СПЕШНА ПОМОЩ ПРИ КОЛИКИ

  • 8 733
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
ЗДРАВЕЙТЕ ИСКАМ ДА ПОМОЛЯ АКО НЯКОЙ ЗНАЕ НЕЩО ПО ЕФИКАСНО ОТ ЕСПУМИЗАН(ЗАЩОТО НА НАС ТОВА НИ ИЗПИСАХА ОТ РОДИЛНОТО)ДА СПОДЕЛИ ЗАЩОТО УМИРАМ ОТ ЖАЛ КАТО ГЛЕДАМ КАК БЕБЧО СЕ ПРИСВИВА ,А НИТО ЧАЙЧЕТА ОТ КОПЪР, НИТО КАПКИТЕ ЕСПУМИЗАН ПОМАГАТ.......ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ.

# 1
  • Мнения: 646
На нас ни помогнаха Колииф, всякакви други пробвахме,но без успех само тези ни помогнаха.Малко са скъпички, но пък ефекта е УАЛ.

# 2
  • Мнения: 1 897
На нас дори и Колийф не помогна,до бебе си е,ползвали сме Еспумизан,Саб Симплекс,Ентерокинт,Инфакол,Колийф,чай от копър май най-много помогна,ако нищо не помага,пробвай със загрята кърпа с ютията и я сложи на коремчето,или със сушоар.
Дано минат по-бързо Hug

# 3
  • Мнения: 1 001
Моят син от Еспумизан го болеше повече - незнам защо.
Ползвах Саб Сибмплекс - минимално помагаше.
Няма спасение за съжаление. Гушкай, носи на ръце и така... дано ви отминат по-бързо.  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 28 559
На сина ми само носене на рамо и затопляне на коремчето помагаше  Confused А, и возене в количката, така че да друса повече, но сега това май не е много приложимо.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 058
Освен гореизброеното може да пробваш и с масаж на коремчето по посока на часовниковата стрелка и гимнастика с крачетата "каране на колело" и притискане на крачетата към корема.
Гушкане в поза "тигър върху клон" също помага при някои бебета, както и разновидността му, при която бебето е с притиснат гръб към корема на носещия, а ръката минава между крачетата на бебето и дланта притиска коремчето.
Може да пробваш и техниките на др. Карп

# 6
  • Мнения: 1 262
Не знам дали ще ти помогнат отговорите тук, защото съм стигнала до извода, че на всяко бебе помагат различни медикаменти. Аз съм доволна от Ентерокинд - хомеопатични капки, само те помогнаха при нас. Но дали при вас ще помогнат, това само опитът ще покаже.

# 7
  • Мнения: 135
maayla, дано бързо преминат коликите на бебчо  Hug
И на нас педиатърът ни предписа еспумизан, но освен запек, нищо друго не се промени....малко по-добре подейства колийф, но за кратко. Най-добрият лек за мен си остава затоплянето на коремчето с току що изгладена кърпа или пеленка и спането върху мен по корем.
Чайчета моята сладурка не искаше да пие.
Нашите колкики до началото на 3 месец вече ги нямаше, изчезнаха изведнъж, като с магическа пръчка.

# 8
  • Мнения: 273
При нас помогна био гая,малкото имаше много силни колики,но го успокои много бързо

# 9
  • Мнения: 90
НА НАС ОТ ГОЛЯМА ПОЛЗА НИ БЕШЕ ЕНТЕРОКИНД И БИОГАЙА,но коликите си минават от самосебе си,това забелязах,нашите бяха до скоро

# 10
  • Мнения: 273
също помага масажче на коремчето или топла кърпа Peace

# 11
  • Мнения: 274
На нас добре ни понасят Колииф!

# 12
  • Мнения: 334
ние сме със зверски колики, превиване на бебка, свиване на крачета и спане по корем от болка
нищо не ни помогна от горепосоченото
помогна ни горе долу ентерокинд и биогая и кремче за коремче бейбинос, нанася се с масаж по часовниковата стрелка  Peace
а от днес започнах да давам хомеопатичните гранулки colocynthis и ефекта е мигновен, бебка днес е много спокойна, стоя си будна дори в креватчето и си играеше с ръчичките, обърнах 2 града да го търся това лекарство и най-накрая се примолихме да го поръчат в една аптека не знам от къде  Peace
Инъче можеш да пробваш топли кърпи на коремчето, бял шум от прахосмукачка или сешоар, на нас ни помогнаха за успокоение, но за малко  Peace

# 13
  • Мнения: X
Имаше една приказка, че слабите колики се повлияват от всичко, а силните - само от времето. За съжаление е вярна. Дано по-бързо да минат при вас.

