Братче или сестриче на батко Борис - помогнете !

  • 3 071
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 108
Angel_Dust, Николаус е при нас подобно на дядо Коледа. Смешно ще  е да го кръстят така. А Йохан няма ли да е странно за България?  Crazy Мануел и на мен много ми допада, но и малко се резервирам към това име. Нали идва от мануално- ръчно ?!  Sunglasses

Лурдес, страхотни имена предложи. Константин е въздържание. Нали всички при нас са Консти и ми е малко странно. Адриан си мисля, че ще се бърка с Андриян, а  Юлиан си е направо гот. Мерси много ! Забравих да им го предложа него. Grinning

Имате поща, данке за комплимента.  Hug

 Deny83, и на мен Доминик ми е фаворит, но на галено как ?! Доми?!  Crazy

# 31
  • Мнения: 108
Вероника най-добре звучи в БГ(за мен е един от фаворитите ми изобщо за женски имена)
Другите нито едно не ми звучи близо до "нашенско" т.е. прекалено са ми чужди, особено до Борис
Евамария защо трябва да е цяло?

Angel_Dust, ами приумица на родителите - за по-натокано !  Laughing

Вероника и за мен е едно от най-хубавите имена. Куклите на щерката всичките са Вероника !  Laughing

Фердинанд нали е познато от историята ни. Смяташ ли, че в Бг би било много странно, а и смешно ако викнеш Ферди?  newsm78 То на Фредерик пък ще е Фреди ?  Laughing Сетих се за Фреди мравката.  hahaha


# 32
  • София
  • Мнения: 44 331
бяла лястовица -  а това за дядо Коледа не се сетих. Йохан ще е странно не по-малко от другите, които си изброила последно...но на мен ми харесва(повече от Иван). Мануел идва от Емануил и значи Бог е с нас, нищо общо няма с мануално. Юлиан е хубаво име, така ли се произнася и при вас обаче?
Фердинанд е познато и все пак не е БГ име....Ферди, като Ферди мравката ли? ми  на мен би ми извикало усмивка сигурно:)
То и Ирник е познато в нашата история(даже го харесвам като звучене), но никой не си кръщава тук детето така.... та познато от историята ни  е малко абстрактно.

Последна редакция: пт, 13 яну 2012, 21:07 от Angel_Dust

# 33
  • край морето
  • Мнения: 44
От изброените - най- приемливи в Бг според мен са - Вероника, Елизабет, Мириам. За мъжките не мисля, че някой тук би си кръстил така детето.
А относно галеното на Доминик - Доми/Дони/Дидо - на който както му се харесва Peace

# 34
  • Мнения: 6 713
Лурдес, страхотни имена предложи. Константин е въздържание. Нали всички при нас са Консти и ми е малко странно. Адриан си мисля, че ще се бърка с Андриян, а  Юлиан си е направо гот. Мерси много ! Забравих да им го предложа него. Grinning

бяла лястовица,радвам се че съм дала интересни предложения. Поне за мен това са единствените варианти, за момче исках да е латинско или римско име. Mr. Green
Юлиан на мен ми беше фаворит, но едно че на татито не му хареса много, а второ търпи промени името при произнасяне.

Какво имаш предвид с Константин и въздържание?А къде е това при вас, и защо всички да Консти? Simple Smile newsm78

# 35
  • Мнения: 108
Лурдес, страхотни имена предложи. Константин е въздържание. Нали всички при нас са Консти и ми е малко странно. Адриан си мисля, че ще се бърка с Андриян, а  Юлиан си е направо гот. Мерси много ! Забравих да им го предложа него. Grinning

бяла лястовица,радвам се че съм дала интересни предложения. Поне за мен това са единствените варианти, за момче исках да е латинско или римско име. Mr. Green
Юлиан на мен ми беше фаворит, но едно че на татито не му хареса много, а второ търпи промени името при произнасяне.

Какво имаш предвид с Константин и въздържание?А къде е това при вас, и защо всички да Консти? Simple Smile newsm78
Лудрес, В Германия сме и там Константиновците са Констита !  Laughing Така го съкращват.
А Юлиан си мисля, че е хубаво. Немците му слагат ударението на Ю.

