За Полицията и Бърза помощ в чужбина

  • 2 485
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Точно след Коледа се каним с мъжа ми да тръгваме за зъболекар и се включи пожарната аларма. На третата минута пред блока имаше три пожарни и три полицейски коли. Дотук нищо ново, много често има фалшиви тревоги в нашия блок. Някакви деца ли си играят незнам, ама и на пожарникарите им е писнало от нас  Laughing. И гледам отгоре, влачи се един бавно към входа, след малко се разтичаха по-бързо, и по коридора взеха да тичат и да пискат, а и замириса малко на пожар  Shocked. Мен ме хвана паниката и взех да стягам бебето за евакуация - дрехи, вода, храна, памперси ... Слязохме всички към колата, с бабата и дядото  Grinning, само един апартамент се беше запалил и те вече го бяха изкъртили от вода, все едно че фонтан имаше в хола, три метра навън през терасата хвърляше вода  Laughing. През това време долу се бяха събрали 7 пожарни, 11 полицейски коли (4 бяха отцепили улицата от светофар до светофар) и 3 линейки, единствения клиент за тях беше един полузадушен китаец  Laughing. Върха на сладоледа беше камиона-кафене  Laughing, пожарникари, полицаи, цивилни следователи и т.н, се качваха от стулбичка отзад, вътре имаше две масички със столчета и бар с кафе и закуски, като излизат си хвърлят чашките в едно кошче до задната гума  Laughing, просто нямам думи  Laughing ...
Като се върнахме беше останала само една пожарна, пожарникарите спаха на мокета пред изгорелия апартамент, тук протокола е че до 24 часа се чака на место за да не се възобнови горенето от някое скрито място  Shocked ...

# 31
  • Мнения: 1 581
За пожарната в предишната квартира редовно се пускаше алармата, май беше развалена нещо, понякога през нощта, случвало се е по няколко пъти на нощ, но пожарна никога не е идвала  Rolling Eyes  Не знам как разбират, че няма пожар  Laughing
Много лошо, ама и от пържени кюфтета се включваше  Laughing

# 32
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
За пожарната в предишната квартира редовно се пускаше алармата, май беше развалена нещо, понякога през нощта, случвало се е по няколко пъти на нощ, но пожарна никога не е идвала  Rolling Eyes  Не знам как разбират, че няма пожар  Laughing
Много лошо, ама и от пържени кюфтета се включваше  Laughing
Тези аларми са задължителни за всяка къща, но не са централно включени към пожарната. Те са само за лично ползване, за да те предупреди че има дим в помощението.
Обаче ако на съседа алармата му пищи и не я спират е сигнал да се вика пожарната. Ние така викахме веднъж.

# 33
  • Мнения: 3 491
За пожарната в предишната квартира редовно се пускаше алармата, май беше развалена нещо, понякога през нощта, случвало се е по няколко пъти на нощ, но пожарна никога не е идвала  Rolling Eyes  Не знам как разбират, че няма пожар  Laughing
Много лошо, ама и от пържени кюфтета се включваше  Laughing
О да, това чудо си го спомням и аз от първата ни квартира  Mr. Green. Една съседка ми каза да махам кърпа пред алармата за да разкарвам дима. Ама един ден махам, махам обаче тя си пищи, и това е  #Cussing out. Слязох долу в офиса на кооперацията да се оплача, и решението се оказа простичко: "ами изтръгни я, като ти пречи". Дори на крака дойдоха да ми покажат как Laughing. Сложиха аларма отново като наближи време за проверка от общината, но вече на по-далечно разстояние от кухнята. Laughing

# 34
  • Мнения: 1 581
Тези аларми са задължителни за всяка къща, но не са централно включени към пожарната. Те са само за лично ползване, за да те предупреди че има дим в помощението.
Обаче ако на съседа алармата му пищи и не я спират е сигнал да се вика пожарната. Ние така викахме веднъж.
То беше чудо преди - сграда с 15 апартамента, в 3 посреднощ всички по пижами, на сбор до алармата  Laughing
В тази квартира нямаме аларма  Confused  Дори нямаме пожарогасител. Дано не се налага де, ама знаете ли тел. на пожарната или 999 е за всички спешни?

