Kога е най-подходящият момент за второ бебе?

  • 8 124
  • 134
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
За мен идеалната разлика е 5 години, но това  за мен .За самите деца е друго.
Когато спреш да си мислиш за друго, освен за второто дете, тогава е момента.

# 46
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Според мен не по-рано от 2 год. и не по-късно от 4 год. след първото.

# 47
  • Мнения: 5 940
На моите деца разликта е 4 години и 4 месеца. Намирам я почти за идеална. Голямото вече е осъзнат човек и не ревнува толкова много, радва се на бебето.
Неприятното е, ако голямото дете ходи на градина, защото носи вируси. Иначе всичко е ок.
Но разликата между мен и сестра ми е по-малко от година. Винаги съм я мислела за нас двете тази разлика за идеална.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 23 729
иначе след 7-8г хич няма да ти се захваща пак с бебета.
Да бе...Да имаше как, още две бих родила Laughing
Не съм подстрекател, ама не ти стиска  Laughing
Дай теб да те подсторим. Колко са за мъж като теб 5 деца? Joy

3 и баба знае Simple Smile

# 49
  • Мнения: 2 829
За мен колкото по-малка разлика- толкова по-добре.
За съжаление на мен цикъла така и не ми се възстанови година и деевет месеца и забременях на първата възможна овулация, без цикъла ми да се възстанови.
Разликата на децата ми е 2.5 г. и наистина ми беше много лесно да ги гледам в началото, понеже големия беше вече доста осъзнат, но по-малка разлика би била по-добра. За мен лично е по-лесно да гледам повече деца, които да си правят компания и да си играят, отколкото едно скучаещо само. Затова и гледам вкъщи често да има дечица на гости Simple Smile
Разбира се имам късмета и двата пъти да се чувствам страхотно и по време на бременността и веднага след раждането (трудно се въздържах да отида да карам борд броени дни след второто раждане) и двата пъти първата година, когато не използвахме никаква контрацепция се надявах да стане някоя "грешка" и да забременея. Все още навивам мъжа ми за треето, въпреки че спореед моите мечти третото трябваше вече да тича из къщи Simple Smile

# 50
  • Мнения: 314
Според индивидуалните възможности и нагласи на една двойка.  Peace
Колкото по-единно им е мнението по този въпрос, толкова по-добре.


За съжаление и аз съм горе-долу на положението на yanast.
В мечтите ми са 3 деца, но..... мъжът ми не мисли така  Sad
Първо, вече "гоня" рискова възраст, а още повече пък съм с хронично заболяване, при което всяка една бременност е много рискова и едва ли ще ми дадат да забременея три пъти - някои лекари ме съветват въобще да не искам второ или ако решим, да е в близката една година Cry
И другото - ако успея да навия мъжът ми за 2-ро - дъщеря ни беше много ревливо и неспящо бебе и все още е така, толкова се е наплашил милият, че няма накъде, аз пък съм сигурна, че второто, живот и здраве  Praynig, ще е спокойно бебче.  Praynig

# 51
  • UK
  • Мнения: 4 309
Много искам второ дете и то колкото може по-рано след първото. Не сме цъфнали нито финансово кой знае колко, нито откъм жилище, но ще се справим. Истината е, че единственото, което ме спира е проблемната първа бременност - два пъти в болница, месеци наред плътно на легло. Ако се случи пак такава, не мога да си представя да вардя леглото и да не мога да стана да облека или нахраня или гушна първото си дете във възраст, в която ще си е все още бебе и има най-голяма нужда от мен. Това е нещото, което най-много ме тормози и ме спира.
Относно разликата - с брат ми имаме 5 години разлика, хем голяма разлика, хем разнополови - все едно не сме расли заедно изобщо, опознахме се и се сближихме като прескочих 20. Племенниците на мъжа ми са с 2 години разлика, още са малки, но няма такъв тандем - за това съм мечтала винаги. 