# 14
  • Мнения: 334
Имаше една приказка, че слабите колики се повлияват от всичко, а силните - само от времето. За съжаление е вярна. Дано по-бързо да минат при вас.

според мен няма силни,няма слаби колики, те са си едни  Peace

# 15
  • Мнения: X
Оо, добре.  Mr. Green

# 16
  • София
  • Мнения: 44 098
Имаше една приказка, че слабите колики се повлияват от всичко, а силните - само от времето. За съжаление е вярна. Дано по-бързо да минат при вас.

според мен няма силни,няма слаби колики, те са си едни  Peace
има, има...пожелавам ти да не разбираш разликата.


На авторката - капки  разни на пазара, чайове също видове, био гайа също помага при някои деца. Какво би повлиало на твоето няма как друг да ти каже, всеки организъм реагира различно, така че грешка-проба е метода. Ако сте на АМ, понякога и то може да е проблем и да трябва да се смени, ако кърмиш, може някои приемани храни да влиаят също.
Може да разгледа и пробваш методите на Карп http://bebegalina.moetodete.bg/blogpost_983_0.html

# 17
  • Мнения: 1 265
опитвали сме всичките споменати по-горе капки, изпили сме по много, ефекта е бил минимален.

сушоара ми беше постоянно в ръцете при силните писъци и само той ни помагаше.Както и постоянните танци с бебето на една определена мелодия.

Един съвет-допитай се до педиатъра за смяна на храната /ако сте на изкуствено мляко/ с мляко с ниско съдържание на лактоза или липса на такава.Ако на бебето му се дразни коремчето от съдържащата се в млякото лактоза коликите могат да бъдат много силни, поради липсата на ензим, който да я разгражда.

# 18
  • Мнения: 386
Капки на пазара наистина - колкото искаш.
На моя син учудващо много му помагаше еспумизан,но той беше със силни колики месец и малко.После доста отслабнаха и към 3-ти месец изчезнаха.
Освен капките - много ни помагаше като затоплим коремчето със сешоар или го притисна.Слагам го с гръб към мен ( подпрян на гърдите ми) а дясната ръка минаваше през стомаха му и го притискаше.Така действах нощно време.В тази поза е и заспивал нощем.
Успех и дано скоро минат коликите!!!

# 19
  • София
  • Мнения: 44 098
да, това със затоплянето също понякога върши работа, освен сешоар има вариант и торбичка с костилки или семена, която се затопля и слага на коремчето или термофор.

# 20
  • Мнения: 2
МНОГО ДОБЪР РЕЗУЛТАТ ПРИ НАС А СЪЩО И ПРИ ДОСТА МОИ ПОЗНАТИ ИМАШЕ ИЗЦЕДЕН СОК ОТ ПРАЗ.ЗАПОЧНАХ С ЕДНА КАПКА ДО 5-6 НА ДЕН В МЛЯКОТО.,КАКТО И БИФИДУС КОМПЛЕКС НА АКВАСОРС,КОМБИНИРАХ ТЕЗИ НЕЩА И СЪМ МНОГО ДОВОЛНА.

# 21
  • Мнения: 343
Едва ли нещо ще ги излекува, но може до известна степен да ги облекчи. Нас Еспумизанът изобщо не ни успокояваше, Инфакол помагаше доста, но пък много болезнено акаше. Затова започнах да редувам Инфакол+БиоГая и определено това помогна, а и скоро след това отшумяха значително коликите и детето вече не беше неспокойно, започна да спи по цяла нощ. Иначе се зареди с много тъпение, гушкайте се много, слагай затоплена пеленка на стомахчето (аз слагах торбичка с костилки от череша), оригвай го след хранене (моят рядко отигваше), спете по коремче. Единственият шанс да преспи през деня беше да го оставя на коремче, или в краен случай на моят корем!