# 36
  • Мнения: 6 713
На мен Консти си ми харесва! Даже се чудех как немците му казват на галено и честно казано очаквах да е нещо по-странно. Crazy
Тук където сме френския е също официален, а на Юлиан казват Жулиен. Mr. Green Stop Та затова аз лично се отказах.

# 37
  • Мнения: 399
...Фредерик Фердинанд  
Вероника Мелани Мириам Фрида Елизабет
Евамария (едно име)
...
От тези ми харесват Вероника,Мелани и Елизабет,но сякаш не ми звучат добре до името на баткото. Peace

Галено на Доминик  Heart Eyes  - Ник,Ники,Нико.Но и то не ми харесва до Борис. Peace

Емил споменавано ли е?  Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 108
И май излиза, че до Борис никое мъжко име не стои. Затова дано да са направили някоя мома Mr. Green.

# 39
  • Мнения: 108
Явор го няма в Германия и не знам как би стояло, но Явор и Борис май не звучат зле.  Grinning bowuu

# 40
  • Мнения: 6 713
Да, Явор и Борис звучат добре, но как ще го произнасят Явор в Германия? Да не е Яфор... newsm78

# 41
  • София
  • Мнения: 44 331
И май излиза, че до Борис никое мъжко име не стои. Затова дано да са направили някоя мома Mr. Green.

напротив, много стоят, просто не от тези, които си харесват бъдещите родители Simple Smile

# 42
  • Мнения: 1 207
А аз от своя страна да попитам вашето мнение за следните мъжки имена и как ви се струват на българска земя, а женските друг ден.  Hug

Феликс
Фабиан
Флориан
Тристан
Елиас
Бенямин
Хуго
Тобиас
Себастиян
Йонатан
Доминик

Благодаря !  Hug



Прехвърлих темата на бързо, страхотни имена са предложени, особено мъжки, така че нямам какво да добавя.
Но на това запитваме няма как да не се включа.

Феликс – по-скоро ми харесва
Фабиан – да, определено.
Флориан – по-скоро не, всички имена с корен „флор” са ми по-подходящи за момиче.
Тристан – не ми харесва, въпреки че, по мои наблюдения, се радва на всеобщо харесване (не конкретно в България).
Елиас – харесва ми, Елиът повече.
Бенямин – БНД се казва така, но го предпочитам в пъти като Бенджамин.
Хуго не ми харесва, някак сбъркато ми звучи, сякаш трябва да е Хюго (което пък на кирилица изглежда потресаващо).
ТОБИАС!!! се казва синът ми. Съвсем добре се приема в България, казваме му накратко Тоби, лесно се произнася, не звучи изчанчено, лесно се помни и пр.
Себастиан и Доминик ми бяха едни от фаворитите за име на Тоби, но не се приеха.
Йонатан хич не ме кефи. 

# 43
  • Мнения: 108
Флорче. какво е БНД?  newsm78

Поздрави на Тоби ! Със сигурност е толкова сладък колкото и името му !  Wink

Явор и аз се чудя дали няма да му казват Яфор. Rolling Eyes

Angel_Dust, дай ми пример за мъжки имена три бройки, които добре стоят до Борис. Мерси !  Grinning

# 44
  • София
  • Мнения: 44 331
Общо взето всичко що е  мн разпространено в БГ ми седи напълно добре  - Иван, Асен, Петър, Ясен, Калин, Мартин,  Андрей, Антон, Дамян, Диман, Емил, Илия и т.н. и т.н. и т.н. си седят съвсем ок до Борис...май като цяло по-кратките имена ми стоят по-добре, но и с дългите проблем няма всъщност.
Проблема не е в Борис, а в това, което сама писа, че искат нещо "по-натокано"
Въпреки, че аз лично никога не съм търсила кой знае какъв синхрон между имената на децата, Борис, с всичко почти, което те харесват за второто седи просто...чуждо.

Детето от смесен брак ли е всъщност? или просто ще е родено там?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт