Отговори
# 735
  • Мнения: 2 038
Здрасти, Фики   Hug
За първи път пускам хормони, може би наистина не таймирах добре изследването, дпйде ми в петък вечерта, а ги пуснах във вторник. Другия месец ще ги пусна пак по-навреме.

# 736
  • Мнения: 739
Ronique  Hug сега се успокой, късно си ги пуснала и е вероятно поради това да са така високи; трябвало е в понеделник да отидеш  Peace Другия месец пусни, но ти пожелавам до тогава да си бременна и да не се налага  Wink

# 737
  • София
  • Мнения: 36 038
Здравейте!
denis би ли коментирала резултатите ми,на 30години съм.
TSH  2.249  norma 0.350-4.940
T4L  1.43    norma 0.70-1.48
FSH  6.4     f.folic.  3-8.1
                f.ovula. 2.5-16
                f.lutea  1.4-5.5

LH   6.57    f.folic.  1.8-11.8
                f.ovula. 7.6-89
                f.lutea  0.6-14

Prolactin 33  norma  5-27
Estradiol  64.0  f.folic. 21-25
                     f.ovu. 38-64
                     f.lutea 21-33



На кой ден от МЦ са правени - ако са около 3 ден от МЦ
 - имаш много леко изразена Хипофункция на ЩЖ.
Пролактина е малко завишен, ако не си спазила условията може да е от това.

Др. са добре дори ЛХ и ФСХ са в идеалното съотношение /1:1/
Провери стойностите на Estradiol-а, защото нещо не се вписва добре сред другите стойности


ПП. Пиеш ли нещо за ЩЖ?

# 738
  • София
  • Мнения: 36 038
 
Здравейте, много моля за съвет, защото ще лудна.
Пуснах хормони на 4-ти ден от МЦ в една лаборатория, която никой не е чувал. Ужасно ме е яд, че ги пуснах там, но сега нищо не мога да променя. Резултатите са ужасяващи:
  LH    13,6    IU/l    -    -
          лут.ф          0.20    6.50
          фол.ф          1.50    8.00
          ов.пик          5.00    24.00
          менопауза          16.00    90.00
        FSH    28,5    IU/l    -    -
          лут.ф.          1.50    8.00
          фол.ф          2.00    10.00
          ов.пик          6.00    24.00
          менопауза          17.00    95.00
        Пролактин    597,8    mU/l    -    -
          менопауза          14.84    360.40
          жени          25.44    466.40
        Естрадиол    918,9    pmol/l    -    -
          менопауза          0.00    66.06
          фол.ф          110.10    367.00
          лут.ф.          220.20    550.50
          ов.пик          367.00    1468.00
        Тестостерон    3,60    nmol/l    -    -
          жени          0.00    2.78
          менопауза          0.00    1.39

Ясно е, че другия месец ще ги повторя, но искам да ви питам, на какво може да се дължи такова завишение на всички хормони? На 28 год. съм, имам дете на 5.
Благодаря ви

Изследванията ти показват пробем  - или с яйчниците или с НбЖ, или си била на хормонална терапия - нещо от този род.
Тестостерона е висок.
Добре е да те видят на УЗ този МЦ за да се прецени дали проблема е от яйчниците или е нещо друго.
Може да има и задържан фоликул /или киста/ от миналия МЦ

Ще чакам да пишеш какво е казал лекаря.
По правилното е да те видят на УЗ сега, отколкото да пускаш следващия МЦ отново същите хормони

# 739
  • Земя създадена от Бог Mallorca
  • Мнения: 69


На кой ден от МЦ са правени - ако са около 3 ден от МЦ
 - имаш много леко изразена Хипофункция на ЩЖ.
Пролактина е малко завишен, ако не си спазила условията може да е от това.

Др. са добре дори ЛХ и ФСХ са в идеалното съотношение /1:1/
Провери стойностите на Estradiol-а, защото нещо не се вписва добре сред другите стойности


ПП. Пиеш ли нещо за ЩЖ?
denis - изследванията са правени на трети ден от МЦ,за пролактин-а спазих условията,а за естрадиол-а стойностите сега погледнах са точни с написаното,явно има някакъв проблем.Не приемам медикаменти за ЩЖ.Чак след месец имам час за гинеколог,ще си почакам.Благодаря ти за отделеното време

Последна редакция: чт, 20 сеп 2012, 13:28 от carmelina

# 740
  • Мнения: 2 038
Благодаря, Денис   bouquet
На 3.09 бях на преглед и не се видя задържан фоликул, а току-що спукан. Още днес ще отида пак да ме види на УЗ и ще докладвам. 