# 22
  • UK
  • Мнения: 4 308
Карахме го ден за ден, нищо не помагаше. Единствено го успокояваше временно кърменето и сме имали случаи по цял ден и по цяла нощ да лежим и да ми виси на гърдите. Имай търпение, наистина минава един ден и по-важното, колкото и страшно да изглежда сега, повтаряй си, че после нито ще има последици някакви, нито ще помни.

# 23
  • Мнения: 1 897
МНОГО ДОБЪР РЕЗУЛТАТ ПРИ НАС А СЪЩО И ПРИ ДОСТА МОИ ПОЗНАТИ ИМАШЕ ИЗЦЕДЕН СОК ОТ ПРАЗ.ЗАПОЧНАХ С ЕДНА КАПКА ДО 5-6 НА ДЕН В МЛЯКОТО.,КАКТО И БИФИДУС КОМПЛЕКС НА АКВАСОРС,КОМБИНИРАХ ТЕЗИ НЕЩА И СЪМ МНОГО ДОВОЛНА.
  ooooh!точно пък от праза мисля,че ще се увеличат,не случайно лук се предлага доста късно след захранването.

# 24
  • Мнения: 343
Да, аз също знам, че празът раздразва стомахът и всякаквите там лукови производи. Казват, че чай от ким, анасон, копър помага, на нас не ни помогна де. Ама и той не искаше да пие чай, вода и нищо, поенже е кърмено бебе на поискване. Търпение му е майката и силна психика. Като завършат коликите, се почват зъбите... Не да ви плаша, дай Боже леко да ви никнат, ама понякога кошмарът е дори по-голям от коликите!

# 25
  • DE
  • Мнения: 967
На нас нищо не ни помогна, а пробвах всичко на пазара. Накрая една приятелка ми прати Lefax от Германия и му помогнаха. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 28
Съчувствам ти  Sad Нашета принцеска е на 38 дни и май е в разгара на коликите си.В началото, когато започнаха т.е края на 1та седмица доки ни изписа Infacol.До едно време помагаха, но после не знам коликите ли се засилиха или организма й свикна с капките.. положението беше все едно, че нищо не й даваме - истеричен плач, ритане с крачетата и ръчичките..Нямаше умиряване.След това минахме на Еспумизан L, от него започна да изпуска газове и положението мааалко се подобри.Говорих с приятелки майки и те ми похвалиха Саб Симплекс.Бях чела тук и там за него, но го избягвах, защото имаше доста коментари за запичане.Но все пак всичко си е проба-грешка.Пробвахме и с него - е не се запече.Положението беше същото като при еспумизана.Пускаше газове и положението беше поносимо.Когато го свършихме обаче нашия татко отишъл че взел пак Infacol.  #Crazy Та от 3 дни й давам инфакола, но положението пак се влоши и днес и взех някакъв гръцки чай за колики.. тук една комшийка ми го хвалеше и й забърках една отвара  Laughing - половин ч.л. от този чай + половин ч.л. от чая с копър на HIPP и половин ч.л. анасон в  100м.л. вряща вода. Дадох й около 40м.л преди храненето понеже се събуди по раничко и след храненето като започна да се свива и да плаче й бутнах пак шишето с чая (който затоплих) и я гушнах в едно одеялце ии всичко това имаше доста добър ефект.  Party Но в най-скоро време мисля да се оборудваме с тези капки с лактазата - Colief.  Thinking

# 27
  • Мнения: 2
КОЛКОТО И ДА НЕ ВИ СЕ ВЯРВА РЕЗУЛТАТА ОТ ПРАЗА Е МНОГО ДОБЪР,ИЗПИТАНО Е НЕ САМО ПРИ МОЕТО ДЕТЕ НО И ПРИ ОЩЕ 7,КОИТО ПОЗНАВАМ ДОБРЕ,НО ВСЕКИ СИ РЕШАВА КАКВО ДА ИЗПОЛЗВА.ПРЕДИ ДА ПРОБВАМ БЯХ ОТРИЦАТЕЛНО НАСТРОЕНА НО НЕ СЪЖАЛЯВАМ.