# 35
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Тези аларми са задължителни за всяка къща, но не са централно включени към пожарната. Те са само за лично ползване, за да те предупреди че има дим в помощението.
Това, че са zадължителни го намирам zа добре. В последно време тук също мислят да ги направят zадължителни.

Преди иzвестно време имаше случай на починали при пожар едно семейство чужденци, които не са успяли да следват укаzанията на пожарникарите, zащото не раzбирали бъкел немски или англ. Някъде от Турция са били май...

# 36
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
999 е да
По телевизиите редовно вървят клипчета, които подсещат да проверяваме изправността на алармите. Натиска се едно бутонче и ако запищи значи е изправна. Аз само отварям вратата към кухнята, когато готвя (алармата е в коридора) и ако се разпищи значи е ок  Laughing най чувствителна е към печените чушки  Mr. Green

# 37
  • Германия
  • Мнения: 8 099

То беше чудо преди - сграда с 15 апартамента, в 3 посреднощ всички по пижами, на сбор до алармата  Laughing
В тази квартира нямаме аларма  Confused  Дори нямаме пожарогасител. Дано не се налага де, ама знаете ли тел. на пожарната или 999 е за всички спешни?
Joy Joy Joy Това ме подсети, как някакви идиотчета бяха почупили нарочно кутията, където е алармата в общежитията, и в 4-5 ч сутринта , по изпитно време, наизхвърчаха куп студенти, кой облечен, кой не дотам...

# 38
Много обобщаващо за САЩ. В щат Илиноис например има държавна програма, по която получаваш безплатна медицинска застраховка, включително за зъби,  която поема периода на бременност и раждане 100%. В този случай няма значение в какъв статос си, само документ за самоличност. Може и червен паспорт.  Такива програми има в много щати. Ако сте в Илиноис, позвънете за повече информация на тел: 847 854 8094.

# 39
  • Мнения: 254
За Канада знам, че пожарна, полице и бърза помощ винаги идват едновременно. Особено ако е аларма за пожар, като почнат да ми вият онея ми ти пожарни..., те винаги са най=бързи пристигат понякога на 2-3та минута и  броят на пожарните коли е в зависимост от големината на сградата. Преди живеех близко до една пожарна на 19ти етаж в центъра на града, не можеше да се спи. Редовно имахме фалшиви аларми  обикновено към 2-3ч сутринта (студ. общежитие)... и поне 10 пожарни идваха, 6 полицески коли, към 5-6 линейки....  Беше ужасно наистина... Но пък поне знаеш, че пристигат бързо.

А явно за да си пожарникар в Канада, трябва да минеш тест за красота. Все едни стройни симпатични момчета. Разказваха ми история за Торонтовска бабичка, как постоянно викала фалшива аларма, да се радва на младите красавци. Миналата година дори имаше календар на Пожарникари от Норф Йорк (предградие на Торонто) лично ги продаваха и даваха автографи в един шопинг център...Simple Smile 

В нашия блок има съобщение, че всяка фалшива аларма за пожар е глоба 1000 Канадски долара (кам 1300 лева) и се поема от наемателите в съответното жилище и как ако запищят тези чувствителни аларми, докато готвим да отвориме прозорците и с мокра кърпа да раздвижим пушека. В никакъв случай да не отваряме външната врата, за да не се включат общите аларми, тогава вече пристигат пожарните, линейките, полицаите със сигурност...Simple Smile)

Доколкото знам, да викнеш в къщи Бърза помощ е 60 Канадски долара (към 80 лева). Ако имаш застраховка после ти връщат парите...  И при нас идват парамедици (нещо като фелшерите едно време, които май освен първа помощ много много права не им дават да упражняват докторската професия, а повечето са наистина доктори от чужбина с много практика, ...).

Общи условия

Активация на акаунт