.

Мен по-скоро ме интересува дали някой е прилагал този метод? Какво мислите за "лечебния плач" или „плач за разтоварване”?
Ако имате спокойно бебе, то плаче ли понякога (за да си изрази емоциите)?
А ако имате неспокойно дете, гушкате ли го докато плаче и оставяте ли го да плаче във вас или веднага се заемате да го успокоявате чрез люшкате, пеене, друсане и т.н.?

Надявам се сега да стане по-ясно, но ако имате въпроси ще отговоря.
Благодаря на всички за отговорите.

Последна редакция: сб, 31 дек 2011, 15:24 от слънчице2011

# 25
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
Не съм сигурна, че това е общовалидно за всички бебета, но поне моята дъщеря никога не е спирала да плаче, ако не се е наревала. Laughing Така че тя си е поплаквака, за да й олекне.

Ако ревеше от глад и й давах да яде, спираше, разбира се. Но ако просто имаше нужда да разтовари напрежението, нищо не можеше да я спре. Плачеше си, докато й мине.

По същия начин беше и когато е ядосана (като стана на година и половина-две), ако изпднеше в истерия нито гушкане, нито говорене помагаха. Оставях я да се успокои сама и тогава тя сама идваше при мен.

 

Общи условия

Активация на акаунт