# 28
  • Мнения: 263
от няколко дена детето веднага след ядене почва да реве истерично и не може да се успокои,смених му млякото преди 10 дена това може ли да провокира колики??????

# 29
  • София
  • Мнения: 44 098
може, да, особенно при смяна на млякото.
а сигурна ли си, че се наяжда?

# 30
  • Мнения: 263
като му смених млякото ,6-7дена си ядеше 6те хранения по 120гр,но от два дена упорито отказва,яде по 60гр,и не ще повече,днес му върнах старото мляко яде си по 120гр. но пак реве ,друго което ми прави впечатление,че от най малкото се стряска и започва да реве това нормално ли е моля за отговор много съм притеснена

# 31
  • София
  • Мнения: 44 098
колко е голямо всъщност? при някои бебета знам, че колики и към 20 ден може да се появят.
за стряскането, случва се, гушкай и успокоявай, ако все пак нещо те тревожи винаги може да потърсиш педито ви за съвет или преглед.

# 32
  • Мнения: 92
Когато молкия бешена 40 дни,цяла нощ обикаляхме по лекари тъй като се дереше неистово,след посещение на три кабинета накрая една млада лекарка ни показа толкова прости неща и заключи ,че това са колики
1.присвиване на крачетата към корема -за да излезнат по лесно газовете
2.няколко завъртания около пъпчето по посока часовниковата стрелка
3.най-ни помагаше позата носене като самолет /таткото го правеше нон стоп когато си беше в къщи.
Иначе ползвахме Колийф сигурно сме дали 500 лв за тях без особенна полза
Освен това лекарката попита какво яде колко често ака и какви са изпражненията-ние бяхме съсъ запек ,така че всичко има значение вкл. и ако кърмиш и вида мляко Ам ако му идва тежко и т.н.
Успех  и дано да преминат бързо.
ПП обаче както казват хората "Малък човек малки проблеми"
Това се забравя и на нов ред идват други по големи грижи.Така че горе главата за да си готова за следващия Рунд.

# 33
  • Мнения: 343
ани2626, всичките неща ги правех от първата седмица след раждането, както и затопляне на коремчето, спане по коремче, продължително държане изправен, за да оригне. Резултат нямаше! След масажчето и свиването на крачетата изпръцваше бързо газовете, но много бързо идваха новите. След всяко хранене се почваше ново гърчене.
Плюс това патронажната сестра ме посъветва да избягвам храни като зеле, боб, леща, грах, царевица, лук, свежи зеленчуци и особено краставици, пържени яденета. Като се замислих, не беше желателно да ям почти нищо, та една-две седмици бях само на варени картофи и ориз. Коликите не отминаха!
Затрудненото изхождане при новородените с колики не е запек. Просто се изхождат болезнено. Запекът представлява твърди изпражнения.

# 34
  • Мнения: 263
той е на 3месеца и половина,до сега не сме имали такъв проблем,реве истерично по 15-20мин.и нищо не го успокоява слагам ръка да видя дали му пукат червцата,но нищо не усещам,звъня на педиатърката,но тел,постоянно е на гласова поща,а и с нея не сме в добри отношения от както отказах да го захраня от 2ият месец,от тогава тя или не ми вдига или отказва да ми даде консултация,от най малкото реве и то истерично,нито гушкане нито песни нищо не помага

# 35
  • София
  • Мнения: 44 098
егати и лекарката. предполагам юни ще я смениш нали?
иначе сега ако искаш консултация в такъв случай заведи детето на платен преглед някъде.

# 36
  • Мнения: 263
о да ще я сменя,още сега няма да чакам до юни,

# 37
  • Мнения: X
 А уверена ли си, че са колики, да не са зъби? Ваксина скоро слагали ли сте?

# 38
  • София
  • Мнения: 44 098
о да ще я сменя,още сега няма да чакам до юни,

не се ли сменяше ЛЛ юни и декември?