# 741
# 742
  • Мнения: 2 049
Здравейте,
Преди месец профилактично си пуснах ТСХ и ми излезе резултата 3,3 , но реших да го повотря след месец защото , ден преди това си правих рентг.снимка.
Днес ги пуснах и с голяма неприянта изненада установих , че е ТСХ станало 4,29 Sad
Ето резултатаи ми:


FT 3 ( свободен Т3 )4.92pmol/L(3.10 - 6.80)

FT 4 ( свободен Т4 )13.12pmol/l(12.00 - 22.00)

TSH ( Тиреотропен Хормон )4.290mIU/l(0.27 - 4.20)

ТАТ Тиреоглоблl. антитела ( anti Tg )15.40IU/mlдо 115
МАТ тиреоперокс.антитела ( anti TPO )11.26IU/mlдо 34

Какво да правя , да ходи ли на ендокринолог и при кого , никога не съм имала проблем с хормоните досега .Нямам и изявени симпотми освен задух Sad
Мерси

# 743
  • Мнения: 2 360
Здравейте   bouquet

Днес (3-ти ден от МЦ) си пуснах полови хормони + TSH. Този цикъл ми е много тежък, с повръщане, съответно и силно емоционално неразположение. Снощи се скарахме с мъжа ми и почти цяла нощ не съм спала и съм под силен емоционален стрес. Мислите ли, че това ще повлияе на резултатите?

По-късно ще ги споделя и тях!
Благодаря предварително!!!  Hug

# 744
  • София
  • Мнения: 8 131
Здравейте,
Преди месец профилактично си пуснах ТСХ и ми излезе резултата 3,3 , но реших да го повотря след месец защото , ден преди това си правих рентг.снимка.
Днес ги пуснах и с голяма неприянта изненада установих , че е ТСХ станало 4,29 Sad
Ето резултатаи ми:


FT 3 ( свободен Т3 )4.92pmol/L(3.10 - 6.80)

FT 4 ( свободен Т4 )13.12pmol/l(12.00 - 22.00)

TSH ( Тиреотропен Хормон )4.290mIU/l(0.27 - 4.20)

ТАТ Тиреоглоблl. антитела ( anti Tg )15.40IU/mlдо 115
МАТ тиреоперокс.антитела ( anti TPO )11.26IU/mlдо 34

Какво да правя , да ходи ли на ендокринолог и при кого , никога не съм имала проблем с хормоните досега .Нямам и изявени симпотми освен задух Sad
Мерси
Гери, само ТСХ е завишен, антителата са ти в норма. Посети ендокринолог, лесно ще се регулира.

# 745
  • Мнения: 2 049

Гери, само ТСХ е завишен, антителата са ти в норма. Посети ендокринолог, лесно ще се регулира.
[/quote]
A това какво означава , когато само ТСХ е повишен , на какво се джли и цял живот ли трбява да пия лекарства !? Не разбирам нищо от хормони

# 746
  • Мнения: 185
Благодаря на всички за отговорите. Аз Минах през ендокринолог и вече съм с диагноза Тиреоидит на Хашимото - хипотиреоидна фаза.

Съответно и назначени еутирокс и селен.
Като цяло след 2 месеца отново изследване на ТСХ а ако между временно съм успяла да забременея да отида веднага за да се прецени ситуацията.

Хубав и усмихнат следобед на всички!

# 747
  • София
  • Мнения: 36 038
A това какво означава , когато само ТСХ е повишен , на какво се джли и цял живот ли трбява да пия лекарства !? Не разбирам нищо от хормони

Означава, че имаш Хипофункция на ЩЖ  - когато се цели зачеване е добре да е под 2.00.
ЩЖ е с намалена функция, т.е не работи с пълния си капацитет - нещо може да и пречи, какво - лекаря ще прецени.
Трябва да те види лекар - Ендокринолог /преглед+УЗ/
Ако си от София - д-р Начев, от Плевен - д-р Катя Тодорова / за др. градове разпитай в темите за ЩЖ'/

# 748
  • Мнения: 2 049
За  сега не целя забременяване , имам син на 5 .Но все пак се притеснявам , сигурно е редно да  се види от специалист Sad .

# 749
  • София
  • Мнения: 36 038
Здравейте   bouquet

Днес (3-ти ден от МЦ) си пуснах полови хормони + TSH. Този цикъл ми е много тежък, с повръщане, съответно и силно емоционално неразположение. Снощи се скарахме с мъжа ми и почти цяла нощ не съм спала и съм под силен емоционален стрес. Мислите ли, че това ще повлияе на резултатите?

По-късно ще ги споделя и тях!
Благодаря предварително!!!  Hug

Не
След като е Емоционален стрес - причината е вътре в теб, вземи мерки, направи нещо хубаво за себе си, не се поддавай на лошите мисли - светът е това, което е в главите ни Simple Smile
Бъди оптимист!
Хубавите неща се случват на оптимистите
Лошите мисли само разяждат душите

Общи условия

Активация на акаунт