# 52
  • София
  • Мнения: 62 595
Тази тема е от онези, които публикуват в подхорума за бременност - "бременна ли съм". И насипани една торба въпроси. Няма такова нещо "подходящ момент", общовалидно като критерии за много хора, а е индивидуално усещане и решение.
За мен лично нещата са прости - ако не искам дете, просто се предпазвам. Ако искам - ясно. Ако стане "грешка", тогава му мисля окончателно и безвъзвратно. При нас с второто дете се получи супер, макар да не го бях очавала (но тайничко си го желаех, сигурно от хормоните от първото раждане).

# 53
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Дай теб да те подсторим. Колко са за мъж като теб 5 деца? Joy
3 и баба знае Simple Smile
Че аз винаги съм искал 5 деца, и повече даже.
Да не са мечки стръвници, че да ме плашат  Laughing

# 54
  • Мнения: 139
За мен лично логиката е следната - Първо и най-важно: когато и ако здравето го позволява. После финансите (тук включвам жилището - достатъчно ли е за повече от едно дете, има ли перспектива за подобряване на условията, по-добра работа, по-добри доходи). По тези критерии аз за момента планирам за съжаление само едно дете.
После от личен семеен опит - най-добре е разликата между децата да е или минималната физически възможна, това много, ама много би улеснило отглеждането им, каквото и да приказват тук за физическо изтощение и подобни. Аз и брат ми сме с доста голяма разлика и едва на 20+ и 30+ правим някои неща заедно и си помагаме взаимно много. Друга опция е разлика над 15-18 години, близко семейство са така и големите хлапета са поели доброволно и с огромно желание повечето грижи по дребса и са супер щастливи, че си я имат. Късното майчинство не е чак толкова страшно нещо, моята майка ни е родила доста късно, особено брат ми, което, смятам аз до голяма степен и помага на по-стари години да е все още млад човек (емоционално), да иска да пътува и да иска да си има внуци, с които да пътува и да прави други неща.
Като цяло, обаче, едва ли има универсална рецепта, важно е всеки за себе си да намери правилното решение и да бъде щастлив.

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 23 729
Дай теб да те подсторим. Колко са за мъж като теб 5 деца? Joy
3 и баба знае Simple Smile
Че аз винаги съм искал 5 деца, и повече даже.
Да не са мечки стръвници, че да ме плашат  Laughing
Действай, не само да ни залъгваш Simple Smile

# 56
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
хахахах за тази работа трябва и жената да е навитак Simple Smile

# 57
  • Мнения: 1 127
То и аз съм навита на още 2, имам още /2 години Х 1/,  Naughtyобаче с уговорката след раждането да ги връча на баща им да се оправя във всяко отношение 24 ч. в денонощието  Grinning Laughing, а пък аз се връщам на работа. Thinking Joy

# 58
  • София
  • Мнения: 1 735
С тази тема малко ме успокоявате.За мен добра разлика е 2-3год.,защото децата ще имат по-близки интереси.По стечения на обстоятелствата разликата,ако въобще имам второ дете ще е 5 години поне.

# 59
  • Мнения: 10 637
Подходящият момент не знам кога е.
Винаги съм мислела, че ще имам две деца - момче и момиче с 3-4 години разлика. Исках второ когато детето ми беше на 6 мес. и после когато беше на 3г., но тогава не беше подходящ момента поради финансови и кариерни причини.

Сега - знам, че трябва да имам 2 деца по хиляди причини. Мъжът ми също иска, а и детето от 1-2 години говори само за братче или сестриче. Обаче не ми се бременее, дебелее и ражда, защото имах проблемна първа бременност. Не ми се стои затворена в къщи с бебе, мъжът ми доста пътува и ще ми е трудно с две деца-ученик и бебе.

Знам, че всичко това са само оправдания. И доказателство, че не го искам истински и достатъчно силно.

Общи условия

Активация на акаунт