# 39
  • Мнения: 92
Аз доколкото знам ,можеш когато е за дете да сменяш по всяко време личния лекар.
А по темата пробвйте да носите бебка в поза като самолет при нас помогна.За сешоара също помагаше ,но мисля че от него се страхуват и затова млъкват а не че ги успокоява шумът.Нашите колики също бяха зверски за съжаление и почти нищо не помогна.Мислих дали да споделя и следващото но все пак.Една приятелка ме изпрати при стар възрастен педиатър правел билкови сиропи против колики,аз съм за билките отидохме преглед почти нямаше даде ни едно шише с розова смес и това беше дадахме на малкия само един път и после ни хвана шубето.На следващия ден имахме консултация при ЛЛ и просто попитахме дали е чувала за въпросния лекар отговори че ако искаме да си дрогираме детето да отидем там за тази смес .Оказа се че вътре има три лекарства които няма да споменавам даже едните ги нямало отдавна по аптеките и масово са се давали на бебета в болниците преди години за да спят Това му е билковата смес.Много дълго стана но идеята ми е да не си правите експерименти.Наистина минават просто малко търпение.

# 40
  • София
  • Мнения: 44 098
Не точно ЛЛ не може да сменяш както ти хрумне, точно юни и декември само миже(чудех се декември или януари е билжо, но декември е)

# 41
  • Мнения: 263
преди 4 дена му биха ваксините и от тогава е така,няма температура,а само реве спи и реве,и гушнат е постоянно и продължава да реве днес го водих на преглед и казаха че нищо му нямало,е как да му няма като продължава да реве,в ужасна паника съм

# 42
  • Мнения: 646
А след ваксината давала ли си му нещо?Може е реакция от нея и за това да плаче така  newsm78

# 43
  • Мнения: X
Вероятно има връзка с ваксините, би трябвало да отмине.

# 44
  • Мнения: 263
моля да ми кажете как протичат коликите,по колко ревът,след ядене ли е или по късно,възможно ли е първите 3 месеца да няма колики,а след това да се появът???

# 45
  • София
  • Мнения: 2 058
Зизи, на моето бебе в началото на 4 месец се засилиха коликите. До тогава просто мрънкаше, докато се превива, а в 4 месец така кански ревеше, че на косъм беше да отнесе едно продухване на червата в Пирогов. Не проявяваше типични за коликите реакции (стискане на юмручета, присвиване на крачетата) и 3-4 пъти се случи да реве безутешно в продължение на 1.5-2 часа.
Педиатърът обаче преслуша коремчето със стетоскопа и каза, че много ясно се чува, че има зверски колики. Въведох пак симетиконови капки + хомеопатични и нещата се нормализираха.
На вашето бебенце слушаха ли му стомахчето?
Гушкай го много, затопляй коремчето и ще го преодолеете, ако са колики.

# 46
  • Мнения: 263
не са му слушали нищо,изведнъж започва да реве,ръчичките са му отворени и стегнати,не свива крачетата,дере се от рев,намали яденето,след обяд сме на лекар да видя какво ще кажат за пореден път newsm78  дано са колики,а нещо друго Praynig

# 47
  • Мнения: 11 836
не са му слушали нищо,изведнъж започва да реве,ръчичките са му отворени и стегнати,не свива крачетата,дере се от рев,намали яденето,след обяд сме на лекар да видя какво ще кажат за пореден път newsm78  дано са колики,а нещо друго Praynig

Спокойно не се плаши Peace. Другото най-вероятно ще е зъби....моят син на 4 месеца беше с набъбнали венци от зъби, нищо че избиха чак в 7-я ooooh!. А това, че се стряска от всичко и реве е съвсем нормално, моят син като кихнех или си духах носа и плачеше Crazy.

# 48
  • Мнения: 646
не са му слушали нищо,изведнъж започва да реве,ръчичките са му отворени и стегнати,не свива крачетата,дере се от рев,намали яденето,след обяд сме на лекар да видя какво ще кажат за пореден път newsm78  дано са колики,а нещо друго Praynig

Да кажеш след доктора какво е станало.Дано всичко мине добре  Praynig

# 49
  • Мнения: 2 926
Честно казано на моето никакви капки не помагаха, но пък и той не е имал кой знае какви колики.
Единственото, което го успокояваше беше възглавничката с черешови костилки на коремчето.

# 50
  • Мнения: 263
оффффффффффф,едвам го облекох,че има вече страх от обличане и събличане,и какво тая лекарка отишла на домашно посещение #Cussing outоще една нощ мъки и мислене какво му е на милото ми,преди малко пак заплака,както си играехме,мерси за отговорите мами,малко ме по успокоихте

Зизи, на моето бебе в началото на 4 месец се засилиха коликите. До тогава просто мрънкаше, докато се превива, а в 4 месец така кански ревеше, че на косъм беше да отнесе едно продухване на червата в Пирогов. Не проявяваше типични за коликите реакции (стискане на юмручета, присвиване на крачетата) и 3-4 пъти се случи да реве безутешно в продължение на 1.5-2 часа.
Педиатърът обаче преслуша коремчето със стетоскопа и каза, че много ясно се чува, че има зверски колики. Въведох пак симетиконови капки + хомеопатични и нещата се нормализираха.
На вашето бебенце слушаха ли му стомахчето?
Гушкай го много, затопляй коремчето и ще го преодолеете, ако са колики.
      а какви хомеопатични си му давала,да му взема и аз?

Последна редакция: чт, 19 яну 2012, 03:16 от AnMary

# 51
  • София
  • Мнения: 2 058
Зизи, на моето бебе в началото на 4 месец се засилиха коликите. До тогава просто мрънкаше, докато се превива, а в 4 месец така кански ревеше, че на косъм беше да отнесе едно продухване на червата в Пирогов. Не проявяваше типични за коликите реакции (стискане на юмручета, присвиване на крачетата) и 3-4 пъти се случи да реве безутешно в продължение на 1.5-2 часа.
Педиатърът обаче преслуша коремчето със стетоскопа и каза, че много ясно се чува, че има зверски колики. Въведох пак симетиконови капки + хомеопатични и нещата се нормализираха.
На вашето бебенце слушаха ли му стомахчето?
Гушкай го много, затопляй коремчето и ще го преодолеете, ако са колики.
       а какви хомеопатични си му давала,да му взема и аз?

Ентерокинд, дано ви помогне и на вас  Hug

# 52
  • Мнения: 646
Пробвай и с някакви капки за колики може и дано да го пооблекчи  Praynig

# 53
  • София
  • Мнения: 67
На нас ни помогна Инфакол, комбиниран с Ентерокинд. Бях ползвала и Колийф, но нищо не свърши.
После една аптекарка ми обясни, че Инфакола помага на кърмачета, а Колийфа е за бебенца на АМ.
 newsm10

# 54
  • София
  • Мнения: 2 058
На нас ни помогна Инфакол, комбиниран с Ентерокинд. Бях ползвала и Колийф, но нищо не свърши.
После една аптекарка ми обясни, че Инфакола помага на кърмачета, а Колийфа е за бебенца на АМ.
 newsm10

При големия син именно Колииф помогна до някъде. Той съдържа ензим, който помага на бебешкото коремче да преработи млякото. Ако коликите започват горе-долу 30-40 минути след хранене това би трябвало да помогне. За съжаление е безумно скъп и ми дойде в повече като разход този път. Преди 3 години беше почти двойно по-евтин  ooooh!

# 55
  • Мнения: 65
Моето бебче първо  беше с Еспумизан,но не забелязах ефект ,след това ги сменихме с Ентерокинд и му деистваха доста добре,но за кратко,след това бяхме с Колийф,но също ефекта беше за кратко,после Инфакол,от който беше най-спокоен,но сега ги меня,защото си мисля,че когато е повече време с някои капки спират да му деистват-това е моето мнение!

# 56
  • София
  • Мнения: 4
Бебо е на 30 дни и аз от 15 давам infants dophilus-пробиотици подобряващи чревната флора и за сега нямаме проблеми с коликите,но може още да е рано за тях.

# 57
  • Мнения: 65
Нашите колики се засилиха към 4о-тия ден,до тогава все едно не е имал колики,но след това беше :X

Общи условия

Активация на акаунт